The Wheel of Time

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: The Wheel of Time

Post by Marfa » Mon Dec 13, 2021 8:58 am

По повод дето било станало ясно това за дъртата Мъдра на Нинив и само я погледнали и разбрали, че не става, ще напомня, че Моарейн до последно не разбра, че Нинив може да прелива, да не говорим, че нямаше никаква идея за силата ѝ. Или това, или излъга, което пак е нелепо.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: The Wheel of Time

Post by Roland » Mon Dec 13, 2021 4:55 pm

Кефи ме как си вадите некви заключения от тоя сериал, в който всичко е толкова лабаво и мързеливо, че ако на някой от писателите му е минало през ума тая математика, дето в момента я въртите, ще умра от шок :lol: :lol: :lol: :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: The Wheel of Time

Post by Ambartanen » Mon Dec 13, 2021 6:02 pm

Ми не знам какво да ви кажа, хора :dunno: . Има бая неловки сцени в сериала и немалко други кусури, ама повечето промени са направени с очевидна цел и нужда, за да може всичко да се адаптира в един гледаем сериал без да има шест сезона буксуване по средата и развитието на героите да е с крайна цел на ум. Имам чувството, че доста от вас го гледат с презумцията, че писателите не знаят какво правят и всяка промяна от перфектната книга е грешка. Дано поне ви е забавен за хейт уочване.

Тъй де, аз пък си имам тенденция да се отнасям в contrarian позицията и епизодите почват ретроспективно повече да ми харесват като видя толкова негативизъм :D

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: The Wheel of Time

Post by Matrim » Mon Dec 13, 2021 7:02 pm

Хич не виждам връзката между "шестте сезона буксуване" и промените, които правят сега. Как точно Страстите Степинови, примерно, ще помогнат за по-бързото развитие на действието по-нататък? Ще помогнат хората да са с една идея по-тъжни като Моарейн "умре" и това е. Именно защото има толкова много за рязане в книгите от пета нататък, тия свободни съчинения от самото начало ми се виждат твърде ненужни.
Що се отнася до перфектната книга, може да видиш темата за препрочитане на Колелото и да видиш дали я смятаме за такава. Има я носталгията, разбира се, но не виждам някой тук или на други места из нета да роптае особено срещу по-смислените промени - примерно по-малък акцент върху Ранд и Перин за сметка на другите герои. Но когато тия други герои в последните епизоди тотално изместват уж главните, нормално е да има оплаквания.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: The Wheel of Time

Post by Shamajotsi » Mon Dec 13, 2021 10:38 pm

Аз да си кажа моето впечатление за шести епизод - като цяло досега за най-слаб намирам първи и, противно на основните впечатления тука май, виждам малка градация от епизод на епизод. Тук много приятна изненада се оказа Сюан - според мен са кастнали много правилна актриса и са ѝ дали много правилна режисура и гледайки изпълнението, все едно гледам точно Book Siuan.

Но това ми дава и повод да споделя, че след този епизод най-сетне признах пред себе си, че TV Моарейн никога няма да се напасне като образ за мен с Book Моарейн. Това само по себе си не би било кой знае колко лошо - други адаптации са постигали голям успех с променянето на образа на главни герои. Ама тук... не знам какво са ѝ казали на Розамунд Пайк, ама всяка втора сцена е с наклонена глава, полу-отворена уста и физиономия в стил "потънаха ми гемиите". Таз жена не трябваше ли да напътства събитията, да поставя хората на мястото им (в книгата беше описана като ниска и поне на едно място беше споменато как въпреки това е успяла да се възвиси над събеседниците си) и да мисли няколко хода напред? В сериала досега Моарейн само е реагирала, страда мълчаливо когато другите я хокат и имам чувството, че си няма никаква идея какво да прави. Като цяло, малко се получава като Real Katara vs Ember Island Players Katara от ATLA.

В тази връзка, наскоро се сетих, че най-доброто описание за разликите между книги и сериал се дава от следната сцена от Clout Atlas:


Да се върна конкретно на епизода, аз лично мога да дам обяснение за себе си защо Сюан толкова държеше да разпитва Моарейн пред останалите (че да покаже, че е безпристрастна), връзката между двете ми дойде на място и т.н. Но епизодът направи стремглав nosedive със сцената с присъдата и тва е. Краят с портала също беше мега щета. Не заради мат, а защото бяха наблъскали всички клишета в сцена, която екшуъли можеше да бъде интересна. Единствената причина Моарейн да каже "There is no turning back" е да могат да направят стандартния фентъзи трейлър.

Както и да е, много критика и малко позитивни думи за епизод, който в общи линии... не ни отказа да гледаме последните два. Ама като са сложили лошото за накрая, така става.

П.п. Благодарско, че споменахте за бонус анимацийките! Ако има хора, на които все още им е трудно да ги открият, те са на две места:
1) X-Ray менюто към всеки епизод
2) Бонус материалите в дъното на списъка с епизоди (сред "making of" featurette=ите).
Кефи ме как са направени и ги препоръчвам, ако гледате сериала с човек, който не е запознат с книгите.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6462
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: The Wheel of Time

Post by tigermaster » Tue Dec 14, 2021 2:18 am

На мен пък епизодът горе-долу ми хареса, макар че май ще отделя време повече на минусите.
Минус - сцената в банята. Преди време @трубадур недоволстваше от навика на разни телевизии да разголват безправни статисти, докато водещите актьори ги прикриват с ракурс на камерата и други такива. Това прави негативно впечатление тук. Моарейн и шефката на синята аджа, дето й забравих името, ги показват все от някакви странни гледни точки, само и само да не се види някоя "забранена" анатомична подробност, а разни мацки без реплики се разхождат без горнище. Не че ми е проблем де, просто ми беше странно. По тая линия - в някои от сцените с участието на Алана имах чувството, че камерата е забита в деколтето й. В предишните епизоди не правеше такова впечатление. Пак - не пречи, има какво да покаже жената, просто стои странно.

Плюс - Лоиал. Почти никакво участие няма, обаче е симпатичен и гласът му е готин. Актрисата на Сюан също ми хареса, но въвеждането на образа не ми допадна толкова. Нинив все така ми харесва. Готин момент - Сюан обяснява, че Моарейн й е довела най-могъщата преливаща от хиляда години насам, Егвийн почва да се пъчи, после Сюан й подклъцва крилцата, като казва името на Нинив. Забавно.

Това накрая с Мат не ми хареса. Не помня добре книгите, обаче сигурно там има някакво смислено обяснение. Тук го нямаше. Дано го има по-натам.

Евтините обрати около Сюан и Моарейн евтинееха, да не говорим, че, като седайките не могат да лъжат, не мога да си представя как връзката между двете не е била разкрита досега.

Както и да е. Сериалът още ме забавлява умерено и чакам и следващия епизод горе-долу с нетърпение, но очаквам новите епизоди на "Вещерът" с по-голямо нетърпение.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: The Wheel of Time

Post by Moridin » Tue Dec 14, 2021 6:55 am

Това с Мат не е от книгите, а резултат от напускането на актьора в края на снимките.

Инак готини постове последните няколко :)
This is it. Ground zero.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: The Wheel of Time

Post by Matrim » Tue Dec 14, 2021 2:26 pm

Готин момент - Сюан обяснява, че Моарейн й е довела най-могъщата преливаща от хиляда години насам, Егвийн почва да се пъчи, после Сюан й подклъцва крилцата, като казва името на Нинив. Забавно.
Неколкократно си мислех да спомена това като плюс в ревюто и накрая забравих. :) Интересно е, че в такива "малки" моменти сериалът като че ли е доста по-силен отколкото в ключовите драматични сцени, които често са твърде драматични.
Ама тук... не знам какво са ѝ казали на Розамунд Пайк, ама всяка втора сцена е с наклонена глава, полу-отворена уста и физиономия в стил "потънаха ми гемиите". Таз жена не трябваше ли да напътства събитията, да поставя хората на мястото им (в книгата беше описана като ниска и поне на едно място беше споменато как въпреки това е успяла да се възвиси над събеседниците си) и да мисли няколко хода напред?
Да, в книгите Моарейн държи емоциите си под железен контрол, но явно сценаристите предпочитат мелодрамата.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: The Wheel of Time

Post by aiva » Tue Dec 14, 2021 10:17 pm

Аз бях много надъхана и първите няколко епизода откровено си ми харесаха, макар и да не бяха перфектни. Последните два обаче (5 & 6) нещо взеха да вървят надолу нещата, особено шести епизод. Пейсингът е странен, историята ми се струва нефокусирана, скача се от сцена в сцена, главната петорка си остават недоразвити за сметка на изграждането на друг нов герой всеки епизод. Като цяло започвам да губя усещането за приключение. Май всички тези неща се дължат на липса на време и пространство на сериала да диша, може би ако имаха плануваните първоначално два допълнителни епизода, щеше да им се получи, защото си има хубави моменти като този с Егвийн, Нинив и Сюан от горния пост. Интересно е, че и голяма част от светостроенето се случва в допълнителните материали, това е малко странен подход, ама може и да е само защото е нещо ново за мен.

Иначе за Нинив и Моарейн, ако правилно разбирам дискусията, аз го изтълкувах по следния начин: В началото нещо у Нинив заинтригува Моарейн, затова я разпитваше, ама я отписа, понеже е твърде стара, за да е Дракона, а тя не търсеше нови кандидат седайки. Това би обяснило защо и Лиандрин прояви интерес към Нинив, демек усетиха я, че може да прелива, просто не и колко е силна колко е силна всъщност. В този на мисли е консистентно да могат да преценят, че старата Мъдра не може да прелива от един поглед една ли не. Напълно е възможно и онази да е преувеличила, къде от наранена гордост, къде от човещинка. Може и да са я тествали нещо без тя да разбере, понеже не е можела достатъчно, кой знае. Ок ми е като идея да осигури някакъв начален mistrust към седайките от страна на Нинив. По-големия проблем тук е как набутаха Нинив пак да е логичен кандидат, като тя по-млада не е станала.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: The Wheel of Time

Post by Ambartanen » Tue Dec 14, 2021 11:51 pm

aiva wrote:
Tue Dec 14, 2021 10:17 pm
Аз бях много надъхана и първите няколко епизода откровено си ми харесаха, макар и да не бяха перфектни. Последните два обаче (5 & 6) нещо взеха да вървят надолу нещата, особено шести епизод. Пейсингът е странен, историята ми се струва нефокусирана, скача се от сцена в сцена, главната петорка си остават недоразвити за сметка на изграждането на друг нов герой всеки епизод. Като цяло започвам да губя усещането за приключение.
Това абсолютно описва и моите проблеми със сериала и най-вече шести епизод. Горе долу всеки епизод се появява нов герой, който в един епизод получава повече сцени и диалог отколкото кой да е от нашите петима е получил досега общо във всички епизоди.
aiva wrote:
Tue Dec 14, 2021 10:17 pm
По-големия проблем тук е как набутаха Нинив пак да е логичен кандидат, като тя по-млада не е станала.
Това и на мен ми е много мътно. Изобщо цялата идея на Моарейн как във всяко село и махала има различно пророчество за Дракона и те са съгласни само в едно- все някога ще има нещо, което да е Дракона. Ако не знаеш дали е мъж, жена или една душа разделена между пет човека с години разлика в рождените дни (?!?), не знаеш кога ще дойде, как да го познаеш, дали ще спаси света или ще го доунищожи... тогава какво точно ти казват тези пророчества и защо си решила да търсиш Дракон? Това не е мистерия ми някакъв буламач.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: The Wheel of Time

Post by Matrim » Wed Dec 15, 2021 12:59 am

Това ми напомня на един от любимите ми моменти от комедийните резюмета на книгите:
Gitara: He is born again! I feel him! The Dragon takes his first breath on the slope of Dragonmount! [Dies.]
Moiraine: Too bad she didn’t specify when and where the Dragon was reborn.
Siuan: Yes, it’s quite a puzzle.
Moiraine: Yes, if only there were some specificity to her comments.
Tamra: To be safe, fill this journal with the name of every boy born in the last ten years from here to the ocean.
Но колкото и да не очаквах много от сериала, не мислех, че положението в него ще е още по-голяма пародия и от това. В сериала явно са запазили това с точната дата на раждане (Лан спомена това още в самото начало), но Моарейн ту вярва, ту не вярва в това пророчество. Ако толкова искаха Нинив и Логаин да са сравнително легитимни кандидати да бяха зарязали изцяло това с известната възраст. Толкова възможности има, които нямаше да превърнат Моарейн в идиот, който не знае какво точно търси.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: The Wheel of Time

Post by Roland » Wed Dec 15, 2021 6:54 am

Изненадващо, това беше първият епизод, който ми допадна донякъде. Разбира се, на този етап очакванията ми са много ниски, но все пак ставаше за гледане.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6931
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: The Wheel of Time

Post by Yan » Wed Dec 15, 2021 6:39 pm

Превю на 7-ми епизод:



Welcome to the Great Wall of China :D
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: The Wheel of Time

Post by Matrim » Wed Dec 15, 2021 6:49 pm

Моарейн има странна представа за надъхващи речи: "Всички, които не са Дракона ще умрат ако отидат с мен да изпълняват главния куест. No pressure". Нищо чудно, че Мат се чупи отрано. :P
Айилците и те вдигали dual wielding май.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: The Wheel of Time

Post by трубадур » Thu Dec 16, 2021 11:28 am

Тва айилче с мечове ли беше :ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest