Селин Дион - доктор хонорис кауза:: Честито Селин:)

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
Post Reply
User avatar
Celeborn
Adept
Posts: 233
Joined: Tue Jul 05, 2005 10:59 pm

Селин Дион - доктор хонорис кауза:: Честито Селин:)

Post by Celeborn » Mon Feb 02, 2009 1:00 pm

Университетът Лавал в Квебек присъди титлата доктор хонорис кауза на Селин Дион като признание на артистичните й таланти, както и на "дълбоките й човешки ценности", предаде Ройтерс.

Певицата бе облечена в традиционната тога на бъдещите доктори на науката.Тя сподели своите чувства и гордостта си от това признание, което означава, че "съм изпълнявала добре задълженията, пред които животът ме е изправил".

"Чрез този знак на изключително признание искаме да подчертаем знаковата кариера на тази гранддама на шансона, а наравно с това - дълбоките човешки ценности на тази артистка, която е постигнала най-високите върхове в света на спектакъла, която винаги е афиширала своята квебекска идентичност на франкофон по всички сцени и от всяка трибуна", посочи Денис Бриер, ректор на учебното заведение, присъдило почетната титла.

Той посочи, че Селин Дион се е ангажирала с много хуманитарни каузи, както и фондацията на нейно име или възпоменателният фонд на принцеса Даяна.
novembre
la città si accende in un istante
il mio corpo non si veste più di voglie
e tu non sembri neanche più così forte
come ti credevo un anno fa
novembre.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 1 guest