Гледано напоследък...

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Apr 13, 2005 9:32 pm

Абее, да не давам надежди големи, ма общо взето като цяло си се ядва алхимика. Гледа се, зер серия по серия го чаках едно време цела година торенче по торентче :)
:ninja:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Apr 13, 2005 10:32 pm

Аз не гледам.. в депресия съм след ревюто на предварителни прожекции на пътеводителя дето ми даде Ян.
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Apr 14, 2005 8:07 pm

О, не се гледа ли?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Thu Apr 14, 2005 11:06 pm

Ти очакваш ли нещо друго? :P :?
But there never seems to be enough time
To do the things you want to do
Once you find them

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Tue Apr 19, 2005 9:25 am

В последните дни гледах някой и друг филм.
1. Birth - Никол Кидман в главната роля и Питър Стормър в една второстепенна, другите актьори не ги знам, а пък и не ме впечатлиха с нищо, че да се поинтересувам. Самият филм има малко общо с мистерия, за какъвто го представят. Напротив, това е една много тежка драма, подтискаща и направо депресираща. А краят с нищо не допринася за подобряване на това чувство, тъкмно обратното. Отдавна не бях гледала толкова отчайващ филм. Никол Кидман, както винаги е на високо ниво, но филмът е тежък.

2. Cin Sity - черно-бял филм с един куп звезди, толкова е популярен, че сигурно всички ги знаете, но все пак - Брус Уилис, Клайв Оуен, Джесика Алба, Мики Рурк, Бенисио дел Торо, Британи Мърфи и т.н. и т.н. Ами, най-сетне адекватна адаптация на комикс. Точно така трябва да се филмират комиксите. Добрo изпълнение на всички, перфектна работа на Робърт Родригез и спецовете по визуални ефекти, чиито брой надхвърля общия такъв на всички останали работили върху Cin Sity. Много добър филм, но едва ли ще ми стане любим.
pulled out

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Post by Ambartanen » Tue Apr 19, 2005 6:32 pm

Тия дни гледах Garden State. Независим американски филм. На мен лично много ми хареса, както и на другите хора, с които го гледах. Героите едновременно изглеждаха естествени/истински и бяха наистина странни, а актьорите според мен се справиха добре (въпреки че аз от актьорска игра не отбирам ;) ). Сюжет в голямата част липсваше, но това не пречеше да не си погледна часовника, докато гледах филма. Да не отлепям поглед от екрана всъщност. Като цяло един наистина хубав филм, въпреки че не ми стана чак от любимите.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Sat Apr 23, 2005 12:26 am

Morgana wrote:В последните дни гледах някой и друг филм.
1. Birth - Никол Кидман в главната роля и Питър Стормър в една второстепенна, другите актьори не ги знам, а пък и не ме впечатлиха с нищо, че да се поинтересувам. Самият филм има малко общо с мистерия, за какъвто го представят. Напротив, това е една много тежка драма, подтискаща и направо депресираща. А краят с нищо не допринася за подобряване на това чувство, тъкмно обратното. Отдавна не бях гледала толкова отчайващ филм. Никол Кидман, както винаги е на високо ниво, но филмът е тежък.

Мен ако питаш, този филм се отличава с некадърното изпълнение на иначе нелоша идея и нито ме депресира, нито ме впечатли с каквото и да било (освен с рядко тъпата мутра на детето главен герой :)).
Last edited by Matrim on Sat Apr 23, 2005 1:10 am, edited 1 time in total.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Sat Apr 23, 2005 12:29 am

Пък аз рискувах и снощи гледах "Александър", който всъщност не се оказа кой знае колко лош, напротив, даже имаше много красиви и стилно направени моменти. Музиката беше хубава, Колин Фарел и Джоли се справиха доста добре с ролите си, според мен... иначе битки, битки, битки, на който са му по вкуса, филмът може би ще му хареса даже доста повече.
Като цяло не мисля че си загубих времето :roll:.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Apr 23, 2005 11:31 am

Вчера зяпах Константин :) Мега правилно филмче. Сюжетът му е съшит с бели конци, Киану Рийвс е талантлив като увяхнал зюмбюл, а Рейчъл Вайс прави и невъзможното да се конкурира с него по некадърие, обаче филмът е толкова самоироничен и забавен, че просто няма как да не им се прости :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amos Trask
Aes Sedai
Posts: 1606
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:41 am

Post by Amos Trask » Sat Apr 23, 2005 8:29 pm

Гледах пак "Истински романс" и "Глутница кучета". Бил да си го начука, класиката си е класика.
:shark:
Feel the summer!

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Sat Apr 23, 2005 10:15 pm

Elayne wrote:иначе битки, битки, битки, на който са му по вкуса, филмът може би ще му хареса даже доста повече.
Те поне като хората да изглеждаха тези битки... :?
But there never seems to be enough time
To do the things you want to do
Once you find them

User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Sat Apr 23, 2005 10:25 pm

Искаш ги космати и дебели? Извинете, не се сдържах...

Аз скоро гледах "Стените на Челси" с Ума Търман и стигнах до извода, изразен няколко сантиметра по-надолу в подписа ми...

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sat Apr 23, 2005 10:36 pm

Аз пък последно гледах "Touch of Evil" на Орсън Уелс, много хубав film noir, невероятно изпипан визуално и с приличен сюжет.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Sun Apr 24, 2005 12:22 am

Lubimetz13 wrote:Искаш ги космати и дебели? Извинете, не се сдържах...
Точно в Александър не бяха нито особено космати, нито особено дебели. :P
But there never seems to be enough time
To do the things you want to do
Once you find them

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Sun Apr 24, 2005 12:53 am

Matrim, честно казано доста съм учудена, че изобщо си гледал Birth, но затова пък съвсем не съм изненадана, че не те е впечатлил, нито пък депресирал. И за да избегна разни допълнителни обяснителни постове ще поясня предварително, че това го казвам не защото смятам, че не разбираш от кино, а имайки предвид мнението ти за Closer мисля, че наситени с чувства, но нестандартно изразени филми, не са за теб. И това е така защото или все още, или вече, нямаш нужда от такива филми. Изпълнението изобщо не беше некадърно, защото цялото съдържание на филма е в образа и изпълнението на Никол Кидман, а то е на висота.
Всъщност смисъла на филма е точно в образа на Ана. Във въпроса възможно ли е да има толкова голяма любов, че никога и при никакви обстоятелства да не можеш да забравиш любимия? 10 години след смъртта му копнежът и желанието все още да съществуват с такава сила, че да приемеш абсурдната идея да се влюбиш в 10-годишния "прероден" Шон и то дотам, че да решиш да избягаш с него. Помисли си само за сцената в банята, когато Ана говореше на Шон как след 10 години той ще бъде на 21 и "всичко ще е наред". Беше забравила времето, собствените си години, коя е, кога е и каква всъщност е действителността. А още по-болезнено беше да разберем, че човекът, когото Ана така дълбоко обича, дори не е заслужавал тази любов, предавайки я дотам, че да даде писмата на Ана на любовницата си. Много силна драма, според мен. А краят, признавам, не разбрах смисъла, но ме остави с разнопосочни чувства. Очаквам ДВД-то, където, ще видя и алтернативния, режисьорски, край.

Roland of Gilead, и каква точно беше самоиронията в Constantine? Че беше адски плосък, спор няма, изобщо много неща могат да се кажат за този филм, малко от тях добри, но чак пък самоирония. А за забавност дори не мога да си помисля.

Amos Trask, кой Бил да си го начука? Kill Bill ли имаш пред вид? И що така? А иначе, поздравления за филмовия вкус. Фенка на Тарантино съм до гроб. :)

Аз гледах The Merchant of Venice с Ал Пачино, Джеръми Айрънс, Джозеф Файнс. Не знам защо са избрали за филмиране тази толкова трудна Шекспирова пиеса. Все още не мога да преценя дали са се справили, но поне филмът е ситуиран в правилната епоха, а не като Хамлет или Ромео и Жулиета. Невероятно изпълнение на Ал Пачино, но той пък кога е играл зле. Този човек е Актьор, толкова емоции предава само с изражението на лицето си, без да казва и една дума. И пак - краят. Какво искаха да кажат с този край, с лодката и стоящата на брега Джесика? Някой да е гледал филма?
pulled out

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 17 guests