Last of Us Part II

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Играно напоследък

Post by Amikae » Sat Jun 20, 2020 11:36 am

Ми аз няма как да се съглася за ревю бомбинга. Просто се получава така, че винаги има някой, който наистина харесва определен филм или игра, колкото и да е зле нещото.

Сори, ама TLoUS 2 не е в червеното, щото има LGBTQ персонажи. Ако това е така защо касови игри, като Dragon Age сериите също не са в червеното? DA:I имаше и транс, и гей персонажи, и стана игра на годината, като излезе напук на другите си проблеми, които бяха много и като цяло годината за игри беше слаба, но стана. Геймърите защо не я вкараха тая игра в червеното? Не беше 100% рейтинг, но си беше стабилно 70-80. А играта имаше огромни проблеми и все още ги има. Ся да кажеш, че ако не те кефят феч куестовете, не ги прави, то трябва да не играем 3/4-ти от играта. Има цели зони, в които никога няма да стъпиш, ако не затънеш във феч куестовете.

Или пък да твърдим, че Mass Effect 3 има ниска оценка само заради ендинга. Тази игра има планини от проблеми, които кулминират с ендингите. Още си спомням как ми висна отворена устата в пролога, когато Шепард тръгна да си приказва сам, без никакви опции за диалог. Направо не можех да повярвам колко малко диалог опции имаше 3-та игра в поредица на ролеви игри, които бяха революция в механиките за диалог. Или пък колко неравно беше качеството на мисиите и войс актинга, и колко малко ми пукаше за земята изобщо, въпреки че ни я набиваха в гърлото. Пейсингът също беше в гъза, като на моменти уж бързаме да спасяваме галактиката, а в други лежерно си сърбаме кафенцето и правим странични куестове без грам логика в тях. Графично също не беше особено скок над 2-ката и героите бягаха/плъзгаха се по адски нелеп начин. Освен това имаше мулти компонент, който ти стърчеше в муцуната дори по време на сингъл плеяр играта. И всъщност най-силните аспекти на Mass Effect 3 бяха геймплея и мултито, а най-слабите бяха в диалозите и сторито. После се чудим що играта е станала еталон за провал...

С всичко това не казвам, че геймърите не са тъпо племе и не е фраш от хомофоби, женомразци и т.н., просто аз лично не съм видял един случай играта и историята да са с високо качество, но резултата и да е в червеното заради гей работите. И изобщо ми омръзна писатели и разработчици да използват LGBTQ къмюнитито, като някакъв щит и платформа за маркетинг на собствените си изгъзици. Сори ама наличието на LGBTQ персонажи не е някакъв гарант за добра история и обратното също важи.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Играно напоследък

Post by RRSunknown » Sat Jun 20, 2020 11:56 am

И аз се чудя за Mass Effect 3 - аз видях точно обратното в нея, дори писах ревю .
Еталон за провал се получава само ако има нещо генерално сбъркано технически /Warcraft 3 reforge/

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Sat Jun 20, 2020 12:05 pm

@Amikae ако можеш трябва да я тестваш играта. Определено не е заради lgbtq нещата както викаш. То ели и гаджето й, като не са омесени в голямата свинщина, и просто си цъкат двете е доста приятно, особено като светът се отваря по-натам. Тихо е, интимно, освен като пръкнат зомбетата, имат химия, лудница е. Като ги върнат обаче в ривендж плота става мазало. Определено ще я довърша да видя колко зле ще стане, ма може и да се подобри, кой знае, макар да не дава индикации за такова развитие.

Ревю бомбването винаги е тъпотия, освен наистина както стана с варкрафт 3, тогава беше повече от оправдано, щото счупен продукт и лъжлива рекламна кампания, то си е за съд тяхното, както беше и fallout 76. Стийм правилно престанаха да взимат такива оценки след някакви скандали. Метакритик и подобните също трябва да вземат тая практика по-насериозно, щото подобна бутафория просто дави реалните проблеми, ако има такива и обсъждането се свежда до лични нападки.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by penzata » Sat Jun 20, 2020 12:34 pm

Аз имам някаква идея, защо юзърите масово бомбват играта (но това са си чисти спекулации):
Когато излизат лийковете преди почти два месеца фендъмът избухва - масово се връщат приордъри, хомофобската токсичност расте (въпреки, че още от първата игра, най-вече от left behind длц-то, се знае за сексуалността на Ели, но тогава на никой не му прави впечатление, защото тя е дете), но най-вече целият рант идва от това, че според геймърите историята е засрана, Ели и Джоел са засрани, и нищо не е такова като от първата игра, въпреки че Дръкман многократно е повтарял, че парт ту ще е коренно различна от единицата. А геймърите искат още от същото и да си цъкат с Джоел (може и с Ели, но за предпочитане е повече с Джоел) и това нещо ги вбесява още повече.

Преди седмица, когато пада ембаргото за ревютата, интернет рантът достига пика си - не е възможно всички ревюта да са 9\10 и 10\10 при положение, че всички са видяли лийковете, което означава, че всички ревюта са купени. И всичкото трол шумно чака да дойде 20-ти, за да отвърне на удара. Играта технически е чудесна, саундтракът и геймплея са същите, така че явно целият проблем идва от историята, и не толкова дали е хубаво и лошо написана, колкото че не е такава каквата феновете искат да бъде. Буу-хуу!


п.п. @трубадур , преди поне четеше с разбиране, но виждам че и ти си го ударил хептен през просото - това, че играта е направена да бъде гейплейно достъпна за всички хора, не означава че всички хора са нейната аудитория.
The hardest battles are fought in the mind.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Играно напоследък

Post by Amikae » Sat Jun 20, 2020 1:06 pm

penzata wrote:
Sat Jun 20, 2020 12:34 pm
Играта технически е чудесна, саундтракът и геймплея са същите, така че явно целият проблем идва от историята, и не толкова дали е хубаво и лошо написана, колкото че не е такава каквата феновете искат да бъде. Буу-хуу!
Твърдиш, че е добре написана ли? Просто питам, не съм я играл, но някои от ревютата твърдят, че в действията на персонажи, като Джоел и Ели, които вече сме видяли що за хора са в предишната игра, просто няма логика. Особено за Джоел, решенията му били мега странни на фона на случилото се в предишната игра. Някой ден може да я джиткам и да разбера за какво иде реч, но продадох конзолата, so yeah...

Впрочем едно студио е добре да си познава аудиторията и какво тя очаква от него. Новият God of War спокойно можеше да не е с Кратос, но хората асоциират God of War с Кратос, както Mass Effect с Шепард или The Last of Us с Джоел и Ели. Опитите за промяна в основния каст и изобщо тона на един франчайз са тегава работа, която често води до провал и въпроси що да го ева изобщо направихме тая простотия? Примери бол. Видяхме какво стана с Life is Strange 2. Всички искахме историята със Макс и Клои да продължи, разработчиците имаха други планове и флопнаха. Заданието да се напишат два по-интересни и ангажиращи персонажа от Макс и Клои е бил някакъв "fuck my life" момент за писателския екип представям си... :lol:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by penzata » Sat Jun 20, 2020 1:56 pm

Amikae wrote:
Sat Jun 20, 2020 1:06 pm
Твърдиш, че е добре написана ли? Просто питам, не съм я играл, но някои от ревютата твърдят, че в действията на персонажи, като Джоел и Ели, които вече сме видяли що за хора са в предишната игра, просто няма логика. Особено за Джоел, решенията му били мега странни на фона на случилото се в предишната игра.
Нищо не твърдя, тъй като съм само 3 часа ин гейм и не мога да вадя каквито и да са заключения, но до този момент адски харесвам играта.

Относно действията и логиката: за Джоел нямам представа, но не виждам как геймърите може да очакват Ели да действа като Ели от предната част - там беше дете, а сега, 5 години по-късно, е 19 годишен тийнейджър, който, допълнително към всички хормонални дивотии, които ти се случват на тази възраст, живее пет години под постоянно съмнение за събитията от финала на предната игра.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Играно напоследък

Post by Matrim » Sat Jun 20, 2020 2:11 pm

Или пък да твърдим, че Mass Effect 3 има ниска оценка само заради ендинга. Тази игра има планини от проблеми, които кулминират с ендингите. Още си спомням как ми висна отворена устата в пролога, когато Шепард тръгна да си приказва сам, без никакви опции за диалог. Направо не можех да повярвам колко малко диалог опции имаше 3-та игра в поредица на ролеви игри, които бяха революция в механиките за диалог. Или пък колко неравно беше качеството на мисиите и войс актинга, и колко малко ми пукаше за земята изобщо, въпреки че ни я набиваха в гърлото. Пейсингът също беше в гъза, като на моменти уж бързаме да спасяваме галактиката, а в други лежерно си сърбаме кафенцето и правим странични куестове без грам логика в тях. Графично също не беше особено скок над 2-ката и героите бягаха/плъзгаха се по адски нелеп начин. Освен това имаше мулти компонент, който ти стърчеше в муцуната дори по време на сингъл плеяр играта. И всъщност най-силните аспекти на Mass Effect 3 бяха геймплея и мултито, а най-слабите бяха в диалозите и сторито. После се чудим що играта е станала еталон за провал...
Съгласен съм напълно с мнението ти за ME3, но в интерес на истината има куп "разбирачи", които упорито твърдят, че играта е шедьовър с изключение на финала.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Играно напоследък

Post by RRSunknown » Sat Jun 20, 2020 2:31 pm

Аз съм от "разбирачите" :yay:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Sat Jun 20, 2020 2:41 pm

Ако не беше врявата, нямаше да играя мас ефект 3 с по-добрия си длс финал, та аз съм от тия дето намазаха най-много, щото я играх година по-късно и ми затвори трилогията по перфектен начин. Дотолкова, че не знам какво е било в оригинал и за кво толкова пищяха :mrgreen:

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Играно напоследък

Post by Martix » Sat Jun 20, 2020 3:13 pm

Понякога разбирачите просто разбират повече :spite:
ME3 е далеч от шедьовър, но в жанра си просто няма много конкуренция, особено ако търсим sci-fi истории. Трябва да се върнем до 2010 с New Vegas или дори още по назад в Котор ерата, за да намерим толкова интересен сторителинг (който отново дисклеймървам, не е чаак толкова добър, просто в игрите не се среща дори това ниво на worldbuilding и това прави дори еднооката ME вселена, цар). А въобще не отварям дума за страхотния продъкшън като графиката и мазния геймплей, които и до днес нямат аналог сред dialog heavy игрите.
Сега, вярно е че Биоуеър направиха огромен маркетингов bait and switch със обещанията си за endless reactability и едва ли не всяко събитийци от първата игра щяло да променя коренно третата, но на тези обещания така и не се вързах поначало и съответно не ми смъкнаха мнението за историята (но все пак можеха да дадат малко по-голяма роля на зергите, които спасихме в не помня коя от предните игри, това беше жалко).
А финала е тъп та дрънка, но са 5 минути бе хора, преживейте го.

Както и да е, стига съм дерейлирал дискусията като дори нямам конзола, продължавайте да зомбите.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by Demandred » Sat Jun 20, 2020 3:43 pm

Amikae wrote:
Sat Jun 20, 2020 2:28 am
По принцип ревю бомбинг има, но аз до сега не съм видял една игра да е добра, и да има нисък юзър скор. Има само няколко причини за нисък юзър скор и релевантните обикновено са свързани с геймплей механики, стори(в игрите, където това е от значение), технически перформънс и монетизация, като обикновенно техническите проблеми танкват дори игри, които са отлични в друго отношение. TLoUS 2 е ND игра и очевидно е технически изпипана, както и, for obvious reasons, не е pay to win. Остават геймплей и стори. Аз лично харесвам линейни игри повече от опън уорлд игри, т'ва линейните могат директно да ми ги инжектират във вените, толкова повече ми харесват, но аз съм minority в случая, така че навярно геймплея е част от проблема, но по-голямата част ми се струва да е сторито. Мисля ще стане ясно в следващите седмици, както беше ситуацията и с Mass Effect 3.

А причината да не мисля, че има някаква конспирация с танкващите юзър скорове е, че геймъра е много лесно задоволимо животно. Буквално му дай яка игра да жули и заебава принципи, морал и изобщо, ако ще играта да е правена от китайски дечица роби бичувани всеки божи ден в разработката и, геймъра ще и сипе 99% Overwhelmingly Positive, щото така му функционира малката кратунка. За да танкне игра, като TLoUS 2 си трябва някакъв монументален фейл в самата игра. Mass Effect 3/The Last Jedi levels of fail. Защото не съществува игра, която да е красива, да работи отлично, да има як геймплей и да уважава култовите си персонажи, която да бъде рандъмли засрана от ниски оценки. Поне аз не мога да се сетя за такава.
На Редит от 2 месеца се организират да ревю бомбват The Last of Us 2, нещо в лийковете беше обидило тежко една камара геймъри там, а и все пак Naughty Dog са считани за супер SJW developer и всякакви средства са позволени да ги очернят.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Играно напоследък

Post by Amikae » Sat Jun 20, 2020 4:19 pm

Demandred wrote:
Sat Jun 20, 2020 3:43 pm
Amikae wrote:
Sat Jun 20, 2020 2:28 am
По принцип ревю бомбинг има, но аз до сега не съм видял една игра да е добра, и да има нисък юзър скор. Има само няколко причини за нисък юзър скор и релевантните обикновено са свързани с геймплей механики, стори(в игрите, където това е от значение), технически перформънс и монетизация, като обикновенно техническите проблеми танкват дори игри, които са отлични в друго отношение. TLoUS 2 е ND игра и очевидно е технически изпипана, както и, for obvious reasons, не е pay to win. Остават геймплей и стори. Аз лично харесвам линейни игри повече от опън уорлд игри, т'ва линейните могат директно да ми ги инжектират във вените, толкова повече ми харесват, но аз съм minority в случая, така че навярно геймплея е част от проблема, но по-голямата част ми се струва да е сторито. Мисля ще стане ясно в следващите седмици, както беше ситуацията и с Mass Effect 3.

А причината да не мисля, че има някаква конспирация с танкващите юзър скорове е, че геймъра е много лесно задоволимо животно. Буквално му дай яка игра да жули и заебава принципи, морал и изобщо, ако ще играта да е правена от китайски дечица роби бичувани всеки божи ден в разработката и, геймъра ще и сипе 99% Overwhelmingly Positive, щото така му функционира малката кратунка. За да танкне игра, като TLoUS 2 си трябва някакъв монументален фейл в самата игра. Mass Effect 3/The Last Jedi levels of fail. Защото не съществува игра, която да е красива, да работи отлично, да има як геймплей и да уважава култовите си персонажи, която да бъде рандъмли засрана от ниски оценки. Поне аз не мога да се сетя за такава.
На Редит от 2 месеца се организират да ревю бомбват The Last of Us 2, нещо в лийковете беше обидило тежко една камара геймъри там, а и все пак Naughty Dog са считани за супер SJW developer и всякакви средства са позволени да ги очернят.
Хм аз чета само няколко редит страници, та не знам точно какво са правили, но играта има в момента почти 25000 юзър рейтинга. Ревю бомбинга е очевиден, но аз си мисля, че дори да бъде филтриран, както го правят в Steam, реалната оценка пак няма да е много цветуща. Ако всичко това бяха само някакви разгневени MGTOW геймър тролове и outrage ютубъри, то останалата част от гейминг къмюнитито щеше универсално да харесва играта, а това не се случва. Очевидно има хора, които я харесват, но има и много, които не могат да я изиграят. Така че тука го няма critical acclaim-а от 1-цата.

Освен това ми се струва някак арогантно да сочим пръст само към трол бригадите, когато играта има също толкова крайно нелеп 95 метаскор при критиците. Не знам какво се случва последно време с ревюирането във филмите и игрите, но нещо очевидно не е наред. За да се вдигне 95, почти перфектен резултат, си трябва бая сериозен консенсус. The Witcher 3 няма такъв метаскор. Сериозно ли някой иска да ми каже, че The Last of Us 2 е игра от ранга на The Witcher 3, но геймърите я мразят заради някакви лийкове в редит? Колко изобщо човека четат редит? Щото аз виждам една маса хора, които не харесват играта и нямат нищо общо с троловете. Almost as if the critics score is dishonest too... :ninja:

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Играно напоследък

Post by Demandred » Sat Jun 20, 2020 4:43 pm

То отдавна е ясно, че гейминг журналистиката копае дъното, няма кой знае какво да се обсъжда по темата.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Играно напоследък

Post by трубадур » Sat Jun 20, 2020 4:58 pm

Бе аз доста напредвам и между другото играта е лесна. Правиш едно и също от самото начало, само че натам като вдигаш скилове и простотии Ели е доста ОП. А тва за журналята е дар от боговете. Не трябва да се гънат на блъдборн или дуум итърнъл. Тук нещата са доста мазни между впрочем, много красиви и като гейм усещане виждам как ще им допадне. Ще минат играта и даже ще се почувстват, че са направили нещо самички. Не е като да не е фраш от мемета колко са зле горките реално като играчи.

Аз даже почвам да я харесвам. След нивото в метрото бая ме спечели. И като се абстрахираш и приемеш глупостите даже е фън. Барабр с нефелния изкуствен интелект и просто какво можеш да правиш с него бие на моменти на бетесда ниво. А пък га ти се даде възможност да сбиеш фракциите е малко кат на бени хил клипче. Как търчат хората и зомбитата по тях в кръг. Въобще ботовете като ги отприщиш е лудница. Вярно че тотално бие усещането, което ноти дог са искали да докарат и е тотална пародия, но не прави моментите по-малко паметни.

От друга страна историята не е игра на тронове, ми тъпите епизоди на the walking dead. Даже има сцени, които са като отговор на такива от сериала. Освен това злодеите трябва да се държат по много идиотски начин, за да могат нашите да се измъкнат, та като казвам, че е клише е от най-долнопробните такива. Въобще интелигентни действия в кът сцените не могат да се очакват. А като се вземе предвид колко са много и колко дълги няма как да не стрие нервите на много хора.

И голямото зло - масово чиляците са фенове на първата игра и героите там. Аз както казах, нямам връзка с тях и ми е през дедовия но
Spoiler: show
Джоел явно е голям любимец на публиката. И не могат да го прежалят толкова рано и толкова не героично. Нищо че натам го има пак, щото играта подскача през времето и отива в миналото. Сцената с убийството му е почти 1 към 1 с тази на Неган от the wolking dead га развъртя бухалката и самият Джоел мяза визуално на Рик и сякаш тука наказват Рик за някои от действията му в сериала, щото в слабите сезони нашият беше отвъд приемлив за главен и харесван герой. Дори да не е това причината, ще е смешно това да е, толкова да си набрал на даден сериал, че да се разправяш с недостатъците му в играта си, е поредното действие от голяма компания, която си сере върху феновете. И са недоволни. Да си убиеш главния герой в края на туториала не е добра идея. Така само си настройваш публиката срещу теб. Още повече, че няма отплата за това. Джоел е некъв плот дивайс в случая, а това е герой, с който голяма част от публиката ти е прекарала ебем колко часове вече.

ппп. спирам с лайв ъпдейтите, но определено подходих с неправилната нагласа към играта.
През един час си меня мнението. Как ме строшва от скука и тъпотия през едно време, така после ме изненадва приятно и ми дава точно от това, което се оплаквам, че липсва. Отдавна не ми беше попадало нещо толкова едновременно дразнещо и впечатляващо. Но буквално прекарах нейде към два часа мизерия и се напъвах да продължавам напред, само за да достави с кофите в следващия час. Имам някакви предположения защо така е станало, но ще видя до края.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Last of Us Part II

Post by AlDim » Mon Jun 22, 2020 8:20 am

Едно от 31000-те метабомбещи ревюта:

"It gay. We gamer no like gay game we want real game with no gay. Unless it hot gay"

Well, that explains it. :roll:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests