Sandman на Netflix

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Sandman на Netflix

Post by Moridin » Tue Aug 16, 2022 4:47 pm

Няма гола сцена на света, която да е загубено време :ninja: 8-)
Инак сте прави за "липсата на нещо"
This is it. Ground zero.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Sandman на Netflix

Post by трубадур » Tue Aug 16, 2022 5:10 pm

Moridin wrote:
Tue Aug 16, 2022 4:47 pm
Няма гола сцена на света, която да е загубено време :ninja: 8-)
Факт... т.е. да скипвам :spite:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Sandman на Netflix

Post by tigermaster » Tue Aug 16, 2022 11:25 pm

Гледах седмия епизод.

Ъъъ?

ВТФ?

Изобщо не се усеща като епизод от същия сериал, и контрастът с досегашното е ужасно неприятен. Буквално все едно го е писал Марк Гатис или Стивън Мофат от времето, когато в "Доктор Кой" вкараха като злодеи гигантски гурели. Чак се чудя дали да си губя времето по-натам. И без това до края на шестия е разказана достатъчно завършена и съвсем прилична история.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Sandman на Netflix

Post by Demandred » Wed Aug 17, 2022 12:56 am

Следващите епизоди след седми са малко по-добре, но определено последните 4 епизода са най-слабите.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Sandman на Netflix

Post by Moridin » Wed Aug 17, 2022 8:15 am

От седми епизод видимо почва вторият том та нормално да има промяна, но аз още не съм го изгледал да знам дали е и в качеството
This is it. Ground zero.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Sandman на Netflix

Post by Xellos » Fri Aug 19, 2022 3:09 pm

Мачкиииитеееее Dream of a thousand cats / Calliope :heart: :yay:
:ninja:

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Sandman на Netflix

Post by aiva » Sat Aug 20, 2022 3:36 pm

Аз съм на епизод 9 и без да съм чела комикса, първата част до 6ти епизод е страхотна! История, атмосфера, как изглежда всичко. Имаше тук-таме неща, които можеше да са и по-добре, но като цяло много ми допадна. Епизодът с двете различни истории покрай Смърт според мен бяха ок свързани заедно, като непознаващ оригинала човек хич не ми направи впечатление.

И после стигаме до 7ми епизод и все едно гледам друг сериал. Всички второстепенни герои тук са ми дразнещи и не знам защо се заниваме с тях. Вортексът и тя ми е много досадна и не помага това, че всичките се държат много идиотски, което го нямах като усещане в първата част. По-горе имаше описание на по-подробна история покрай Юнити и времето й като заспала, и като идея поне ми звучи по-добре от както е орязано в сериала. Тук даже оставаш с впечатлението, че просто това, което е сънувала, се е случило наистина, а не обратното, което е доста по-тежко тематично.

Като цяло втората история ми уби инерцията и съм доста разочарована, така че е момент за пауза преди евентуално да се върна да догледам. Интересно ми е сериалът ли нещо се е омазал или и в първоизточника има такава разлика.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Sandman на Netflix

Post by Marfa » Sat Aug 20, 2022 4:21 pm

И аз с уговорката, че само съм погледнала комикса отгоре-отгоре и че съм гледала до шести епизод. Малко ме е страх да си пусна седми след всичко изписано тук :)

На мен МНОГО ми харесва дотук. Малко са ми странни оплакванията на Хорибъла, дето се кахъри защо нещо било точно като в комикса, а пък после защо друго нещо не било баш като в комикса :P

Лично аз дотук имам само един проблем - времето. Присъствието на Сън ли ги държи всички такива консервирани и неумиращи, или просто не е изчислено добре? Хайде, Етел да речем имаше талисман, който да я пази. Но синът й би трябвало да е на стотина години, предвид кога се роди. Алекс и мъжът му би трябвало да са поне на 110 по времето, когато Сън се освободи. После пък пясъкът попиля приятелката на Джоана, но не беше направил същото със самата Джоана преди това. Ще ми се да получа някакво обяснение за тези неща.

Иначе Том Стъридж е разкошен! Не споделям мнението, че играел дървено, напротив, много е изразителен. Не мога да си представя друг Морфей. Нямам забележки и към Джоана Константин. То нямаше кой знае ква роля, че да изпъква с нещо свръх особено, съвсем нормална ѝ е актьорската игра. Гуендолин беше тръпкопобиваща! Страхотен Луцифер! Смърт е размазваща. За Коринтянина нямам думи. Хоб ми приличаше на Филип Аврамов, оказа се, че е син на Бен Кингсли :) Много добре го възприемам тоя сериал, да видим сега как ще е със седмия епизод, дето така ме наплашихте.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Sandman на Netflix

Post by Marfa » Sun Aug 21, 2022 9:12 am

Тъй. Изгледах седми епизод. Предвид, че очакванията ми бяха под морското ниво, не се разочаровах. Не ми се видя чак толкова страшно. Просто започва нова история. Но ето пак противоречие - Юнити би трябвало да е на поне 120 години. А беше ли на 120? Не. Не можах да схвана защо братът на Роуз се озова в приемно семейство. Нали остана със семейството ѝ, когато тя замина? Липсва ми станалото между това. Актрисата, която играе Роуз, ми е безкрайно антипатична. Нямам проблем с актьорската игра, а чисто като излъчване. Не ми е приятна и не мога да изпитам никаква емпатия. Все пак любопитно ми е накъде ще тръгнат нещата. Както казах, просто започва нова история.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Sandman на Netflix

Post by Dr. Horrible » Sun Aug 21, 2022 12:04 pm

Marfa wrote:
Sat Aug 20, 2022 4:21 pm
Лично аз дотук имам само един проблем - времето. Присъствието на Сън ли ги държи всички такива консервирани и неумиращи, или просто не е изчислено добре? Хайде, Етел да речем имаше талисман, който да я пази. Но синът й би трябвало да е на стотина години, предвид кога се роди. Алекс и мъжът му би трябвало да са поне на 110 по времето, когато Сън се освободи. После пък пясъкът попиля приятелката на Джоана, но не беше направил същото със самата Джоана преди това. Ще ми се да получа някакво обяснение за тези неща.
Това също идва като проблем от адаптацията - пак са се придържали много към някои неща, но са променили други и резултатът е посредствен. Затова казвам - искаше ми се или да се придържат напълно точно към комикса, или да си дадат повече свобода и да променят повече, просто средният вариант не работи.

В комикса Сън го хващат през 1916-та и той се освобождава 88-ма - то самото издаване на комикса започва януари 89-та, така че за тях това си е "наши дни". Тоест прекарва в плен 70 години. И така годините на героите са изчислени - Алекс е на около 80 и т.н.
В сериала запазват годината на залавянето, запазват и това, че Сън се измъква "в наши дни", обаче "наши дни" вече е 2022-ра. Съответно пленът на Сън е бил 100+ години. И затова разни герои стават трийсет години по-стари, отколкото е логично, и нещата не се връзват. Така че отговорът на въпроса ти е - не, не е изчислено добре :D

Ще ми се или да се бяха придържали плътно към комикса - тоест Сън да се събуди през 80-те и сериала да носи такава атмосфера, отразяваща точно комикса, или пък да бяха променили и дадата на залавяне - примерно синът на тоя, дето го улови, да е умрял не в първата световна, а във втората, и съответно Сън да е хванат около 45-та година. Но така, както е направено, възрастта на героите е нелогична и сбъркана.

То това води до други дребнички промени, при които обаче поне са направили опит да закърпят дупките. Примерно срещата с онзи човек, която се осъщестява на всеки сто години, е винаги в 89-та година на всеки век. И в комиксите реално Сън не я пропускал никога, защото в 89-та година на никой век не е затворен. В сериала я пропуска с около 30 години и затова са решили онзи да си е организирал живота така, че абсолютно всеки ден да седи и да чака... което не смятам за идеален вариант, но е ок :D
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Sandman на Netflix

Post by Moridin » Sun Aug 21, 2022 1:24 pm

Marfa wrote:
Sun Aug 21, 2022 9:12 am
Тъй. Изгледах седми епизод. Предвид, че очакванията ми бяха под морското ниво, не се разочаровах. Не ми се видя чак толкова страшно. Просто започва нова история. Но ето пак противоречие - Юнити би трябвало да е на поне 120 години. А беше ли на 120? Не. Не можах да схвана защо братът на Роуз се озова в приемно семейство. Нали остана със семейството ѝ, когато тя замина? Липсва ми станалото между това. Актрисата, която играе Роуз, ми е безкрайно антипатична. Нямам проблем с актьорската игра, а чисто като излъчване. Не ми е приятна и не мога да изпитам никаква емпатия. Все пак любопитно ми е накъде ще тръгнат нещата. Както казах, просто започва нова история.
Е, има очевидна логика да е в приемно семейство, а е и казано по-нататък директно.

Иначе като изключим това, че актрисата на Роуз наистина е ужасно неприятна и крайно далеч от вайба на истинската героиня (не на расов принцип - Смърт примерно е абсолютно и всепомитащо идеална), според мен втората половина си беше доста ОК. Коринтянинът получи доста по-смислено развитие и като цяло беше най-якото нещо в сезона. Сюжетните промени около Лита и Хектор Хол, въпреки че ме смаяха в началото, всъщност работеха по-добре от комикса, където е малко абсурдничко. Вторичните герои бяха малко никакви, те и в комикса са така, силата на този том е в атмосферата и надграждането на психопатията с Джон Дий от първия том до цялостната лудница с убийците във втория.

Може би това, което най-много ме подразни, е че Морфей беше прекалено голям гъз във втората половина. Той наистина е перде и дърво и това е част от пътя му като герой, но тук го холивудизираха прекалено - хем беше прекалено антипатичен, почти злонамерен (в оригинала е по-скоро космически и над нещата), хем към края стана душко добродушко и си разбра грешките - прекалено рано, за бога, още сме втори том и първи сезон! Изобщо цялото това с Лусиен и Голт не беше добре направено.

Та комбинацията от двама доста спорни протагонисти (единият като игра и външен вид, другият като сценарий) определено прави втората част по-слаба, но не бих я нарекъл "изцяло друг сериал", според мен надгражда добре.

Това дето в сериала са 100+ години, вместо 70, на мен също ми се види много излишно. Първо, нищо не пречеше сериалът да е ситуиран в 90-те, вместо в наши дни. Второ, наистина да бяха оправили малко сюжетните линии да пасват, след като са взели такова тъпичко решение.
This is it. Ground zero.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Sandman на Netflix

Post by Demandred » Sun Aug 21, 2022 4:13 pm

Да, това с годините е доста елементарен и немарлив пропуск, можеха просто да сложат залавянето на Dream да се случи през 1950 г. примерно, като искат по-голямата част от действието на сезона да е в наши дни. Нищо в сюжета нямаше да се промени от това.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Sandman на Netflix

Post by Marfa » Sun Aug 21, 2022 9:43 pm

Спокойно действието можеше да започне през Втората световна. Всичко се връзва идеално. Но аз пак идвам да се оплача от Роуз. Момичето просто е... Антипатично! Това е думата. Може би дори играе добре, не знам, не мога да преценя. Толкова ми е безразлична и скучна! Искам да знам какво става с братчето ѝ, без да ми се налага да я следвам.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Sandman на Netflix

Post by aiva » Fri Aug 26, 2022 9:18 pm

Абе, епизодите с Роуз не успяха да ме спечелят изобщо - не успяха да ме накарат да ми пуке нито за нея, нито за някой от антуража й и съответно ми бяха много скучни. За капак Дрийм беше като два различни героя, които пък бяха различни от Дрийм в първите 7 епизода. Много неудовлетворителна беше цялата работа. И все пак, първите 7 епизода ме впечатлиха достатъчно, че да искам да гледам втори сезон и още истории в този свят!

И бонус епизодът беше доста добър също. Заедно ми стояха малко странно, не знам защо не го бяха разделили на два - един мини епизод и един нормален. Не би трябвало да е проблем, все пак за стрийминг платформа са го правили. Но пък историите бяха добри и особено тази с музата беше много сполучливо направена според мен. Ще видим как ще е нататък.

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: Sandman на Netflix

Post by Totenkopf » Sat Aug 27, 2022 6:23 pm

Хареса ми, но не разбирам при все топ каста, защо актьорите бяха толкова сценарно ограничени, David Thewlis , беше както винаги отличен 5-6 еп, бяха апогеят, слизането в ада също, но защо след това историята беше на ръба да се сгромоляса , освен няколко добри сцени, другите бяха на ръба на бутафорията, творческа мисъл ли им е липсвало, бюджет ли? Сякаш Геймън не дава право на хора, които повече разбират имат опит и са про, да му снимат комикса и книгите, видя се още от Американските богове, не знам какъв е проблема, но човешката алчност, се е доказала с времето, като безгранична и не водеща до нищо добро. Сега ще пусна и бонус епизода ама все тая, сезона е правен от хора, които едни са знаели, какво правят и други, които са аматьори тъпи връзкарчета най вероятно, а може и самия Геймън да си е избивал комплексите.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests