Коронавирусът и ние

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Коронавирусът и ние

Post by Martix » Sun Nov 14, 2021 2:43 pm

То това остана, да изтриете темата и да баннете трола, за да й реинфорснете чувството за праведност и бунт срещу системата.
Не видях някой да се опитва да й влезе в положението и да й говори от позицията на разбиране на позицията й. Всеки си води някакъв там монолог, което не е продуктивно (но признавам, е забавно за четене). А Тифани не ми изглежда да е от най-крайните конспиратори, които са съвсем скъсали с реалността. Поне не твърди, че ковид не съществува (макар че няколко страници назад сподели някакъв линк, които го твърдеше имплицитно щото бил сезонния грип, и не сложи дисклеймър, че не е съгласна с твърдението, така че може и да го твърди и да си губя времето).
Има голяма разлика между хората, твърдящи, че ваксините са чипирани, за да ни контролира правителството и тези, които не се ваксинират, щото ги е страх от странични ефекти, act like it.

Рядко имам щастието да говоря с човек по средата на скалата, затова искам да попитам @tiffany aching, какво смяташ за следните противоречиви становища на някои антиковид хора и намираш ли за нормално един човек да подкрепя / споделя линкове, поддържащш по повече от едно становище в някоя от долните групи. И ако може да кажеш ти кой ред смяташ че е истината на всяка група и кои са чисти конспиративни теории.
И вече ако преминем на advanced ниво, какво е мнението ти за факта, че доста от твърденията в една група си противоречат с твърдения в други групи и цялостната картинка не връзва смисъл, в какъвто и ред да се четат твърденията.

-ковид19 не съществува - правителството приписва смъртите от сезонен грип и от старост на този измислен вирус
-ковид19 съществува, но не е толкова опасен, колкото твърдят статистиките, 3.9% смъртност е лъжа истинското число е много по-малко, защото повечето хора са го изкарали безсимптомно и защото смърт от други причини се приписва на ковид
-ковид19 съществува и е опасен. Той е направен в лаборатория в Китай и пуснат оттам за да прочисти населението от слаби индивиди и за да даде на правителствата нов лост за управление на масите

-ваксините не работят, защото вируса мутира или защото са направени набързо, в бъдеще може да се появят по-добри ваксини, но тези първите не работят
-ваксините работят, но пазят само от хоспитализация, не спират разпространението на заразата
-ваксините работят, но страничните им ефекти са по-опасни от вируса
-ваксините работят, но има скрити дългосрочни странични ефекти, които още не са се проявили и те ще са по-опасни от краткосрочните + дълготрайните ефекти от вируса

-ваксините са плацебо, целта им е корпорациите да направят милиарди печалба като смучат пари директно от държавни поръчки
-ваксините са чипирани, корпорациите ще ги ползват за да следят и контролират населението
-ваксините са бавнодействаща отрова, поръчана от правителствата, след няколко години много от ваксинираните ще измрат по "необясними причини", за да се контролира проблема с изчерпване на природните ресурси и свръхпопулацията

-зеления сертификат е начин да се въведе здравен фашизъм и военен режим - 1984 става истина, едно време и евреите са почнали със "сертификати" и вижте как са свършили
-зеления сертификат не работи, защото ограничителните мерки не променят разпространението на пандемията
-правителството само отбива номера и копира мерки от европа, колкото да правят нещо и да ги дават по телевизията преди изборите
-зеления сертификат работи, но нарушава изконни човешки права, трябва да има друг начин - аргумент тип лекарството е по-лошо от болестта

-маските не работят, защото вируса ти влиза през очите, а и никой не носи маската правилно така или иначе
-маските работят, но създават проблеми (респираторни и социални), по-големи от вируса

И тн и тн.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by penzata » Sun Nov 14, 2021 5:54 pm

Дейбиш, австрийците били също толкова необразовани и диктаторски настроени, колкото българите, и удрят локдаун за неваксинираните: https://offnews.bg/zdrave/avstria-plani ... 64745.html
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Mon Nov 15, 2021 11:25 am

За любителите на правата на човека, ето сега имате партия в парламента, която е против сертификата и е за свобода.
Но е против
1. Гей хората
2. Транс хората
3. Прайда
4. Превенцията на насилие
5 малцинствата
6 абортите

Но свободаа :ninja:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Xellos » Fri Dec 03, 2021 1:09 pm

Учителката изпитва Иванчо:
- Какво знаеш за покръстването на българите?
- Покръстването е минало по-гладко от имунизирането
.
:ninja:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Tue Dec 07, 2021 8:44 pm

https://www.thelocal.de/20211207/german ... ovid-pass/

Сега тази новина ме потресе. Мъж в село до Берлин убива жена си и децата си и себе си защото фалшифицирал ваксинационния паспорт на жена си, страхувал се, че ще го затворят и и убива. :shock:

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Marfa » Fri Dec 10, 2021 10:39 am

На вашите екрани наблюдавате лицето Светослав Трайков, известен с това, че успя да обиколи всички маргинални партии, съществували някога на политическата сцена, който организираше протести срещу мерките и демонстративно гореше маски. Понеже в момента кадрува в министерството на културата, явно е преживял остра форма на катарзис. Не знам, дано не се мре от това.
bokluk.jpg
bokluk.jpg (90.07 KiB) Viewed 2634 times
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Коронавирусът и ние

Post by Ghibli » Thu Dec 23, 2021 7:47 pm

В апартамента, където живеят майка ми и брат ми, таванът на банята показва явни признаци на теч. В края на ноември нашите говориха със съседа от горния етаж, той дори дойде у тях да погледне банята, накрая им казал - "ние сега нямаме пари да ремонтираме, ще си доживеем колкото време още имаме в този апартамент, а като дойде следващият собственик той ще ремонтира".
Десетина дни по-късно разбрах, че съпругата му е починала от ковид, а той самият е болен. На нашите им се беше разминало заразяването въпреки близкия контакт, бяха добре и досега не са се разболели.
Днес научих, че е починал и съседът.
Шокът е голям. Все се сещам за странната реплика на съседа. Просто исках да споделя тази история. Мир на праха им.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Marfa » Wed Dec 29, 2021 9:58 am

Много ми е притеснено :( Чичо ми в момента е на вентилатор в болницата, според леля ми нямало големи надежди :( Ваксиниран е, обаче е на хемодиализа и с практически нулев имунитет. Ох, ужасно е. Не смея да звънна да питам какво става.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1649
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Mushu » Wed Dec 29, 2021 11:14 am

Ужасно е наистина... И като чуя коментари от рода "всички ше го изкараме" или "това е просто грипче" и ми идва да хвана бухалката!
Марфе, надявам се да се оправи чичо ти.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Marfa » Wed Dec 29, 2021 2:14 pm

Чичо ми почина. :(
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by трубадур » Wed Dec 29, 2021 2:17 pm

Съболезнования. Всепомитащата безотговорност, която демонстрираме последните 2 години като вид е потресаваща.

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1649
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Mushu » Wed Dec 29, 2021 3:51 pm

Съболезнования и от мен :(

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Коронавирусът и ние

Post by Ghibli » Wed Dec 29, 2021 4:11 pm

Съболезнования :(
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Yan » Wed Dec 29, 2021 4:38 pm

Съболезнования, Марфе :(
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Moridin » Wed Dec 29, 2021 4:46 pm

Съжалявам, Марфе :( :heart:
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests