Разни

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Разни

Post by Litz » Sun May 19, 2019 10:17 pm

Не виждам нищо общо между Патинсън и наркоманите.

И е доста странно човек, който е напълно окей с това Мистик да е добра и несиня, защото Джейло я сърби, да обяснява как Патерсън е лош избор за Батман, щото евентуално хипотетично можели да променят Батман? Логика.

@Roland ние с теб сме пропаднали наркомани :ninja:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Разни

Post by tigermaster » Sun May 19, 2019 10:42 pm

Съвсем разбираем му е рейджът, хайде сега. Аз реагирах по абсолютно същия начин, когато излезе слух, че Патинсън може да играе Питър Паркър, даже е документирано на форума това. (Друг е въпросът, че онова беше преди около сто хиляди години и човекът май още играеше в здрачовете него време.) От друга страна, заради подобни схващания спрямо Ди Каприо (макар и в посока не толкова "мяза ми на наркоман", колкото "мяза ми на принцеса") някакви години наред отлагах гледането на "Кървав диамант", а това е филм, който ми харесва страшно много, всъщност. От трета страна - на моменти сериозно се чудя доколко подобно емоциониране, свързано с такива дреболии, отива на доктор по психология, който работи в училище с рискови деца, ама това е сигурно защото не разбирам от психология.

От четвърта страна, Патинсън ми е върло противен на външен вид, обаче ако подходят към Батман все едно е Зоро - лигавеещо конте през деня и боец за справедливост през нощта - всъщност би могъл да е напълно идеален за тая роля - а не е тайна, че Зоро е едно от основните вдъхновения зад Батман и приликите между двамата хич не са малко. Ще почакаме и ще видим.

От пета страна, на описанието на наркоман, дадено от @Ghibli, в момента пасвам идеално - отчасти защото поради ред причини за последните две денонощия съм спал около три часа и половина, отчасти - защото си изглеждам така принципно, пък сериозна дрога не съм ползвал никога, даже снощи на концерта на Accept не пих бира :)

От шеста страна - честно казано, ако имах някакъв интерес към този филм, бих предпочел неизвестен актьор, към когото да нямам предварителни очаквания. Просто да си кажа.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Разни

Post by Roland » Sun May 19, 2019 10:42 pm

Litz wrote:
Sun May 19, 2019 10:17 pm

@Roland ние с теб сме пропаднали наркомани :ninja:
Което си е истина...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Разни

Post by Dr. Horrible » Sun May 19, 2019 11:19 pm

Лиц, прочетох го и първият път, просто не отговарям, щото сме го обсъждали вече. Мистик във филмите е второстепенен персонаж, а в комиксите – тотално треторазряден. И от тоя треторазряден злодей са направили по-многопластов второстепенен герой и промяната е за добро, ест. Батман е напълно главен герой, тотална икона, едва ли не най-известният супергерой на света. И е хилядократно по-развит като образ от комиксовата Мистик и е централен за цялата си Готъм вселена, и един от най-централните за ДС вселената въобще. Ако във филм за Батман направят някаква интересна Ниса Ал-Гул, която е супер различна от комиксите, тогава можеш да говориш за еквивалентни случаи.

Все едно казваш "Що не се сърдиш, че в "Игра на тронове" Марджери е по-стара, отколкото в книгите, и рядко има сцени с тирелските си братовчедки, а се ядосваш, че в Колелото на времето кастват Адам Сандлър за Ранд Ал-Тор?". В смисъл - тотално сравняваш ябълки и портокали. Абсолютно нелепо е сравнението. И Е ОБСЪЖДАНО ПОДРОБНО ДЕСЕТ ПЪТИ. Но щом имаш нужда всеки втори пост да ти е за Мистик - ок.

Пък дори да оставим всичко друго - очевидно имам едно мнение за дадени промени и друго мнение за друго, не всяка промяна в света е еквивалентна. Да тъпчеш върху това е все едно да кажеш "Що ремонтът в ЖК Бистрица в Дупница ти харесва, а други ремонти в центъра на София ги хейтиш още като идея, преди да си видял Фандъкова дали реално ще ги съсипе?". И човек може да не хареса каквото и да било още на ниво идея, защо това е нещо странно?



Иначе @tigermaster е най-прав. Рационално погледнато няма причина толкова да ми пука за някакъв герой и актьор и т.н. Но хората не сме рационални същества, имаме си емоции, понякога изпушваме от нещо дребно, без да разберем защо. Днес гледам как хора, които в 364 дни в годината не се интересуват от Евровизия, за една вечер изпушват сериозно от това кой е победил и обясняват подробно каква несправедливост е това и как за пореден път тълпата избира грозното пред красивото... Та, идеята ми е – случва се, всеки си има своите момент :D Можех да го постна във ФБ, но предпочетох тук, за да видя реакциите на хора, които, подобно на мен, са малко по-силно въвлечени във всички тези кино новини от средния човек. Пък и нали напоследък там не поствам нищо. Поддържам малко по-даскалски профил, че ме добавят разни колеги и лапета от училището и мисълта да дискутирам тея неща с тях не ме кефи :lol: Май в случая изпуших, защото рейджът ми беше посрещнат от тотална стена. И цялото това "Нямаш право (/няма логика) да се чувстваш така, както се чувстваш" ми подсили емоциите десетократно. Винаги когато на човек директно му отрекат емоциите или правото да чувства тези емоции, психиката не го приема добре.

Но се радвам, че реших да постна началния си пост в тема "Разни", а не "Предстоящи филми". Щото дискусията си стана точно за разни, което не е лошо. :D
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Разни

Post by Litz » Sun May 19, 2019 11:33 pm

На мен идеята ми е, че повечето наркомани не изглеждат като Патинсън въобще и даже не може да ги познаеш, че взимат.

Още повече знам, че според някои хора в този форум това да знаеш как работят различните групи наркотици и как изглеждат хората , ползващи ги е, причина за срам, линчуване и тн, и за тва ви е адски лесно да лепвате безумни етикети.

Милионерите са супер известни с нарко злоупотребата си, та дори да приемем, че е вярно, че РП прилича на наркоман, то такава развръзка би била доста по-логична от не синя Мистик.

На мен проблема с Доктора не ми е, че не се кефи на Патинсън като Батман, ами че причините му за тва са доста детински и че е казвал на нас с Роланд как несинята Мистик е супер логична и че нормално да се съобразяват и променят героинята заради прищевките на актрисата, само защото тя го радва. В момента, в който обаче тва се отнася за актьор на когото Доктора не е гън, се почва анатемосването без дори една снимка да е излязла.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Разни

Post by Roland » Mon May 20, 2019 12:09 am

Litz wrote:
Sun May 19, 2019 11:33 pm
На мен проблема с Доктора не ми е, че не се кефи на Патинсън като Батман, ами че причините му за тва са доста детински и че е казвал на нас с Роланд как несинята Мистик е супер логична и че нормално да се съобразяват и променят героинята заради прищевките на актрисата, само защото тя го радва. В момента, в който обаче тва се отнася за актьор на когото Доктора не е гън, се почва анатемосването без дори една снимка да е излязла.
Да, и на мен това ми е проблемът. Щото Доктора е прав, че хората не сме рационални, и аз всъщност съм голям фен на това да сме откровени и да не се преструваме, когато това е случаят. ОБАЧЕ все пак някаква интелектуална честност трябва в даден момент.

Нещо повече - кестеняв красавец с пронизващи очи и меланхолична осанка АБСОЛЮТНО се връзва с някои версии на комиксовия образ на Батман, та дори не става дума за някакви реални промени на персонажа, еле па предвид, че филмът иска млада версия на героя с фокус върху детективския елемент. Ако трябва да съм честен, тоя разговор само ме кара все повече и повече да се кефя на кастинга.

Да не говорим, че комиксовата Мистик и комиксовият Батман може да са каквито си искат, но откъм кино-страната на монетата Мистик е едва ли не по-важна в модерната епоха, отколкото Батман, от когото имаме единствено Батфлек (който, апропо, се оказа горе-долу единственото качествено нещо във филмите с негово участие). Междувременно ДжейЛо се набута като едва ли не главната героиня на Х-мен франчайза за последното десетилетие.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Разни

Post by Amelia » Mon May 20, 2019 4:18 am

Ааааахахаххахахаааааа, кво става тука бе? :lol: :lol: :lol:

Алооо, наркоманите!

Аз ще обогатя тази изключително интелигентна дискусия с предложението тея от ДЦ да наминат към Нетфликс и да си приберат Супермена от там и да го направят него Батман - така или иначе е напълно все тая кой ще играе в 1256389823891-я пореден комиксов бълвоч за тоя.

Но пък да си кажа, съпортвам и идеята за азиатски Батман. Може да е осиновен - модерно е сред богаташите напоследък да си осиновяват деца от друга раса. Може даже да е едно от осиновените от Бранджелина деца, за да имаме и метанаративи, както някой спомена.

:metal:

ПП. Между другото, преди Джон Уик 3 ни пуснаха трейлър за новия Жокер и както не ми се гледаше изобщо, изведнъж ми се догледа.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Разни

Post by Dr. Horrible » Tue May 21, 2019 3:59 pm

След моята infinite crisis онзи ден, вселената реши да е добра с мен. Днес ми пристигна нещо, което бях поръчал преди един месец.
Spoiler: show
Image

Image
ТОВА Е НАЙ-ОГРОМНИЯТ КОМИКС, който притежавам!!! В амазон е посочено, че е 800 страници, а всъщност е над 1200, това е чутовно!

И, понеже все пак темата е за разни, а не за моите комикси, ще изкоментирам нещо друго относно екранизациите на Батман. Знаете ли какво не ми харесва във всички игрални филми за него? Че го представят като самотник, фиксирани са върху това да го изобразяват като вълк единак, стоящ в сянка, обсебен от починалите си родители и съпътстван именно от верния си иконом Алфред. Това само по себе си не е лоша интерпретация и не е зле да има един-два такива филми, но когато всичките екранни версии са такива, става тъпо. Батман далеч не е толкова самотен и обкръжението му е много по-разноцветно от Алфред. Батман има трима осиновени сина, един биологичен, още две-три дъщери, брутално яка братовчедка, сгодавял се е три пъти и какво ли още не... Има огромно семейство, взаимоотношенията между всичките му деца са сложни и интересни, и наистина имат много-много потенциал. И с тях има страхотни комикси и много добри анимации, но никога игрални филми. Само филмът "Батман и Робин" го показа с повече от един помощник, ама пък си беше чиста пародия...
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Разни

Post by Roland » Tue May 21, 2019 6:49 pm

Да, бтв и аз бих искал да видя повече бат семейство.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Разни

Post by alshu » Wed May 22, 2019 11:52 am

Мдамм има и една концепция наречена Batman Incorporated.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Разни

Post by Claymore » Thu May 23, 2019 2:40 pm

Аз само да пусна едно кратко и хич не изчерпателно клипче с разни кадри и моменти от филмите в които Патинсън участва след Туайлайт, пък който каквито изводи иска да си вади - https://www.youtube.com/watch?v=FUwC2fplpcg
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Разни

Post by penzata » Sat Jun 01, 2019 2:12 pm

Питч мийтинга за Аладин е юбер :mrgreen: : https://youtu.be/01vsSDVxjuA
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Разни

Post by Litz » Mon Jun 03, 2019 8:01 pm

Ще има ли ревю за Аладин? Мен ми е важно как се класира спрямо другите лайв екшън филми на Дисни (сред които Ппеляшка е най=доброто). Но Гай Ричи толкова ли е неподходящ за режисьор на тоя филм наистина или само така изглежда. И как е Джафар?

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Разни

Post by Killua » Mon Jun 03, 2019 11:38 pm

Litz wrote:
Mon Jun 03, 2019 8:01 pm
Ще има ли ревю за Аладин? Мен ми е важно как се класира спрямо другите лайв екшън филми на Дисни (сред които Ппеляшка е най=доброто). Но Гай Ричи толкова ли е неподходящ за режисьор на тоя филм наистина или само така изглежда. И как е Джафар?
Написано е още миналата седмица!
Тенкс ту @Roland!
Излиза тази, ставайте рано, дебнете ревютата!

Джафар беше ужасен ужасен за мен. Уил Смит беше доста ок всъщност. Джасмин приказна. Като цяло излишен филм.
Пич ревюто е екстра, всъщност!
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Разни

Post by Roland » Tue Jun 04, 2019 3:52 pm

Джафар е секси
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests