Пророчествата за Белязания 1-ва, 2-ра и 3-та част

Разкази, поезия, илюстрации...
Кътче за вашето лично творчество.

Moderators: Trip, Random, Marfa

User avatar
LightOne
Adept
Posts: 216
Joined: Sun Mar 23, 2008 7:25 pm

Post by LightOne » Wed Mar 26, 2008 6:26 pm

Як и глуповат боец, но с добро сърце
не
Героят ти е способен да понесе много удари от фентъзи еквивалента на 50 килограмов парен чук но въпреки това е заплашен от малка жена с джобна кама
не

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Wed Mar 26, 2008 6:54 pm

Доволен ли си?
Разбира се. :) Даже си се престарал, достатъчно беше да отговориш на болднатите въпроси, за които казах, че са важните.

Повечето от въпросите не те касаят пряко, защото са част от един общ тест за фентъзи писатели: viewtopic.php?t=1314

Идеята на теста - както предполагам и сам ще се сетиш, щото ми изглежда, че имаш повече акъл от стандартния пишещ стандартен фентъзи фен-фикшън - е, че всяко едно от тези звучи като унизително уличаващо доказателство за непригодност. А ако са няколко или направо повечко, както в твоя случай - изводът е ясен. Такава творба има 0% право да съществува (извън нечий личен дневник). Дори да е написана на брилянтен език, каквато твоята - един вид - не е. :)

Мога да обясня принципното положение и по-подробно и ясно. (Даже в момента го правя, но отнема време).
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
LightOne
Adept
Posts: 216
Joined: Sun Mar 23, 2008 7:25 pm

Post by LightOne » Wed Mar 26, 2008 6:59 pm

Бе колкото и да имам акъл, не схванах резултата- да заличавам или да го оставя?

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Mar 26, 2008 7:02 pm

shayhiri wrote:
Доволен ли си?
Идеята на теста - както предполагам и сам ще се сетиш, щото ми изглежда, че имаш повече акъл от стандартния пишещ стандартен фентъзи фен-фикшън - е, че всяко едно от тези звучи като унизително уличаващо доказателство за непригодност. А ако са няколко или направо повечко, както в твоя случай - изводът е ясен. Такава творба има 0% право да съществува (извън нечий личен дневник). Дори да е написана на брилянтен език, каквато твоята - един вид - не е. :)
Няма да отговори на всичките въпроси положително защото половината са за D&D, а очевидно че човека не е чел Салваторе и не е играл RPG-та.

User avatar
LightOne
Adept
Posts: 216
Joined: Sun Mar 23, 2008 7:25 pm

Post by LightOne » Wed Mar 26, 2008 7:21 pm

А ако са няколко или направо повечко, както в твоя случай - изводът е ясен. Такава творба има 0% право да съществува
И това го съдиш за 3-4 съвпадения от около 70 въпроса?

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Wed Mar 26, 2008 7:36 pm

Напълно достатъчно е, да не говорим пък и че я попрехвърлих.
LightOne wrote:Бе колкото и да имам акъл, не схванах резултата- да заличавам или да го оставя?
Това, което имаме тук, е типичен ранен фенфикшън. Нещо писано от човек, харесал даден жанр и решил да попише в него, имитирайки съзнателно или не всички най-бесни клишета, които е успял да прочете или още не е. Фенфикшъните имат 0% обща литературна стойност, 0,00% шанс да бъдат издадени и 0,000% да се харесат или дори заинтригуват някого, който не е начинаещ болен фьен на същия жанр. Какъв смисъл има тогава да съществуват, освен като чернова-упражнение, ако авторът им случайно може и иска да напише нещо друго? Или като лит-маст*рбация за лично ползване.

За авторите на фенфикшъни има само две възможности. Отиват на специализиран сайт за фенфикшъни, където заедно с други себеподобни се правят, че си четат взаимно творбите и си ги хвалят усърдно. Тук не е такъв сайт. Или използват вече нащракания чувал знаци, за да получат някаква критика поне на текстово ниво - която дай боже да използват при създаването на нещо смислено. ТОВА можеш да получиш тук. Макар че, честно казано, и дотам нямаше да се стигне, ако на мен не ми беше щукнало да напиша първата (и засега общо-взето единствена) критика.

Тва е положението, не се шашкай. :)
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
LightOne
Adept
Posts: 216
Joined: Sun Mar 23, 2008 7:25 pm

Post by LightOne » Wed Mar 26, 2008 7:46 pm

Добре.Не съм неблагодарник, затова изказвам своите благодарности към всички вас, които се "измъчихте" с мен :) , че все пак сте ми обърнали някакво внимание.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Mar 26, 2008 9:17 pm

Добре де, наясно сте, че някои от тези неща са просто забавни фрази, нали?
Принципно това, че огромен мъж може да бъде заплашен от момиче с ножче е съвсем реално, ако момичето го е опряло на правилното място.

Шайх, айде определения като "мастурбация за лично ползване" (без звездичка, думата нито е неприлична, нито по-мека така) си ги запази за себе си. Сигурна съм, че можеш да критикуваш разкази и без а)сарказъм и оригиналничене на чужд гръб, б) ползване списъци извадени от секцията хумор като последна инстанция, в) експресивни сексуални сравнения.

И, бтв, дали Паолини и Едингс не пишат фенфикшъни по твоето определение и дали нямат успех?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Wed Mar 26, 2008 10:36 pm

Разкази, както сте забелязали, не коментирам - не са по моята част. Ако смятате, че можете да критикувате дългите форми, пускани чат-пат тук, по-ползотворно от мен, моля - правете го. :idea: :arrow: Нещо, от което никой няма нужда, е критик на критика.

Подробности по принципното ми мнение тук: viewtopic.php?t=3232
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Mar 26, 2008 11:29 pm

Прости ми лапсуса, за който ти се хващаш като че ли думата е главното в целия абзац.(още повече, че засега това е с дължината на разказ) Но нека се поправя. Сигурна съм, че може да коментираш писания и без споменатите.
Другото, от което никой няма нужда е критикари (не критици), които не критикуват конструктивно, а само демонстрират високомерно превъзходство.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Wed Mar 26, 2008 11:41 pm

Както казах, ако смяташ, че критиката ми не е на ниво, демонстрирай по-обективна, честна, ползотворна или каквото и да е там тва, което имаш предвид. Дотогава горното е голо субективно обвинение.

След като аз, за разлика от всички останали, съм си направил труда - и човекът малко или повече ме е разбрал (пуснах цяла нова тема, за да съм по-ясен и неголословен) - от КАКВА позиция недоволстваш и затлачваш топика? Риторичен въпрос.

Иначе те разбирам идеално.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Mar 27, 2008 12:01 am

Иначе ме разбираш идеално? Че то не остана за какво.

Недоволствам за формата, а не за съдържанието на критиката ти. Форма, която е арогантна, неуважителна и неконструктивна. Както казах вече два пъти, но ти предпочете да не ме разбереш.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Itilon
Paragon
Posts: 590
Joined: Thu Mar 13, 2008 5:38 pm
Contact:

Post by Itilon » Thu Mar 27, 2008 8:21 am

Shayhiri написа:
Макар че, честно казано, и дотам нямаше да се стигне, ако на мен не ми беше щукнало да напиша първата (и засега общо-взето единствена) критика.
След като аз, за разлика от всички останали, съм си направил труда...
Дали не послъгваш малко? :twisted:

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Thu Mar 27, 2008 9:51 am

АРГХ! Спрети! Ше ва трия.

Light_One, аз ще взема нещо от втората ти част тогава, щом казваш, че първата е зле дори според теб :) Stay tuned, да не ти пука особено от тона на последните постове :wink:

User avatar
LightOne
Adept
Posts: 216
Joined: Sun Mar 23, 2008 7:25 pm

Post by LightOne » Thu Mar 27, 2008 12:34 pm

Ок "тюнед" съм.Не, не ми е запукало все още.Единствено ми е гадно, че се разрази тази "буря" на мой "гръб".Мислех, че тук, тъй като основно на това се залага - отдавна са изяснени позииците на критиците помежду си.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 53 guests