Мозъчни донори

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1649
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Re: Мозъчни донори

Post by Mushu » Sun Sep 25, 2022 11:51 am

Ако бях вярваща християнка, след тоя пост моменталически си сменям вярата, честно!

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Мозъчни донори

Post by Marfa » Sun Sep 25, 2022 3:55 pm

Не виждам що да си сменям вярата заради някакъв очевидно луд човек. Впрочем напоследък на толкова неща се начетох, че развих фобия да не срещна някой от тия на живо. Психиатричната помощ у нас никак я няма, една луда жена от няколко години вандалства из Варна, въпрос на време е някой да се обостри и да хукне да ръга хората, щото слушат примерно Лили Иванова или по някоя друга изчанчена причина.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Мозъчни донори

Post by Litz » Sun Nov 27, 2022 9:56 am

Разследващите "десни" журналисти явно съвсем са затъпели, щото пускат този пост и профилите на някви хора работещи в Телус (без значение дали тия работят в проекта за Фейсбук или в онлайн шопа на някой от магазините за дрехи или пейсейф кард), всички в кюпа и нека се къпят в народната любов. Разследващата журналистика в България е на потресаващо ниско ниво, а bird са група незадоволени старци :ninja:
Screenshot_2022-11-27-08-48-53-22.jpg
Screenshot_2022-11-27-08-48-53-22.jpg (447.93 KiB) Viewed 2048 times

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: Мозъчни донори

Post by Totenkopf » Mon Nov 28, 2022 6:03 pm

По отношение на "Telus България" - смятам, че твърденията за връзката между компанията и цензурата в българския сегмент от "Фейсбук" са проверени и верни. Компанията има администраторски достъп и нейни служители действително цензурират съдържанието на български език в полза на проруски и други криминални елементи в българската политика.
Дали е етично да се изкарват публично имената и социалните профили на служители в компанията? Помислих по темата и смятам, че да, етично е. Не е приятно, разбира се. Но свободата на словото и интересите на българската нация стоят над личните права на отделни индивиди, които доброволно са се поставили в неморалната и изключително вредна позиция на цензори. Дори и ако извадените наяве имена на служители не са точно на тези, които вършат цензурата, то в тази провокация на г-н Чобанов пак има смисъл, доколкото се намираме в ненормална ситуация. Ако поне един от служителите на Telus постави нацията и етиката преди заплатата си, това ще е някаква малка гражданска победа.
Личните данни - не просто имената и снимките, а направо ЕГН-та и финансова информация - на милиони български граждани изтекоха преди няколко години в огромен теч на информация от българските държавни институции, най-вероятно за пореден път предизвикан от руска кибератака. Ние отдавна сме във война. Да, кибервойна. Нидерландското правителство отдавна признава този факт публично. И твърденията на путинистите в България, че не сме или че не трябва тепърва да бъдем въвличани в нея, са просто част от дезинформационните усилия на противника в тази война. Засега България усеща войната главно чрез парите и информацията, както и чрез редовни кибератаки по време на избори. Убийства се случват, но са по-редки, а най-близкото до конвенционална военна дейност на противника на наша територия бяха експлозиите във военни складове. Руската държава и нейните асиметрични средства за война с Европа са най-успешно впрегнати в действие именно у нас.
За съжаление, голяма част от институциите ни вече са превзети от противника и смятам, че това е причината изобщо да се стигне до администраторски права за Telus без противодействие например от ДАНС. Обществото ни трябва да може да се защити и щом държавата не изпълнява тази защитна функция, то дейността на г-н Чобанов и сайта му Bird е едно неприятно, но правилно военновременно действие.
Светът се е променил. Днес информацията е по-ценна от всякога. От години сме удряни именно там. Направеното от Чобанов е оправдано. Ние вече не можем да си позволим лукса да сме особено благородни спрямо един доказано безчовечен и отвратителен враг.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Мозъчни донори

Post by Litz » Mon Nov 28, 2022 9:59 pm

Само дето във великото разследване на Чобанов и Стоянов, което се състои в това да потърсиш във фейса дори не в линкдин (съмнявам се и двамата да знаят какво е това) Telus international и да заключиш, че това са 4000ниците е повече от нелепо. Освен това на половината пише worked, което значи че вече не работят там, може да са работили. Единият от тия клетници му пише в прогиша, че е фитнес инструктор. Ся не можем да очакваме от фитнес инструктор да знае за хибридната война, нито да мислим, че банва Чобанов, Дайнов и Кристи наред. Това е малко като "Божо пипа кода"

Освен това Телъс са огромна компания. Като човек работил в кол център е абсурд да познаваш всички на твоя етаж, камо ли кой работи в екипа Долфин, които предполагам стоят изолирани от останалите. Е как мацка от Чепеларе, която работи на 4 часа в онлайн магазин за дрехи, да знае кой точно е работил в тоя екип и кой рипортва, камо ли да го докладва? Не е сериозно. Ми ако тя е в Пловдив, а тия са в София каква вина има тя? Тея хора е абсурд да знаят кои са тия. Тя и колежките ѝ на същата възраст просто говорят с френски/немски/испански лели за клиентски карти и онлайн поръчки?

И последно, което ще прозвучи грубо, но аз ако съм момиче на 20 и някъв с уродливата инселска физиономия на Димитър Стоянов ми пише "Стани ми информатор или покрай сухото и ти ще гориш!!", най-любезното нещо, което ще направя е да го игнорна, ама ако съм в серия мога да му кажа да си бие една.

Изключително грозно впечатление прави как в първия пост се правят и някакви сексистки инсинуации.

Трябва ли към линча да включим и Кремена Кунева, депутат от партията майка ДБ, която е работила заедно с изпълнителния директор на Телъс по проект за украинските бежанци?

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Мозъчни донори

Post by The Dragon » Mon Nov 28, 2022 11:29 pm

Лиц я дай малко контекст - някои от нас си пазят мозъка като не следят БГ политиката.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Мозъчни донори

Post by Yan » Mon Nov 28, 2022 11:46 pm

@Litz за Facebook grammar-a може много да се говори. На случаен принцип пише worked, works и каквото му дойде, така че хората спокойно може и там да си бачкат.

Иначе bird-овците доста непрофесионално подходиха, по мое мнение, и тия им постове са криндж пълен. Че нещо трябва да се направи по темата с безумната модерация на FB, трябва. Но не е това начина.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Мозъчни донори

Post by Litz » Tue Nov 29, 2022 12:04 am

The Dragon wrote:
Mon Nov 28, 2022 11:29 pm
Лиц я дай малко контекст - някои от нас си пазят мозъка като не следят БГ политиката.
Модерацията на БГ Фейсбука е крака, буквално за нищо се блокират про Украински статуси, про ДБ, по-прогресивни и тн, а в същото време про путински, про герб и тн неща и реч на омразата не се.

Въпросните Чобанов и Стоянов от Бърд постоянно ги банват и те великите разследващи журналисти след поредния БАН решили да си отмъстя, пуснали Telus international в търсачката на фейса и го нарекли разследване :lol:

Не знам колко са тъпи и загоряли тия двамата, но са решили, че някви мацки дето са си турили Telus на месторабота ги банват. Щото точно тия дето модерират, няма да са били инструктирани да не постват това в социалките. Освен това тия двамцата, дето работят от мазето на майка си и офис не са мирисали мислят, че някой от проект за онлайн игра може да посочи кой е тоя дето работи в проекта на Мета.

Пълен криндж.

@Yan не знаех за граматиката, щото аз нищо не си пиша. Но за gym coach-a съм сигурна, че е невинен :mrgreen:

Телъс ся са казали че ще ги съдят.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Мозъчни донори

Post by The Dragon » Tue Nov 29, 2022 10:14 am

Going down the rabbit hole - какво по дяволите е BIRD. При положение, че фейсбук фийда ми единственият начин да стане по-жълт и по син е всички да си татуират украинското знаме IRL, за каква цензура става дума?
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Мозъчни донори

Post by трубадур » Tue Nov 29, 2022 10:38 am

Квот драгъна вика, тва некви нефелни никвоплясковци ли са, за които човек трябва бая да се озори, за да намери? Щото реално беге фейсбукът освен криндж цитати връз снимки на джейсън стейтъм, титулувани мъжката библия, не познава.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Мозъчни донори

Post by Yan » Tue Nov 29, 2022 11:30 am

@The Dragon -> https://bird.bg/ Зоват се Bureau for Investigative Reporting and Data. AFAIK произлязоха от bivol, след като Чобанов се отцепи. В общи линии се изживяват като разследващи журналисти. Вадят някакви интересни неща чат-пат, но с простотията с Телъс удариха много сериозно дъното. ПИК направо ряпа да ядат.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: Мозъчни донори

Post by Totenkopf » Tue Nov 29, 2022 1:51 pm

Накратко - споделената отговорност значи, че, ако стане беля, всички са виновни, а не обратното.
Ако една организация може би дълбае против националния интерес, но не знаем кой точно служител го прави, всички са невинни.
Аз си мислех, че, ако организацията/фирмата/компанията е виновна, всички са виновни, но се оказва, че всички са невинни. Това значи, че само аз чувствам вина за Турски поток и това как заобиколихме Украйна, за да може да бъде атакувана. Не се знае кой точно от ГЕРБ и Радев е трябвало да се усети и да го спре, значи всички са невинни. Ах как обичам споделената (несъществуващата) отговорност. Аз моментално бих напуснал Telus, ако разбера, че удрят едно руско рамо на българския Фейсбуук.
След като си загубих бая време да преглеждам новини от последните 3 години, стигнах до извода, че съдържанието на български се модерира на 3 места - Германия, Ирландия и... София от Телъс (споделяме отговорност на макс, че никой да няма вина). Телъс също така модерират и съдържание на руски, но съдържанието на руски не се модерира само тук, тъй че никой не знае кой е трябвало да изтрие постовете на Митрофанова, в които призоваваше да се заобикалят ограниченията на ЕС и да се пращат пари за оръжия на Русия.
И понеже знаем, че Телъс са замесени, но не можем да посочим как точно, то те са невинни. А и да можехме да посочим как точно, нямаше да можем да посочим кой точно, тъй че всички са невинни. Никой за нищо не е виновен.
И понеже знаем, че са били на ГЕРБ хранилка, но не знаем как точно са си разпределили парите вътрешно, никой не е виновен. Никой никога за нищо не е виновен.
Само аз останах да се чувствам виновен за Борисов 2, Орешарски, Борисов 3 и Радев Споделената отговорност значи, че, ако стане беля, всички са виновни, а не никой...

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Мозъчни донори

Post by The Dragon » Tue Nov 29, 2022 2:39 pm

Ясно. Либерала от квартала пак доставя мощно.

И все пак къде е този про-руски уклон във фейсбук? Не съм видял никакви доказателства за него. Както казах виждам около мен само два типа постове - такива които подкрепят украйна и такива които подкрепят украйна докато им излиза пяна на устата.
Spoiler: show
Image
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Мозъчни донори

Post by tigermaster » Tue Nov 29, 2022 3:14 pm

Totenkopf wrote:
Tue Nov 29, 2022 1:51 pm
Аз моментално бих напуснал Telus, ако разбера, че удрят едно руско рамо на българския Фейсбуук.
Две неща.
Първо, това е привилегирована позиция, която далеч не всеки може да си позволи. Преди да започна да превеждам, работих в техническите екипи на разни телевизии. Без да давам повече информация - ставал съм свидетел на проблеми при отразяването на някои новини, заради които моменталически бих си вдигнал чуковете - ако парите не ми трябваха, за да оцелея. Понеже се опитваш да го раздаваш либерален - вземи приеми, че далеч не всеки може да си позволи да избере принципите пред прехраната.

Второ, откъде знаеш, че никой от хората, които Птиченцата са докснали, не е напуснал "Телъс"? В коментарите под поста им във Фейса се споменава, че сред изброените хора има такива, които отдавна не работят във фирмата или не се занимават с модериране на Фейсбук:
https://www.facebook.com/birdreporting/ ... 3659296189
Тоя пост е абсолютна смешка...
На тия снимки има хора които отдавна не работят в телъс и хора които сигурно дори не знаят че телъс поддържа фейсбук...
Ако претендираш за обективност и уж се бориш с фалшивата информация такъв пост е абсолютно непростим пропуск и фатален удар за репутацията ти(ако такава съществува)...
Как може да държите служители на Телус България отговорни за някакъв проект във фирмата, камо ли за проект в клон на фирмата в чужбина? О_0 Аз работя в подобна голяма фирма и ви уверявам, че нямам никаква представа за повечето проекти дори в България, защото са стотици и се сменят през месец. Какво остава да знам кой работи и по какво в немския клон на фирмата ми.

Сред профилите видях и такива на познати - даже и не работят нещо близко до това, за което са изтипосани тук.
Как може да пускате подобни постове и да очерняте така хората? Нямам думи колко съм разочарован.
И още много в подобен дух.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Мозъчни донори

Post by Ghibli » Tue Nov 29, 2022 3:16 pm

Не, не и не. Това, че някой бил лош в нечии представи, не оправдава:
- сексизъм;
- публикуване на лична информация без достатъчно основание за това;
- заплахи с линч;
- шантаж;
- отвратително махленския тон (който се подразбира, защото такава публикация не може да бъде сътворена от титани на мисълта, но въпреки това не е извинен).

Къде са ви доказателствата, бре, велики борци за истина и справедливост?
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 15 guests