Концертните изпълнения

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Fri Jan 23, 2004 4:06 pm

Last edited by Tais on Mon Dec 13, 2004 8:46 pm, edited 1 time in total.
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jan 23, 2004 4:12 pm

По темата - има маса песни, които ме кефят заради нещо конкретно в тембъра или някой допълнителен глас или ефект. Такива неща в концертите на живо просто няма :)

Едит: mitkohr, не си прочел внимателно - никъде не съм хвалил грамофона, само изтъкнах, че едни от най-смислените неща, които имам, са на това допотопно съоръжение.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
mitkohr
E'lir
Posts: 195
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:36 pm

Post by mitkohr » Fri Jan 23, 2004 4:16 pm

Така е но си струва според мен да прсъстваш на концерт на живо ... :)
Просто тогава купона е по як, а иначе след това освен със сантиментална цел да слушаш няма смисъл.
Повечето от днешните изпълнители разчитат на електрнонна обработка на музиката и по тая причина на живо нещата май не звучат добре.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Fri Jan 23, 2004 4:24 pm

mitkohr wrote:Например бил съм на концерта на Металика в Пловдив на живо и атмосфетата и усещането беше страхотно. След това гледах същия концерт по телевизията и се чудих за един и същи концерт става дума .. :)
Имаше нещо такова.:) Заради техниката на БНТ сигурно.:)
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Fri Jan 23, 2004 4:43 pm

По принцип звука по телевизията е ужасе, особено по MМ.
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
mitkohr
E'lir
Posts: 195
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:36 pm

Post by mitkohr » Fri Jan 23, 2004 4:49 pm

Roland of Gilead wrote:... Знаеш ли кво перфектно стерео вадят грамофонните плочи? ....
Ми моите думи се отнасяха точно за това ти изказване .. :)
Така да се каже влез в час, прехвърли си страхотните неща на нещо по съвременно - няма да съжаляваш ... :)
бтв. какви са тея толкова ценни неща по плочите?

Drizzt Do`Urden Тогава го излъчваха по БНТ просто беше ужас .. :?

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Jan 23, 2004 6:26 pm

Ми който си може лайв, си може. В много редки случаи лайв версията може да ми хареса повече, обикновено не ми, но ми е интересно да я чуя, стига вокалът да може да пее. Пък аз слушам само такива, дето могат, ениуей :р
Иначе е верно това, че като си си харесал една версия, другите те дразнят...

Спийкинг ъф дразнене, не искам да се меся, ма ако някой ше е нервен, да съм аз, тъй че успокойте се :р
This is it. Ground zero.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Jan 23, 2004 10:27 pm

Ми принципно и на мен не ми харесват записите на живи изпълнения, губи се нещо. Обаче има някои, на които просто те радва как няколко хиляди души се опитват да пеят. Просто ентусиазмът ме грабва:)
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
HeavenWarrior
Scholar
Posts: 103
Joined: Mon Jan 19, 2004 11:46 am
Location: Kingdom Of Glory
Contact:

Post by HeavenWarrior » Sat Jan 24, 2004 12:33 am

Поздрав на всички с Iced Earth - Melancholy(Holy Martyr) - live edition. :twisted:
Гордостта заслепява хората и им отнема потребността от промяна. Затова за да извърви човек пътеката на истинската мъдрост, трябва да пристъпи върху нея през дверите на смирението.

turin
Adept
Posts: 241
Joined: Tue Jan 13, 2004 12:23 am
Location: нейде из облаците (купесто-дъждовни)

Post by turin » Sat Jan 24, 2004 12:53 am

Last edited by turin on Tue Aug 31, 2004 6:31 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Jan 24, 2004 10:23 am

mitkohr, наричат го сарказъм и е още една причина да не се месиш в спорове, като не разбираш за какво иде реч ;) Колкото до ценните неща, ти едва ли би ги определил като такива, но за хинт ще ти кажа, че аз се занимавам с музика професионално от 5-годишен. Сигурно имаме малко различни виждания ;)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
HeavenWarrior
Scholar
Posts: 103
Joined: Mon Jan 19, 2004 11:46 am
Location: Kingdom Of Glory
Contact:

Post by HeavenWarrior » Sat Jan 24, 2004 10:42 am

Според мен Ахат изнесоха доста по-яко шоу от Хиподил и бих казал, че те са бъдещето на класически хеви метъл групите в България. Който беше на концерта ще ме разбере какво говоря! :twisted:
Гордостта заслепява хората и им отнема потребността от промяна. Затова за да извърви човек пътеката на истинската мъдрост, трябва да пристъпи върху нея през дверите на смирението.

User avatar
HeavenWarrior
Scholar
Posts: 103
Joined: Mon Jan 19, 2004 11:46 am
Location: Kingdom Of Glory
Contact:

Post by HeavenWarrior » Sat Jan 24, 2004 10:50 am

Но най-слабият концерт беше този на Helloween. Въпреки че, вокала се представи на светлинни години от записите, апаратурата и звука издаван от нея бяха под абсолютно всякаква критика. Много фенове си тръгнаха недоволни. Хем лошо качество, хем малка продължителност. :evil:
Гордостта заслепява хората и им отнема потребността от промяна. Затова за да извърви човек пътеката на истинската мъдрост, трябва да пристъпи върху нея през дверите на смирението.

User avatar
mitkohr
E'lir
Posts: 195
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:36 pm

Post by mitkohr » Sat Jan 24, 2004 11:16 am

Ами Роланд съвсем почна да извърташ нещата, когато правейки "саркастични" забележки говориш глупости те са си за твоя сметка, no offence ... :)
Та кажи плс какво точно ценно имаш на тея плочи? :) Наистина, просто ми е интересно и не се шегувам или иронизирам.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Jan 24, 2004 12:14 pm

Сарказъм беше цитираната от теб реплика. Последното, което грамофонът може да извади, е стерео и трябва да съм малоумен дебил, за да му хваля звуковите характеристики. Под ценни неща се има предвид "класическа" музика (тя не е класическа, де, ама хората не знам що се дразнят, като кажа "сериозна"), затова викам, че няма да ти направи впечатление.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests