old anime movies

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue May 10, 2005 5:29 pm

niakoi ako mozhe da mi prati linkove kum mesta s mnogo i hubavo anime, che sled poslednia format otidoha, mersi mnogo

na private message, molbata mi e glavno kum roland, mersi, Simeone:)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue May 10, 2005 7:58 pm

Тук или навън? Щото няма нужда на лично, то в България почти не останаха, ма ти ги пускам на ЛС

Навън за нови неща:

http://baka-updates.com/releases.php?PH ... 1b86ccd069

Или за цели сериали:

http://boxtorrents.com/browse.php
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Syber
Sorcerer
Posts: 440
Joined: Sun Oct 10, 2004 4:02 am
Location: BG, засега

Post by Syber » Thu Sep 29, 2005 3:01 pm

Един приятел ми даде дискове с Guyver, анимацията е доста древна, обаче от това което видях в 1-ви епизод зарибява, въпреки розовата глупаво изглеждаща кръв:-))) Това м-у другото съм му гледал треилърчета по няква френска музикална телевизия - Manga Zone се казваше предаването и за мен си имаше култов статус:-))) И игрален вариант съм гледал по някоя кабеларка... Абе мирише на носталгия от такива филми, гледаш си ги с умиление и се чудиш що не можеш да върнеш времето назад и пак да си си малко лапенце...
(Подсмрък), прощавайте, развълнувах се
:cry:
Life is an illusion, death - just reflexion, heaven is a dream, only hell lies within...
_________________
- Happy people do not wear watch, you know:-)
Kinga
- Well I guess I'm not a very happy person... I'll remove it right away:-)))
Me

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Fri Sep 30, 2005 9:22 am

На Мiyazaki и на Ghibli по-старите неща, например Mу neighbor Totoro,Рrincess Mononoke, Grave of the fireflies, Porco Rosso,Only Yesterday,PomPoko,Whisper of the heart,Kiki, Laputa(всички ги боготворя)...Angel`s Egg го гледах наскоро и много ме впечатли..На Satoshi Kon - Perfect Blue(и изобщо всичките му филми, но този е най-стар май) :) Иначе вече споменатите Аkira(обожавам) RG Veda(първото ми аниме), Wind of Amnesia(гледах го сравнително скоро, с ужасяващ бг дъб, един такъв провлааачен мъжки носов глас, който беше всичко - и мъж, и жена, и дете..пълна скръб, но все пак изтраях филма, което ще рече, че е бил интересен), Heroic Legend of Arislan(за съжаление на текното навремето имаше само 2 еп, а те май са 6, тъй че не съм го догледала) са много добри заглавия
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Aerith
E'lir
Posts: 193
Joined: Thu Oct 06, 2005 8:54 pm
Location: in her PROTOPLASM
Contact:

Post by Aerith » Fri Oct 07, 2005 8:15 am

Някой спомена нещо за Буревестниците (или Thunderbirds 2086), това беше много добро филмче за времето си, всъщност аз лично изпитвам една носталгия към 90-те години, когато по Канал 1 и Ефир 2 (RIP :lol: ) даваха такива готини анимета като Приключения в Космоса, Приключенията на Боско, Буревестниците, Волтрон, Конникът и Звеадните Шерифи и прочие ... тези филмчета съм ги търсила къде ли не, но засега безуспешно, обаче се сдобих с оупенингите и ендингите на всички изброени по-горе, даже и на Буревестниците :roll:

А иначе мен много си ми харесват по-старичките филмчета, особено Гъндам сериалите и такива свързани с роботи, ако някой го интересува нещо мога и линкове да дам :D
Last edited by Aerith on Fri Oct 07, 2005 4:22 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Syber
Sorcerer
Posts: 440
Joined: Sun Oct 10, 2004 4:02 am
Location: BG, засега

Post by Syber » Fri Oct 07, 2005 3:11 pm

Кви са тия Буревестници? за какво става въпрос? Може и да съм ги гледал но да не си спомням... Волтрон съм ги гледал повечето, а конникът така и не успях:-)
Иначе линкове де що имаш давай, не се стеснявай:-)))
Life is an illusion, death - just reflexion, heaven is a dream, only hell lies within...
_________________
- Happy people do not wear watch, you know:-)
Kinga
- Well I guess I'm not a very happy person... I'll remove it right away:-)))
Me

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Oct 07, 2005 3:27 pm

Ми имаше едно таквози в щастливата пред-Волтрон епоха....
This is it. Ground zero.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Oct 07, 2005 3:58 pm

И аз смътно ги помня, но като се има предвид, че тогава съм била на десетина години, се чудя как доста по-млади от мен го помнят...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Clio
Moderator
Posts: 1076
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:43 am
Location: I am near, but away

Post by Clio » Fri Oct 07, 2005 4:17 pm

Аз много ги обичах! Буревестниците тва... С удоволствие бих ги гледала пак :) Не че много помня от историята, де, но едно такова топло чувство ми е останало в душата. Ако някой ги изнамери, нека си каже :roll:
Beauty is a luster which love bestows to guile the eye. Therefore it may be said that only when the brain is without love will the eye look and see no beauty.

The meaning of life is 'bucket'

User avatar
Aerith
E'lir
Posts: 193
Joined: Thu Oct 06, 2005 8:54 pm
Location: in her PROTOPLASM
Contact:

Post by Aerith » Fri Oct 07, 2005 4:20 pm

Ами може да изглежда странно, но аз лично си спомням доста неща, въпреки, че тогава още съм била в детската градинка :oops: ..но знам ли, явно съм свързана с анимето и то много повече отколкото си мисля :D

Та за Буревестниците ... ето ви една прекрасна страничка, която ще ви върне спомените :lol: ... даже има и видеото от началото но филмчето, въпреки, че качеството не е блестящо

http://www.sfxb.co.uk/animated/tbirds2086.html

Колкото до Звездните Шерифи, последните 2 епизода един приятел ги качи ето тук за директен даунлоуд :

http://info.datacom.bg/nach/Saber%20Rid ... omzone.avi

http://info.datacom.bg/nach/Saber_Rider ... efecht.avi

За жалост епизодите са на немски, но и да искате други няма :P

Волтрон аз лично съм го сваляла от торенти, не знам дали го има някъде из бг пространството ...

Ако мога да помогна с нещо друго ? :roll:

User avatar
Ningen
Smallfolk
Posts: 22
Joined: Tue Oct 11, 2005 1:01 am

Post by Ningen » Thu Oct 13, 2005 8:42 pm

Истина е че в старите анимета има някакъв скрит чар. :)
И определенно са сто пъти по-добри от буламачите които
излизат напоследък.
За мен истината е по средата - периода около Евангелион(95 година)
и към 2000ната.
Та на мойта директорийка(http://free.bol.bg/ningen/ANIME/) имам някои интересни стари неща:

Nadia and the Secret of Blue Water - За хората на които им е
интересно как побърканият режисьор на Евангелион прави
забавно приключенско аниме в духа на Гибли
Също Kimagure Orange Road - което се смята за една от най-добрите
романтични комедии.(Незнам, аз лично съм гледал
само няколко еп. от него :roll: )
Key the Metal Idol - също добро макар и малко странно аниме

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Thu Oct 20, 2005 11:20 am

ааааааааа помня ги аз буравестниците:)много ме кефеха на времето:)
както и звездните шерифи и някои си вече не му помня името:(
а волтрон се поизтърка леко струва ми се
Image

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Thu Oct 20, 2005 11:50 am

Clio wrote:Аз много ги обичах! Буревестниците тва... С удоволствие бих ги гледала пак :) Не че много помня от историята, де, но едно такова топло чувство ми е останало в душата. Ако някой ги изнамери, нека си каже :roll:
имам ги на касетки :Р
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Amos Trask
Aes Sedai
Posts: 1606
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:41 am

Post by Amos Trask » Thu Oct 20, 2005 12:47 pm

Aerith wrote:Та за Буревестниците ... ето ви една прекрасна страничка, която ще ви върне спомените :lol: ... даже има и видеото от началото но филмчето, въпреки, че качеството не е блестящо

http://www.sfxb.co.uk/animated/tbirds2086.html
Много благодаря за линка! :D Това интро ме върна в детството. Ех, спомени... :cry:

Дризт, ми освен тез касетКи да ги дигитализираш и да ги споделиш с нас, пък ние да те черпим после, а? :wink:
:shark:
Feel the summer!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Oct 20, 2005 12:48 pm

Да де, я им цапни един рип ;)
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests