Shadowdance #20

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Post Reply
User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Shadowdance #20

Post by Moridin » Sun Mar 14, 2004 10:32 am

Е, така и така едва ли някой още не е разбрал, но да си кажа, новият брой е качен :) Както обикновено очакваме коментари, препоръки, критики, похвали и красиви голи брюнетки, може и само последното.

On a side note (а.к.а. като странична бележка/между другото/бих искал също да добавя), дизайнът е леко попроменен, като при мен примерно го има следният проблем - в прозорецът, който се отваря, не мога да скролирам напълно до долния край. Оправя се лесно просто като го максимизирате. Това е преходна фаза в момента, ще гледаме да поизгладим повече нещата за в бъдеще.
This is it. Ground zero.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Mar 14, 2004 11:43 am

Първо, като за начало, дизайнът много ми харесва. И освен това онуй нещо за Гоблина-шаман на Рол е Култово:)))) Браво:)
Edit:
Сега тамън прочетох и статията на Рол и му поднасям искрени поздравления! Съгласна съм практически с всяка дума от написаното в нея и съм възхитена от това, че един млад човек има толкова зряло и правдиво виждане за заобикалящото ни. Някой може да каже, че написаното е прекалено елитаристично, но нищо не пречи, да е верно, ясно и точно. Рол, браво
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Sun Mar 14, 2004 1:01 pm

Aми какво да ви кажа, разказите са яки (споделя мнението на Марфа за Гоблина-Шаман)Ама новия дизайн много не ми допадна, като че ли шрифта на броевете беше по-добър преди.
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sun Mar 14, 2004 1:11 pm

Още вчера прочетох почти всичко без разказите, и мога да кажа, че Рол е написал една великолепна статия. 8-)
Сега очаквам културната дискусия около нея. :)
Също ми хареса и това на Мат в Музика("Не че не го бях чел преди 20 дена, но да си кажа :) ), много е забавно. И другите неща са ниво, колкото и да звучи това като самореклама.
И новият дизайн мен лично ми харесва, преди банерите бяха станали твърде много.
Все пак да оставим читателите да си кажат мнението. 8-)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Sun Mar 14, 2004 1:28 pm

Броят е много добър! Статията, освен че ми помрачи толова майсторски настроението, също ми вдъхна и надежда, че все пак способността да МИСЛИМ не се е затрила напълно нейде из черните дупки. Браво, Рол! Евъргрийна и Профила си ми харесаха както винаги. Само нещо да кажа за статията, което важи и за повечето от миналите броеве. Вярно, че изграденият стил го налага като неизбежна особеност, но когато 4-5 човека пишат за едно и също, се стига до известни повторения, а това отегчава до някаква степен. Разбирам, че така всеки излага лично и уникално впечатление, само че, щом видя историята преразказана за 3-и път, ме домързява да чета и почвам да пропускам. Така статията, която има нещастието да е последна, е погледна едвам-едвам, почти без да вникна в нея. А това си е лошо отношение към труда на автора. Мисълта ми е, че може да компилирате общите елементи в един уводен епизод и след това да анализирате, като пак се стараете да няма повторения. Иначе сте се справили добре.
Гоблин-шамана е много готин, особено патката мачка! За другите разкази нямах време, но и те ще дочакат.
Congratulations again!
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Mar 14, 2004 2:36 pm

Първо едно събирателно "мерси" на тези, които са харесали статията и единия (кхъ, кхъ) от двата разказа ;)

За многото статии. Рандъм, точно тоя спор сме го водили с Моридин, който също като теб смята, че много статии за едно и също дразнят. Гледай сега, моята стойностна философия е, че в крайна сметка вече прочетените елементи е лесно да се проескочат, а личното мнение на автора, на което така и така гледаме да наблягаме в писането, е достатъчно интересно (или би трябвало да бъде, тук това си зависи от пишещите ;р), за да компенсира известното повторение. Besides, едно е някой да ти преразкаже сухо историята за трети път, а съвсем друго - да го направи с ирония/повече емоция или каквото и да е, което да я различи. И в крайна сметка целта не е да изчетеш всеки, а тези автори, на чието мнение си свикнал да се доверяваш. Не знам, аз все пак смятам, че колкото повече, толкова повече, пък в крайна сметка ако на някой му омръзват статиите за едно и също, винаги може да си почива между тях с нещо друго ;)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Sun Mar 14, 2004 2:45 pm

Схващам идеята, Рол. И мога да потвърдя, че доста често се получава. Статията за Резервата от миналия брой, например, си я изчетох с кеф, без да спирам за миг или да си помисля дори да прескачам. Но понякога просто не се получава. Започвам да скачам по текста и заедно с повторенията вероятно изпускам и доста интересни мнения. За мен като читател проблемът не е чак толкова голям, просто си мисля, че рационализацията ще се отрази добре и труда на някои няма да отива на вятъра.
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Mar 14, 2004 2:48 pm

Ами ще се мисли, но понеже оставяме всеки да пише каквото му скимне именно за да няма ограничения... Ще видим. А и за филм като самурая, под секрет, няма какво толкова различно да се напише, та... Ма да си трая, че ше ме бият ;) Има друга тема по въпроса, само да напомня.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Mar 14, 2004 2:55 pm

Е с тая идея стигнахме до компромиса само за един филм да има повече мнения, нещо като филм на броя, as far as i remember... то оттогава не се е налагало, де...
This is it. Ground zero.

User avatar
Icy Dawn
Merchant
Posts: 81
Joined: Wed Feb 18, 2004 8:17 pm
Location: lost in space

Post by Icy Dawn » Sun Mar 14, 2004 4:23 pm

Ами не знам какво да кажа. Впечатлена съм! :D
Дизайнът много ми харесва - къде, къде по-удобно е от преди, пък и изглежда по-добре...
А сега относно съдържанието... WoW! Лично мен като раздел най-много ме грабнаха разказите. И трите бяха хубави, но най-силно впечатление у мен остави "Къде свършва пътеката" на Рол.
Браво! и за статията - отдавна не бях чела нещо толкова смислено и добре аргументирано. Радва ме фактът, че здравия разум все още се среща, макар и доволно рядко!!!
"Във физиката броенето е като при дивите племена - едно, две, много..."

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Sun Mar 14, 2004 4:26 pm

Бурни аплодисменти за Рол и статията! Няма да стигна дотам, да кажа че съм съгласен със всяка дума, но много ми хареса и идеята, и изпълнението. А частта за Warcraft 3 направо ме съсипа от смях. :)
Евъргрийна на Турин доста ме учуди с изявлението за физичните формули, и ще се радвам ако ми ги каже тези формули, които има предвид и връзката им с книгата.
Очаквах по-голямо оплюване на "Последният Самурай", но явно няма да ме огрее.:P
Но стига толкова, че скоро ще почна да хваля и сам себе си.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

turin
Adept
Posts: 241
Joined: Tue Jan 13, 2004 12:23 am
Location: нейде из облаците (купесто-дъждовни)

Post by turin » Sun Mar 14, 2004 5:59 pm

Last edited by turin on Wed Sep 22, 2004 4:41 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Mar 14, 2004 6:04 pm

Мда, и аз се зачудих за тия формули :P
This is it. Ground zero.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sun Mar 14, 2004 6:27 pm

Мда, аз да изкажа възхищение от другия разказ на Рол... наистина е много силен.
И, разбира се не съм съгласна с писаното за Властелина в статията му (няма да казвам "мъже", мисля че се простих с илюзията за феминизъм).
Общо взето в статията се казва, че това не е
а) книгата на двадесети век
б) първото фентъзи (Конан бил преди това.. ся, и легендите зая дракони са преди това, но някак те не са типично фентъзи).
в) динамична книга, всъщност е доста разтеглена.
Ок, вярно е, но това не пречи на Властелина въпреки това да е класика.
Освен това имало по-добри образци в същия стил и бил тривиален. Ми чудесно, но това пак не му пречи да бъде класика, съжалявам. Донякъде и точно заради тривиалността си. Не казвам, че няма и по-стойностни класики или не-класики, просто това не го изключва. И факт е че Властелинът е имал доста почитатели по света доста след издаването на книгата и преди пускането на филма, т.е. не са само нечелите нищо друго заблудени български фенове и новопокръстените почитатели на филма. А иначе за филма съм напълно съгласна, знаеш.
И последно за "Еовин, дъщерята на крале". Ма наистина, какво си се хванал с това момиче, все пак тя е най-добре развития женски образ(не, наистина има доста повече от цитираното от теб), по-добър пример би била Арвен.
И въпреки, че не съм съгласна с част от нея, статията ми хареса:)
P.S. И на мен не ми се скролва докрай, но просто намалявам прозореца. И промените в дизайна са много положителни:Р
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
celibat
Merchant
Posts: 84
Joined: Fri Jan 16, 2004 8:54 pm
Location: Land of dreams

Post by celibat » Sun Mar 14, 2004 10:20 pm

Екстра сте се потрудили за юбилейния брой. Достатъчно поздравления събраха авторите, така че ще остава моите са следващия брой.
BTW №20 е най-добрият, който съм чел досега. Статията на Рол е сериозно обоснована и си личи, че я е писал човек с изграден критичен характер към почти всичко ново и харесвано (ака комериализирано). Стивън Кинг-а също е добре пипнат, но, както самият (те) автор (ите) споменават неколкократно фенският поглед владее.
Това е силата на истинското списание. Да има За и Против. Да има автори с крайни гледни точки, които правят литературен секс по доста различни начини.
Cheers любима моя фентъзи кама сутра...
"Не знам дали се пропих, защото жена ми ме напусна, или жена ми ме напусна, защото се пропих",
Ben,
Leaving Las Vegas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests