Да поспамим още малко ;) - They come in great numbers!

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Jul 16, 2005 9:40 pm

В австрия контролата теоретично е точно като при нас, макар че се делят на явни и прикрити (с жилетки и без), като явните примерно се случва да сотят на хайка на изхода от метрото. И пак на билета (или седмичната карта, повечето хора пътуват с такива, щото струват колкото 3 целодневни билета) при първо влизане в превозно средство я щракваш и тя ти отпечатва час и дата. Друг е въпросът, че за две пълни седмици във Виена ме провериха ТОЧНО веднъж, а повечето от оркестъра - нито веднъж. Разбира се глобата от 90 евро все пак те кара да си редовен...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Jul 16, 2005 9:54 pm

И във Франция е така май - с качаване само от предната врата. А иначе в тролеите и трамваите първо - после ше стигне и до рейсовете.
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Jul 16, 2005 10:37 pm

Не, в Австрия са си нормални дефлоратори из транспорта и пред входовете на метрото. Това със само предната врата го имаше в Канада. Там си плащаш на шофьора, той ти таксува билетче, което после май можеш да използваш когато поискаш за едно возене в метрото... странно беше, но пък при тях е възможно, щото имат доста малко пътници - много са, а в тия страни е ПО-добре да имаш кола...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Daggerstab
Arcanist
Posts: 860
Joined: Wed Feb 04, 2004 6:31 pm
Contact:

Post by Daggerstab » Sat Jul 16, 2005 10:54 pm

armageddon wrote:
Alexis wrote:Новият Хари Потър излезе и сега го има в mIRC до 7-ма глава, а тук го има до 5-та за интересуващите се:
hxxp://tbrn.net/hp/ - умишлено съм написала hxxp, сменете го с http, за да видите страницата. Там има и един спойлър от края на 27-ма глава, който ми хареса.
И ако това не е спам :)
Вече е пуснат целия, ако линка още работи ...14-та глава so far ... Дали не е време да се отвори отделна тема :) Много благодарности си отнася Alexis за линка :)
Темата пусната:
viewtopic.php?p=30306#30306
Дагърстаб. Точка.

Предупреждение: Имам лошия навик да споря. Освен това страдам от черен хумор и изблици на сарказъм.

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Sat Jul 16, 2005 11:40 pm

хората се качват само от най-предната врата, и си купуват билет от шофьора (ако нямат карта или предварително закупен билет). Не видях някой да се опитва да влезе от другите врати, така че явно системата работи.
В Марсилия беше така. И да, билетчето важеше един час след като си се качил и май важеше и за метрото. Хех, мисля че си го пазя, както и билетчето от Рим :P, където местата за билети бяха ужасно законспирирани, а в автобусите имаше машинки, които отпечатват час и дата на билетчето...

Транспортът в Марсилия беше най-екстремното преживяване след 'Астерикс', което съм изживявала някога. Градът е построен на доста стръмен склон към морето :P, в подножието на не твърде ниски варовикови планини/скали. Уличките са тесни и с много завои, общо взето има две-три големи кръстовища и една-две големи 'артерии' с ширината на 'Витошка' в София. Останалото са китни улички от типа 'Шипка'/'Оборище' в София, по които се движат рейсчета от типа '84', В ГРАФИК, който нас българите ни кара да мигаме на парцали. Такова животно като тия рейсове (и шофьорите им) няма!!! Ужасяващо преживяване, рали с автобус с бясна скорост по стръмните тесни марсилски улички (на няколко пъти да блъснем колоездач). Моя милост беше решила да не сяда, но щом тоя ми ти автобус потегли с бясна скорост, едвам се добра до седалка и остана залепена за нея :shock:.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Sat Jul 16, 2005 11:52 pm

не може ли като видиш контролата тогава да си отпечаташ часа на билетчето, не още като се качиш?
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sun Jul 17, 2005 2:22 am

Елейн, не си виждала немски шофьори. Или лондонски, уверявам те :D

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Sun Jul 17, 2005 3:12 am

или шофьорите на линия 118 във Варна... :Р
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sun Jul 17, 2005 3:39 am

Бе не че съм бил във Варна, още по малко да съм се возил на линия 118, ма се съмнявам дори да чак толкоз откачени ...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Jul 17, 2005 9:57 am

Drizzt Do`Urden wrote:не може ли като видиш контролата тогава да си отпечаташ часа на билетчето, не още като се качиш?
Първо европеецът не разсъждава като циганин, за разлика от нас (теб в случая) и второ при глоби от порядъка на 60-90 евро, НАИСТИНА не ти се рискува. А ако си чужденец и не ги платиш - черен печат.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Sun Jul 17, 2005 11:47 am

е, като знам за какво си купувам билетче сигурно ще гледам да съм редовен, обаче тука в БГ нещата стоят по малко по-различен начин и просто от време на време не ми се дават по 50 стотикни като знам, че пеша бих минал същото разтояние за същото време, а ако сме повече хора можем и такси да си хванем, че и по евтино ще ни излезе. А го има и въпросът с нахалните баби и дядовци които често се опитват с жалостлив поглед(или по-скоро нагъл) и молби от рода на "Синко припадам болна съм от низнам си какво стани да седна" да те принудят да им направиш място. Което е доста досадно, всъщност, кат о са болни да не се качват във възможно най-пълния автобус...
А шфьорите на 118(и изобщо на тая фирма, те са едни и същи) са... бивши рали състезатели? Някои от тях отнемат предимство, на зелено намалят обаче видят ли жълто или червено се засилват още повече към светофара, а те карат доста бързо за такъв препълнен автобус. Два или три пъти ми се е случвало да се блъскат, постоянно си изпробват спирачките или пък правят статистки колко човека ще нападат по земята след като спрат рязко и колко ще останат прави, веднъж се блъсна в бордюра и едно момче, мисля, си разби главата...
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Sun Jul 17, 2005 11:54 am

А го има и въпросът с нахалните баби и дядовци които често се опитват с жалостлив поглед(или по-скоро нагъл) и молби от рода на "Синко припадам болна съм от низнам си какво стани да седна" да те принудят да им направиш място. Което е доста досадно, всъщност, кат о са болни да не се качват във възможно най-пълния автобус...
ЛАМА такава :P, ще ставаш и още как!
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Sun Jul 17, 2005 12:00 pm

особено след като вечерта съм бил на купон, примерно, или просто не съм спал по някаква причина и вече съм наполовина заспал трябва да освободя място на бабата, която искала да отиде да набере няколко букета от лозето си? :P
Което е абс безсмислено(лозето, де), тъй като за да отгледаш едно кило домати, примерно, трябва да прекопаваш, да ги садиш, да ги поливаш, да чакаш да растат, да ги обработваш с разни препарати против вредители, да ги береш и после да ги мъкнеш по автобуси и чукари чак до града. А само с парите за автобуса, които ще дадеш ще си купиш 3 кила :)
Винаги съм се чудил на старите хора какъв мерак имат толкова да се мъчат по лозята.....
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Jul 17, 2005 12:13 pm

Elayne wrote:
А го има и въпросът с нахалните баби и дядовци които често се опитват с жалостлив поглед(или по-скоро нагъл) и молби от рода на "Синко припадам болна съм от низнам си какво стани да седна" да те принудят да им направиш място. Което е доста досадно, всъщност, кат о са болни да не се качват във възможно най-пълния автобус...
ЛАМА такава :P, ще ставаш и още как!
Мне, аз просто се зазяпвам през прозореца или отварям книгата. И те почват да се чувстват малко тъпо от един момент нататък.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Sun Jul 17, 2005 12:22 pm

е, то и аз се зазяпвам, ма има някои много нагли, които ръчкат и побутват с бастуните си докато им направиш място. А има и такива, които докато си прав (не нарочно, предполагам) си размяткват най-нехайно 10 килограмовите пазарни торби и от време на време те уцелват в сгъвката на коляното. Или те настъпват... Или прегръщат целият лост така, че никой друг да не може да се хване за него. А някои даже най-нагло се облягат на него докато си се хванал и ти смазват пръстите...
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests