Amazon Kindle

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
LCF
Commoner
Posts: 35
Joined: Thu Jul 16, 2009 3:26 pm

Post by LCF » Fri May 06, 2011 10:38 am

The Dragon wrote:Спкойно като пораснеш и ти се променят доходите ще видиш че се променя отношението и към това. Знаеш колко хора от този форум минахме от пираство като за последно към купувам всичко което ми допадне.
Това е толкова вярно, че няма накъде повече!

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Fri May 06, 2011 11:18 am

Moridin wrote:Данте - какъв е смисълът да даваш пари за шоколад, при положение, че можеш да си тафнеш някой от малките в училище? :) На него ще му е гадно, а на авторите, които се издържат от тези книги, също ще им е гадно :) Кражбата си е кражба, точка. Дори когато крадците раздават безплатно по робинхудовски. Не трябва да питаш "какъв е смисълът". Естествено, че има смисъл. Твой избор си е дали правиш нещо, защото е лесно и удобно, или защото е правилно.

Това, което е основано да се пита, е - защо електронните книги са толкова скъпи? Сравним ли е разходът за платата на един човек, който за максимум един ден превръща горе-долу всякакъв файл в епуб (работя в този бизнес и имам добра представа), с разхода за печатане, консумативи и дистрибуция на тираж книги. Разбира се, че не. Цените на електронните книги в повечето случаи са абсурдни, затова бог да поживи Баен и подобните им.

Ето какво можеш да направиш. Свали си книгата безплатно, но сметни 20% от цената й и ги прати на автора :)

В моя случай, откакто имам Киндъл, имам само пиратски книги. Но всички, които съм свалил, ги имам на хартия, до една. Някой ъплоудър ми е спестил усилието да си ги сканирам и пдф-ирам сам, но не ми е спестил парите по тях :)

Излезе нов Бакър - веднага си го дръпнах, и също така веднага ще си го купя на хартия, когато го има пейпърбек (така ги събирам).

За книга, която няма да си купя на хартия (примерно Мистборн), бих си я купил оригинално. Не на тия цени, на които Амазон ще ми я продадат, защото не смятам, че това е начинът да си избият вложените пари за инфраструктура и да компенсират евтините киндъли, но ще потърся сериозна алтернатива.

Защото като участници в едно общество трябва да имаме и отговорност към него. Ако ти не уважаваш чуждия труд, то защо би очаквал някой да уважава твоя?

Както и да е, имаме цяла тема за пиратството, даже две, призовавам да се пресене дискусията там, тъй като местенето на постове не работи, а тая тема си е за друго ;)
Мерси за коментара. Тъкмо това ми беше въпросът - какъв е смисълът да се плащат по-скъпи книги, при положение, че напрактика липсват всякакви разходи по печат и прочее. Аз самият, въпреки че нямам собствени финанси за момента, давам едно 40% от парите, които получавам, за да си купувам книги. И нямам нито една книга, която да съм прочел и да не притежавам или в послдствие да си я купя.
А искам да попитам - с Киндъл може свободно да се сърфира в интернет, нали и има ли тъч скрийн или бъркам?
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri May 06, 2011 11:31 am

Няма тъч скрийн. Скапано е. Но тъчскрийна увеличава glare-a така че е приемлив tradeoff. 3г-то става за някакви emergencies, но дотам.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri May 06, 2011 9:52 pm

Дам, не става за интернет като цяло, за тъчскрийна Драгъна си го е казал. И мен често ми се ще да имаше, но за момента е приемлив проблем.
This is it. Ground zero.

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Fri May 06, 2011 11:37 pm

По-добре, че няма тъч. Моят рийдър има и блести бая в определени ситуации. Може би с някакво антирефлексно покритие се подобряват неща, но не съм си търсил още да пробвам.
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat May 07, 2011 7:20 am

е поне докато не измислят как да има тъч И да не блести :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun May 08, 2011 10:42 pm

Свалих си Calibre, потърсих малко книги из нета да разбера. Изясниха ми се нещата, само да питам - значи всичко, което е моби го пускаш на Киндъла независимо как е придобито, така ли?

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sun May 08, 2011 10:52 pm

Muad_Dib wrote:Свалих си Calibre, потърсих малко книги из нета да разбера. Изясниха ми се нещата, само да питам - значи всичко, което е моби го пускаш на Киндъла независимо как е придобито, така ли?
ja ja.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun May 08, 2011 11:56 pm

Е омг тогава е брутално баси! Иначе и аз съм като жоро с предния му пост - свалям си пиратски само неща, които притежавам на английски на хартия :)

User avatar
LCF
Commoner
Posts: 35
Joined: Thu Jul 16, 2009 3:26 pm

Post by LCF » Mon May 09, 2011 2:23 am

Muad_Dib wrote:Е омг тогава е брутално баси! Иначе и аз съм като жоро с предния му пост - свалям си пиратски само неща, които притежавам на английски на хартия :)
Аз напоследък си ги купувам електронни, но понеже ме мързи да свалям ДРМ-то (ако имат такова) ги тегля откъдето може.... :roll:

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon May 09, 2011 2:50 am

Еми аз доколкото насвалиох няколко неща от демоноида - всичко си е със свалено ДРМ.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon May 09, 2011 3:14 am

Аз бтв се чудя какво точно става когато киндъла ти синкне очевидно пиратска книга през уиспърнета с амазонския ти акаунт. Примерно хари потър 7, което очевидно не съм си купил през техния стор, а ми е един вид "пърсънъл документ" нали, но те без никакви проблеми могат да си драснат един скрипт който проверява заглавията за мост попюлър таргетс.. ?
This is it. Ground zero.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Mon May 09, 2011 7:46 pm

Тия сериозно ли искат 14 долара за новия Миевил :(

Не ти се синква през уиспърнет нетехни неща.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Mon May 23, 2011 8:40 pm

The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu May 26, 2011 11:04 am

Аз нали имам карта от Barnes & Noble, та ми пращат мейли за секви глупости, и получих линк към това:

http://www.barnesandnoble.com/nook/inde ... dignoonook

Жоро каза да го пусна тук, да се изкажат разбирачите :)
Last edited by Roland on Thu May 26, 2011 11:29 am, edited 1 time in total.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest