Мозъчни донори

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Мозъчни донори

Post by Litz » Tue Nov 29, 2022 3:42 pm

То цялото "разследване" е безумно. Написали двамата Telus international във фейса, дори не в линкдин и доказателства, майна за цензура. Аз като бях на 14 и интернета въобще не беше това, което е столквах момчетата, които харесвам по-професионално.

Тва е някъде пълен абсурд и показва невежество от висша класа. Ся Телъс ще осъди бърд да плаща, може би ще помогне и на служителите, които са набедени и те да съдят бърд за клевета, тормоз, сплашване и изнудване и никакви доказателства, че фейсбук е блокирал Татяна Кристи, Чобанката или някой друг, няма да попречат на това, който и да е съд да накара бърд да плаща огромни суми.

Най-отвратителното е, че оня плазмодий Шкварек има едно от най-адекватните мнения по темата.

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: Мозъчни донори

Post by Totenkopf » Fri Dec 23, 2022 3:51 pm

Твърдят че са частна международна мултилингуич компания, което веднъж ги прави безродници, втори път поради мащабът си, зависими от мощен транснационален доминант, и трето могат неконтролирано да се намесват във вътрешните работи на отделни държави! ! Правят го безапелационно и едностранчиво вече в междуличностните контакти. Ако сте забелязали, нито един русофил не протестира срещу работата на ,TELUS. Ще отбележа и друго: двойните стандарти на “общността”. В българския сегмент от Фейсбук от години се наблюдават несваляеми, привилегировани страници, групи и профили. Например страницата на агресивно проруската паравоенна организация “БНО Шипка” е била докладвана от мен и мои приятели вероятно стотици пъти за директно противозаконни публикации и лъжи. Обичайният резултат е съобщението: “Благодарим за обратната връзка, но страницата не нарушава стандартите на общността”. Едва напоследък, вероятно поради натиска на общата политическа и военна конюнктура, българската държава се сети, че може и да привлече авторите на “БНО Шипка” под отговорност. Примерите могат да бъдат още десетки, ако не и стотици, като повечето читатели на настоящия текст ще се сетят за случаите със заплахи през лични съобщения във Фейсбук: в редица случаи авторите на заплахите не биват блокирани дори след поредица сигнали. Тези стандарти не са на никаква общност. Това са стандартите на проруски настроени служители на TELUS INTERNATIONAL Bulgaria, към които е аутсорснат модераторски достъп и които вероятно получават заплащане от две места. Най-популярната сред българите социална мрежа се използва и за политически послания. това е нормално. Но това, че частна, международна компания модерира в интерес на криминално, проруско лоби у нас, че го прави от години, безнаказано и с крайно негативни последици за отделни граждани, както и за свободата на словото в страната ни – ето това не е нормалното. Още повече, че този процес тече паралелно с очевиден полицейски тормоз над публично активни лица. На това отгоре компанията е получила огромни суми от държавата.

https://darik.bg/dimitar-stoanov-bird-b ... mHnXqT60EU

По отношение на казуса "Telus", Димитър Стоянов е категоричен, че не са нарушени ничии права.

"Ако някой счита, че правата му са нарушени, може да го докаже – има ред. Не сме публикували информация, която не е публична. Ако някой счита, че е срамно обстоятелство да работи в Telus, това е негов проблем и може да го докаже. Все още имаме страшно много неща, които тепърва ще излизат", посочи той. "Telus по мое мнение е изключително лош работодател, не се спазват правата на работещите. Очевидно в Telus има проблем. Като цяло в Meta има проблем, защото това е най-компрометираната социална мрежа. С начина, по който Telus модерира социалната мрежа, те суспендират нашите права напълно незаконно. Правят опит за дерогация на демокрацията. Telus действат като хибридно оръжие на руската пропаганда на територията на България", категоричен е Димитър Стоянов.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Мозъчни донори

Post by Litz » Fri Dec 23, 2022 10:53 pm

Оффф, никой не твърди че модерацията във фейсбук е окей или не е под всякаква критика, но трябва да си вдлъбнат, за да правиш "разследване", което се състои от това да напишеш Телъс в търсачката на Фейсбук и да сложиш ФИТНЕС ИНСТРУКТОР и да го обвиняваш, че лично банва Чобанката и Дайнов. Тия, дето модерират съм сигурна им е забранено да пишат дори, че работят в Телъс и тия наистина набеждават някакви трети хора и казват "Нека тия кифли се къпят в народната любов"

И на всичкото отгоре да имаш физиономията на чичка инсел и инбред на Димитър Стоянов и да заплашваш някакви млади момичета и да очакваш да ти се трогнат и да ти реагират вместо просто да те игнорират показва, че тия чичаци са малоумни.

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: Мозъчни донори

Post by Totenkopf » Tue Dec 27, 2022 12:00 pm

Така, новата украинска посланичка у нас е много готина, това е ясно. Но е ясно и защо украинските власти ни я пращат. Приемат България за това, което е - жив майтап. Безполезна дестинация. На това колегата Шекспир му вика slight regard, слабо уважение - и по-голяма обида няма. Не е добре, когато бъдещият регионален лидер има такова отношение към страната ти, но дотук се докарахме. Видяхте ли предишните професии на тази г-жа Илащук? Зеленски и правителството му директно съобщават на нашите политици, че ги смятат за хора с еректилна дисфункция. И тука няма мои и ваши - посланието хем е вярно и гадно, хем еднакво важи за Радев, Бойчето, Копейката, Янев, Карадайъто, Корнелия, христоивановчетата и целия останал цирк на умствено изостаналите, който ние погрешно наричаме "политическа класа" и "Народно събрание". Поуката? Би трябвало да ги изметем и да пратим маринованите им в разсол чутури с извинителна бележка и няколко тона оръжие подарък за украинското ръководство. Реч на омразата? Не, само малко малко реч на презрението. И изведнъж всички се загрижиха за дипломатическите ни отношения с Украйна. Какъв посланик ни изпратил Зеленски. Но никой не се сети да попита Николай Милков (МвнР) и Радев защо нямаме посланик в Киев и генерален консул в Одеса. Защо ни бил пратил Зеленски сексолог за посланик. Ами, какъв да ни прати, като ние дори и това не сме му пратили? Помните ли как Кулеба се въртеше около парламента, без да знае ще говори ли или не? А тайнственото появяване на военния ни министър в Киев? Нали имахме посланик, който говореше български? Чухме ли го? Разбрахме ли го? Сега защо ни пращал сексолог? Сигурно защото не е намерил психолог.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Мозъчни донори

Post by Litz » Tue Dec 27, 2022 1:20 pm

Има тема за Украйна. Не разбирам контекста на този пост :ninja:

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: Мозъчни донори

Post by Totenkopf » Tue Dec 27, 2022 2:02 pm

Това е твоето благоразумие, тичай към червената колибка благоразумно да се скриеш от световните тревоги.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Мозъчни донори

Post by tigermaster » Tue Dec 27, 2022 2:26 pm

Пич, вземи спри да обиждаш всеки, който ти каже нещо напреки, понеже става досадно вече.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Мозъчни донори

Post by Litz » Tue Dec 27, 2022 7:44 pm

tigermaster wrote:
Tue Dec 27, 2022 2:26 pm
Пич, вземи спри да обиждаш всеки, който ти каже нещо напреки, понеже става досадно вече.
Не ме обижда, на мен Манифест на комунистическата партия ми стои под възглавницата :mrgreen:

Макар че бг демократичната общност в много случаи гони нивото на лели ГЕРБ. То не са идиоти като Джасим, дето оня ден избълва глупостта за Коледа и тържество, не са незадоволените чичаци от бърд и подобните фейсбук писачи и Цола Драгойчева на ДБ, Татяна Кристи. И тоя алкохолик Дайнов с неговия Миндя фест.

Любо Жечев, Чефо и Асен Генов дори са в пъти по-полезни за обществото от гореизброените.

Питам се защо масово никой копче не казва на хора като Кремена Кунева? Елисавета Белобрадова? Които са единствените хора от цялата партия, които имат яйчниците да казват на Копейката, че разпространява лъжи. Манол Пейков, който направи чудеса от храброст с тия стотици генератори и всичката му благотворителност (целия ЕС доставя 1000 генератора, а Манол сам 137, а в бъдеще ще са повече. Мартин Димитров (с рекламната агенция). Все дейни хора. А не група безработни в критическата и един учител психопат, за който дори в този форум има истории на тормоз над деца.

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: Мозъчни донори

Post by Totenkopf » Tue Dec 27, 2022 11:29 pm

Да сигурен съм, че дразня много слугите на Кремъл, явно правилно съм те преценил, на Litz се извинявам, Чест и Почитания, неправилно съм разтълкувал думите и, като опит за внушения на
прокремълска пропаганда.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Мозъчни донори

Post by Litz » Mon Jan 23, 2023 6:27 pm

Малко да спрем да се гаврим с жени с имена, завършващи на -Ка и да ви пренеса в света на стемлорд/текбро мозъчните донори. Боли. :ninja: :ninja:
FB_IMG_1674488410710.jpg
FB_IMG_1674488410710.jpg (76.34 KiB) Viewed 1732 times

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Мозъчни донори

Post by Marfa » Tue Jan 31, 2023 11:09 am

Рандъм Фейсбук интелектуалци:

Нека да образоваме народа да не се плаши от еврото!

Народът:
Spoiler: show
psihopat.jpg
psihopat.jpg (109.59 KiB) Viewed 1606 times
also Народът:
Spoiler: show
madara.PNG
madara.PNG (292.01 KiB) Viewed 1606 times
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Мозъчни донори

Post by Ghibli » Tue Jan 31, 2023 11:45 am

Аз се утешавам, че на тези им плащат ([Тотенкопф моуд он] от Русия [Тотенкопф моуд оф]), но дълбоко в себе си все пак осъзнавам, че вероятно не е така.

Между другото, и аз не съм съгласна днешна България да се кичи с Мадарския конник, не сме му на нивото.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Мозъчни донори

Post by Marfa » Tue Jan 31, 2023 12:03 pm

А аз се чувствам като точно по същото време през 2018-а, когато народът се беше вдигнал на бран и въстание и се сформираше опълчение срещу Норвегия, която щеше да ни краде децата с Истанбулската конвенция, а в сериозни предавания по телевизията канеха свещеници и богослови да обясняват какво пише в Библията за третия пол. Адски гадно усещане за дежа вю. И още повече се плаша, щото 2018-а беше особено гадна за мен година. Разбира се такива бяха и 2017-а, отчасти 2019-а, донякъде 2020-а, със сигурност 2021-а, следвана на фотофиниш от 2022-а, така че не знам дали това се брои, но все пак наистина ме е страх. :neutral:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Мозъчни донори

Post by Litz » Tue Jan 31, 2023 11:32 pm

Тия хора българска стотинка от 1, 2, 5, 10, 20 и 50 не са ли виждали :ninja: :shock:

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Мозъчни донори

Post by The Dragon » Wed Feb 01, 2023 2:42 pm

Litz wrote:
Mon Jan 23, 2023 6:27 pm
Малко да спрем да се гаврим с жени с имена, завършващи на -Ка и да ви пренеса в света на стемлорд/текбро мозъчните донори. Боли. :ninja: :ninja:

FB_IMG_1674488410710.jpg
Какво точно те заболя? Далеч не е най идиотската идея която съм чувал - да произведеш анимация от книжен текст. Наскоро имаше продукт който рисува детски книжки по текст. В момента нещата са малко в Uncanny Valley, но шанса този път да е различно го има.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests