Heroes 3, HoMM3 HD и Horn of the Abyss

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Играно напоследък

Post by AlDim » Tue Jun 16, 2020 6:45 pm

Използва базови герои, так че там нещата са достатъчно добре премерени. Това е просто пример за директна конфронтация с еднакъв брой единици, не нещо друго. Както казах, основният ми проблем е колко overpriced са Arch Devils. 4500 vs 3000 за Ancient Behemoth, 4000 за Black Dragon и т.н. Поне в HotA намаляват късмета на врага с 2, вместо само с 1.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Играно напоследък

Post by coldie » Tue Jun 16, 2020 7:02 pm

Остави това, в неделничните дни, ако живот и здраве дай да направим някоя игра срещу компове.
Намерих си някои стари клипове, с невъзможни битки. Обаче както разбирам ти играеш версиите, които сa правени от фенoве след SoD.

Все пак, ако ти е интересно намерих си няколко клипчета, но са привейт, но мога да ти ги пратя, също ще ми е интересно да видя твои.
Ей това, обаче ми е една от най-невъзможните битки, пуска ме запушен от ъпгрейднати орки стрелци, това е от по-скоро, дата на качване е долу горе когато я направих тази битка. Май след няколко опита, за по-малко загуби.
https://www.youtube.com/watch?v=wlkvMDm ... Mm&index=5

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Heroes 3, HoMM3 HD и Horn of the Abyss

Post by AlDim » Tue Jun 16, 2020 7:30 pm

Това видео е на private, та не мога да го видя.

Иначе аз нямам навика да записвам геймплей видеота, но съм имал разни епични мега unlikely победи, разбира се. Оня ден имаше една особено забавна, в която най-мощният ми герой имаше многократно по-слаба армия от героя на компа и накрая останах само с някакви съмъни. Обикновено това води до двойна загуба, но поради някаква причина моят човек се оказа без армия с някакъв бъг, та бързо му метнах няколко юнита от близкия замък, преди някой да се усети :mrgreen: С артефактите на HotA btw пичът в момента е с power около 45. Стандартен Implosion, тъй като карам с water и air magic, прави сигурно 6000 damage :lol: Съмънвам по 200 water elementals също. Рядко стигам до толкова напреднала фаза на играта, та ми е забавно.

Може да поцъкаме някой път. Аз имам малко ваканция в началото до към средата на юли, та тогава anytime.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Heroes 3, HoMM3 HD и Horn of the Abyss

Post by coldie » Tue Jun 16, 2020 7:38 pm

Аз съм ти копирал линк от едно привейт клипче към 9 минути, където с Tower тръгвам и обирам ресурси и замък с Мастер Гремлини, за които ти спомена и аз винаги ги ползвам в началото за развитие, въобще стрелци за начало, и то ъпгрейднати.
Ей това е тука, това е на PvP, ако се не лъжа, така ме пусна, имам и много по-лоши случаи, примерно да ме пусне запушен с lots 4/5 ниво единици, ама тва го намерих с орките.
https://www.youtube.com/watch?v=GtCAjk6 ... Mm&index=6

П.с. Доколкото помня, щото това са повече от три години като гледам с този дето играх имахме някаква договорка ако ни пусне така, да имаме право на три пъти рестарт. И сега като се гледам не съм я изиграл оптимално битката, има 2-3 груби грешки.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Heroes 3, HoMM3 HD и Horn of the Abyss

Post by AlDim » Tue Jun 16, 2020 7:54 pm

Еми аз принципно не цъкам на random карти. Далеч по-забавни са ми нормалните, които са далеч по-добре изглеждащи, балансирани и в много случаи - много интересни като идея.

Бтв ето един забавен Youtube канал с оркестрации на Heroes тракове (Heroes Orchestra), който открих тия дни:
https://www.youtube.com/channel/UC_2fN8 ... E8PSN2ZtYA

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Heroes 3, HoMM3 HD и Horn of the Abyss

Post by coldie » Tue Jun 16, 2020 8:01 pm

Така е, ама са ограничено количество. Както и да е, съвсем сериозно ти предлагам дай да направим някоя игра, ако успеем да се стиковаме да имаме време за игра.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Heroes 3, HoMM3 HD и Horn of the Abyss

Post by RRSunknown » Tue Jun 16, 2020 8:24 pm

Хубава тема. Аз съм си купил heroes 3 от GOG, понеже не съм следил сцената изобщо след като изтеглих HD мода някой ще ме светне какви настройки да си направя на графиката защото каквото и да бутам и гейм екрана ми излиза като мини прозорче на фона на черен околен фон.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Heroes 3, HoMM3 HD и Horn of the Abyss

Post by AlDim » Tue Jun 16, 2020 8:48 pm

coldie wrote:
Tue Jun 16, 2020 8:01 pm
Така е, ама са ограничено количество.
Адски много са, особено след HotA. Освен това за мен има доста голям кеф, ако имаш представа какво има на картата при преиграване. Има и огромно community, което прави нови. Map Editor-а все още е страхотен след всичките тези години също. Някой ден ще си довърша една мащабна карта, която започнах преди 20 години lol.
А и не е Counter Strike да не се играе на една карта от самото начало, така че с Heroes мисля, че сме екстра. :D

@RRSunknown, довечера ще погледна и ще ти дам идеи какво може да направиш. С GOG версията обикновено е супер лесно, само инсталираш и си готов.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Heroes 3, HoMM3 HD и Horn of the Abyss

Post by coldie » Tue Jun 16, 2020 10:16 pm

Можеш да го пуснеш на цял екран, разбира се, но разделителната способност си остава същата.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Heroes 3, HoMM3 HD и Horn of the Abyss

Post by AlDim » Tue Jun 16, 2020 11:03 pm

Разделителната може да се променя също. Аз предпочитам да оставя вертикалната на 800 и да цъкам widescreen, иначе битките и градовете отиват в прозорци.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Heroes 3, HoMM3 HD и Horn of the Abyss

Post by AlDim » Wed Jun 17, 2020 8:30 am

RRSunknown wrote:
Tue Jun 16, 2020 8:24 pm
Хубава тема. Аз съм си купил heroes 3 от GOG, понеже не съм следил сцената изобщо след като изтеглих HD мода някой ще ме светне какви настройки да си направя на графиката защото каквото и да бутам и гейм екрана ми излиза като мини прозорче на фона на черен околен фон.
Аз предпочитам тези настройки:
HoMM3 HD.jpg
HoMM3 HD.jpg (295.56 KiB) Viewed 4532 times
1066x600 (реално запазва оригиналната разделителна като source size, но я прави widescreen). Има и опции да се качи малко разделителната, тогава битките и градовете се показват в прозорци над картата. За Mode ползвам (stretchable) 32-bit OpenGL by Verok в Bicubic филтрация. Естествено, искаш да си с Full Screen опцията също.

Останалите сетинги не ги пипам.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Heroes 3, HoMM3 HD и Horn of the Abyss

Post by coldie » Wed Jun 17, 2020 7:02 pm

На повече от 800х600 на цял екран не можеш да си я пуснеш. Освен ако не са променили нещо ако няма нещо ново, щото повече от година не съм го играл този мод.
AlDim wrote:
Tue Jun 16, 2020 8:48 pm
coldie wrote:
Tue Jun 16, 2020 8:01 pm
Така е, ама са ограничено количество.
Адски много са, особено след HotA. Освен това за мен има доста голям кеф, ако имаш представа какво има на картата при преиграване. Има и огромно community, което прави нови. Map Editor-а все още е страхотен след всичките тези години също. Някой ден ще си довърша една мащабна карта, която започнах преди 20 години lol.
А и не е Counter Strike да не се играе на една карта от самото начало, така че с Heroes мисля, че сме екстра. :D

@RRSunknown, довечера ще погледна и ще ти дам идеи какво може да направиш. С GOG версията обикновено е супер лесно, само инсталираш и си готов.
Правените от фенове карти XXL, които си заслужават можеш да ги преброиш на двете си ръце. Ама и тва за мен за PvP не става, интересното е, когато не знаеш каква точно ще е картата, макар че рандома има няколко шаблона, които в различни вариации се приповтарят.

Не ти пиша това и нагоре да ти се правя на майстор, бил съм едно време. Ето пак ти казвам, сега няма да стане но примерно в събота можем да направим някое мулти, не само с теб а и с който има желание. За трети път май те питам, продължаваш да говориш за компютри. Докато не поиграеш мулти с хора ще си в заблуждение за тази игра.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19286
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Heroes 3, HoMM3 HD и Horn of the Abyss

Post by Moridin » Wed Jun 17, 2020 7:14 pm

Баси колко народ цъка Хироус :) яко.
Мен сърцето си ми е в двойката де.
Но и никога няма да забравя епичното превю на Хироус 3 в геймърс уъркшопа.... буквално най-якият материал в списание евър....
This is it. Ground zero.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Heroes 3, HoMM3 HD и Horn of the Abyss

Post by RRSunknown » Wed Jun 17, 2020 7:59 pm

Стана на Full screen евала 8-)

Двойката си я купих, но това е един от случаите в които не мога да издържа остарелите зле механики с които съм свикнал в тройката.

Аз съм много слаб на тройката - не знам нито билдове, нито как да си водя боя оптимално. Сега като играя го правя като човек който за пръв път си пуска играта. Но пак ме кефи.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Heroes 3, HoMM3 HD и Horn of the Abyss

Post by AlDim » Wed Jun 17, 2020 10:55 pm

coldie wrote:
Wed Jun 17, 2020 7:02 pm
На повече от 800х600 на цял екран не можеш да си я пуснеш. Освен ако не са променили нещо ако няма нещо ново, щото повече от година не съм го играл този мод.
С този мод цъкам widescreen с по-висока разделителна на пълен екран откакто съществува, естествено, че може.
Правените от фенове карти XXL, които си заслужават можеш да ги преброиш на двете си ръце. Ама и тва за мен за PvP не става, интересното е, когато не знаеш каква точно ще е картата, макар че рандома има няколко шаблона, които в различни вариации се приповтарят.
Аз винаги предпочитам страхотна откъм дизайн средна или голяма карта пред XXL, която да цъкам някакви месеци.
Не ти пиша това и нагоре да ти се правя на майстор, бил съм едно време. Ето пак ти казвам, сега няма да стане но примерно в събота можем да направим някое мулти, не само с теб а и с който има желание. За трети път май те питам, продължаваш да говориш за компютри. Докато не поиграеш мулти с хора ще си в заблуждение за тази игра.
Аз играя постоянно мулти с един приятел срещу компове (основно защото иначе винаги ще го бия, защото той е с доста пасивен подход към играта), играл съм и някакви години срещу приятели едно време. Просто аз принципно предпочитам да цъкам сингъл или с хора, които познавам. Честно казано едно от основните неща, които коронавируса ми отне последните месеци е цъкането на Heroes 2/3 + бира.

Иначе горе ти писах вече: "може да поцъкаме някой път. Аз имам малко ваканция в началото до към средата на юли, та тогава anytime." Уикенда сега работя, та няма как.

Относно Heroes 2, аз продължавам и нея да я играя от време на време. Тройката е далеч по-добра, но и двойката си има свой собствен чар. Наскоро сигурно поцъках едно 50-тина часа, за да си припомня стратегиите в нея.

Мисля, че и @Alexis ще е хубаво да погледне тази тема, за да си поговорим за Солмир + chain lightning lol.

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 13 guests