The Rings of Power

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Amazon Studios

Post by трубадур » Fri Sep 02, 2022 10:13 pm

Катастрофа е, галадриел е ниво НАТФИЗ първи семестър, освен това е написана непоносима. Фенсървиз дори не е. Сере връз Толкин като шемет. Хейт уач дори не заслужава. Пошла, скучна плява.

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: Amazon Studios

Post by Totenkopf » Fri Sep 02, 2022 10:43 pm

Не мисля дори да го пускам да го гледам, явно ще е по голяма подигравка и от "Колелото", не че и него съм гледал

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Amazon Studios

Post by трубадур » Fri Sep 02, 2022 11:55 pm

По-голяма подигравка е, по-скъпо е и с повече претенции. Само с джуджетата занаят какво да правят щото е по калъп. И изглежда добре. Такъв бюджет все пак означава някой кадърен човек. Но каквото тайгъра вика е.

За мен е потресаващ провал.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Amazon Studios

Post by Demandred » Sat Sep 03, 2022 12:46 am

Поне става ли за гледане, ако не си фен на Толкин и познанията ти за епохата, в която се развива действието, са практически нулеви?
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Amazon Studios

Post by tigermaster » Sat Sep 03, 2022 1:00 am

Лол, в момента в ИМДб няма ревюта с оценка под 6/10:
https://www.imdb.com/title/tt7631058/re ... ngFilter=0
А по-рано имаше. Това е просто абсурдно, особено предвид факта, че сега целият сериал е с оценка 6/10. Със сигурност от Амазон се месят в рейтингите. Не знам от ревю бомбинг ли се пазят, ама, да му се не знае, като не искаш да те коват с негативни ревюта и ниски оценки, не вбесявай цялата фентъзи общност на планетата. И който го е страх от ниски оценки, да не си публикува боклуците в публичното пространство. Отивам сега да набия една единица на тъпия сериал в оня сайт просто от идиотска принципност, макар че не мисля, че заслужава чак толкова.

Иначе, обективно може и да не е по-зле от Колелото - тук поне си личи, че са вкарвани пари - обаче нагарча повече. Абе, майната му, явно и хората, които стоят зад това нещо, нямат доверие в качествата му, иначе нямаше да трият абсолютно всичките негативни ревюта. Нещастници.

@Demandred Аз също не съм кой знае какъв фен на Толкин. Чел съм "Властелинът на пръстените" и "Хобит" като тийнейджър, но това е. С това на ума - дори да съумееш да забравиш филмите на Питър Джаксън, докато гледаш, самият сценарий е прекалено тъп. А и екшънът, колкото го има, е просто зле - само да го избълвам това, понеже ако не изкоментирам бойните сцени в някое екранно произведение, няма да съм аз.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Amazon Studios

Post by Ambartanen » Sat Sep 03, 2022 1:06 am

Ми с уговорката, че хората на този форум никога нищо не харесват, за мен първите два епизода бяха смесена работа с някои наистина готини моменти. Ако го разбия по сюжетни линии:

- Хобитите са ирландски селяни и живеят в идилична комедия. За мен са най-консистентно добрата част от сериала, но тонално не се доближават до нищо друго в него. В края на първи епизод при тях се появява и
Spoiler: show
Гандалф, който не е направил кой знае какво досега, но пък ефектите като прави магия са визуално най-интересното и впечатляващо нещо в сериала за мен.
- Арондир (черния елф) и хората са в някакъв убер стандартен фентъзи сериал. Доста ми напомня на Legend of the Seeker (сериалчето по Меча на Истината на Гудкайнд)- готини актьори, ужасен диалог, много over the top декори. Много е смешно, че в някакви кадри трошат супер много пари да направят CGI на малко продънено село. Тук за мен най-смешното е, че
Spoiler: show
Арондир и неговата изгора се сблъскват с човешките предразсъдъци за interracial relationships.
Това не мисля, че е нарочно.

- Елфическите истории хем заемат най-много екранно време, хем са най-зле. Актьорът на Елронд грам не ми се връзва, красивите CGI елфическите градове/сгради/места са като излезли от ММО и са отнесли огромно количество инфодъмпове в историята си, които са супер скучни.

- Джуджетата в крайна сметка супер много ме изкефиха. Дурин и жена му (толкова мразеното черно джудже) всъщност бяха супер сладури и абсолютно искам да видя повече от тях.

- В някои сцени Галадриел работи, в други е тотален криндж. Според мен актрисата може да я изиграе, просто сценария често й дава много тъпи неща за правене. Много ми е смешно, че
Spoiler: show
на края на първи епизод се хвърли във водата и после цял втори епизод плува обратно.
Като цяло се опитва да създаде някаква епична история покриваща хиляди години и много места, обаче сценарно няма някакъв ясен фокус или кукичка. Щеше да е далеч по-хубаво да има малко добре измислени и направени работи, отколкото да се опитват да наблъскат всичко наведнъж и много неща да не работят.

P.S.
tigermaster wrote:
Sat Sep 03, 2022 1:00 am
Иначе, обективно може и да не е по-зле от Колелото - тук поне си личи, че са вкарвани пари - обаче нагарча повече. Абе, майната му, явно и хората, които стоят зад това нещо, нямат доверие в качествата му, иначе нямаше да трият абсолютно всичките негативни ревюта. Нещастници.

@Demandred Аз също не съм кой знае какъв фен на Толкин. Чел съм "Властелинът на пръстените" и "Хобит" като тийнейджър, но това е. С това на ума - дори да съумееш да забравиш филмите на Питър Джаксън, докато гледаш, самият сценарий е прекалено тъп. А и екшънът, колкото го има, е просто зле - само да го избълвам това, понеже ако не изкоментирам бойните сцени в някое екранно произведение, няма да съм аз.
Еми трият "ревютата," защото не са никакви ревюта. Пак всеобщото anti-SJW войнство е тръгнало да пази святото творчество на Толкин като слагат единици на сериала и тровят живота на актьорите в социалните медии.

Иначе екшънът, доколкото го има въобще, хич не става. Единственият ефективен екшън до момента е слапстик с хобити и плуващата Морфид Кларк. А, всъщност битката на
Spoiler: show
Бронвин и сина й с орка ставаше. Малко не се връзваше с героите може би, но поне хореографията беше интересна.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Amazon Studios

Post by tigermaster » Sat Sep 03, 2022 1:34 am

^Далеч не мисля, че всичките ревюта с оценка от пет надолу са били от анти-SJW войнството, просто на Амазон не им харесва за уж флагманския им сериал да има негативни публикации и правят каквото могат, за да ги заглушат, и при положение, че ИМДб е тяхна собственост, просто минават и затъркват всичко под определен праг, без значение дали има някаква обективност или не. Очевидно бомбардирането с положителни ревюта не е проблем, макар че и то е на лице - над една трета от всичките рейтинги са десетки, което е абсурдно.

Аз на първия епизод бих му писал 4/10, ако това изтриване на негативните ревюта не ме беше вбесило толкова. Сценарият ме вбеси, битката на Галадриел със снежния трол беше откровено зле, актьорите посредственеят, а аудиовизуалният облик на нещото не е съвсем зле, обаче е прекалено силно повлиян от филми на двайсет години.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Amazon Studios

Post by Ambartanen » Sat Sep 03, 2022 1:46 am

Първи епизод започва с 15-минутна въвеждаща сцена, която е засега най-слабото нещо в сериала. Опитали са се да имитират епичното въведение на Властелина и грам не се е получило.

Иначе ти ако искаш не мисли, че са организирани хората, ама на трейлърите под сериала още преди години имаше хиляди копирани коментари преведени на различни езици. Тези с единиците очевидно не са достигнали до нюансирано лично мнение на базата на непредубедено впечатление от сериала. То и тези с десятките не са, ама все пак.

А къде казваш, че са изтрити ниските оценки? Защото в imdb има 27.2% единици? Разбивката по полове показва доста голяма разлика, което е... интересно.

P.S. Отидох да гледам в rottentomatoes каква е ситуацията, където не са трили бригадите. Масово фенските ревюта с 0.5/5 казват просто "Не е Толкин" или глупости като "An insult to Tolkien's masterpiece" от хора, които очевидно нямат идея за какво говорят. От друга страна критиците са били абсурдно позитивни и ми беше много смешно едното негативно ревю, което обяви сериала "само за най-вманиачените фенове" :shock: :yay:
Last edited by Ambartanen on Sat Sep 03, 2022 1:54 am, edited 1 time in total.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Amazon Studios

Post by tigermaster » Sat Sep 03, 2022 1:52 am

Оценките не са изтрити. Изтрити са ревютата - дадох линк по-назад - и според мен това е грешно. При всички положения е имало анти-SJW кретени, обаче по-голямата част от тези, които успях да видя, бяха горе-долу каквото казваме ние тук.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Amazon Studios

Post by Ambartanen » Sat Sep 03, 2022 1:56 am

Мда, в RT се виждат и някакви по-истински, ама не мога да взема сериозно някой даващ на този сериал 1/10. Може да спорим дали е 4/10 или 7/10, ама да му дадеш единица или десятка на базата на тези първи два епизода ми е абсурдно. Като гледам примерно 2/5 ревюта в Доматите, там вече са разумни разочаровани фенове (според мен прибързали, ама все пак).

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Amazon Studios

Post by The Dragon » Sat Sep 03, 2022 5:27 am

@Litz Сетих се на кой ми прилича рекаста на Галадриел - като смениха Ребека Ромийн с Дженифър Лоуренс в X-men. Смяна на красота с фермерски чар.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Amazon Studios

Post by Matrim » Sat Sep 03, 2022 1:41 pm

Е, то за всяка що-годе популярна творба има куп народ, който дава възможно най-висока и възможно най-ниска оценка, сега само мащабът е по-различен. То да даваш оценки за цял сериал на базата на един-два епизода си е глупаво поначало, ама карай.

Иначе аз гледах първи епизод (но прескочих повечето от "селските" сцени, защото хобитите не ме интересуват хич). Добре се посмях като Галадриел скочи от меча на някакъв пич върху трола (?) и го съсече в стил Prince of Persia или Assassin's Creed. Всички други от отряда й гледаха умно и я оставиха сама да се оправя. Но моментът, в който се оказа, че ще трябва да преплува половината океан на връщане беше още по-забавен. Има ли изобщо други жени-войни сред елфите, защото аз май не забелязах? Ще е малко тъпичко да е само Галадриел, и без това се тръшка като тийнейджърка през половината време, ако добавят здрава доза Not Like Other Girls съвсем ще стана зле положението. Но какво ли ми пука, повече май няма да гледам тоя сериал. :P

И каква беше тая простотия с пророчеството, че ако Галадриел търсела още Саурон можело да стане така, че да му спаси живота? Как точно ще стане това?
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Amazon Studios

Post by трубадур » Sat Sep 03, 2022 2:39 pm

Имаше жени, поне бяха добавили женски викове, а и мацка се сгромоляса в началото в студа. Плюс, че и всички мъже елфи мязат на лелки с къси коси поради някаква причина, освен арагонеца на село, тъй че да. Бтв после премеждията на галадриел в морето са още по-дебилни от скока й. Тия пичове освен че не разбират как села работят, също и какво е море, колко е голямо и какво се случва по време на буря са им мистерия.

А за Саурон, мисля че искат да прокарат идеята, че ако ръчкаш нещо ще доведеш и нежелано внимание към него, което може да го направи по-силно

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Amazon Studios

Post by tigermaster » Sun Sep 04, 2022 3:01 pm

трубадур wrote:
Sat Sep 03, 2022 2:39 pm
А за Саурон, мисля че искат да прокарат идеята, че ако ръчкаш нещо ще доведеш и нежелано внимание към него, което може да го направи по-силно
И аз за нещо такова се замислих, обаче нямам намерение да гледам по-натам, за да видя дали наистина ще е така.

Обаче ако е, ще е леко иронично - "Амазон" като решиха да ръчкат негативните ревюта на този сериал, привлякоха вниманието към тях и вчера и днес всичките коментари, свързани със сериала, които стигнаха до мен, бяха за изтриването на ревютата, а не за качествата на тъпотията.
Сега как да вярвам на рейтингите на която и да е продукция на "Амазон" вече, като проклетата компания ги манипулира толкова неприкрито? Дори "Дисни" не паднаха чак толкова ниско. Разни анти-woke малоумници като се разбучат, даже няма да можем да им се разсърдим, понеже формално погледнато ще са прави - мегакорпорация затваря устите на недоволните.
Last edited by tigermaster on Sun Sep 04, 2022 4:34 pm, edited 1 time in total.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Amazon Studios

Post by трубадур » Sun Sep 04, 2022 3:24 pm

tigermaster wrote:
Sun Sep 04, 2022 3:01 pm
трубадур wrote:
Sat Sep 03, 2022 2:39 pm
А за Саурон, мисля че искат да прокарат идеята, че ако ръчкаш нещо ще доведеш и нежелано внимание към него, което може да го направи по-силно
И аз за нещо такова се замислих, обаче нямам намерение да гледам по-натам, за да видя дали наистина ще е така.
To дори да е така е пак изключително тъпа идея. Иди наритай никаквеца, докато е паднал, ама все тая.

Допълнителен култ е, че в лора именно същия тоя, нефелен показан тука, крал реално предупреждава елфите за Саурон, Галадриел се занимавам с други неща, ама как да е, та е ясно, че грам няма общо с Галадриел и е просто проста крава с щръкнали уши. В света сме на изклесан фенфикшън. За тия два епизода направиха повече демидж въс всяка една сцена между другото, колкото цел сезон на колелото.

Амазон засега като адаптация само invincible става и то щото се ръководи от създателя си. Колелото, властелина и момчетата са учебник по некадърност, като последното печели за момента, че е еджи и около два и половина от персонажите напомнят на първоизточника си. А и Енис май все пак има добри думи за него, дотолкова че дойде да напише един епизод за анимационната антология, та от трите излагации минава за най-поносимата.

С тва на ум invincible наистина е страхотно шоу.

Корпоративната наглост беше очакване. IMDb е собственост на Амазон... Та, да. Компании за милиарди третирани като мухльовци с калпаво его е поне смешно. Лошото е че се слага прецедент и фенската маса бива заглушена. Винаги има дебили сред нея, но това тук е рядко слаб продукт, който няма как да спасят за момента и си заслужава ниските оценки. И не говоря за нули и единици, но и не може да додрапа до 5.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests