Гледано напоследък, Part 2

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon May 20, 2013 1:43 am

Подхващам Fate/Zero, което е обрало половината награди на Аниме Реактор, а на мен ми изглежда като едно от тея неща, дето не бих пипнала и с пръчка. Да видим.

edit: So far, so good. Краят на първи епизод беше надъхващ.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5252
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Mon May 20, 2013 9:43 am

За мен най-лошите му страни си личат към края на втория сезон (ако мога да го нарека сезон де).
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon May 20, 2013 10:42 pm

На втори сезон съм и планирам да го довърша днес. Става - ако се абстрахираме от маговете, за които не е реално колко не ме ебе точно. Егоцентризма на Сървантите е много як и битките дето си спрятат не са никак зле, нищо че досега не са довели до почти нищо съществено. Александър е такъв сладур! И Гилгамеш ме кефи колко нахално нарцистичен е. Всъщност май само Александър и Гилгамеш ме кефят наистина от цялото това нещо така като се замисля. Как да е - не ми е скучно, концепцията и сетингът не са лоши и има за кво да се хване човек, че да го изгледа. Даже и някво маргинално удоволствие ми носи за момента.

едит: Ибаааааааахти просташкия завършек...

И тфа ли начи е най-доброто, което миналата година е предложила???? То си е некъв Стайнс: Гейтец като си помисля - комерсиално посредственяжче с проблясъци. А можеше да е толкова по-яко, ако маговете не бяха изпърдяли скучни темерути или психопати от първия до последния (без мушморочето на Александър - което беше сладур като Александър). От сървантите, Сашко беше епичен и як до края, а Гилгамеш успяваше да докара яка царственост, ама така и не разбрах закво се захвана с най-скучния от скучните темерути/психопати. А Куин Артур ми беше маса досадна - тряяше да се убият взаимно с ирландеца или поне Ланселот и да ни оставят на мира. Другите дори не си ги спомням вече. Опитвам се да забравя завинаги и хомункулуската, мисля че ще успея до края на деня, щото в нея нямаше нищо запомнящо се.
Екшънът беше доста приятен, но не споделям всемирния възторг от арта и сеютата. В смисъл, окейни бяха и те, ама не ги намерих за някво откровение.

И са кво? Фейт/Стей Найт ли да гледам?

едит 2: Еми загледах го. Има ХУМОР. И ЖЕНСКИ. Боли. :cry:
Дълбоко ме съмнява да могат да могат да бият Александър/Гилгамеш/Крал Артур комбото от Фейт/Зеро. Доколкото видях, новият Арчър е некъв измислен - туй щото няма нито един персонаж в многобройните ни митологии дето да заслужава честта, нали. И като дизайн не ме кефи нещо. Бъркам го с копиеносеца по разни картинки.
Мечтая си за сериал, в който ще имаме следния лайнъп от Слуги:
Атила/Робин Худ/Крал Артур/Св. Георги/Распутин/Хатори Ханзо/Беоулф
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5252
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Tue May 21, 2013 10:15 am

И са кво? Фейт/Стей Найт ли да гледам?
Не, не ти го препоръчвам...или поне не виждам нито едно от положителните качества на F/Z (да кажем графиката или не-ретардски диалози).
Аз го изгледах само за да видя какво ще стане с Рин...пък и тайгър-сенсейката ми беше донякъде смешна.
За теб има малко
Spoiler: show
Гилгамеш
към края, но не знам дали си заслужава страданието.
Има и един филм с героите на F/SN - Unlimited Blade Works, но е с алтернативна история. Там поне графиката и анимацията са прилични и обясняват кой е всъщност този новия Archer (не е нещо отвяващо мозъка). Там също се наблюдава
Spoiler: show
Гилгамеш
.

Има и един бъзик с всичките герои от игрите на Moon Phase - Carnival Phantasm, ама не знам колко може да те зарадва тази изродщина.

Не знам докъде си стигнала във F/SN, но както вече знаеш част от героите са същите, а други не (да кажем Caster, Rider, Berserk и Assassin са различни).
Дори тези които са същите според мен не съвпадат напълно. Lancer уж е същият, пък не е...

Има и още и други необясними несъответствие между F/Z и F/SN.
Всъщност май само Александър и Гилгамеш ме кефят наистина от цялото това нещо
На мен Синята Брада и мастерът му ми бяха големи сладури. :lol:
Мастерът на Lancer радваше с поведението и магиите си (а е и с гласа на любимо сею).
Магьосникът с кристалите и дъщеря му също ми бяха симпатични, но в по-малка степен.

Saber-ката като нрав и поведение е изключително досадна, но пък в цивилни драги не беше лоша гледка - особено, когато яхна мотора.
В смисъл за мен имаше поне едно redeeming качество :lol:

Мастърът на Искандир-чо, нещо не ме радва...особено историята му с онези старци...

И тфа ли начи е най-доброто, което миналата година е предложила????
Ми то си беше по-скоро година на яки комедийки - Danshi Koukousei no Nichijou, Tonari no Kaibutsu-kun и Binbougami ga. Аз си харесах още Jinrui wa Suitai Shimashita и Joshiraku, но последното без бележките от сайта на gg е почти безсмислено.
Имаше и яки Anime Mirai short-ове като Buta и Wasurenagumo (които продължиха тази година с Little Witch Academia и Death Billiards).
Мен много ме кефи Uchuu Senkan Yamato 2199, ма то си е space opera и не знам дали друг да се радва толкова на този жанр.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue May 21, 2013 5:28 pm

Лансъра е някъф друг ирландец, оказва се.

Това е лансъра от Зеро:
http://en.wikipedia.org/wiki/Diarmuid_Ua_Duibhne

Това е лансъра от Стей Найт:
http://en.wikipedia.org/wiki/C%C3%BA_Chulainn

Иначе верно, че русокосият му шеф, беше готин особено накрая. Там ми хареса как свърши сюжетната линия. Като цяло нещата се търпяха, даже кефеха, щото персонажите бяха от мъжки пол (болшинството) и бяха минали пубертета. За съжаление, това всичкото сетъпва некво продължение, което държи да му личи от 100 километра, че е правено по някво ероге. Ще помъча Стей Найт-а още малко, ама отсега си личи колко по-зле е от Зерото.

А да, Кастъра и неговият лигльо не бяха лоши. Ама заедно, не поотделно, щото взети поотделно си бяха някви средностатистически психопати там. Изкефи ме обаче как и двамата така и не стоплиха до края кво всъщност се случва. Много добре си бяха паснали. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5252
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Tue May 21, 2013 6:28 pm

За Lancer-ите...да ама си приличат подозрително много, облечени са по сходен начин, а и червеното им копие е едно и също (е, те артефактите може да се предават)...цялата работа намирисва на грешка (или в книгата на Urobuchi или в екипа на ufotable докато са адаптирали текста) замазана в последния момент...
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue May 21, 2013 6:39 pm

Бе май са им различни спешълите на копията, поне от това дето съм видяла досега. Ама е доста лесно да се обърка човек от имената и бойния стил.

Ето инфо за трите копия от ТАЙП-МУУН уикито:
http://typemoon.wikia.com/wiki/G%C3%A1e_Bolg
http://typemoon.wikia.com/wiki/Gae_Buidhe
http://typemoon.wikia.com/wiki/Gae_Dearg

Лансъра от Стей Найт и копието му изглеждат доста по-сериозни опоненти от оня льольовец в Зеро. Да видим как ще ни бъде представено това в гимназиално комедийния сетинг, дето са ни спретнали тука.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed May 22, 2013 5:25 am

Еми, писна ми и прецъках епизодите колкото да видя как изглеждат останалите Сърванти и кой ги озвучава. После изгледах сцените с Гилгамеш. Съжалих - беше много по-готин в Зеро.

Заебвам франчайза. Стей Найт дори с прецъкване беше едва поносимо и с твърде малко смислено съдържание и хубави боища. А тоя Широ е баси досадника досаден - в смисъл, дори темерутите Котомине и Куруцуги бяха по-поносими от него.

Едно единствено нещо има свястно тук и то е това, че са насъбрали най-гъзарските гласове на аниме индустрията накуп. Зеро разполага и с хубави битки, няколко симпатични персонажа и по-интересна история, а останалото поне не пречи, ако не помага.

Ще ходя да си чета Епоса за Гилгамеш сега, че съм го чела преди некви десетки години и нищо не ми е останало от него, освен бледи спомени за шматкане насам-натам и потоп.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Wed May 22, 2013 9:51 am

Аз пък изгледах шорта на Trigger, Little Witch Academia . Супер сладко, имаше една-две ебавки (когато учителката им казва да влязат в лабиринт и че има чудовища и една от ученичките изцепва "Sounds like a standard RPG"). Екшънът е добре направен, анимацията е изключително плавна, керъктър дизайна май е някаква комбинация от този на Гурен Лаган и стандартния аниме такъв или поне така ми се видя. Въобще Trigger си го могат. Трябва да го видя т'ва Inferno Cop, въпреки че синопсиса не ми вдъхва много доверие.
Last edited by Claymore on Wed May 22, 2013 11:04 am, edited 1 time in total.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5252
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Wed May 22, 2013 10:44 am

Отврат е Inferno Cop.

По-добре продължи с другите short-ове от Anime Mirai - да кажем Death Billiards (на MadHouse).


За Lancer-ите и копията...я, то ако човек се бил заинтересувал и заровил малко - нямало противоречие...ако... :lol:
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu May 23, 2013 2:05 am

Изчетох епоса за Гилгамеш и разни есета върху него. Много як мит, който естествено няма нищо общо с блещукащия сноб от анимето. Всъщност може би има малко общо - нещо от Гилгамеш в началото на епоса, преди да си е намерил другарче и да го обземе страх от смъртта.

Та поне едно смислено нещо произлезе от тоя Фейт шит. Освен почти напълно гръбначномозъчния кеф от Зеро, де.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu May 23, 2013 2:27 am

Amelia wrote:Това е лансъра от Зеро:
http://en.wikipedia.org/wiki/Diarmuid_Ua_Duibhne

Това е лансъра от Стей Найт:
http://en.wikipedia.org/wiki/C%C3%BA_Chulainn
Ние също имаме Lancer.
Аз да си кажа. :mrgreen:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu May 23, 2013 6:46 pm

Соул Ийтъра не се оказа толкоз зле, ама са си пускам пак Еърмастъра за н-ти път ;). Маааааааакииии.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Thu May 23, 2013 7:09 pm

Изгледах преди една - две седмици първия филм Kara no Kyoukai (Garden of Sinners). Много, много красив, страхотно осветление, двете бойни сцени са раздвижени и заснети много добре, керъктър дизайна също радва, главната героиня кефи. Историята не е кой знае к'во, но предвид факта че е поредица от седем филма със анахроничен ред, това не е проблем. Диалозите звучат като словесен псевдомистичен лайнолом (props to Amelia), но всъщност имат смисъл в контекста на филма. В скоро време ще изгледам втория, който е два часа. :shock: Музиката също е много приятна и допринася за атмосферата. 7,5/10 Не е по-висока оценката, защото все пак е първи филм и се усеща, при все разбърканата времева линия.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri May 24, 2013 4:01 am

Загледах Say "I love you" (Suki-tte Ii Na Yо) и засега ми е бавно и скучновато и главната мънка ужасно. Главният също нещо не ме кефи като озвучаване. Кайбутсу-то е по-яко. Ма шожото явно си има нова формула - аутистите са цаливат още в първи епизод и оттам почва тежкото танго на връзката. РЕВОЛЮСИЯЯЯ!!!!!!!!!!!!!!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 84 guests