Сексистки хроники

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5266
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Сексистки хроники

Post by Matrim » Thu Oct 06, 2016 1:08 pm

Някси е супер съмнително от ТРИМА заподозрени, единствения дето лежи в затвора да е чернокож имигрант и то за съучастничество.
Къде го видя това съучастничество, навсякъде където аз съм гледал пише, че е осъден за убийство и изнасилване? А и как ще го осъдят за съучастничество преди даже и да повдигнат обвинения на предполагаемите му съучастници?
Мацката освен това си сменя версиите непрекъснато, даже единия път обвинява чернокожия си шеф за убийството, а в нощта но самото убийство е взимала наркотици.

Има куп случаи, в които напълно невинни хора си сменят версиите многократно под натиска на ченгетата, особено ако не разбират перфектно езика, на който ги разпитват. Това е подозрително, разбира се, но не е smoking gun. Че статията е тенденциозна, тенденциозна е, но това не значи, че не може тази Аманда да е невинна.
И плз стига с тия бели хетеро жени! Не всичко е въпрос на privilege & discrimination на тоя свят.
+1. Ако бяха толкоз привилегировани Аманда и гаджето й, никога нямаше да ги осъдят на базата на такива смехотворни доказателства (see Simpson, O.J). Тъжното е, че ако нямаше толкова интерес към случая и ако родителите на Аманда нямаха достатъчно кинти за адвокати и PR, вероятно и до днес двамката щяха да са в затвора. В смисъл, възможно е да са виновни, но това не е по никакъв начин beyond reasonable doubt и затова според мен мястото им е на свобода.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Re: Сексистки хроники

Post by Morwen » Tue Oct 25, 2016 1:56 pm

При все че смятам, че обществото по принцип има проблем с разграничаването на концепциите за "готин" и "прав", в случая съм по-скоро на мнението на Жоро - целият сюжет, който е наредила италианската полиция ми се вижда доста в джаза.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6471
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сексистки хроники

Post by tigermaster » Tue Nov 01, 2016 8:17 pm

http://www.werock.bg/novini/spisanie-gl ... a?id=37305
Списание "Glamour" включи Bono от U2 в списъка си с "Жени на годината" :metal:
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Сексистки хроники

Post by The Dragon » Wed Nov 16, 2016 9:32 pm

Да си знаете ...

https://www.theguardian.com/lifeandstyl ... -attribute

Бтв - всички леви феминистки които мрънкаха за сексизъм спрямо Хилари, сега ще имат възможност да се справят по-добре и помогнат Марин Ле Пен да стане първата жена прзидент на Франция ...
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сексистки хроники

Post by Amelia » Wed Nov 16, 2016 9:47 pm

Ох, добре, че са феминацитата да ми обяснят, че се мразя, щото не подкрепям женски кандидат само щото е жена, нали.

Тея явно няма да се осъзнаят никога. Но то се видя - крякащото малцинство, с обвиненитята в селф-хейт, е малцинство. На белите жени мизогинизма не им пречи. И то не щото се мразят и се чудят как да станат по-привлекателни на мъжкия пол, а щото е стигнал до нива, които просто не пречат кой знае колко.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4071
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Wed Nov 16, 2016 10:03 pm

Мен ми интересно ако изборът беше Сара Пейлин срещу Бърни Сандърс дали щяха да я пеят същата песен?з

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Сексистки хроники

Post by The Dragon » Thu Nov 17, 2016 8:55 pm

Briton who reported rape in Dubai could face jail for extramarital sex
Woman was arrested and had passport confiscated after reporting alleged attack by two men from Birmingham
https://www.theguardian.com/world/2016/ ... sex-charge

Ми такава си им е културата на хорицата ...
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Re: Сексистки хроники

Post by Morwen » Fri Nov 18, 2016 2:19 pm

Litz wrote:Мен ми интересно ако изборът беше Сара Пейлин срещу Бърни Сандърс дали щяха да я пеят същата песен?з
Не, защото тогава средният избирател щеше да има малко повече причини да гласува за Сандърс и да не гласува за Пейлин. Все пак кандидатите не се определят и не можеш да ги преценяваш единствено според пола им. Тази логика е сексизъм в чист вид, всъщност.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4071
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Fri Nov 18, 2016 2:34 pm

Morwen, въпросът ми е породен от изцепки на лагера на Хилари като тази, където Маделин Олбрайт заявява, че има специално място в ада, за жените, които не помагат на други жени. Това беше още на праймаритата. Или Глория Стайнъм, която каза, че жените съпортват Бърни заради мъжете и щото се мразят. Това са все феминстки величия, които по твоята логика(и по рационалната логика) са сексистки.

Та защо тоя аргумент да не е приложим в хипотетичната ситуация на републикански кандидат жена и демократичен кандидат мъж?

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Re: Сексистки хроники

Post by Morwen » Fri Nov 18, 2016 5:28 pm

Защото и в двата случая републиканските кандидати са дебили, само половете им са сменени. Но сменените полове не правят кандидатурите равнозначни. Т.е. да предпочетеш мъж дебил пред ок жена е необяснимо и изисква някакво обяснение (дали ще е партийна принадлежност, лека форма на женомразство или нещо друго), докато да предпочетеш ок мъж пред женския вариант на Буш младши не е чак толкова странно. Но двата избора не са равностойни, че да ги сравняваш и да изискваш еднаква реакция.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сексистки хроники

Post by Amelia » Fri Nov 18, 2016 7:28 pm

Ставаше дума за избор между Хилъри и Сандърс, не между Хилъри и Тръмп. Още от самото начало почнаха с обвиненията в сексизъм и селф-хейт, така си продължиха и сега това си правят. Някой трябва да ги светне за дефиницията на лудостта, тея.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4071
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Fri Nov 18, 2016 10:05 pm

Морвен, както споменах и както и Амелия е казала, Олбрайт и Стайнъм не ги изръсват тея глупости във връзка с Тръмп (дори тогава щяха да са глупости), а във връзка с Бърни Сандърс. Аз го разбирам така: "На всяка цена трябва да подкрепяте другите жени, нищо че те може да са по-некомпетентни, по-компроментирани, по-малко честни, по-райтуинг, по-корумпирани от мъжкия кандидат, иначе горете в ада, щото очевидно подкрепяте по-адекватния кандидат от мъжки пол, за да се харесате на мъжете."
Та понеже непременно трябва жените да подкрепят други жени, независимо колко са зле последните, колко добри са мъжките кандидати, то по феминистката логика следва, че трябва да подкрепим и Сара Пейлин пред Бърни Сандърс примерно.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4071
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Fri Dec 02, 2016 12:40 pm

Нали Роланд обясняваше как на запад върлувала РЕЙП КЪЛЧЪР, а в БГ подобно нещо нямало.

Ето една статистика, която показва колко греши и както виждаме рейп кълчърът е България/Румъния, а не на запад.

https://www.washingtonpost.com/news/wor ... a6c384b6b7

Само мен ли ме изненадва изключително ниския процент в Испания? Както и тоя в Словения, бтв.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Сексистки хроники

Post by трубадур » Fri Dec 02, 2016 1:17 pm

Ако говорим чисто за майндсет, съмнявам се някой, който да не е залегнал върху собствената си идея да е мега неоправданата жертва, смята, че някой някъде масово е ПРО-рейп, а тия хора са неспасяеми така или иначе, тъй че можем да ги режем от клона.

А това проучване е мега фейл:
Доста подвеждащи ми се струват резултатите. И 30 хил. от които да речем, макс 1000 да не са лъгали, са доста непредставителна извадка за 700+ милиона, пръснати в толкова много държави. И учудващо нисък резултат за Швеция, явно не са питали бежанската маса, която върлуваше там допреди 1 година, а само коренното население.

Колкото и да не им се ще на хората, не е важно какво мислят отделните индивиди, а какво правят. Въпреки че някой сигурно ще тръгне да ръси каквото ти е в главата, такава и културата и дрън та пляс. Важни са действията в крайна сметка. Колкото и ще да ти се иска да бушонираш бебе котета, докато не го направиш си ок (в общи линии). Затова за изнасилвания и сексуални посегателства и т.н. единствените статистките, които имат някаква тежест идват от полиция, прокуратура и са съобразени със съдебномедицинската експертиза. Където е ясно, доколкото е възможно, че престъпление реално се е случило. Но поне не са думите на празноглави, напълно неебателни блогърчета.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Re: Сексистки хроники

Post by Morwen » Fri Dec 02, 2016 1:44 pm

Първо, не разбирам откъде дойде правилото, че максимум една трийста не лъжат в проучванията, второ ако ще лъжат вероятно би било в посока да се представят повече за против насилието, т.е. процентът само би се вдигнал. Единственото, което ме притеснява е опцията "ако извършителят не осъзнава действията си", което е малко граничен случай - не можеш да обвиниш някой, ако примерно под влиянието на някаква делюзия е смятал, че това не се случва наистина, но не е ясно колко човека са го възприели така и каква част от отговорите засягат различни от тази опция. Мисля, че може да се намери оригиналното проучване и да се види, но в момента нямам нерви за това.

Що се отнася за това, че не било важно какво мислят хората, а какво правят, бих ревизирала леко това твърдение. По-важно е какво правят хората, отколкото какво мислят, но и то не е без значение. Защото, когато има извършено изнасилване, това че половината хора ще кажат "ама тя си го просеше" може да е причина жертвата да не подаде сигнал или да подаде, но после да съжалява. Или полицията да си свърши работата през пръсти. Да не говорим какво става ако съдията е един от хората, които оправдават изнасилването. Преди няколко години имаше случай с някаква девойка тип плеймейтка, която беше изнасилена от футболист. Историята беше придружена с побой, не беше случаят, в който всичко е на доверие. Толкова хейт и агресия се изсипа срещу нея в социалните мрежи, че ако беше с малко по-лабилна психика сигурно нямаше да оцелее. И не помня да имаше последствия за футболиста, макар че не мога да гарантирам.

Общественото мнение всъщност е доста силен инструмент, макар да е трудно да измериш или прецениш точно.

Лиц, нищо не пречи и това проучване, и Роланд да са прави едновременно.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest