Academy Awards 2022

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Academy Awards 2022

Post by Litz » Tue Feb 08, 2022 7:01 pm

Ай народе, почна се

Ей тука са номинациите, кво сте гледали, кво не сте. Кои са ви фаворити, кои не са? Кой мислите, че ще спечели? Аз имам бая филми да изгледам още де, но зася.

За мен Уестсайдска История си остава фаворитът ми. Не мога да повярвам, че тоя абсолютно малоумен сценарий на Licorice Pizza е номиниран за Оскар. Ако някой трябваше да бъде номиниран за тоя филм, тва е Алана. Тоя филм е кухи анекдоти на макс.

Ето и номинациите:

https://www.oscars.org/oscars/ceremonies/2022

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Academy Awards 2022

Post by tigermaster » Wed Feb 09, 2022 1:46 am

Ъм... Такова... "Не поглеждайте нагоре" с четири номинации, включително за най-добър филм (което е просто безумие) и за най-добър сценарий (което е изключително огромно безумие - тоя филм буквално е по-малоумен от коч комедия с Мартин Лорънс). Добре че не са номинирали и Дженифър Лорънс, че това вече съвсем щеше да е гавра.

От целия списък обаче почти нищо не съм гледал и почти нищо не ми повдига интереса.

Искрено съм учуден, че "Последният дуел" няма нито една техническа номинация. Не го харесах, обаче технически беше пипнат прекалено добре, за да го подминават така.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Academy Awards 2022

Post by трубадур » Wed Feb 09, 2022 10:45 am

Бая трагични номинации, от всичкото май имам 5 гледани филма - дУн, бонд, двата марвела, ричърд и друго не виждам. А и от цялата плява Drive My Car е единственото, което предизвиква бегъл интерес, ама тия 3-часови времетраения, айде не, колко Blue Is the Warmest Colour разполагаше с история, която да има нужда от три дена да се разкаже, толкова и това. Просто не може някакви ежедневни простотии да ги разтегляш колкото доктор живаго и да са по-дълги от Ран.

Другите, евентуално гледаеми, га няма какво да се прави, The Tragedy of Macbeth, tick, tick...BOOM!, Parallel Mothers и West Side Story, но не помня друга година, когато толкова да е лъхало на гнило и оскар бейт чикии. И даже пропуснаха вес андерсън, а той си стъпи на врато от себеосъзната претенциозност :lol:

Документалките изглеждат интересно :spite:

рип, ридли, не знам с кой се е напсувал, ама доста му го натаковаха тая година, а пичът показа с дуела, че все още е във върхова форма, за разлика от другите пенсионери

изненадващо вильо няма номинация, ама сигурно чакат втора част на дун, ама да дадеш на филма 10 номинации и пропуснеш режисерчето е малко кристофър нолан ситуация, ама дори и на него поне му подхвърлят номинацийки, но поне е сценарист и един от продуцентите, та ще си раздуе резюмето малко

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Academy Awards 2022

Post by Litz » Wed Feb 09, 2022 1:26 pm

@tigermaster не знам колко зле е don't look up, но виж и пицата. Тва е трагедия. Абсолютна чекия, супер несвързан без никва идея, нищо. Толко празен филм.

Преди само 4 години при сценариите, имаш Гет Аут, Трите Билборда, ЛейдиБърд, формата. Ся всичко е скучно дъно.

И на мен Drive My Car ми е интересен. Ръката на бог също Flee и той. Радвам се, че Риз Ахмед набира Хайп. И за Гарфийлд се радвам. Андрюнесанса е сила.

Иначе убиха на Гага оскаровата компания. :lol:

@трубадур е и Спилбърг е пенсионер, но Историята е мега добър филм. Плюс, гледай го на кино.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Academy Awards 2022

Post by tigermaster » Wed Feb 09, 2022 2:10 pm

Аз какво съм гледал...
"Не поглеждайте нагоре".
"Рая и последният дракон".
"Смъртта може да почака".
"Дюн".
"Круела".
"Шан-Чи и легендата за десетте пръстена".
---

И май е това. От всичките номинирани за каквото и да е филми съм гледал само тези. Може би фактът, че нови драматични филми почти не гледах миналата година, си казва думата, обаче от всичко останало само новото на Дел Торо и донейде "Уестсайдска история" ми хващат окото.
("Круела" я гледах на Коледа заради компанията, пък то се оказа доста забавен филм. Направо да не повярваш.)
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Academy Awards 2022

Post by Martix » Wed Feb 09, 2022 2:54 pm

Аз както обикновено се движа 1-2 години назад от зайтгайста и от номинираните съм гледал само блокбастъровите кинаджийски неща, но за разлика от други години този път нищо и не ми се гледа. От оскар бейтовете проявявам интерес единствено към tick tick Boom, WSS и power of the dog. Нещо слабичка ми се вижда годината откъм фестивални филми.

Май единствената категория в която съм гледал повече от 2 филма са визуалните ефекти и дори там всичко е толкова посредствено тази година, че не знам какво има да се коментира. Да го дават там на Дюн по подразбиране и бетър лък некст тайм. А от марвелските бози не знам защо номинираха видеоигралната графика на шанг чи вместо Вечните, който, ако не друго, е първият им филм от много време насам, който не само има собствена оригинална визия, ами даже изглежда зашеметяващо. Дори Suicide Squad заслужава номинация повече от шанг чи, то и спайдър мена е по скоро клъстърфък отколкото добри вижуъли, ама както казах, слаба година.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Academy Awards 2022

Post by Litz » Wed Feb 09, 2022 3:28 pm

Аз се чудя как Кидман е номинирана. Тая жена е изгубила всекав миманс от години, е като ботоксова мумия. Няма грам изражение, грам нищо.

А иначе Пенелопето и Хавиер са couple goals. :mrgreen:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Academy Awards 2022

Post by Roland » Wed Feb 09, 2022 4:50 pm

трубадур wrote:
Wed Feb 09, 2022 10:45 am
рип, ридли, не знам с кой се е напсувал, ама доста му го натаковаха тая година, а пичът показа с дуела, че все още е във върхова форма, за разлика от другите пенсионери
Не знам в каква "върхова" форма е в Дуела, щото не го гледах и не възнамерявам, но последните Х на брой филма, които му гледах - от Ковънанта, през Всичките пари на света, та до епичния провал с Гучи тая година - бяха катастрофа пълна, та може Академията тях да помни :ninja:

Също така да номинираш Дюн във всички категории ОСВЕН режисура, е пародия пълна. Не казвам, че заслужава да спечели, но при толкова номинации баш режисурата да не е в кюпа, ми е наистина смешно.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Academy Awards 2022

Post by трубадур » Wed Feb 09, 2022 5:16 pm

Roland wrote:
Wed Feb 09, 2022 4:50 pm
Също така да номинираш Дюн във всички категории ОСВЕН режисура, е пародия пълна. Не казвам, че заслужава да спечели, но при толкова номинации баш режисурата да не е в кюпа, ми е наистина смешно.
и аз тва викам

инак за ридлиту, той прави по кадърен филм на десетилетие
дуеалът му е за изминалото (сегашното? - щото с предстоящи пришълци и гладиатор 2!!!!*, чувек, не виждам да извади нещо смислено) и няма значение, че другите ги прави колко да не заспи, тук всички се бяха впрегнали на макс и доставят с кофите, интересно, че реално полезен за индустрията филм, където всичко е на оскарово ниво е пропуснат.

* то за тая абоминация се говори откак гладиатор направи 500 милиона, ама те :mrgreen:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Academy Awards 2022

Post by Litz » Wed Feb 23, 2022 11:53 am

https://www.primetimer.com/item/Oscars- ... uot-vaSNd9

Защо пак най-кинаджийската категория, дето е монтажът пак е в трета глуха?

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Academy Awards 2022

Post by Dr. Horrible » Sun Mar 06, 2022 1:19 am

Не искам да съм все аз хейтър, ама нещо тази година са ми много тъпи филмите :lol: Или хайде, не наистина тъпи, но просто нищо, което истински да ме грабне и да ми въздейства.

Към Dune имам много критики, tick, tick … BOOM! ми беше доста скучен, The Power of the Dog беше смислен и добре заснет, но много муден... Don't Look Up беше окей, но среднист. Май средно най-много The Lost Daughter ми хареса, макар и там да имам някои забележки и да влиза в графа "става". Но той ми хареса основно заради шокиращо плътната игра на Дакота Джонсън, от която нищо не очаквах. А тя не е номинирана (макар две другите актриси от филм да са).
Имам умерени очаквания от Being the Ricardos, Никол ми е надеждата :D
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Academy Awards 2022

Post by Roland » Sun Mar 06, 2022 5:01 pm

Тая година ни удря пандемия киното. Миналата все още имаше филми, заснети преди 2020 и отложени за по-късно.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Academy Awards 2022

Post by Litz » Sun Mar 06, 2022 10:11 pm

Аз гледала бая от филмите вече, не знам как Андерсън с тая боза и Брана с тая unionist colonial пропаганда са номинирани пред Вилньов.

За Рикардо нямам надежди, щото Кидман е толко циментирана от ботокс и филъри, че няма никъв миманс тая жена вече.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Academy Awards 2022

Post by Dr. Horrible » Sun Mar 06, 2022 10:44 pm

То ботокса си е цяла отделна тема... Струва ми се, че болшинството актриси над определена възраст имат твърде много и някак просто ми се иска да можех да променя индустрията... Конкретно в случая на Никол за мен лично са й добре направени манипулациите, пак изглежда хубаво. Като лош пример бих посочил да речем Кейт Бланшет, която преди обожавах и ми беше най-любимата актриса, но в последно време наистина я загрозяват тези неща и в Don't Look Up си личеше твърде много.

Иначе аз пак огледах списъците с всички номинирани за каквото и да е, че да преценя за себе си кое ми е харесало най-много. Май отговорът е Cruella :D

Иначе любимите ми филми за годината бяха Eternals, Black Widow и Snyder Cut, от тях си останах наистина много доволен. И Шан-Чи ми хареса доста! И не знам дали вече съм прекалено увреден и харесвам само комиксови неща и всичко друго го подценявам, или просто другите неща наистина бяха по-зле тази година. Последният от "оскаровите" филми, който наистина ми хареса адски много и ме грабна, беше "Малки жени", а той излезе преди две години...
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Academy Awards 2022

Post by трубадур » Mon Mar 28, 2022 10:54 am

лол е положението

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 19 guests