The Last of Us - HBO Max

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: The Last of Us - HBO Max

Post by Totenkopf » Thu Mar 16, 2023 7:16 am

С този коментар не целя да обидя или засегна някого( в днешно време не можеш да кажеш личното си мнение без да се засегне някой) Изумителна е човешката природа, какво ли няма да направи човек, само и само да не признае, че е сгрешил, сам ще си измисля доводи и ще се убеждава, че и другите около него да не би някой да каже, че царя е гол. Секта ли..болест ли е..но когато повечето от хората публично кажат за многобройните му проблеми и като се усетят в малцинство обръщат лопатата - да да много е малоумен, едва го изтраях, е тогава е момента, който няма да се гледа новия сезон и го спират, е понякога се случва по средата на снимките и изкарват там нещо, колкото за контент, знаят кой ще продължи да го гледа.

kiril_ps
Smallfolk
Posts: 8
Joined: Sun Mar 29, 2015 4:37 pm

Re: The Last of Us - HBO Max

Post by kiril_ps » Thu Mar 23, 2023 4:04 pm

Не съм играл играта.
Първи епизод беше сравнително ОК, задържа интереса с гъбите и кадрите от пост-апокалипсиса. Хареса ми и втори епизод, диалозите, екшъна...биват.
И стигнах до заветния ТРЕТИ епизод - и щях да се изповръщам, но не от гледката на зомбита и сблъсъците с тях. То бива, бива простотия и малоумен сценарий...ужас беше, почти се отказах от сериала.
Четвърти епизод горе-долу оправи вкуса на "ястието", макар да не блестеше с нищо особено.
Пети епизод отново зле, молове, игри, мортал-комбат...тийн драми...не мога да се насиля сега да гледам шести епизод.

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: The Last of Us - HBO Max

Post by aiva » Fri Mar 24, 2023 8:00 am

Краят на историята беше точно това, което очаквах. Не мисля, че е кой зная каква морална дилема, нито че беше шокиращ, така че донякъде ми беше малко underwhelming. Може би защото дойде някак си прекалено бързо, нищо в предходния епизод не създаде усещането, че наближаваме края. Но като цяло нещо му липсваше, за да е наистина силен и емоционален завършек на историята. Което е донякъде жалко, защото първата половина на сезона беше много силна и заслужаваше също толкова силна втора половина.

Няколко конкретни оплаквания:
- последните не знам колко епизода не сме виждали инфектирани в сегашната времева линия. Къде се дянаха? То е ясно, че идеята е "the real evil are people", ама поне някое заблудено зомби за фон да имаше.
- усещаше се, сякаш имаше сетъп за неща, които не бяха достатъчно използвани. Например кликърите се появиха, колкото да ни ги кажат, че ги има, и дотам. Очакванията ми за втора значима среща с мега-зомбито останаха неоправдани. Същото се отнася и за общуването с корените - само аз се оглеждах някой да не настъпи нещо случайно. Дори и да бяха изсъхнали корените и нищо да не станеше при настъпване, поне да беше отразено - пропусната възможност за малко съспенс според мен. Друго нещо, което се появи и изчезна, бяха паник атаките на Джоел. Явно near death experience му го излекува и го превърна в екшън герой.

И все пак бонус точки за това, че Джоел си взе раницата от светулките накрая.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5259
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: The Last of Us - HBO Max

Post by Matrim » Fri Mar 24, 2023 7:10 pm

kiril_ps wrote:
Thu Mar 23, 2023 4:04 pm
Пети епизод отново зле, молове, игри, мортал-комбат...тийн драми...не мога да се насиля сега да гледам шести епизод.
Молът и мортал комбат-а са в седми епизод, да не си свалил грешната серия? :)

Иначе, финалът и за мен беше слабичък и всичко стана твърде бързо на фона на темпото в повечето от другите епизоди.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

kiril_ps
Smallfolk
Posts: 8
Joined: Sun Mar 29, 2015 4:37 pm

Re: The Last of Us - HBO Max

Post by kiril_ps » Sat Mar 25, 2023 7:48 pm

Matrim wrote:
Fri Mar 24, 2023 7:10 pm
kiril_ps wrote:
Thu Mar 23, 2023 4:04 pm
Пети епизод отново зле, молове, игри, мортал-комбат...тийн драми...не мога да се насиля сега да гледам шести епизод.
Молът и мортал комбат-а са в седми епизод, да не си свалил грешната серия? :)

Иначе, финалът и за мен беше слабичък и всичко стана твърде бързо на фона на темпото в повечето от другите епизоди.
Да, в седми е, моя грешка.
Не свалям нищо, имам HBO max, защото поддържа бг версия на много анимации за децата.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests