She-Hulk

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Dr. Horrible » Mon Aug 22, 2022 4:35 pm

Божееее, какви тука дълбоки анализи и категорични заключения, на база някакви 25 минути :lol:

Поспрете се, бе, хора, осъзнайте се. Недейте да коментирате как е развита героинята и кои аспекти са показани в целия сериал на база само първи епизод. Да, тя определено изглежда over-confident в собствената си компетентност, пъчи се, че тя всичко знае. Но нека изчакаме да видим какво ще направи сериала с това, докъде ще стигне. Не е като до момента да сме били възхитени от подхода на Брус Банър към ситуацията - този човек толкова не знаеше какво да прави със себе си, че първо живееше в някакви колиби в страни от третия свят, а по-късно, когато Блек Уидоу го отразя, отиде за две години в космоса да се бие в гладиаторски турнири :lol: Права е жената, че неговият модел не е най-добрия. Иска да изпита и тества себе си в реални ситуации в истинския свят, не да седи десет години на самотен остров.

Епизодът беше забавен, особено след средата, като се биеха двата Хълка, аз лично се посмях много. Чакам с интерес следващия.

А сценаристката даваше едно интервю как преди няколко години, когато Марвел са приемали pitch-вания за Black Widow филм, тя е опитала да им предложи сценарий, в която я има и She-Hulk. И те са разгледали идеята й и са й казали "Това не изглежда като филм за Black Widow, а като филм за She-Hulk в който гостува Black Widow, не върши работа!" :D И е много сладко, че сега успява да си направи сериал за героинята, която винаги е харесвала.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5259
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Matrim » Mon Aug 22, 2022 4:51 pm

Ако не контролира хълкването като стой та гледай, цялата реч за това как като жена имала много повече опит с това да се справя с пристъпи на гняв ще изглежда ретроспективно смехотворна. Не мисля, че ще допуснат такова нещо, доколкото сериалът очевидно е насочен към аудитория, която примира точно за такива речи, а не за някакво по-фино развитие на героите.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Marvel Cinematic Universe

Post by tigermaster » Mon Aug 22, 2022 9:13 pm

Xellos wrote:
Mon Aug 22, 2022 10:59 am
зелена буца дето мое да я фърлиш като джип пенсионерка,
Лол...


Мен като ме блъсна кола, не хвръкнах така. А не знам дали имах шейсет кила него време. Явно съм по-як от Хълк.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Xellos » Tue Aug 23, 2022 9:15 am

Златен материал за мимове ще е този сериал ако не друго :mrgreen: . Мене не ми пречи, не е като да съм дал пари нещо, забавно е. Ма недомислиците ще се трупат със зелени килограми, ся няма кво да се жалваме, на опаковката с големи букви пише Дисни (искаме само парите ти)+ и турили там едно листо от лозичка връз срамотиите им с Марвел на него... :twisted:
Иначе поне койннаха новия лаф хълксплейнинг да влезе трайно в речника. :spite:
:ninja:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Marvel Cinematic Universe

Post by трубадур » Tue Aug 23, 2022 9:32 am

Dr. Horrible wrote:
Mon Aug 22, 2022 4:35 pm
А сценаристката даваше едно интервю как преди няколко години, когато Марвел са приемали pitch-вания за Black Widow филм, тя е опитала да им предложи сценарий, в която я има и She-Hulk. И те са разгледали идеята й и са й казали "Това не изглежда като филм за Black Widow, а като филм за She-Hulk в който гостува Black Widow, не върши работа!" :D И е много сладко, че сега успява да си направи сериал за героинята, която винаги е харесвала.
Е то тва е като да напишеш сценарий за жената чудо и да го нагрухтиш с константин. И вместо да я вкарат в затвора заради дивия й фенфикшън викаш сега да й се радваме, че са й дали нова възможност да дриска върху героинята.

Иначе квото кселоса вика

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Litz » Tue Aug 23, 2022 11:41 am

Абе от това, което @tigermaster е постнал като видео съм в шок какво е нивото на ефектите (за което не са виновно вфх пичовете а студиото), това Пауър Рейнджърс преди двайсет години не изглеждаше толкова бутафорно. Нивото на ефектите ми прилича на mortal Kombat филма от преди 30 години.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Marvel Cinematic Universe

Post by трубадур » Tue Aug 23, 2022 12:00 pm

Ти виж и тая сцена, мийм потенциалът тук е безкраен:



ако дрисни+ помогне най-после вфх популацията да си направят юниън ще си заслужава всичките недодялани тъпотии, които изтърваха, ръководени до един от некадърни пъпеши. Откъдето дойде и бруталният крънч и щу народ се преквалифицира, за да избяга от марвел/дисни продукциите.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Marvel Cinematic Universe

Post by penzata » Tue Aug 23, 2022 4:13 pm

трубадур wrote:
Tue Aug 23, 2022 12:00 pm
Ти виж и тая сцена, мийм потенциалът тук е безкраен:



ако дрисни+ помогне най-после вфх популацията да си направят юниън ще си заслужава всичките недодялани тъпотии, които изтърваха, ръководени до един от некадърни пъпеши. Откъдето дойде и бруталният крънч и щу народ се преквалифицира, за да избяга от марвел/дисни продукциите.
Оооо, Джамийла участвала, щу ни казвате, бря. Това ще се гледа. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Marvel Cinematic Universe

Post by tigermaster » Wed Aug 24, 2022 2:02 am

Litz wrote:
Tue Aug 23, 2022 11:41 am
Абе от това, което @tigermaster е постнал като видео съм в шок какво е нивото на ефектите (за което не са виновно вфх пичовете а студиото), това Пауър Рейнджърс преди двайсет години не изглеждаше толкова бутафорно. Нивото на ефектите ми прилича на mortal Kombat филма от преди 30 години.
Аз чак с "Пауър Рейнджърс" не знам дали бих го сравнил, ама... Не че много ми се иска да сипвам толкова по сериал, който не съм гледал и не знам дали ще гледам (само малко), обаче "Невероятният Хълк" с Едуард Нортън излезе преди четиринайсет години - а там ефектите бяха по-хубави. Днеска си припомнях сцени за сравнение. Сега, знам, разлика между филм и телевизионен сериал, ама... Четиринайсет години, да му се не знае. А за двайсет и пет милиона долара на епизод все можеха нещо по-добро да направят.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: She-Hulk

Post by трубадур » Thu Aug 25, 2022 12:48 pm

Втори епизод пак е паянтов като първи. Добрият каст държи юздите, но слабият сценарий и абсолютното неразбиране какво е ши хълк тук са още по-напред отпреди. Въобще да си хълк фен е болезнено като гледаш как ги адаптират. Ши хълк не е себе си в нито едно от двете си проявления. Като Дженифър е постоянно мрънкаща, досадна леличка, заобиколена от карикатури, а като Хълк липсва нахакаността и кефът, който изпитва, докато е такава. Разбирам, че за тва модерно пипещо поколение, ако не си нещастник от даскало и постоянно да ти натякват колко си як не върви, за да компенсираш травмата, че си локва, ама хълкинята от самото си създаване е фурия, която и в двете си форми доминира. Но пиши каквото рабираш, нале...

Освен това нейното съществуване не е в нищене на интернет фенски теории за различните герои и събития в марвел вселената, а отпразнуването им. Ако дедпуул е там да се гаргари и затова му дават треторазредни герои в началото, че тях да излага, то ши хълк е сложена да възхвалява дългия път на марвел и постиженията им. Има леки знасяния разбира се, но далеч не отива в цинизъм, а в леки намигания. Доста по-често тя се радва на марвелското и й се отвръща със същото. И въобще е един празник на гийгщина и възможно най-изтрещелие идеи, които нито едно друго заглавие не би докоснало.

Тоя сериал вместо да е селебрейшън на изминалото десетилетие и възхода на филмите, сега дерайлира в некомпетентен миш маш от зле скалъпена съдебна драма и беззъб ситком.

Анимацията е още по-зле, защото с хълк има само една сцена, а самата дженифър е много лабаво напасната в сцените.

Поне свършва на по-висок тон. Сцените с тим рот и хълк поне притежават кукички, обещаващи нещо по-интересно.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: She-Hulk

Post by трубадур » Thu Sep 01, 2022 2:23 pm

Трети епизод продължава да мисва пойнта и героинята и нагледно показа, че не разбират съдебния процес, но беше по-забавен от първите два. Отново свърши с прилична кукичка, кастът е сладък, Уонг винаги е култ, макар че и той като дженифър се крепи единствено от актьорската игра и харизмата им, а не от сценария. Тим Рот ептем няма общо с квото беше в Хълк, но поне тук е обяснимо. Не знам и защо е взимал уроци от утайка вайтити ъф ол пипъл, ама на моменти все едно оня каменен дебил от Тор е тука. Засега е доста по-гледаемо от всичко друго сериал на марвел. Тотален фарс е, но пак - гледа се, върви бързо, всичко е съсипано разбира се, но това отдавна не е новина. Ще ми се да беше по-добър, но уви*.

ПП. някой да каже на екипите, работещи по различни сцени да си говорят. Хълкинята си мени размерите в зависимост кой е до нея и е потресаващо некадърно. Техническата част на този сериал личи, че е била най-ръшнатата част и пробойните са с размерите на кратер. ютуб видеа са събрани с повече умение и старание.

* ся като гледам как скачам от така и така съм като някаква мекица, да си го кажа направо - сериалът е абсолютен боклук, ама успява да ми държи вниманието. Гилти плежър мъч :unsure:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: She-Hulk

Post by трубадур » Fri Sep 09, 2022 9:54 am

4-ти епизод уцели кьоравото и напипаха формула, с която биха могли да се изхранват от този сериал за поне 500 епизода. Ако карат като традиционен ситком и можеха да пишат шеги. Проблемите от преди се задълбочават, просто това личи, че е писано с прословутия чеклист и изисквания, и дивият активизъм не спира. За съжаление единствената жертва на това е героинята на ши хълк. Абсолютно опропастена е и грам няма общо с това, което трябва да бъде.

Но! Ако карат така със самосиндикални проблеми, малки по размер, но забавни като идея и все пак вземат наемат някой, който може да пише шеги, ще е добре. Тук няма място за реална съдебна драма и фактът, че каквото се случва в съда е толкова далеч от реалността, всъщност е забавно и на моменти все едно гледаш продукция от Matt Groening. Определено има мегдан да се развие в правилна посока, но с тоя бюджет и как се движи, ще си останем с тия 9 епизода и това е.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: She-Hulk

Post by трубадур » Sat Oct 01, 2022 11:38 am

Само аз си го гледам явно, но нови дъна биват достигани с всеки изминал епизод, евала на тетките :yay:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: She-Hulk

Post by трубадур » Thu Oct 06, 2022 3:11 pm

Това, дет всички чакаха се случи, зле е, но
Spoiler: show
чарли кокс
е такава сила, че вдига нивото дори на неспасяеми продукции.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: She-Hulk

Post by Xellos » Thu Oct 06, 2022 9:57 pm

She's got the D. :mrgreen:
Останалото между 2 епизод и 8 ще го пропусна от сезона. :ninja:
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests