Marvel Cinematic Universe

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Litz » Thu Jul 07, 2022 5:22 pm

Гледах Thor Love and Thunder снощи и е доста приятен, макар и доста разпилян. По-зле е от Рагнарок, но има в пъти по-добрия злодей, който е най-запомнящия се лошковец от доста време насам. Разкошен Бейл. Крис Хемсуърт беше разкошен, комедийният му тайминг е безупречен, както и задните му части :heart:

Наталито беше по-добре от предните два филма, нооооо с Хемсуърт все още нямат химия и вината е изцяло нейна (ако ще пет Оскара да има). Наталито гледа Хемсуърт, все едно че не е Крис Хемсуърт, а онанист в тролей 2.

Музиката е чудесна, но там имаше пропуснат момент за фенсървиз
Spoiler: show
как може да няма камео на Аксел Роуз или Гънс? Дисни,алооо?
Хареса ми, че е по-самостоятелен също така.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Roland » Sat Jul 09, 2022 5:27 pm

Ужасно зле беше. Някаква поредица SNL скечове, в която всички са идиоти и са идиоти толкова до късно, че като стигнем до Истинските Емоции И Драма, не мога изобщо да ги взема насериозно. И това от режисьора, който ни даде може би най-доброто развитие на Тор и Локи до момента?

Бейл беше страхотен и като игра, и визуално. Сцените с него всичките бяха десятка. Жалко, че нямаше филм около тях, който да ги поддържа.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Litz » Sat Jul 09, 2022 6:20 pm

Е са @Roland без да слътшеймвам, ма по време на Рагнарок Тайка е бил женен мъж, по време на Лъв енд Тъндър е разведен мъж в критическата и се е чудил дали да натиска Томпсън или Дуа Липа от алиекспрес или двете наведнъж. Та човек губи фокуса.

Бтв според филма след разкошната отваряща сцена с Гор можеше да развие повече темата за боговете като цяло. Но не би.

Аз преспокойно бих изрязала голяма част от Цитаделата с Ръсел Кроу, Корг, с който беше прекалено, както и многото време отделено на
Spoiler: show
Мат Деймън, underbaked Hemsworth и Мелиса Маккарти
кому беше нужно това. Цялата зала изпадна в криндж на последното.

На мен Локи честно ми липсваше. Колкото и проблематично да е Локи>>>>>Валкири.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Roland » Sat Jul 09, 2022 7:14 pm

С последното не съм съгласен. Локи ми е силно досаден на този етап, а Теса Томпсън беше супер в тоя филм.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Dr. Horrible » Sun Jul 10, 2022 12:31 pm

И аз съм ужасно разочарован от Тор 4, провал на всички нива.
Претрупан, лигав. Огромна част от филма - всичко със Зевс и тн, изглежда като пародия, все едно гледам Американски пай или Скери мууви. Много е зле, много, много. Има прекалено много сюжетни линии, които набутва наведнъж и нищо няма дълбочина.
Локи ми липсва, да. Валкирията беше чудесна в Рагнарок, но тук е много зле. Ще пиша подробно, просто нямам сили в момента...
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Marvel Cinematic Universe

Post by трубадур » Sun Jul 10, 2022 12:42 pm

Аз да си кажа, че Тор 3 е забавен на едно гледане, ама е далеч от най-добрата трактовка на героите. В първия Тор нашенецът беше по-добре (а и Кенет Брана все пак да те дирижира е далеч по-смислено от Тайка), не знам дали хората не помнят или се правят, ама първият авенджърс Локи си остава най-кадърната му версия, плюс че и там имахме Тор като бог и като крал, дето си тежи на мястото и динамиката между двамата беше една от най-силните страни на филма.

Плюсът на третия тор беше закърпването на отношенията между Тор и Локи, а и че доведе до инфинит вора, където получихме ултимативния Тор - човек на действието, с много голяма харизма, но и огромна болка та драмата да не бие на кухо и Хемсуърт изнесе, абсолютно брилянтен беше. Лафовете бяха приятен бонус и идваха по-натурално и не изглеждаха насилено. Повече бяха като начин на говорене, а не намигане към публиката.

Демек тор 4 сигурно ще се прехвърли с превъртане като дойде във фрий стора.

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Totenkopf » Sun Jul 10, 2022 2:56 pm

Скандално, не харесваш Рагнарок, на Тайка, където е баш по комикса и Тор добива силния си статут при него.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Litz » Sun Jul 10, 2022 4:39 pm

Трубадуре къв първи Тор, къв Кенет Брана? Къв размах. Първият Тор буквално 80 процента от действието му се развива в некво нефелно село с пръст и кал, дето я има пет жителя, я не. Плюс там Носителката на Оскар ТМ пак беше мега зле.

На мен в третия Тор и Локи ми харесаха страшно много, защото не беше сериозните комплекси на Локи, а изцяло братска динамика и всеки, който има брат/сестра ще рилейтне и бяха разкошни просто. Впрочем това е и причината Локи да не работи като сериал, щото Локи сам по себе си се изчерпва, а като е с Тор има от кого да баунсва.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Marvel Cinematic Universe

Post by трубадур » Sun Jul 10, 2022 5:19 pm

Къде казах размах бе жена, казвам само че с тор Кенет боравеше правилно и смятам твърдението, че тор едва ли не при тайка става за нещо за неверно.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Dr. Horrible » Sun Jul 10, 2022 5:30 pm

Аз харесвам първия Тор, но наистина нямаше особен размах там. Имаше едно мнооого леко шекспирово чувство, някакъв спомен за епичност, но си беше основно класически. Цветовете и музиката му бяха хубави, героите бяха използвани прилично. Но там пък Локи беше невероятен. Не съм съгласен, че Avengers беше най-добрата трактовка на Локи - точно първия Тор беше това. Притворството му, болката му, ревността, желанието да бъде обичан, стремежа към власт като резултат от неуспеха да получи любов - всичко беше там. И във втория и третия Тор също беше прилично направен. Но в Avengers беше доста еднопластов и обикновен злодей - това е една от малкото ми критики към филма.

Иначе и сериала Локи ми беше тъп, просто защото го отнесе прекалено далеч от това, което го прави интересен. Локи има нужда да е в своя свят - магиите, интригите, притворството - всичко му се получава там. Те го сложиха в някаква старомодна администрация да се разправя там с лелките зад касите и се получи тъпо.

Back to Love and Thunder. Крисчън Бейл е отличен актьор и тук дава всичко от себе си, но сценария не му дава особено пространство да се развие. Така и не видяхме истински Касапина на богове... Вместо това цял филм не правеше нищо и чакаше.
Джейн като Тор също беше много слабо. Първо, на външен вид като дизайн на костюма е много зле. Половината от appeal-а на един супергерой е дизайна на костюма. И в комиксите той е страхотен, героинята просто е адски очарователна, затова стана толкова успешна. Тук нито веднъж не й показват ясно костюма, а където го има изглежда много грозен, просто по-мъничък костюм на Тор.
В комиксите Джейн става Тор, когато няма друг Тор. Тя поема ролята, защото света има нужда от защитник и герой. Тук Тор си е още Тор, така че тя беше някаква ненужна притурка, която в най-добрия случай му съдейства донякъде. Освен това е ужасно, как вместо чука да я избере, защото е достойна... то беше обяснено по начина, по който беше обяснено.

Изобщо, филмът взима много от невероятни рън на Джейн Аарън, но го използва ужасно. Не мисля, че Утайка изобщо е разлиствал тези комикси. Не мисля, че той разбира какво прави тази история силна или интересна. Както пишеше в едно англоезично ревю - "This movie is a massive disservice to the great art that inspired it."

В третия филм имаше заряд и енергия. Валкирията там беше 1000 пъти по-яка и добре направена, имаше дух, напомняше на Мишел Родригес. Тук е просто обикновена простачка, на която й е скучно.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Alexis » Sun Jul 10, 2022 6:20 pm

Към всички, които са гледали филма, кажете виждат ли се плочките на Хемсуърт? Това беше един от най-силните елементи на първия Тор и колкото повече обличат Тор, толкова повече пада интересът ми към "сериала". Аз не съм фен на комиксите, така че това не ми определящ фактор, но фенсървисът ми въздейства.

И да отбележа, образът на "учената" Джейн, която не може да шофира, в първия филм беше бая дъното, но се компенсираше напълно от голия торс на Тор/Хемсуърт.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6452
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Marvel Cinematic Universe

Post by tigermaster » Sun Jul 10, 2022 7:41 pm

Dr. Horrible wrote:
Sun Jul 10, 2022 5:30 pm
Не мисля, че Утайка изобщо е разлиствал тези комикси.
ЛОЛ.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Litz » Sun Jul 10, 2022 8:19 pm

Alexis wrote:
Sun Jul 10, 2022 6:20 pm
Към всички, които са гледали филма, кажете виждат ли се плочките на Хемсуърт? Това беше един от най-силните елементи на първия Тор и колкото повече обличат Тор, толкова повече пада интересът ми към "сериала". Аз не съм фен на комиксите, така че това не ми определящ фактор, но фенсървисът ми въздейства.

И да отбележа, образът на "учената" Джейн, която не може да шофира, в първия филм беше бая дъното, но се компенсираше напълно от голия торс на Тор/Хемсуърт.
Да. И задните части. Най-добрата част от филма след Бейл :mrgreen:

Иначе доста добър пън с Утайка. Ма както са казали хората с къвто се събереш такъв ставаш, а това съзнателно да ходиш с боклук като Рита Ора, няма как да не се отрази на изкуството ти.

Аз не съм толкова крайна като останалите и по-скоро ми допадна, но и мен ме дразнеха част от нещата

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Marvel Cinematic Universe

Post by трубадур » Mon Jul 11, 2022 5:05 pm

Егото на тия некадърници :unsure:

https://apnews.com/article/entertainmen ... 15b62df7c5

Тва се едно от джобс извадено (пън интендед) ама без да осъзнава, че лумпена на апъл знае за какво говори:
“For me, it’s good to give the fans something they don’t know that they want,” Waititi said in a recent interview by video conference from Los Angeles. “With ‘Ragnarok’ especially, when I signed on, a lot of fans were freaked out by that. They were like, ‘Who is this guy? He’s going to take our precious Thor and ruin it.’ And I was like, ‘Yeah. Exactly. That’s exactly my intention. And I’m going to make it better, you just don’t know it yet.’”
Но това са думи в ретроспекция, сега вече като си е повярвал и може да го показва, е тежко:
“My job is to go in and have as many ideas as I can and not think about the consequences too much, and let them keep me in the Marvel lane,” Waititi adds. “It’s not my job to go and watch every single film or read every single comic book.
братрооон :hihi:
I’m sure that’s contrary to what a lot of people think a filmmaker should be doing.”
и с право
Waititi, who has two daughters with the film producer Chelsea Winstanley (they separated in 2018), relied on his kids and others to help design the monsters in the movie.
bruh...

маркетинг ли е, истина ли е, квото и да е, не се прави тъй батета, но утайка индийд

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Marvel Cinematic Universe

Post by Litz » Mon Jul 11, 2022 5:32 pm

Тайка е Едгар Райт, който ебе, за тва говори така. :mrgreen:

На мен маркетинга, че Крисчън Бейл не знаел кво е ,MCU ми се стори скандален, но той беше най-якото нещо във филма, та му прощавам :ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests