Diablo IV

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Diablo IV

Post by The Dragon » Sat Jun 03, 2023 12:26 am

Е мама му деба ... защо тази игра е всичко което трябваше да бъде тройката. 11 години по-късно ...

Визуален стил, геймплей - всичко е топ ...
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Diablo IV

Post by Yan » Sat Jun 03, 2023 2:09 pm

Което едва ли те е спряло да потрошиш стотици часове в 3-ката :wink: Поне мен не ме.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Diablo IV

Post by трубадур » Sat Jun 03, 2023 4:00 pm

Гарм хайп нямам за тая тъпотия. Изглежда толкова вяло и сейф. Плюс че след римастъра на 2, дори визуално няма с какво да се похвали. Щото арт дирекшъна на 2 си остава таймлес и ся с модерната полировка ептем е ултимативното диабло заглавие.

Плюс 100 доларовите издания връз батъл пас с ненам си колко версии и сезонни платени въведения, спокойно могат да одат да седнат на кактус. Таа компания да мре най-после. Всичко кадърно от нея е вън.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Diablo IV

Post by Yan » Sat Jun 03, 2023 5:50 pm

трубадур wrote:
Sat Jun 03, 2023 4:00 pm
Гарм хайп нямам за тая тъпотия. Изглежда толкова вяло и сейф.
Всички отзиви за момента са точно за обратното :) Завръщане към добрата форма.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Diablo IV

Post by трубадур » Sat Jun 03, 2023 6:41 pm

Yan wrote:
Sat Jun 03, 2023 5:50 pm
трубадур wrote:
Sat Jun 03, 2023 4:00 pm
Гарм хайп нямам за тая тъпотия. Изглежда толкова вяло и сейф.
Всички отзиви за момента са точно за обратното :) Завръщане към добрата форма.
Как тва не е вяло и сейф отново?
Нито едно реално въведение няма във формулата. Всичко е по калъп и квото ботовете очакват от диабло. Хората забравят, че тва навремето беше иновативно заглавие. Близърд просто знаят, че тва не могат да го осерат и дават претоплена манджа, вместо да си напинят мозъците за нещо по-така. Некак си ми се ще тъй наречените ААА заглавия да имат малко повече амбицийка от задържане на инвесторите за още една година. Фак дат дет се вика. Близърд са лайняна компания и да им се дават пари е абоминация. Еле па от хора, дето реално помнят кво бяха игрите преди "модерния" гейминг.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Diablo IV

Post by The Dragon » Sat Jun 03, 2023 9:09 pm

Yan wrote:
Sat Jun 03, 2023 2:09 pm
Което едва ли те е спряло да потрошиш стотици часове в 3-ката :wink: Поне мен не ме.
Пия... с отвращение
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Diablo IV

Post by RRSunknown » Sun Jun 04, 2023 5:08 pm

E Diablo точно да е било иновативно заглавие не мога да се съглася. Даже имаше статия Diablo El Plagiato.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Diablo IV

Post by трубадур » Sun Jun 04, 2023 6:29 pm

Явно е, че говоря за 2, дето даде голд стандарта на кво ли не - класове в рпг, скилове у дърво, как се прави луут и кво ли още не. Дори и подобни системи да са съществували преди това, Диабло 2 ги закова на картата и показа как се прави. 4-ката е продължение на игра отпреди 23 години и вместо да е иноватор, от показаното мяза да срича по тия, дето са копирали от първоизточника й. И идва с по-малко класове от предните игри, дето по-натам пак да ги капват за кинчи (ако въобще се стигне да ги разработят, щото близ напоследък не им се отдава да издават пълни продукти). Вътъфъ е положението и как у лето 2023-то, след всичката кочина, дето тая компания сътвори, все още има люде склонни да им дават пари? Заслужаваме си олигофренските заглавия с батълпасовете и тва си е.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Diablo IV

Post by RRSunknown » Sun Jun 04, 2023 6:46 pm

И аз говоря за двойката.
Дори и подобни системи да са съществували преди това, Диабло 2 ги закова на картата и показа как се прави
това не е иновация а шлайфане , нещо което си беше традиция за Близард, майсторите крадци.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Diablo IV

Post by трубадур » Sun Jun 04, 2023 7:25 pm

Това е доста изкривяване на истината и го знаеш. Пичовете буквално нагрухтяха със смисъл сума системи, откриха им истинския потенциал и ги направиха да е забавно човек да ги цъка и зададоха стандарта на цяла една гейминг ниша, който до ден днешен още никой не може да детронира. Тва е като да се вика, че халф лайф е просто шлайфане на дуум, а не следващата голяма иновативна крачка в жанра си му.

Ма дори и да следваме тая логика, с това, дето се опитват да продадат играта, 4-ката е ошлайфала на некой му дедовия. Идва с по-малко кънтент, изглежда претоплено и визуално не впечатлява спрямо конкуренцията. Па и с 3-те си world босчета, нефелен изкуствен интелект и основни босове с базови механики, не знам кви висини гонят, ама са бая квартални.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Diablo IV

Post by Yan » Sun Jun 04, 2023 9:52 pm

трубадур wrote:
Sun Jun 04, 2023 6:29 pm
И идва с по-малко класове от предните игри, дето по-натам пак да ги капват за кинчи (ако въобще се стигне да ги разработят, щото близ напоследък не им се отдава да издават пълни продукти).
Ммм, нещо грешни са ти спомените.
D4 идва с 5 класа -> Barbarian, Sorcerer, Rogue, Necromancer, and Druid
D3 при релийза си беше с... 5 класа -> Barbarian, Witch Doctor, Wizard, Monk, and Demon Hunter. Reaper of Souls добави Crusader. Rise of the Necromancer добави Necromancer.
D2 При релийза си беше с... 5 класа -> Amazon, Barbarian, Necromancer, Paladin, and Sorcerer. Lord of Destruction добави Druid & Assasin.
D1 - 3 класа -> Warrior, Rogue, and Sorcerer. В Hellfire вкараха Monk и на теория има и двата скрити класа - Bard и Barbarian, но се пипаше нещо из файловете, щото не бяха довършени. А и Hellfire е на Sierra, та няма смисъл много да го броим.
трубадур wrote:Идва с по-малко кънтент, изглежда претоплено и визуално не впечатлява спрямо конкуренцията.
Това пък не знам откъде ти хрумна, но D4 е визуално най-добре изглеждащото ARPG в момента (поне на RTX 3080 с разни благинки включени), което предвид track record-a на Blizzard всъщност е голямата изненада.

Разбирам фенщината по D2 (и аз съм потрошил години в нея), обаче когато излезе беше потресаващо грозна с това 640x480 и трябваше да чакаме за Lord of Destruction, че барем ни дадат 800x600.

Blizzard иноватори никога не са били. Но както каза @RRSunknown предлагаха полирани продукти, които взимаха добрите идеи на конкуренцията.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Diablo IV

Post by трубадур » Sun Jun 04, 2023 11:26 pm

Тая тема, брат. :roll: :facepalm:
Наистина сме обречени

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Diablo IV

Post by RRSunknown » Mon Jun 05, 2023 12:49 am

По традиция в началото всичко ще е осечено за да го оправят с доплащане.
Диабло 2 беше неигруема на рилийз .

Но не знам каква защо кой знае каква иновация се чака - това е Диабло , не е path of exile или нещо друго а именно Диабло.
И аз няма да го играя защото нямам компютър в момента , но ми е интересно.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Diablo IV

Post by Xellos » Mon Jun 05, 2023 10:05 am

Близард нема да видят пари от мен повече.
:ninja:

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Diablo IV

Post by Shamajotsi » Mon Jun 05, 2023 7:30 pm

От две години вече не играя техни игри, пък камо ли и пари да им давам. Някой ден може да се бръкна за Д2 или ВК3: Refunded (но само ако я доведат до прилично състояние - и само ако е на промоция).

Иначе - в Д4 ще може да се купи Horse Armor с 25 истински долара...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests