Юбилейният 30ти брой :)

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Юбилейният 30ти брой :)

Post by Moridin » Tue Mar 01, 2005 11:26 am

И тъй, на вашето внимание, имаме удоволствието да представим най-добрия до момента по скромното ни мнение 30ти брой на Shadowdance :)

Като за юбилея се постарахме да подготвим материали за всички рубрики, присъствали досега в списанието, и се надяваме резутлатът да ви хареса :)

В броя:

- редакционни, новини, ревюта и прочие бози ;)

- профили - Ериксън (изненада? мнеее :р)

- непреведено - The Darkness That Comes Before (доста нашумяло напоследък като по-сериозно фентъзи заглавие)

- evergreen - .....амиии.... Едингс :) + изненада

- разкази - първата партида разкази от конкурса. четете, че да оценявате ;) има какво да се види

- статии - впечатленията на целия екип от изминалата 2004 година в картинки (добре де, не е в картинки, ама така звучи яко ;)

- интервю - екипът на ШД отговаря на някои наболели и не чак толкова въпроси от съществена значимост, или с други думи - лексиконче "Кои сме ние" :) отговори се намират и на доста от въпросите на публиката, тъй че.. read and find out ;)

- дарк кроникълс (да бе, ДОРИ дарк кроникълс!) - Final Fantasy 7 на Рол

- фърст луук - откъс от излизащия скоро четвърти Черен Отряд (Глен Кук)

- аниме - Fafner (Рол) и (няма грешка) мойта скромна първа и може би последна аниме статия, занимаваща се с психо-сериалчето Boogiepop Phantom

- филми - Closer, Eternal Sunshine of the Spotless Mind (akа Рол мрази Джим Кери и е предубеден :рррр), както и Най-дългият годеж (ако си спомняте темите по форума..)

- игри - The Punisher (Dragon) и статия за новия експанжън на Меджик (благодарности на Мило)

- музика - Fates Warning (имаха концерт в София тия дни ;)

- хумор - (не е Колелото, споко!) - Амелия с един забавен поглед върху съвременното bishojo (не знаете какво е bishojo - няма лошо, и аз не знаех, но вече знам :р)

С други думи мислим, че броят се получи наистина специален и си заслужаваше усилията :) Забавлявайте се :)

И специални благодарности на Рол, че свърши толкова много работа по броя, на всички колеги, че взеха нещата присърце, и на всички участващи като guest appearance (има изненади разни ;)

Та тъй...
www.shadowdance.info
(в случай, че някой пък не знае.. :р)
Last edited by Moridin on Sat Apr 02, 2005 12:43 am, edited 2 times in total.
This is it. Ground zero.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Mar 01, 2005 12:28 pm

С две думи: много ми харесва:)
Продължавам да си го чета, използам понеже, че шефката е на съвещание:)
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Tue Mar 01, 2005 2:28 pm

Супер!
Много са забавни интервютата :) Все пак сте обърнали внимание на стар крафта, как да не са забавни.
А 6 разказа никога не бях виждал накуп.
Четенето продължава. И, Мор, да, доста си прав...
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Benedict
E'lir
Posts: 178
Joined: Sat Jun 26, 2004 8:19 pm

Post by Benedict » Tue Mar 01, 2005 5:32 pm

Много хубав брой, евала..
Аз принципно мразя да хваля който и да е, но просто тоя път наистина сте се справили чудесно:)

И бтв кой го измисли тоя въпрос при интервютата "Любимо куче"? :twisted:
Sad But True - бaджакът ти ме натъжава истински

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Mar 01, 2005 5:45 pm

Мор беше, Мор беше, Мор беше, Мор беше, Мор беше, Мор беше, Мор беше, Мор беше, Мор беше. :D :D :D :D :D :D :D

Аз само го сложих вътре...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Benedict
E'lir
Posts: 178
Joined: Sat Jun 26, 2004 8:19 pm

Post by Benedict » Tue Mar 01, 2005 6:32 pm

Бе малко странен ми се стори на фона на останалите, но за сметка на това при него се получиха най-завабните отговори, което изглежда е било и целта на упражнението:)
Sad But True - бaджакът ти ме натъжава истински

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Tue Mar 01, 2005 7:28 pm

Поздрваления, екстра е станал броя.
Интервютата мачкат най-много, разбира се :wink:
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Tue Mar 01, 2005 9:02 pm

перфектен ;)
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Post by Ambartanen » Tue Mar 01, 2005 10:19 pm

Много готин брой, ще има какво да си чета цяла вечер. Наистина сте се постарали. Поздравления!

User avatar
celibat
Merchant
Posts: 84
Joined: Fri Jan 16, 2004 8:54 pm
Location: Land of dreams

Post by celibat » Wed Mar 02, 2005 3:14 am

Супер яко ме изкефи!!!
Евалата лейдис & джентс!!! Имате на следващия ви купон от мен шише ром, шише коняк, шише домашна ракия и 2 литра наливно вино от кварталния измамник
Ян, кажи дата да пращтам:)
Respect!
"Не знам дали се пропих, защото жена ми ме напусна, или жена ми ме напусна, защото се пропих",
Ben,
Leaving Las Vegas

User avatar
Syber
Sorcerer
Posts: 440
Joined: Sun Oct 10, 2004 4:02 am
Location: BG, засега

Post by Syber » Wed Mar 02, 2005 2:04 pm

Як брой, разчустващ някак си... :D
Life is an illusion, death - just reflexion, heaven is a dream, only hell lies within...
_________________
- Happy people do not wear watch, you know:-)
Kinga
- Well I guess I'm not a very happy person... I'll remove it right away:-)))
Me

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Wed Mar 02, 2005 9:58 pm

Поради това, че имате юбилеен брой, ще ви окажа честта да ви ревюирам. :lol:
Не съм чела последните 2-3 броя, поради принципни различия с един от авторите в Shadowdance. Но сега прочетох всичко. И така, по ред на четене.
1. Винаги съм приемала редакционната статия като основната в едно списание, тя е първото нещо, което чета в която и да било печатна медия. Сегашния редакцион ми прилича повече на съдържание на броя, отколкото на редакцион и то към юбилеен брой. Очаквах нещо наистина по-вълнуващо и, как да кажа, нещо като равносметка на времето през което съществува Shadowdance.
2. Непреведено. The Darkness That Comes Before. Страхотно заглавие, веднага бих си купила книгата само заради това. Добре е представена от Рандъм, само не можах да разбера това името на поредицата ли е или как. По-надолу се казва, че първата книга е със заглавие Prince of Nothing, а втората - The Warrior Prophet. В минусите пише “Авторът е заявил в интервю, че Принцът на нищото се състои от общо 3 книги”. Аз малко се обърках коя книга от колко книги се състои. Вярно, мога да си отвора Google и да си намеря инфо за поредицата/книгата, но защо винаги да стигаме до Google. А пък и нямаше да е зле да дадеш поне един пример за тези толкова усукани имена, аз съм особено любопитна как звучат. Ако ми попадне обаче The Darkness That Comes Before, няма да се поколебая да си я купя.
3. Dark Chronicles. Чудесно е, че рубриката се завръща. Навремето, когато беше актуална LOK, четях с огромен интерес тази точно рубрика. Страхотни тълкувания на играта правехте. И сега е О.К. Понеже съм играла FF7 и то няколко пъти, ми беше много приятно да прочета писаното от Роланд. Жалко, че ти е забил компютъра преди да стане наистина интересно с всичките преплитания на спомени, истини и заблуди в съзнанието на Клауд, истината за Сефирот, Ерис и Lifestreem. Ако можеш да я довършиш, би ми било много интригуващо да прочета тълкуването ти на последващите събития и особено на края. Защото досега си е само преразказ, объркването тепърва предстои.
4.Новини. Колко скоро е това "съвсем скоро" относно излизането на 3-та книга от Сага на седемте слънца? Чакам я от доста време, а от Бард не дават никакви индикации, че ще я пускат? Не че поредицата е кой знае колко интересна или завладяваща, но има добри идеи, а и като съм я почнала, няма да е зле да продължа да я чета.
5. Интервю. Много ми бяхте забавни всички. Тъй като не познавам никого от екипа, беше си като вид запознаване с вас. Някои по-накратко, други – по-разточително, но всеки си е направил добър словесен портрет. Страхотни сте, на някои отговори съм се смяла с глас, а цялото интервю ще си го стикна в My Favorites. Гибли ме изненада най-много, бях останала с впечатление, че е на 16-17 години.
6. Профили. Абсолютно правилни уводни думи на Рандъм, малко оставаше да започна да си скубя косите, но съвсем неочаквано погледа ми попадна на това, че автора е антрополог и археолог, след което се върнах в началото и прочетох биографията на Ериксън. Това няма да ме накара да прочета Малазан, но поне знам нещо повече за автора.
7. Ревюта. Тъй като не съм чела нито една от ревюираните книги, ще се доверя на авторите за оценките. Преди няколко дни, докато обикалях Славейков за нова книга (купих си новото издание на 1984 ), хвърлих едно око на Изпитанието на близнаците, но предпочетох 1984. От Хрониките на драконовото копие съм чела само първите 3 книги и макар Райстлин да ми е доста интересен образ някак не ме влече към тази поредица. Окото на времето обаче реших да си я потърся. Съгласявам се с Рандъм, че Кларк малко суховат си пада, твърде скован стил има, но имайки предвид, че той пише предимно сай фай, може да го разбере човек.
8. Евъргрийн. Познавайки добре вкуса на Спархоук и какъв луд фен е на Едингс, мисля, че дори не е нужно да чета какво е написал щом става дума за Белгариада. Другите обаче... Много грубо, Роланд, много грубо, тц, тц, тц. Да бе, да, знам как пишеш, когато нещо не ти харесва, но трябва все пак да има някаква граница на отрицание и плюене. Не че не съм съгласна с това, което си написал, но не ми харесва прекалената ти агресивност и пълното отричане на това, което критикуваш. (Същото се отнася и за ревюто ти на ESOTSM. Че филмът не е някакъв своеобразен връх във филмовия жанр, спор няма, но много си го оплюл, ама много. Освен това, тук Джим Кери направи най-добрата роля в кариерата си, IMHO, и дори успя да ми хареса, като се изключат 2-3 момента, които бяха абсолютно излишни и глупави, най-вече) Балансирано и добре написано, според мен, е мнението на Демандред.
9. Всичко останало. За разказите ще напиша допълнително, тай като съм прочела само един засега. Всичките рубрики ми харесаха, във всяка намерих по нещо интересно. В момента не се сещам за някакви забележки, които да направя.
Толкова засега, ако се сетя още нещо, ще пиша пак. Надявам се да не съм обидила някого ... много. :)
pulled out

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Wed Mar 02, 2005 10:31 pm

4.Новини. Колко скоро е това "съвсем скоро" относно излизането на 3-та книга от Сага на седемте слънца? Чакам я от доста време, а от Бард не дават никакви индикации, че ще я пускат? Не че поредицата е кой знае колко интересна или завладяваща, но има добри идеи, а и като съм я почнала, няма да е зле да продължа да я чета.

http://bard.bg/forthcoming/?BookID=706 Там пише 14-ти март, има и забавната подробност, че книгата се води "изчерпана в момента", което е някак странно след като се издава за пръв път. :P


А иначе, дай боже повече такива подробни критики, не се плащете, че някой ще се обиди и т.н.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Mar 02, 2005 10:32 pm

Никак даже.

Само на това към мен отговарям. И двете *твърде* агресивни ревюта писах броени минути след прочитането/изглеждането на съответните неща и се опитах да предам истинските чувства, които са създали у мен. Дем е по-точен, а аз - по-показателен или поне така си мисля. А и идеята беше да има две крайности (аз и Спар), едно по средата и другите - умерено негативни.

А кой е тоя член от екипа, с когото имаш принципни различия? Че ме гони гузна съвест, не за друго ;) (може и на лс, ако изобщо искаш да ми отговориш).
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6925
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Wed Mar 02, 2005 10:44 pm

Morgana wrote:Поради това, че имате юбилеен брой, ще ви окажа честта да ви ревюирам. :lol:
Не съм чела последните 2-3 броя, поради принципни различия с един от авторите в Shadowdance. Но сега прочетох всичко. И така, по ред на четене.
1. Винаги съм приемала редакционната статия като основната в едно списание, тя е първото нещо, което чета в която и да било печатна медия. Сегашния редакцион ми прилича повече на съдържание на броя, отколкото на редакцион и то към юбилеен брой. Очаквах нещо наистина по-вълнуващо и, как да кажа, нещо като равносметка на времето през което съществува Shadowdance.
Хех, пазя си силите така да се кажа. Вълнуващияа редакцион ще е юли месец, когато списанието става на 5 години :D По-големият юбилей така да се каже...

Иначе еееееей хора,взимайте пример. Ей такива коментари искаме :D
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests