Sherlock

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Sherlock

Post by Ghibli » Wed Jan 06, 2016 11:42 pm

Не, мен също ме зарадва серията, имаше много качествени моменти, просто самият "плот", ако имаме предвид едно и също нещо, не й е силната страна.
Spoiler: show
Шерлок стигна до извода, че Мориарти няма как да е жив, след като се застреля пред очите му. Каква изненада само! И... друго нямаше като реално движение на сюжета напред. Като се изключи поредната нова черта на характера на Шерлок, привнесена със задна дата - сега пък стана наркоман със стаж и с Майкрофт винаги са имали уговорка... Това аз го наричам кръпка с бели конци.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Re: Sherlock

Post by armageddon » Thu Jan 07, 2016 2:34 am

Е това с друсането си е директно взето от Конан Дойлския оригинал нали, пък и май имаше намеци за злоупотреба с наркотици и из предните серии?

Иначе да, епизодчето беше разкошно, просто нямаше сюжет, а просто се случваха някакви неща. По едно време се чувствах все едно аз бях прекалил с дрогичката. Тва костюми, режисура, абе изобщо страхотна работа. Вижда се, че на Мофат му е паднало да харчи пари като за 3 епизода за един (за разлика от другия му сериал, където с пари за 3 серии се налага да прави 13) и съответно са действали с размах.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Re: Sherlock

Post by passer-by » Thu Jan 07, 2016 2:42 am

Първите два сезона бяха като цяло доста добри освен ВТФ-то с "Баскервилското куче", обаче в третия това заебаване на Конан Дойл и минаване на Иън Флеминг, плюс драйфането на пияния Шерлок (ХААААХААА, колко смешно) и обясненията му в стил "Искрено и лично" пред една тумба непознати ме отказаха.

Ако перифразирам Mr. Plinkett - Fuck you, Stephen Moffat.


П.П.
Amelia wrote:В крайна сметка, това, с което аз асоциирам историите за Шерлок Холмс, винаги са били "елементарно, драги ми Уотсън" обясненията на разните пинизи и врътки. Шерлок БИ СЕ ИЗПРАЗНИЛ от самодоволство пред възможността да се похвали как си е инсценирал смъртта. Това дето се случи ми беше супер аут ъф керъктър за тоя персонаж. То не че останалите му изпълнения в сезона бяха особено ин керъктър, нали.
Мхм.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Sherlock

Post by Dr. Horrible » Thu Jan 07, 2016 12:02 pm

И мен като цяло доста ме израдва епизодът. Приятен беше, готин, бързо мина. Доста по-добър от всичко в трети сезон.
Но все пак никога не съм харесвал сюжети тип
Spoiler: show
„всичко е сън”. Това ми се струва прекалено елементарно и удобно запълване на всички дупки. Защо например мисис Кармайкъл (или както там беше името на съпругата на втората жертва) потърси помощта на Шерлок? Нали тя самата е искала да убие мъжа си, защо наема най-интелигентния детектив в историята? Точно този въпрос Шерлок го задава, но тогава се появява Мориарти в рокля и всичко друго губи значение… Съзнавам, че реалният отговор е, че всичко е сън, съответно тази жена никога не е наемала Шерлок, тъй като той по това време не е живял, престъплението си е останало в архивите неразкрито, а видяното от нас е просто фантазия на Шерлок и негов прочит на това какво би станало, ако той беше живял тогава и ако тя го беше наела… но това измъкване е толкова елементарно, че нямаше как да не ме подразни.


Иначе много се зарадвах да видя
Spoiler: show
как Андрю Скот ближе прах и казва, че прахът е направен основно от човешка кожа :D Винаги са готини сцените с него, без значение дали са истински или в съзнанието на Шерлок! Но какво излиза сега? Че Мориарти си е мъртъв (шокиращо!), но е оставил група последователи – феминистки, опс, не, consulting criminals, които да продължат делото му? Той имаше ли дело въобще?

И ми стана мило, че отново споменаха Жената с много силен сантимент. Епизодът с нея във втори сезон ми беше най-любимият от целия сериал и много ще се радвам да я видя отново. Дано Лара Пулвър направи поне още един епизод, и то не камео. The woman, the only woman <3
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Sherlock

Post by Xellos » Mon Jan 02, 2017 10:45 am

Аре почна 4 сезоооон! Да се върна от болниците и се метам, дано да е по-добре от 3, дано дано дано... :roll:
:ninja:

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Re: Sherlock

Post by Alexis » Mon Jan 02, 2017 11:19 am

Със ставането боднах новия епизод. Успях преди да отида на работа. Доволна съм от него. Беше интересен, отговори на въпроси, останали от минали серии. Разгърна се нова драма. Събития, които се обсъждаха широко сред феновете, се случиха. Нямам търпение за следващите 2 серии. След това може да обсъждаме и спойлърски, засега се въздържам от конкретика.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Sherlock

Post by tigermaster » Wed Jan 04, 2017 12:13 am

На мен пък, честно казано, не ми хареса почти изобщо. През цялото време ми приличаше на някаква кръстоска между "Доктор Кой" и филмите за Джеймс Бонд, само че с безумно бързо темпо и претоварване на сетивата, за да не усетим, че сценарият, всъщност, не е особено на ниво. Третия сезон не го помня, обаче този, поне в началото, не ми допада толкова, колкото ми се искаше.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Sherlock

Post by Dr. Horrible » Wed Jan 04, 2017 8:21 pm

И мен ме разочарова. Не заради това, дето се води голям спойлер, ами просто ми беше скучен епизодът. И накрая мелодрамата и баналността ми дойдоха в повече.
Изчерпани са, напълно. Трябваше да приключат след втори сезон. Нито трети ми хареса, нито началото на този. Само коледният епизод миналата година беше готин.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Sherlock

Post by tigermaster » Sat Jan 07, 2017 5:29 pm

Пък аз оплюх новия епизод ето тук:
https://tigermastersblog.wordpress.com/ ... ock-04x01/
Има немаркирани спойлери.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Re: Sherlock

Post by Alexis » Mon Jan 09, 2017 1:52 pm

"Изненадата" в края на втори епизод беше доста очаквана за мен, но въпреки това епизодът ми хареса.

Този епизод беше доста по-добър от предишния, но да си призная аз съм си фен на едно доста първично ниво и се задоволявам и с малко без да съм особено претенциозна за качествата на епизода.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Sherlock

Post by Dr. Horrible » Wed Jan 11, 2017 1:59 am

На мен доста ми хареса 4х02. Много по-качествено заснет от предишния, много по-стилен, много по-интересен. Бозите и лиготиите бяха сведени до минимум и нямаше брутално нелепи сцени като в първия епизод, когато *spoiler* се хвърли пред куршума със скоростта на Flash.

Туистът беше готин, не го очаквах! Но ми е интересно дали ще го използват смислено...
И споменаха Жената <3
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Re: Sherlock

Post by Alexis » Mon Jan 16, 2017 10:34 am

Последният епизод от сезона определено беше като последен епизод изобщо. Технически ми хареса, макар да ми се струваше прекалено насилен на моменти.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Sherlock

Post by tigermaster » Tue Jan 17, 2017 2:23 pm

Вторият епизод от сезона беше почти учудващо готин. Сега остава третият, обаче от каквото чета, май са оплескали ситуацията абсолютно.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Sherlock

Post by Killua » Wed Jan 18, 2017 10:06 am

Ииии ревюто на @Aravala по темата!
http://www.shadowdance.info/magazine/tv ... herlock-4/
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Sherlock

Post by трубадур » Wed Jan 18, 2017 10:59 am

От ревюто останах с впечатление, че са ударили един маратон на Saw поредицата преди да направят 3-ти епизод. :mrgreen:

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 71 guests