The Cabin in the Woods

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Fri Apr 20, 2012 11:13 am

Moridin wrote:Твърдо не схванах това с 23 на Рандъм, а и защо би тръгнал да събира цифрите????
Заради това http://en.wikipedia.org/wiki/The_23_enigma. Това си е особено изкривена гийкщина в сравнително тесен кръг де, аз имам почти рефлекс да събирам цифри до 23, от 10 клас насам го правя някъде :mrgreen:
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Apr 20, 2012 11:31 am

Random wrote:
Moridin wrote:Твърдо не схванах това с 23 на Рандъм, а и защо би тръгнал да събира цифрите????
Заради това http://en.wikipedia.org/wiki/The_23_enigma. Това си е особено изкривена гийкщина в сравнително тесен кръг де, аз имам почти рефлекс да събирам цифри до 23, от 10 клас насам го правя някъде :mrgreen:
Btw, на мен година, когато бях на 23 ми беше най-тежката, а още преди това имах някаква странна идея (на която, разбира се, не вярвах на разумно ниво), че ще умра на 23, без да съм чувала за това.
Обаче въпреки странното съвпадение мисля, че е някаква градска легенда, особено като се има предвид че я подкрепят хора с увлечния по илюминатските заговори...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Fri Apr 20, 2012 12:21 pm

Кой знае, аз в продължение на години попадам постоянно на съвпадения, свързани с 23. Разбира се, сигурно и затова мозъкът ми постоянно ги търси, но теорията ме кефи твърде много, за да се усъмня в нея :D Пък и Уилям Бъроуз и Робърт Антон Уилсън са ми двама от любимите автори и мислители (да не говорим, че 23 е номерът на Майкъл Джордан все пак, това не може да е съвпадение :mrgreen: ). А трилогията за илюминатите на Уилсън бтв е сред най-гениалните литературни култ класики на миналия век, като е по-скоро сатира, най-малкото в никакъв случай не взима илюминатите на сериозно (поне не по-сериозно от Ктхулу и интелигентните делфини, които също присъстват в книгата). Пред 4-5 години имаше филм "23" на тая тематика с Джим Кери, ама беше леко тъповат, колкото и да ми бяха забавни разни връзки с Уилсън, Тим Лиъри и прочие подобни неща. Има и някакъв немски филм "23" от 90-те, който уж е силно повлиян от книгите на Уилсън, но не съм го гледал, а и не знам дали се намира в нета.

Ревю на книгата: http://www.shadowdance.info/800Broeve/B ... edeno.html
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Apr 20, 2012 4:35 pm

Ок, ако книгата не се взима на сериозно, моя грешка за изказването за илюминатите, но вероятно тогава и нейните теории не се взимат много на сериозно...
Last edited by Morwen on Sat Apr 21, 2012 9:05 am, edited 1 time in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Fri Apr 20, 2012 9:13 pm

Ами, да речем, че видове сатира много, а сатирата на Уилсън е своего рода уникална (може би прилича малко на Том Робинс, но нещата на Уилсън са далеч по-енциклопедични и задълбочени; има известни прилики и с някои елементи от Томас Пинчън). Ако трябва да й мисля етикет, ще е нещо като "метафизична сатира". Т.е. книгите му наистина са супер всеобхватни и под осмиването често се търсят доста задълбочени истини. Абе, който е чел поне една негова книга знае за какво става дума, трудно е да се обясни, да не размивам повече темата :)
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Apr 20, 2012 9:37 pm

Moridin wrote:едит: бтв ако тря си гийк за да оцениш Доктора, това обяснява нещата, аз и досега смятам Оня-със-странното-име VS the World за едно от най-тъпите неща, които ми се е случвало да почна да гледам.
Доста си зле. Тоя филм е феноменален на всички възможни нива, дори ХЕПТЕН да не ти е в коловоза, пак би следвало да му оцениш един куп яки елементи като музиката, сценографията и т.н.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 610
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Post by Vash » Fri Apr 20, 2012 9:41 pm

Cabin in the Woods е страхотен. Но страда от няколко логически проблема в историята, които могат да се извинят само по линията, че е сатира, деконструкция и т.н. Което не е лошо, но мисля, че филмът щеше да е още по-добър, ако работеше и като сериозен хорър филм. Все пак, такъв какъв то е, филмът ми хареса много.

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Apr 20, 2012 10:10 pm

Roland wrote:
Moridin wrote:едит: бтв ако тря си гийк за да оцениш Доктора, това обяснява нещата, аз и досега смятам Оня-със-странното-име VS the World за едно от най-тъпите неща, които ми се е случвало да почна да гледам.
Доста си зле. Тоя филм е феноменален на всички възможни нива, дори ХЕПТЕН да не ти е в коловоза, пак би следвало да му оцениш един куп яки елементи като музиката, сценографията и т.н.
Nah, not really. But then, to each their own :) I guess narrowmindedness has its nice sides after all! 8-)
This is it. Ground zero.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Apr 20, 2012 10:49 pm

Moridin wrote:Аз едва ли ще имам и 5 на тоя тест ама ме мързи да го правя :mrgreen:
Абе направи го, ще се изненадаш, някои въпроси са като за теб. :wink:

Иначе за Скот Пилигрима и мен ме учудваш, ама вкусове всякакви.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Apr 20, 2012 11:44 pm

Дам, тотално неадекватни включително.

Ваш, я пусни един спойлър-таг за логическите проблеми плс.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 610
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Post by Vash » Sat Apr 21, 2012 12:08 am

Само да кажа първо, че е много важно да се гледа Cabin in the Woods с неоспойлен ум, така че препоръчвам да се избягват ревюта. Най-добре не гледайте и трейлъра, сериозно.
Spoiler: show
Най-очевидният е - защо има червен бутон за освобождаване на всички чудовища, без парола, при това съвсем близо до входа, вместо главния офис? Не че не ми хареса, че ги освободиха (една от най-епичните сцени евър), но трябваше по по-умен начин да го нагласят.

На второ - защо на the Ancient Ones им пука жертвоприношенията да станат по културно-зависимите хорър клишета? Не, сериозно, защо? Предполагам, че може да се измисли добро или поне приемливо обяснение. Разбирам, че боговете са метафора за хорър фенове, за които студията ритуално повторят едни и същи формули, но ми е трудно да им "повярвам" като реалност във филма сами по себе си.
И това накрая дето се насочи към екрана трябваше да е пипало вместо ръка, пък. :mrgreen:

Като дребно заяждане - не могат ли да обезопасят офиса със същия невидим щит, който са направили около гората?

Честно казано, въобще не ми пукаше за тези неща докато гледах филма, но постфактум ми развалиха леко усещането. Мисля, че филмът щеше да спечели много ако се взимаше съвсеем малко по-насериозно.

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Sun Apr 22, 2012 4:59 am

Филмът е силно забавен, доста ми хареса :) Както каза Ваш, може би ако тук-таме се взимаше малко по-насериозно, щеше да спечели, но и така забавлява достатъчно.

Бтв, от по-новите хорър-комедии определено трябва да гледате това, ако не сте:
http://www.imdb.com/title/tt1465522/

:mrgreen:
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Apr 22, 2012 6:49 am

Random wrote:Бтв, от по-новите хорър-комедии определено трябва да гледате това, ако не сте:
http://www.imdb.com/title/tt1465522/

:mrgreen:
Силно подкрепям. :D
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Apr 23, 2012 1:48 am

Повече за филма, по-малко за теста. Мерси предварително.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Apr 23, 2012 2:03 am

Симеоне, айде малко по-релакс, а? Недей разваля купона и желанието на някои от нас да се проверим колко сме гийкове, забавно си е. :wink:

Филма ще го гледаме още няколко души скоро, та ще коментираме и него, малко търпение още. :)

Хайде онтопик от малкото, което подочух тук-там: оставам с впечатление, че е някакъв дяволит жанров метакоментар, при това е направен от Mutant Enemy, та не виждам защо е трябвало да се възприема малко по-насериозно, но повече - като го гледам.


Scott Pilgrim vs the World например определено спечели от това, че не се приемаше насериозно. Tucker and Dale vs Evil - също. :)
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 98 guests