The Wheel of Time

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: The Wheel of Time

Post by Matrim » Sat Sep 09, 2023 2:07 am

Доста патос има, да. Народът се скъса да хвали актрисата, която играе Лиандрин, според мен я бива, но голяма част от сцените й са с една идея по мелодраматични от необходимото.

Четвърти епизод потвърди тенденцията, че щом се обнадеждя, че сериалът се подобрява и той веднага ме опровергава. Емо Лан е дъното просто, Моарейн е слон в стъкларски магазин, "вълците" на Перин не му стигат и до коляното даже. Ранд и Ланфеар биваше... до последните минути на епизода
Spoiler: show
когато Моарейн се прояви като главен герой от Assassin's Creed, a Ланфеар се оказа, че е вампир. Не, сериозно, хората които не са чели книги сигурно мислят, че буквално е вампир. Моарейн някак си знаеше това предварително, но се пробва да я заколи anyway, защото трябваше внезапен обрат за финал на епизода.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: The Wheel of Time

Post by coldie » Sat Sep 16, 2023 1:57 pm

То голямо разтягане около Ланфеар, 5 епизода какво разказаха? И те къде са всъщност, трета ли книга. Ако така я карат сезон през две години, внуците на Безос ще го довършат този сериал.

Иначе упражненията продължават.
За беше много просто. Просто ако искаха да правят нещо свястно трябваше да изберат по-важните моменти от книгата и толкоз.

Всички тези пируети и залитания, включително явно наблегнаха на повече хорър, понеже явно това се търси не им вдигна рейтинга, като гледам.

Между другото, какво ще кажете за каста. От една страна първия сезон мина и вече поотлежа, от друга има нови герои, нови актьори.

User avatar
Nevincho
Smallfolk
Posts: 7
Joined: Thu Dec 16, 2021 11:00 am

Re: The Wheel of Time

Post by Nevincho » Sat Sep 16, 2023 6:45 pm

coldie wrote:
Sat Sep 16, 2023 1:57 pm
То голямо разтягане около Ланфеар, 5 епизода какво разказаха? И те къде са всъщност, трета ли книга. Ако така я карат сезон през две години, внуците на Безос ще го довършат този сериал.

Иначе упражненията продължават.
За беше много просто. Просто ако искаха да правят нещо свястно трябваше да изберат по-важните моменти от книгата и толкоз.

Всички тези пируети и залитания, включително явно наблегнаха на повече хорър, понеже явно това се търси не им вдигна рейтинга, като гледам.

Между другото, какво ще кажете за каста. От една страна първия сезон мина и вече поотлежа, от друга има нови герои, нови актьори.
Ланфеар е добре макар, че повече си представях така да изглежда Файле :)

Лорд Турак .... мисля, че визията на Гари Олдман в Петият елемент някак си по приляга за този персонаж
Image

Лейд Сурот можеше да е една идея по хардкор и красива.

Седайките все още някак си не се вмукват в образите си, стражниците и те дори гледането лошо им куца.До тук само Томас и Верин донякъде се въплащават добре в персонажите си.

Най-накрая преливане на едиствената сила без да имитират тай-чи и се получи супер. Отделно не разбрах защо Лойал е третиран като враг.... при условие, че Огиерите са добре познати в Саенчан и са дълбоко почитани.

Чедата продължават да са все така смешни. Борнхолд бива.

Авиенда...актрисата не съм виждал до сега, но е далеч от образа. Иинтересно за защо са заменили Гаул с нея в тази сцена... Нейната поява в книгите също е основан сюжетна линия свързваща я с Нинийв, Егвийн и Елейн...

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: The Wheel of Time

Post by Matrim » Sat Sep 16, 2023 8:37 pm

Петият епизод беше по-добър от предишния, но Моарейн е все по-смехотворна. Къде ще се скрием от Ланфеар? Ами при сестра ми, къде другаде, кой би се сетил да ни търси точно там? :lol: Ранд пък прие твърде равнодушно новината, че гениалният план на Моарейн от първи сезон всъщност е освободил Ишамаел и продължава да я следва като загубено агънце с нулева собствена воля.

Бойната сцена Авиенда и Перин беше като на кино, в лошия смисъл на израза, но то и в книгите е доста зле, само, че с Гаул вместо Авиенда.

Сюрот първо се изрепчи на по-високостоящия Турак, после и на Отстъпник. То вярно, че лошите са много глупави и в книгите, но поне някакви наченки на инстинкт за самосъхранение можеше да има.

Поне визуално са вдигнали доста нивото. Само да можеше да не са половината сцени в някаква тъмна нощ...
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: The Wheel of Time

Post by coldie » Sun Sep 17, 2023 8:50 am

За каста, ами вижте Падан Фейн е малкото братче на Илиас,
Наистина има прекалено много чернокожи.
Макар, че Нинив си стъпи много здраво в ролята.
Но за мен не е това проблемът. Проблемът е че не разказват историята, ами се упражняват.

User avatar
Nevincho
Smallfolk
Posts: 7
Joined: Thu Dec 16, 2021 11:00 am

Re: The Wheel of Time

Post by Nevincho » Sun Sep 17, 2023 1:02 pm

coldie wrote:
Sun Sep 17, 2023 8:50 am
За каста, ами вижте Падан Фейн е малкото братче на Илиас,
Наистина има прекалено много чернокожи.
Макар, че Нинив си стъпи много здраво в ролята.
Но за мен не е това проблемът. Проблемът е че не разказват историята, ами се упражняват.
Ох, което ми припомни нещо :) Въпреки, че всички клетви са към Светлината май Растафарианството е основната религия...

Дори сред айл...

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: The Wheel of Time

Post by coldie » Sun Sep 17, 2023 1:23 pm

Nevincho wrote:
Sun Sep 17, 2023 1:02 pm
coldie wrote:
Sun Sep 17, 2023 8:50 am
За каста, ами вижте Падан Фейн е малкото братче на Илиас,
Наистина има прекалено много чернокожи.
Макар, че Нинив си стъпи много здраво в ролята.
Но за мен не е това проблемът. Проблемът е че не разказват историята, ами се упражняват.
Ох, което ми припомни нещо :) Въпреки, че всички клетви са към Светлината май Растафарианството е основната религия...

Дори сред айл...
Има нещо такова, но Нинив не е от тях. Аз в първия момент се обърках Дали Илиас не е Падан Фейн.
Верин не си я представях така, но влезе с гръм и трясък.
Ейвийн и Елейн са си на мястото.
Матрим е прав за Моарейн, стана досадна. Но коя да я замести?

User avatar
Nevincho
Smallfolk
Posts: 7
Joined: Thu Dec 16, 2021 11:00 am

Re: The Wheel of Time

Post by Nevincho » Sun Sep 17, 2023 4:17 pm

Има нещо такова, но Нинив не е от тях. Аз в първия момент се обърках Дали Илиас не е Падан Фейн.
Верин не си я представях така, но влезе с гръм и трясък.
Ейвийн и Елейн са си на мястото.
Матрим е прав за Моарейн, стана досадна. Но коя да я замести?
Rebecca Ferguson, Jaimie Alexander.

Liandrin - Eva Green кърти за тази роля.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: The Wheel of Time

Post by coldie » Sat Sep 23, 2023 2:08 pm

Изглежда, че все пак втори сезон е книга 2.
Все още не са се случили някои доста интересни неща, изключвам самия финал.
В краткия анонс на епизод 7 почти нищо не се разбира.

Не знам, нали някои я препрочитате. Може да кажете какви ключови или пък интересни неща не видяха екран.

Прекалено много раздуха около Ланфеар, аз доколкото помня в книгата доминира само в няколко глави.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: The Wheel of Time

Post by Ambartanen » Fri Oct 06, 2023 11:04 am

Уелп, сезонът свърши. Имах много ниски очаквания и той ги покри напълно- и добрите, и лошите. Започвам да мисля за Ранд като за бебе Йода вече- някакъв магъфин, който други герои мъкнат напред-назад и той гледа с леко стъклени очи какво се случва покрай него. Впечатлен съм как, въпреки че Ранд беше на място за финала на втора книга, успяха да
Spoiler: show
дадат цялата битка срещу Ишамаел на Егвийн и обявлението за завръщането на Дракона на Моарейн, докато Ранд не направи нищо освен да си изгори ръчичката на собствения меч.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: The Wheel of Time

Post by Matrim » Fri Oct 06, 2023 3:21 pm

Поне Мат и Героите на рога бяха яки.

Почвам да подозирам, че актьорът, който играе Ранд не е особено кадърен, но това не оправдава факта, че Ранд е общо взето фигурант, напук на екранното си време. Във финала на сезона яките моменти и на Нинив от книгата липсваха. Въобще, толкова очевадно е, че шоърънърът е тотален Егвийн фенбой. Но Моарейн на плажа просто изби рибата, смях се до сълзи.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: The Wheel of Time

Post by Ambartanen » Fri Oct 06, 2023 3:43 pm

Ами Егвийн, Моарейн и Елейн са яки и имат готини истории като цяло. Може да са доста променени от книгите, но са интересни за гледане. Също Отстъпниците (поне тримата видени досега) са все страхотни. За Нинив мога да приема, че ще пропусне патакламата в края на този сезон, щото беше демонстрирано колко е мощна в предишния сезон няколко пъти.

Ранд обаче си е безобразно скучен и не знам дали е от актьора, от сценария или от режисьорите, но клоня към първите две. Ранд и Перин са такива дървета и забележимо по-зле от другите актьори, но за Перин това е доста book accurate.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: The Wheel of Time

Post by Matrim » Fri Oct 06, 2023 7:29 pm

Всички хвалят Отстъпниците, за мен са същата стока като в книгите, само че с повече речи тип клиширан холивудски злодей спрямо брой появявания на екран. Поне много яки мемета ще има покрай тоя епизод, примерно:
Spoiler: show
https://www.reddit.com/media?url=https% ... iyhsb1.png
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 21 guests