Разни

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Lord
E'lir
Posts: 163
Joined: Tue Jul 01, 2008 10:21 am

Post by Lord » Sat Feb 21, 2009 7:53 pm


User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Mon Feb 23, 2009 2:01 am

Ъъъъ... а за суеците, които по някакви причини все още нямаме акаунт за Замунда? :?
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Feb 23, 2009 8:55 am

Tunnel Rats - новата помия на Бол.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Sat Feb 28, 2009 10:06 pm

Roland wrote:Tunnel Rats - новата помия на Бол.
"Outlander" :) Тоя Уве наистина прави уникално скучни филми:) BTW, г-н Бол е просто култов анти-режисьор.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Mar 09, 2009 1:46 am

OMG!!!! :shock: :shock: :shock:

ДВД-то на Доктор Хорибъл има "Коментъри - дъ мюзикъл"... Коментарите СА мюзикъл! Уидън е пълен идиот ^_^
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6471
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Mon Mar 09, 2009 9:36 am

Мразя, когато става така. Сериозно. Години наред слушам, че някой филм е ОМГ и невероятното кинотворение, което ще промени живота ми завинаги, а накрая изключвам телевизора разочарован, че не съм си прекарал времето в по-приятни занимания. За "Гатака" ми е приказката тоя път. Поредният филм, явно, в който милионите зрители са видели нещо, което аз съм пропуснал. Не знам как става така, при положение, че по-комерсиален зрител от мен трудно ще се намери. Явно Филмите, Които Те Карат Да Се Замислиш, рядко успяват да ми въздействат точно. Не че "Гатака"не ме накара да се замисля, де. Накара ме. Замислих се дали подобно бъдеще наистина е възможно.
Spoiler: show
Дали някога науката ще се развие до там, че да е възможно генетичното моделиране на характера на индивида? Дали някога гените на човека ще са по-важни от дебелината на портфейла му?
Дали... Не споря, имаше и интересни неща, над които се замислих. Но ми дойдоха и въпроси, които изобщо не бяха в полза на филма.
Spoiler: show
Медицината се е развила дотолкова, че могат да предскажат от какво ще умреш в деня на раждането ти, но не могат да премахнат белезите от една операция? Могат да разберат, ако нашият си е направил операция на очите, но не и ако носи контактни лещи? Родителите научават, че детето им почти със сигурност ще умре от сърдечен удар, но въпреки това дори не помислят за трансплантация? Как, да му се не знае, никой не забеляза, че физиономията на Джером е толкова различна от лицето на Винсънт, колкото изобщо е възможно?
Не знам, де, възможно е и да има логично обяснение, но не го видях. Но дори и да го има, кажи-речи всичко във филма ми се видя толкова изкуствено, че чак лошо ми стана. Само двама герои имаха някаква личност. Почти всички бяха кухи статисти, в това число и Ума Търман. Фактът, че всички бяха дразнещо еднакви на външен вид, не помогна. Еднакви дрехи, еднакви прически... Имаше и добри страни, де. Хареса ми представянето на Джъд Лоу, а и Ума Търман не ми лазеше по нервите. Беше сниман добре и на места въздействаше достатъчно силно. Но... Това е. 4/10.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Mar 09, 2009 10:09 am

Бе, прекаленото хвалене и неизбежното ентусиазиране често играят лоши шеги не само на теб.
Може би ако го беше гледал без големи очаквания, щеше и ти да видиш нещо голямо в него.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Mon Mar 09, 2009 12:15 pm

Spoiler: show
Медицината се е развила дотолкова, че могат да предскажат от какво ще умреш в деня на раждането ти, но не могат да премахнат белезите от една операция? Могат да разберат, ако нашият си е направил операция на очите, но не и ако носи контактни лещи? Родителите научават, че детето им почти със сигурност ще умре от сърдечен удар, но въпреки това дори не помислят за трансплантация? Как, да му се не знае, никой не забеляза, че физиономията на Джером е толкова различна от лицето на Винсънт, колкото изобщо е възможно?
Spoiler: show
Мисля, че беше така, защото всички в този свят са почти напълно слепи за нещо, различно от генетичния профил на човек. Затова не обръщаха внимание на очите му, затова не обръщаха внимание дори на лицето му. Не е реалистично, но се връзва художествено с концепцията на филма.
Spoiler: show
Освен това - не съм толкова наясно с медицината, но премахването на белези от операция може би изисква технология/финансови средства, които правят повсеместното приложение на това нещо нерентабилно. От друга страна, на генетичния мапинг се гради цялото общество.
Spoiler: show
А родителите му не помислят за трансплантация - вместо това те помислят за братче. Красноречиво.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Mar 09, 2009 3:18 pm

Абе Гатака помня, че и мен не ме беше впечатлил прекомерно, но бях малък и почти нищо не помня, така че сега не прочетох спойлерите, за да го гледам някой ден пак и да си префасонирам евентуално мнението :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Mon Mar 09, 2009 10:53 pm

Roland wrote:Абе Гатака помня, че и мен не ме беше впечатлил прекомерно, но бях малък и почти нищо не помня, така че сега не прочетох спойлерите, за да го гледам някой ден пак и да си префасонирам евентуално мнението :)
На мен ми се видя слабичък, бях слушал мн. положителни отзиви за него но мен ме разочарова.

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Mon Mar 09, 2009 11:04 pm

coldie wrote:
Roland wrote:Абе Гатака помня, че и мен не ме беше впечатлил прекомерно, но бях малък и почти нищо не помня, така че сега не прочетох спойлерите, за да го гледам някой ден пак и да си префасонирам евентуално мнението :)
На мен ми се видя слабичък, бях слушал мн. положителни отзиви за него но мен ме разочарова.
И аз бях горе-долу така. Разбира се, бях оувърхайпнъта като ходих тогава на Киномания....трябва да съм била на...13!!! Jesus! :shock:
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Mar 11, 2009 4:03 am

Изведнъж спонтанно ми се догледа супер много Фуутлууз и си го поръчах от Амазона... Странни импулси, чудя се що им се поддавам постоянно.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Thu Mar 19, 2009 12:15 am

Лиюно на мен Гатака не ми е сред любимите филми, но имам спомен да е доста добър. Последно съм го гледал като си си бяхме организирали една прожекция в клуба по фантастика (в Пазарджик) преди няколко години и пак ми се видя адски добър. Тук изключшам дори факта че е може би айде да не е единствения. но един от ужасно малкото филми на фантастична тематика, който не предполага спец ефекти закупувани на килограм.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Mar 19, 2009 1:59 pm

Турбо яка гавра на Джон Скалзи с новото име на Sci-Fi Channel:

http://whatever.scalzi.com/2009/03/17/t ... astically/

Разпилях се от хилеж, а и в коментарите има яки работи :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Thu Mar 19, 2009 3:10 pm

Та то не е гавра, то си е жива истина. Май обаче не трябваше да държа чаша с вряло кафе докато четях :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests