"Попфолк бомба ще представя БГ музиката в ТВ EuroNews&q

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

"Попфолк бомба ще представя БГ музиката в ТВ EuroNews&q

Post by Jaar » Sat Apr 23, 2005 4:38 pm

:shock: :shock: :shock:
Телевизия EuroNews избра фолкзвездата Рени, за да я представи в предаването си “Europeans”.
То ще се излъчи по световния канал. Предаването включва интервю с певицата, а освен това в ефира на EuroNews ще бъдат излъчени части от най-добрите й клипове. Причината световно известният телевизионен канал да избере именно Рени е, че журналистите са търсили българска поп-фолк изпълнителка, която да е достатъчно популярна, но и да прави стойностна музика. За първи път роден музикант ще гостува в това предаване. То ще се повтори няколко пъти през идната седмица.
Аз ли съвсем се отдалечих от родната сцена или България вече няма свестни изпълнители, които да бъдат представяни на света?! :(
Last edited by Jaar on Sat Apr 23, 2005 10:08 pm, edited 1 time in total.
But there never seems to be enough time
To do the things you want to do
Once you find them

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Sat Apr 23, 2005 4:48 pm

Е, те все пак са търсели поп-фолк изпълнител, доколкото разбирам... т.е. какво добро можем да очакваме? Мога само да се радвам, че не са избрали Азис или Милко Калайджиев:x :x :x (за който още помня как българските миски го номинираха за мъж на 2004г. :evil: :x :evil: :x).
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Amos Trask
Aes Sedai
Posts: 1606
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:41 am

Post by Amos Trask » Sat Apr 23, 2005 8:27 pm

Хм! Повечето мъже в този форум могат само да мечтаят да са мъжествени колкото Милко! А Рени е талант! :)
:shark:
Feel the summer!

User avatar
Ro#|#
Adept
Posts: 213
Joined: Mon Feb 21, 2005 1:53 pm
Location: Where Angels Dwell

Post by Ro#|# » Sat Apr 23, 2005 8:35 pm

Повечето мъже от форума могат по-скоро да си мечтаят всички останали такива да са като Милко....
Иначе, лошо няма по-фолк бомба да представя нашата музика...но аз лично бих избрал Пепа Петрова или Мария.
Windhammer 2012 http://www.arborell.com/windhammer_prize.html
Гласувайте за българското... защото си заслужава!
http://www.arborell.com/datingawitch.pdf
http://www.arborell.com/hwarangandkumiho.pdf

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Sat Apr 23, 2005 10:11 pm

Вярно, че тия двете поне са "бомби".

Елейн, а защо е било нужно да търсят точно поп-фолк изпълнители? Разбирам, че искат да покажат и това лице на българската музика, но нека първо бяха показали ъм, по-стойностно нейно лице.
But there never seems to be enough time
To do the things you want to do
Once you find them

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Sun Apr 24, 2005 1:36 pm

Елейн, а защо е било нужно да търсят точно поп-фолк изпълнители?
Хех, ако знаех само защо... Аз не бих избрала поп-фолк изпълнител, най-малкото, защото би ме било срам. От друга страна, това като че ли е най-разпространеният сред масите 'музикален стил', което донякъде представя България, в наши дни... Което може само да ме натъжава..., явно не се прави достатъчно хубава музика или се прави все по-малко и незабележима (някак си не вдига достатъчно шум).
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Sun Apr 24, 2005 1:55 pm

В каква прекрасна светлина е представена страната ни.

Не е до хубавата музика (защото такава в България се прави), а до слушателите. И не е нужно да се вдига много шум за нищо, за да бъде забелязана. Ако масите имаха афинитет да я забележат.
But there never seems to be enough time
To do the things you want to do
Once you find them

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Sun Apr 24, 2005 2:13 pm

О, не отричам, че се прави хубава музика, виж Руши :twisted:, например.
Под много шум имах предвид точно това с популярността, слушателите, броят им конкретно :D.
Така де, съгласих се с написаното от теб.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Sun Apr 24, 2005 2:15 pm

покрай тая чалга пък на мене всичко останало зе да ми се струва хубаво... :?
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Mon Apr 25, 2005 9:15 am

Аз прощавам за невежеството си, но кой е Милко Калайджиев и за какво се бори? За пръв път чувам за това име, но по метода на дедукцията мога да предположа, че е фолк певец ...

Както и да е, предполагам, че от поп-фолка няма как да избягаме. В крайна сметка, това е най-популярния стил в България в момента, независимо дали ни харесва или не, и за това явно от Евронюз са избрали поп-фолк изпълнител. Аз лично смятам, че трябва просто да приемем, че това е част от културата ни, колкото и противно да изглежда на пръв поглед. В крайна сметка, не можеш да накараш хората да слушат (или да не слушат в този случай) насила.

Иначе ако питате мене, аз по-скоро бих искал да пуснат група като Остава, например, която аз виждам като бъдещето, но както обикновено, никой не ме пита :) Колкото да срама - ами в крайна сметка, това си е част от нас, така че няма нужда да се правим на интересни. В края на краищата, България не е само София и големите градове, така че няма смисъл да се вика против поп-фолка. Или както бяха думите на Бай Ганю: "Да не сме всички дворяни ..."
This signature is not yet rated

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Mon Apr 25, 2005 9:30 am

Image

;)
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Mon Apr 25, 2005 10:23 am

Абе тук принципно май е мястото един виден радетел на поп фолка като мен да се изяви, но след последните безумия в т.нар. война с/у поп фолка просто ми писна и реших да си мълча и да си слушам там каквото ми харесва а не да проветрявам устата с глупости.

Особено след като всички мнения по нагоре по темата са смешни, като не целя да обиждам никого.

С две думи, без значение дали на вас, на тях или на които и да било му харесва, чалгата/поп-фолка или както там искате да го наричате е доста по популарен от каквото и да било, и то не само в България.

ПС - Също да отбея че въпреки че Рени не ми е особена любимка, тя е една от малкото певици, които могат да се похвалят с успехи извън България.

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Mon Apr 25, 2005 10:56 am

О да, в Сърбия, например... благодарение на мъж си.

Факт е, че тая музика е най-популярна сред масите в България, не го отричам..., но за това мога само да съжалявам, защото e плоска, с още по-pathetic текстове, елементарна е...

Не спирам никого да слуша чалга, не мога да го направя, а и аз самата имам мп3-ки с чалга на компютъра, факт. Изглежда не можем съвсем да избягаме от чуждото влияние :P.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Mon Apr 25, 2005 11:45 am

btw, да се разберем, против Поп-Фолка нямам нищо против, Саймън&Гарфънкъл правят Поп/Рок-Фолк ;)

[/img]
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Mon Apr 25, 2005 12:10 pm

Абе сериозно ли тоя бил номиниран за мъж на годината? :lol:

То тоя май най-добре отговаря на определението "селския бек" :D

Все едно, аз лично съм на мнението всеки да слуша каквото му харесва, стига да не пречи на другите ... често ...

Ама ще прощаваш радетелю на поп-фолка, ама мен не можеш ме накара да прослушам тази музика - както виждаш, съвсем не съм в час с най-новите тенденции в този стил.

Е, признавам че се заслушвам по Братя Мангасарян - те т'ва е бъщето на българската музика :twisted:
This signature is not yet rated

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests