Jane the Virgin

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Jane the Virgin

Post by Moridin » Mon Oct 12, 2020 7:04 pm

Не, аз просто се учудвам къф е шансът и Аферата, и тва Джейн да го гледате и четиримата :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Jane the Virgin

Post by aiva » Mon Oct 12, 2020 7:07 pm

А сега де, кое кога се случваше... За мен Майкъл е мъжката Джейн. Ужасната му ужасност идва главно от факта, че и той като нея си вири носа нагоре и се има за мега добър (и най-вече за по-добър човек от Рафаел). А той в същото време лъже и мами, само и само да си постигне своето. Разликата с Рафаел (и Петра примерно) е, че той не се самозалъгваше, приемаше си, че прави нещо лошо, и съответно тези герои сякаш имаха повече мегдан за равитие. Само не разбрах Майкъл е представен по-позитивно или по-отрицателно в късните сезони, аз не го харесвах от самото начало и така си остана и докрая.

Спойлер за неизвестно кой сезон:
Spoiler: show
А и Майкъл не е ли дефакто престъпник, там фалшифицираше някакви неща по случая for the greater good уж, но всъщност понеже беше мн обсебен от случая и от Рафаел.

User avatar
Dark Cloud
Scholar
Posts: 120
Joined: Mon Oct 21, 2019 4:46 pm

Re: Jane the Virgin

Post by Dark Cloud » Tue Oct 13, 2020 12:07 am

Спойлер на спойлера от @aiva горе:
Spoiler: show
Имаше и момент когато пипа нещо по crime scene за да покрие Петра, която пък го изнудваше, после криеше неща от партньора си, абе изобщо при все всичките опити да го изкарат мега ченге беше единствено мега зле в работата си
Майкъл е типичен, скучен, vanilla love interest, и нямаше момент в който да ми е интересно what happens next с него. Даже след като го прекараха през едно от най-големите soap opera клишета в по-късните сезони, пак не стана интересен. В сравнение с него Рафаел беше доста по-човечен, дори в борбата с проблемите си и как се справяше с тях, ставаше по-добър човек, relaps-ваше и започваше наново, като всеки път научаваше по малко нови уроци. В това отношение:
Spoiler: show
Zen Rafael is Best Rafael!
А тъй като все пак е spoof на латино сериалите, трябва и хотнес фактора да се взима предвид - тогава Майкъл горкия хептен губи битката :unsure:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Jane the Virgin

Post by Litz » Tue Oct 13, 2020 12:25 am

Между другото аз на тоя сериал никога няма да му простя липсата на камео на Талия. Тва е легандерна актриса и факта, че не е спомената и никой не се е сетил да я покани да гостува (при положение че живее в щатите ) е кощунство.

Бтв ако някой иска малко смях относно теленовели, жестоко препоръчвам Telenovelas are hell https://www.youtube.com/watch?v=mGO6w1ThR1E

Много яка рубрика на Funny or die. Според която бтв, Петра е много по-традиционна теленовелска героиня от Джейн.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Jane the Virgin

Post by Killua » Thu Oct 15, 2020 7:26 pm

Ох, спойлер за около края на трети сезон и колко ужасен е Рафаел.
Spoiler: show
Честно, Рафаел е няма такъв ръб този сезон, първо беше с някаква Рандъм Аби като прословутия Дзен Рафаел (и дзен беше буквално за половин епизод само). После я заразя, после изведнъж реши, че харесва Петра, после нещо пак Джейн уж и сега използва някаква богаташка по най-грозния възможен начин, за да си върне хотела. Тя в прав текст го пита - харесваш ли ме или само заради сделката и той - не мога да не призная, че си падам по теб. Тя, че е пача, пача е, ама изглежда искрена, нищо, че накрая го сгази - сигурно само за да ни се стори той добрият в случая. Грозна история... И да не говорим колко тъпо се държи с Джейн - разбрали са се без устройства с екрани за Матео, новата му богаташка приятелка подарява айпад на детето и Рафаел го кара да лъже майка си и накрая като тя ги хваща - ами аз това за екраните се съгласих, за да ти уйдисам, ама вече не съм съгласен. Втф
Сириъсли, тийм Рафаел, много е неприятен в момента :(
Тия неща с Майкъл и Петра, за които говорите, са в самото начало и после единствените му донякъде грехове са нещата покрай случая, като и те са по-скоро класически похват и няма филм за полицаи, в които добрите да не им се налага понякога да играят леко извън правилата. Разбирам коментара, че Майкъл е лигав и ванила и скучен и т.н., не е да не съм съгласна, но засега откъм кофти дела Рафаел води с много!

Ох, в този сезон ме зарадваха и с едни от най-ужасните корици Евър, като на Илона Андрюс са :Д и после за малко да изплюя чая, дето пиех, като видях уж хубавата романтична корица след лошите корици.
Лиц, не знам за Талия, но чакам Рики Мартин аз! Енрикето има ли го?
Инак частта с Бритни ми е много любима, гениално включване от нея беше
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Jane the Virgin

Post by Litz » Thu Oct 15, 2020 9:28 pm

@Killua няма ги и двамата :P

Но принципно Талия щеше да е много добро включване, защото е сигурно най-великата теленовелска актриса и дори не я споменаха, а сто про Рохелио би трябвало да я познава.

Имаше и един епизод по нататък, където дори нямаше и препратка към най-великаата теленовела на всички времена Пасион де гавиланес. дори не бяха ползвали quien es ese hombre, което е подсъдно. :mrgreen:

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Jane the Virgin

Post by Killua » Fri Oct 16, 2020 8:37 am

Аз не я знам много Талия, ама май право думаш, че е супер известна. Но съм я чувала все пак и я знам коя е като лице, та се порових да видя откъде я знам и да, тя е Розалинда! Ти да видиш :mrgreen: Направо ми се пригледаха пак сапунки!
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Jane the Virgin

Post by Killua » Thu Oct 22, 2020 9:51 pm

Ох, четвърти сезон беше доста скучничък, но пети не започва толкова зле. Дано задържи така. :)
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Jane the Virgin

Post by Matrim » Mon Oct 26, 2020 6:29 pm

Приключих втори сезон. Тъкмо взе да повишава качеството към края и в последния епизод праснаха някакви много тъпи обрати.
Spoiler: show
Очаквах Роуз да се върне, защото видях на IMDB, че е в още бая епизоди, но тия хиперреалистични маски, които магически променят и гласовете на носещите ги трябва да се забранят със закон, дори и в теленовели и подобни нереалистични творби. Надявам се поне Луиза да се осъзнае малко и да я зареже, но ме съмнява. В това семейство не знаят кога да спрат. Рафаел също е е влюбен в Джейн по непонятни за мен причини. Поне Петра реши да го отреже в средата на сезона, някаква промяна имаше.

Няколко епизода преди финала имаше и сцена, в която Анешка беше сама и нямаше пред кой да се преструва, но писа три часа имейл от три реда. Обаче после се оказа, че говори перфектен английски.

Но все пак си струва заради разказвача, Рохелио, Петра и моменти като:
Luisa, Recent Graduate of Peaceful Odyssey Rehabilitation Center
* Class of 2007
* Class of 2009
* Class of 2012
* Class of 2013
* Class of 2016
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Jane the Virgin

Post by Killua » Mon Oct 26, 2020 6:46 pm

Към Мат:
Spoiler: show
Относно маските - по-натам сигурно е било, но Роуз маха едно апаратче от гърлото си, та не са го оставили поне това толкова висящо. Иначе нататък досадно често ги използват тия маски, уви.
На мен ми остават два епизода само, от общо 100 епизода. Макар че сега последният епизод, който гледах, изглеждаше доста финален, и епизодът след него е с каста как говори за филма. Та не съм сигурна дали стотният ще е истински епизод или нещо друго.

За Джейн и писателските й умения, за които вече беше споменато в темата:
Spoiler: show
Джейн наистина ама нищо не може да напише без да й се е случило. Ей на, сега като трябваше да си доизмисли малко повече криминалния елемент, и пълен блокаж. Тая жена не мисля, че ще успее да напише повече книги, честно.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Jane the Virgin

Post by Matrim » Mon Oct 26, 2020 7:04 pm

То има ли въобще писател на големия или малкия екран, който пише нещо друго освен неща, които са се случили лично на него? Не знам защо този похват е толкова популярен, но е повсеместен.
Spoiler: show
Лоша новина за маските, поне да имаше някаква поне донякъде смислена причина за поведението на Роуз още от самото начало на сериала. Но не, само се внедрява по някакви измислени начини, за да постигне неща, които би трябвало да може да постигне много по-лесно по-друг начин, например да подкупи някой полицай вместо да става детектив или да си купи хотел вместо да се омъжи за хотелиер. Рохелио поне като върши глупости знаем с каква цел го прави и не водят до "шокиращи" обрати.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Jane the Virgin

Post by Demandred » Mon Oct 26, 2020 7:07 pm

Killua wrote:
Mon Oct 26, 2020 6:46 pm
На мен ми остават два епизода само, от общо 100 епизода. Макар че сега последният епизод, който гледах, изглеждаше доста финален, и епизодът след него е с каста как говори за филма. Та не съм сигурна дали стотният ще е истински епизод или нещо друго.
Последният епизод си е нормален епизод.

Мощен спойлър за тези, които са по-назад в сезоните, и практически никакъв спойлър за Мели:
Spoiler: show
Нали все пак трябва да покажат сватбата на Jane и Рафаел, the one true pairing, която по непонятни причини е толкова любима на шоурънърката.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Jane the Virgin

Post by Killua » Mon Oct 26, 2020 8:42 pm

Мат, разбирам като по подобен начин критикуваш Аферата в съседната тема, ама тук нямат някакви претенции за достоверност и всичко си е направо карикатурно. Та не ми пречи особено това, но в един момент човек просто се изморява от постоянните обрати и рокади, особено в късните сезони.

Забавно ми беше как в 99-ия епизод, в който кастът говори за сериала, всички изглеждаха и звучаха супер много като героите си (от късните сезони), направо ми бяха неразличими. И щях да реша, че е нарочно, ако я нямаше бабата. Актрисата има тотално различна аура от Алба! :D

Финалът беше захарно сладък. Хаха, не очаквах, че разказвачът ще се окаже
Spoiler: show
Матео
Дем,
Spoiler: show
какво имаш предвид за шоурънърката? Кое й е любимото, сватбата между Джейн и Раф или те двамата като двойка?
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Jane the Virgin

Post by Litz » Mon Oct 26, 2020 9:47 pm

@Killua сроред мен Демандред визира
Spoiler: show
това интервю
www.tvguide.com/amp/news/jane-the-virgi ... l-michael/

Иначе само на мен ли ми беше супер нелепо тва с Ксиомара
Spoiler: show
жена на 50 плюс преживяла рак тепърва да почва кариера на мед сестра дето
ми звучи странно но гугъл не е съгласен с мен

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Jane the Virgin

Post by Killua » Mon Oct 26, 2020 9:59 pm

Ясно, мерси за линка.
Spoiler: show
Бтв изобщо нямаше причина Раф да зарязва Джейн така. Та мъжът й се беше върнал от мъртвите, ффс. Дай й един уикенд да си поприказва с него. Много ме изразни тази поредна лека спънка на пътя на очевидното безоблачно щастие, което ги очакваше. И това беше и едничката цел да върнат Майкъл - да се измисли някаква такава смешна пречка и после Джейн най-накрая да избере Раф, щото иначе Раф винаги щеше да е втори избор след голямата любов
За Ксиомара -
Spoiler: show
мен това не ме изненада толкова, колкото това, че тя на практика гугълна думата атом (може и електрон да беше думата, не помня вече). Не знам какво е било това място, което така бързо успя да я подготви да си взема изпитите да влезе да учи за сестра, като очевидно трябваше да навакса и цялата гимназия...
shadow dance nikoga ne luje

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests