The Last of Us - HBO Max

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: The Last of Us - HBO Max

Post by Marfa » Thu Feb 16, 2023 9:23 am

И аз като Ники бягам с писъци, като чуя филм за зомбита, ама след толкоз хвалби и реклама снощи пуснах първата серия. Май ще се гледа и нататък. Силен е, актьорската игра кефи на макс, а понеже грам не съм запозната с играта, всичко ставащо е абсолютно ново за мен. Впечатляващо е колко реалистично е всичко. Някакви такива малки детайли като както когато Сара стои и разглежда кутийките с дивидитата, а бабата-зеленчук на заден план почва да се гърчи. Атмосферата преди апокалипсиса е великолепна - усеща се, че нещо предстои, но нито имаш идея какво, нито откъде ще дойде. Станалото със Сара ме покърти.

И все пак си имаше неща, които буквално ме подразниха. Как става това заразяване, дявол да го вземе? Явно не е с вдишване със спори на гъбата, щото щеше да се получи нещо като в 28 дни по-късно, дето се трансформираха, докато мигнеш. И все пак буквално за половин ден човечеството си взе. Западаха самолети, дементни бабички бяха обладани и изтребиха семейството си, ей такива неща. Обяснението, че били водили бабата в болница и сигурно там се заразила, не ми се видя убедително. Едва ли някой я е хапал там, едва ли са ѝ взимали кръв с нестерилизирана спринцовка и все пак тя се зомбира точно за половин ден. Явно е, че става доста бързо - все пак през деня Сара беше ходила в града и освен фучащите линейки и полицейски коли, нищо съществено нямаше. До вечерта вече имаше цели глутници зомбита. Разбрах, че в играта заразата идвала със спорите, но тук го променили, за да не носят актьорите постоянно противогази, в което си има логика, щото просто няма да знаем кой кой е. Н'нам, да видим нататък, може да се появи по-приемливо обяснение.

Тъй или иначе явно ще го гледам това.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: The Last of Us - HBO Max

Post by The Dragon » Thu Feb 16, 2023 7:19 pm

@Marfa Гледай го с настройка за фентъзи. Прави нещата по лесни. Силата на сериала не е в логиката, а във героите.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: The Last of Us - HBO Max

Post by Marfa » Thu Feb 16, 2023 10:15 pm

Приех го това. Втори епизод е сила. Началото е смразяващо. Моментът, в който Ели спи, а те се чудят дали да не я гръмнат, ами побиха ме тръпки. Актьорската игра е толкова добра, че на моменти прилича на документален репортаж. Много е добро.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: The Last of Us - HBO Max

Post by Totenkopf » Fri Feb 17, 2023 5:07 am

5 еп. удариха дъното, нека си го гледат фенчетата и умствено изостаналите, на тях разчитат.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: The Last of Us - HBO Max

Post by The Dragon » Fri Feb 17, 2023 9:54 am

Totenkopf wrote:
Fri Feb 17, 2023 5:07 am
5 еп. удариха дъното, нека си го гледат фенчетата и умствено изостаналите, на тях разчитат.
Малко аргументация помага на дискусията.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: The Last of Us - HBO Max

Post by Marfa » Fri Feb 17, 2023 10:06 am

The Dragon wrote:
Fri Feb 17, 2023 9:54 am
Малко аргументация помага на дискусията.
Рискувам да пусна клечка кибрит във варела с бензин, но бих тролнала, че филмът е руска пропаганда и храна за петата колона на Москва по света.
Last edited by Marfa on Fri Feb 17, 2023 12:38 pm, edited 1 time in total.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: The Last of Us - HBO Max

Post by Totenkopf » Fri Feb 17, 2023 12:24 pm

Ето, точно затова без аргументи, то все някои неща са очевидни и вие ги виждате, но в днешно време не може да си изразиш мнението, без да засегнеш някого. С хора, които се правят, че не виждат проблемите и да точно и в този 5 еп. най вече, няма смисъл, няма да има дискусия, а нещо друго. Извинявам се ако обиждам някого, аз развях бялото знаме, бях го приготвил по миналия епизод. Мисля, че до края ще повторят същата скучна формула, която е във всеки епизод. Егоистично е знам, но как да ви приема на сериозно, след горния коментар, аз искам да науча нещо ново, а вие?

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Last of Us - HBO Max

Post by трубадур » Fri Feb 17, 2023 6:05 pm

5-ти епизод затвърждава сериалът като събитието на годината бтв :mrgreen:

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: The Last of Us - HBO Max

Post by Totenkopf » Fri Feb 17, 2023 9:37 pm

Да най якото нещо измислено след нарязаните филийки на хляб, живейте си в паралелната вселена, където няма критично мислене - реализъм - 0 , не си спазва своите собствени закони, явно е много яко това да представяш нещо за научна фантастика, а то фентъзи било. Сериала на годината и не знам си колко награди, да знам ви всичките тъпи мантри фенбойчета

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19286
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: The Last of Us - HBO Max

Post by Moridin » Sat Feb 18, 2023 7:40 am

Totenkopf wrote:
Fri Feb 17, 2023 9:37 pm
Да най якото нещо измислено след нарязаните филийки на хляб, живейте си в паралелната вселена, където няма критично мислене - реализъм - 0 , не си спазва своите собствени закони, явно е много яко това да представяш нещо за научна фантастика, а то фентъзи било. Сериала на годината и не знам си колко награди, да знам ви всичките тъпи мантри фенбойчета
Напомням ти, че форумът има правила на общуване. От доста време ги нарушаваш и колкото и да сме ларж, прекаляваш сериозно. Обяснявай каквото искаш и вярваш за русофили и пети колони, но спираш моментално да обиждаш участниците във форума.
This is it. Ground zero.

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: The Last of Us - HBO Max

Post by Totenkopf » Sat Feb 18, 2023 9:22 am

The Dragon wrote:
Thu Feb 16, 2023 7:19 pm
@Marfa Гледай го с настройка за фентъзи. Прави нещата по лесни. Силата на сериала не е в логиката, а във героите.
Какви герои? Всяка серия вкарват двама нови, които в края на същия епизод умират? А като цяло спират действието на двамата които уж са основни герои? То това е и по същество формулата 40 минути, в които не се случва нищо и 20 мин. в края шашкънии, ей така бяха 4-ти и после 5 еп. То сцена в сцена малоумие, ама това с кръвта и как лекува беше върха, ако е вярвала, че така работи кръвта и защо не намаза Тес? А после най лежерно си заспива буди се и заразения просто си седи на леглото, после ония дето най голямото нещо, което е правил е било да насочва пистолет, но прави перфектния хедшот между двама боричкащи се и уцелва брат си на място, о боже какво направих и си цели нашия аха да го убие и него..Там за мелето не ми се говори или за снайпера как го хваща Джоел и почва да раздава хедшоти от невъзможните ъгли, а не няма инфектираните да се насочват там където има най голям шум - автоматична стрелба, неее чува как се е мушнала да се крие в колата и влиза там много по шумна е от стрелбата, на два пъти героината, която има революционна идеология, а е убила предния епизод лекаря си( много е умно това) на два пъти ги държи на прицел, не не ги убива и после да гледа, какво става и излиза от земята, не тя наблюдава, какво ще стане, после дръпва една реч и зомбито няма да отиде там където е много по шумно скача и я ликвидира, за солджъра, който имаше време да каже 2 изречения преди Блоутера да му откъсне главата? А после кво стана с това зомби от 3 степен ли там как се води, просто изчезва от сцената?

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Last of Us - HBO Max

Post by трубадур » Sat Feb 18, 2023 4:30 pm

@Marfa не чети последното мнение над това че е фраш от спойлери.


До тотена:
Баце не знам как успяваш толкова елементарен сторителинг да не схващаш, ама е плашещо, че всичко ти е минало над главата. Ма вземи турни всичко у спойлер таг.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5259
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: The Last of Us - HBO Max

Post by Matrim » Sat Feb 18, 2023 4:46 pm

И аз смятам, че сериалът е донякъде надценен, но да търси човек реализъм в творба на тема зомби апокалипсис е кауза пердута поначало.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: The Last of Us - HBO Max

Post by The Dragon » Sat Feb 18, 2023 7:42 pm

Totenkopf wrote:
Sat Feb 18, 2023 9:22 am
The Dragon wrote:
Thu Feb 16, 2023 7:19 pm
@Marfa Гледай го с настройка за фентъзи. Прави нещата по лесни. Силата на сериала не е в логиката, а във героите.
Какви герои? Всяка серия вкарват двама нови, които в края на същия епизод умират? А като цяло спират действието на двамата които уж са основни герои? То това е и по същество формулата 40 минути, в които не се случва нищо и 20 мин. в края шашкънии, ей така бяха 4-ти и после 5 еп. То сцена в сцена малоумие, ама това с кръвта и как лекува беше върха, ако е вярвала, че така работи кръвта и защо не намаза Тес? А после най лежерно си заспива буди се и заразения просто си седи на леглото, после ония дето най голямото нещо, което е правил е било да насочва пистолет, но прави перфектния хедшот между двама боричкащи се и уцелва брат си на място, о боже какво направих и си цели нашия аха да го убие и него..Там за мелето не ми се говори или за снайпера как го хваща Джоел и почва да раздава хедшоти от невъзможните ъгли, а не няма инфектираните да се насочват там където има най голям шум - автоматична стрелба, неее чува как се е мушнала да се крие в колата и влиза там много по шумна е от стрелбата, на два пъти героината, която има революционна идеология, а е убила предния епизод лекаря си( много е умно това) на два пъти ги държи на прицел, не не ги убива и после да гледа, какво става и излиза от земята, не тя наблюдава, какво ще стане, после дръпва една реч и зомбито няма да отиде там където е много по шумно скача и я ликвидира, за солджъра, който имаше време да каже 2 изречения преди Блоутера да му откъсне главата? А после кво стана с това зомби от 3 степен ли там как се води, просто изчезва от сцената?
Всичко което критикуваш реално са промени спрямо играта - точно този пасаж беше перфектен.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: The Last of Us - HBO Max

Post by Totenkopf » Sat Feb 18, 2023 11:49 pm

Matrim wrote:
Sat Feb 18, 2023 4:46 pm
И аз смятам, че сериалът е донякъде надценен, но да търси човек реализъм в творба на тема зомби апокалипсис е кауза пердута поначало.
Господи, а защо тогава лъжат хората представят го и го рекламират, като научна фантастика? Чудя се защо хората се правят, все едно нещо невиждано ни показват досега, нима в "The Walking Dead" нямаше масовки? А нямаше ли добре развити и изградени персонажи - и групичка добри и отрицателни също? Нямаше ли неспирен почти екшън? Тук още от самото начало им изигра лоша шега, това че фундаментално нарушиха концепции от играта - противогазите и спорите, ами на всичкото отгоре вкараха и някакво колективно съзнание по корените и тревата се предават сигналите и да ти довеждат стотици инфектирани на едно място. Когато искат работят тези правила, които са си измислили, когато не искат просто не работят, това е просто жалка история, сам да нарушаваш правилата, които си сложил. Ами не е готино така.Това е просто евтино и мързеливо. Как ще ти проработят тия неща, като променяш самия фундамент на играта и сценария и. В киното, както и в живота или обратното трябва да има някаква вътрешна логика. Какъв е смисъла да променяш сценария на играта и да и измисляш нови неща по политически причини и то историята да става зле? Абе не всички хора са се отказали да мислят, не не е хейт това, а е критично мислене. Аз на 4 еп. вече видях формулата и бях сигурен, че 5 еп ще се издънят много и се оказах прав, бях приготвил бялото знаме на 4 и го развях на 5, праволинеен съм и не си изкривявам мнението, вие ако се мислите, че сте по обективни от мен ми покажете, какво греша? Убеден съм , че тоя сериал ще бъде един от най-надценените сериали до сега! Муден ...целия фокус от Ели и Джоел се измества към някакви треторазредни герои , които изчезват бързо-бързо и от всичко това страда връзката между Ели и Джоел. Да знам че има 15 герои в играта, ясно е че тук ще покажеш 30 ама тая формула, която ползват е просто малоумна, обида за интелекта на зрителя.
П.П Наистина ли ви харесва по какъв начин е структуриран сериала? Сериалът е с неоспорими production values, но е ужасяващо надценен. Тва е.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests