Гледано напоследък, Част VI: 2049

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Sun Nov 12, 2023 8:49 pm

"Багдадският крадец":
https://www.imdb.com/title/tt0033152/
Бях го гледал преди трийсетина години - не знам даже дали съм ходил на училище него време. Даваха го по Ефир 2 в съботната програма с детските филми.
По някаква причина се присетих наскоро за този филм.
Има причина да го запомня толкова време - просто е прекалено готин, при все че годините му личат отвсякъде. Написан е като приказка на Шехерезада, което е яко, атмосферата е чудна, а и визуалните ефекти, за които филмът има спечелен Оскар, все още изглеждат добре. Дисниевият "Аладин", бтв, дължи страшно много на "Багдадският крадец".
Детски филм е, обаче е направен с размах.
Бих го гледал пак.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Sun Nov 19, 2023 11:45 pm

"The Killer":
https://www.imdb.com/title/tt1136617/
Дейвид Финчър прави всичко възможно, за да покаже, че не е Дейвид Лийч (с когото, бтв, са работили заедно - Лийч е дубльор на Брад Пит в "Боен клуб"). Получава му се. Не е за хубаво.
Филмът е заснет чудесно, звуковото оформление е за някоя престижна награда, и изобщо техническото изпълнение е на много високо ниво...
Обаче това не може да го спаси, защото е просто досаден. Съжалявам. Все едно да вземеш "Джон Уик", да следваш почти същата сюжетна формула, особено в началото, обаче да извадиш абсолютно всичко, което го прави добър филм - няма нито екшън (изключая една всъщност бая читава бойна сцена), нито готини герои, нито интересен сетинг... Фасбендър играе още по-неемоционално от Киану Рийвс, което е проблем. Опитите да го превърнат в някакъв мълчалив ноар типаж пропадат напълно заради постоянното каканижене зад кадър, в което главният герой прекалено често се проявява като еджи седемнайсетгодишен редитор - не е нито особено интересен, нито е симпатичен, а това, че убива невинни хора, без да се замисли, не му придава никаква сивота или каквото там - само го прави още по-труден за харесване.
Скука. По-добре да бях работил.
Прочее, има разлика между тегаво за гледане и стойностно. Просто да кажа.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Wed Dec 27, 2023 2:02 am

"Свидетел на обвинението":
https://www.imdb.com/title/tt0051201/
За втори път. Филм от 1957 година. Все така е един от по-готините адвокатски трилъри и може би единственият филм на Били Уайлдър, който действително ми харесва. Много заплетен сюжет с изненадващ обрат накрая, по Агата Кристи, а по време на финалните надписи има предупреждение тези, които са гледали филма, да не издават финала на тези, които не са. Марлене Дитрих е напълно велика, Тайрон Пауър - също, макар че тук не размахва меч. Чарлс Лотън в ролята на големия адвокат обира точките. Много хумор и готини герои. Липсва ми този тип режисура - със статична камера и безобразно дълги дубли, супер много театралност... В по-нови филми го няма това.

"Братовчед ми Вини":
https://www.imdb.com/title/tt0104952/
(В случай че не е ясно, вкъщи бяхме на вълна адвокатски филми.)
Абсурдно велик филм, великолепен сценарий и страхотен Джо Пеши, а Мариса Томей печели напълно заслужен "Оскар" за комедийна роля без грам сериозност.

"Адвокатът с линкълна":
https://www.imdb.com/title/tt1189340/
Надявах се да е по-добър, какво да кажа...
В смисъл, горе-долу ми хареса, обаче сериалът на Нетфликс за същия герой просто е по-добър, при все слабия втори сезон. Нелош сюжет, всъщност, но развитието на героите не беше съвсем на ниво. Актьорите биват, само че Мануел Гарсия-Рулфо от сериала е по-готин главен герой от Матю Макконъхи. Мариса Томей този път няма нищо за изиграване, но пък поне все още е зверски красива. Нев Кембъл, която играе същата роля в сериала, просто има повече материал, с който да работи, и това си личи.
Към сериала, особено към втория му сезон, имам много критики, обаче там образите са много по-добре развити - а и чисто визуално е по-добре.

"Секретна квартира":
https://www.imdb.com/title/tt1599348/
Дензъл Уошингтън и Райън Рейнолдс в смъртоносно сериозен екшън трилър. Гледах го за първи път, когато излезе. Тогава ми хареса много. Сега...
Надъхващ екшън, а и двамата водещи актьори са много чудесни, снимано е добре, обаче сценарият просто куца и с двата крака. Пак, заслужава си, защото е тъпкано с адреналин.

"Rebel Moon: Part One - A Child of Fire":
https://www.imdb.com/title/tt14998742/
Забавлявах се доста, обаче това не пречи на филма да е пълна тъпотия.
Страхотни ефекти и готини актьори, екшънът бива, когато не е удавен в забавен каданс, а и е просто пълно с кадри, достойни за трейлър.
Обаче сценарият е просто зле, и колкото повече човек мисли за него, толкова повече дупки ще намери. От километри му личи, че е писано за продължение на "Междузвездни войни". Една оригинална идея няма - цялото нещо е някакъв сбюротак от идеи от "Седемте самураи", "Междузвездни войни", "Аватар" на Джеймс Камерън, всеки уестърн на тая планета, "Властелинът на пръстените", а съм напълно сигурен и че в дизайните на разни костюми и декори са се вдъхновявали от "WarFrame". Красивичко е, ама... Ама.
И, разбира се, водачът на лошите носи есесовска униформа, с все фуражката, защото защо пък не. Така де...
Половината герои са с древноримски имена, защото... Сигурно и Зак Снайдър не е знаел защо.
Има планета Полукс, която има луна Кастор.
Ъх.
Селската идилия в началото не ми беше идилична изобщо, та, реално погледнато, не ми дремеше за мисията на главната героиня.
Корейката с червените светлинни мечове беше най-яката.

Поне този път щурмоваците могат да стрелят, ама пък огнестрелните оръжия работят по правила, които не ми станаха ясни.
Ще гледам и продължението.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Fri Jan 05, 2024 1:01 am

"Госфорд Парк":
https://www.imdb.com/title/tt0280707/
Не знам защо не го гледах по-рано, доколкото поне на теория би трябвало да ми хареса.
Сега съжалявам, че не се вслушах в инстинктите, които ме накараха да го отбягвам.
Спечелен "Оскар" за сценарий, плюс още шест номинации, убийствена визия и...
Просто ме уби от скука. Мисля, че би могъл да допадне единствено на хора, които в изразяването на мнението си за някое произведение на екранното изкуство използват думи като "деконструкция". Разгледан като портрет на прогнилата английска аристокрация и начина, по който тя се отразява върху простолюдието, филмът може и да е интересен за някого. Аз обаче исках просто да се позабавлявам. В крайна сметка, описват го като комедийна мистерия, трейлърите също наблягат на комедийния тон - само че нито е комедия, нито е кой знае каква мистерия. Единствените що-годе забавни моменти са около появата на Стивън Фрай в ролята на пародия на детектив от стар криминален роман. Всичко останало обаче е просто скучно - някакъв низ от сцени, в които аристократи правят аристократични глупости, нарязан от сцени, в които слуги правят слугински глупости. Нито е забавно, нито дори е достатъчно кринджи, за да предизвика емоционална реакция в мен. Само чаках убийствата... И то, верно, убиха един по едно време, обаче дори това не помогна много, доколкото на самото разследване на случая не беше обърнато на практика никакво внимание - което сигурно е мега ироничният коментар за нещо си там, обаче на мен ми беше скучно.
Догледах филма само от инат.
По-добре да бях работил.
И даже не мога да кажа, че е лош филм, обаче просто се размина много зловещо с мен. Сори.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Xellos » Fri Jan 05, 2024 8:10 am

Имах някаква бледа надежда, че Нетфликс са направили най-сетне нещо гледаемо. Ама не би, и тва си е снайдеризъм.
Тоя добре ги е насолил.

:ninja:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Sun Jan 07, 2024 1:03 am

"Обратна тяга":
https://www.imdb.com/title/tt0101393/
От доброто старо време, нали...
Не знам защо не го бях гледал досега, доколкото харесвам и Рон Хауърд, и идиотски екшън, и криминална мистерия.
Прекарах си добре. Мисля, че не съм гледал друг филм с такова внушително количество пиротехника - половината филм е грандиозни пожари и експлозии, а другата половина е подготовката са пожарите и експлозиите. Сценарият е пълен с интересни идеи, визуално е чудно, и изобщо...
Бих го гледал пак, но...
Проблемите са два.
Има точно две жени с нормално количество реплики. Изиграни са от добри актриси, само че са прости тъпи пачи. По-добре да ги нямаше.
Другият - и по-голям - проблем е Уилям Болдуин, който е просто грозен и с напълно грешно за такава роля излъчване. Даже не бих казал, че играе зле, обаче влажният му поглед не ми хареса. А и като непрекъснато дели екрана я с Кърт Ръсел, я с Робърт де Ниро, я с Доналд Съдърленд... Не пречи прекалено много, но определено е най-слабото звено във филма.

Както и да е, не съжалявам за изгубеното време.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Tue Jan 09, 2024 4:38 pm

"Нощни игри":
https://www.imdb.com/title/tt2704998/
Забавно нещо, но му трябва твърде много време, за да започне. Голям плюс е страхотната работа с камерата - това не го очаквах. Сценарият е горе-долу интересно завързан. Има готини идеи, а и като се стигне до екшън, е бая дивашко - което също не го очаквах, ако трябва да съм честен. Основният злодей е с прякор Българина.

Проблем обаче са актьорите - които са просто прекалено стари - и прекалено видимо стари - за терзанията, които тормозят героите им през практически целия филм. (И това го казвам от гледната точка на трийсет и седемгодишно непораснало хлапе.) Просто ми беше леко нелепо да гледам почти петдесетгодишен Джейсън Бейтман тепърва да се чуди иска ли да става баща и да се тормози, че брат му го е побеждавал на настолни игри, като са били деца, и че сега е по-богат от него.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Martix » Sun Jan 14, 2024 11:55 pm

Rebel Moon Part 1 - божке каква тъпотия, Зак съвсем е заспал на кормилото на този проект, директорс къта трябва да е не час, ами двойно по-дълъг за да фиксне тази двучасова реклама за axe body spray. Пича от пич мийтинга както обикновено е спот он. Този филм прави jupiter ascending да изглежда като Star Wars: Attack of the Clones. Иначе според мен вдъхновението за костюмите и някои от оръжията не е от Warframe, по скоро ми напомня некромонгърите от The Chronicles of Riddick, оф догледа ми се тоя филм, нещо съм сбъркан. Ще се гледа и парт 2-то де, и директорс кът ако има, ама защо бе Зак, защо ми го причиняваш.
5/10

Петя на Моята Петя - много сполучлив. Сценария е imo най-добрия сценарий на български филм за послeдните 20-тина години. Можеше да мине и с малко по-кадърно написан злодей, ама няма конкуренция просто. Албена Павлова прави силна роля, останалите клонят към "става, но ако беше по-добре филмът можеше да е наистина на световно ниво".
8/10

Цялата режисьорска филмография на Philippe Lacheau (и apparently семеството и приятелите му, тъй като във всичките филми участват едни и същи актьори и жена му) - става въпрос за модерни френски романтични-екшън-комедии тип нещо средно между Taxi-тата и по стария слапстик стил на Луи дьо Фюнес, само че 16+. Доста са забавни, качеството варира от 6/10 до 8/10, тези които препоръчвам като отправна точка са: Nicky Larson et le parfum de Cupidon (най-високобюджетния му филм, френска адаптация на мангата City Hunter, пълна до пръсване с креативни бойни сцени, като например тази https://www.youtube.com/watch?v=pEHDjBBNJsM), Babysitting (млад ерген бива натресен на babysitting duty от шефа си точно навръх 30-тия си рожден ден, приятелите му обаче решават да му направят изненада и му се изтърсват на гости в къщата на шефа, последния ергенски запой ensues), Alibi.com (пичът управлява фирма за намиране на алибита на любовници, но се влюбва в дъщерята на един от клиентите си, hilarity ensues)

Blue Beetle - една баба с картечница пролет не прави. Почти става, но чак на края на филма се разви достатъчна химия, а продължение със същите герои едва ли ще има, най-много да вкарат хлапето като камео някъде, ако и това.
6/10

Barbie - мързи ме да пиша дълъг пост, но е около 20 пъти по-як отколкото очаквах, прасна ме с гениалност и рекламен такт като първия лего филм.
9/10
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Delegat » Tue Feb 06, 2024 10:31 am

Argylle - като цяло доста ми хареса, Брайс Далас Хауърд и Сам Рокуел са страхотни заедно. Като цяло не харесвам Кингсмен филмите на Матю Вон, но тук някак си е напипал златната среда, историята, макар и клиширана, бе достатъчно интересна, а финалът макар и супер over the top, поне за мен беше перфектен.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Tue Feb 06, 2024 2:38 pm

"Пчеларят":
https://www.imdb.com/title/tt15314262/
Този филм е това, което всичките други екшъни на Джейсън Стейтъм искат да станат, като пораснат.
Съвсем сериозно.
Или пък не, де да знам.
Въпросът е, че ми хареса доста повече, отколкото се надявах. Стейтъм е много еднотипен актьор, обаче тук ролята му пасва като ръкавица. Сценарият е доста приятен, макар и съвсем абсурден, и стига до крайности, които не очаквах. Бойните сцени са в обилно количество и сигурно са най-добрите в цялата кариера на Стейтъм, а това, все пак, говори много.
Изобщо, кефих се и ще го гледам пак по някое време. Не е за хора, които не харесват екшън.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Wed Feb 07, 2024 8:37 pm

"Туистър":
https://www.imdb.com/title/tt0117998/
За втори път, двайсет и няколко години по-късно.
Като хлапе го харесах много, обаче в главата ми беше останал спомен само за летящи крави.
Сега също го харесах много, понеже харесвам екшън с ефекти... Много ефекти, все още си държат нивото, а звуковото оформление е нема такъв кеф - особено една конкретна сцена, която трябва да влезе в учебниците по озвучаване на филми.
И има летящи крави.
В сценария на Майкъл Крайтън има немалко готини идеи, визуално е убийствено, а и в самата идея да се покажат торнадата като нещо, което има свой собствен разум, има нещо адски очарователно.
Актьорите обаче пречат. По-добре да бяхме гледали само как торнадата унищожават всичко по пътя си. Хелън Хънт, която иначе е страхотна актриса, тук е на моменти откровено зле, а и някой трябваше да й каже, че тежка и опасна физическа работа просто не може да се върши с пусната коса. Да се беше вързала на опашка, нямаше да изглежда по-зле. Бил Пакстън е една-две идеи по-добре, обаче образът му е тотално сбъркан. Като цяло - понеже съм отгледан от опитни планинари, а и аз самият и съм се занимавал с екстремни неща - та не се радвам особено на хора, които си рискуват живота от чиста простотия или заради тръпката, или други такива, когато това, с което са се захванали, е достатъчно опасно и без това.
Та така. Приятен филм. Само някой да беше казал на Хелън Хънт да си върже косата.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Sat Mar 09, 2024 2:07 am

"Аргайл":
https://www.imdb.com/title/tt15009428/
Ух.
Надявах се авторите на лошите отзиви да са в грешка и да получим нещо, което поне малко се доближава до Кингсмените на същия режисьор.
Не са и не го получаваме, въпреки че опити има, има и директна визуална имитация на първия Кингсмен.
Филмът е просто тъп. Съжалявам. Има обилно количество добре хореографиран екшън, обаче Брайс Далас Хауърд стои просто нелепо в динамичните сцени. Сам Рокуел е малко по-добре, но филмът сигурно щеше да радва повече, ако цялата хава с романа я нямаше и вместо това гледахме Хенри Кавил и Джон Сина като романтична двойка шпиони, честно.
Не очаквах двестамилионен блокбастър да е откровено зле визуално, между другото. Заснет е добре и е яркоцветен, само че толкова много и толкова очевиден зелен екран, използване на компютърни ефекти за практически всичко, дори там, където не са необходими... Котката на главната героиня беше видимо анимационна твърде често. Саундтракът е прекалено постен, но поне е шумен и бомбастичен.

Идеята, всъщност, е доста готина. Омесва "Ръкописът на Чансълър" на Лъдлъм с диващината от поредицата на Анди Макдермът за Нина Уайлд и Еди Чейс, вкарва гигантска доза пародия и...
Мен, за жалост, не ме забавляваше почти изобщо.
Да бяха наели Джейн Голдман да напише сценария, и може би щеше да стане - тя е написала сценариите за повечето читави филми на Матю Вон, включително първите два Кингсмена. Защо тук я няма?
А и трябваше да има повече кръвчица.
Както и да е, недоволен съм.
А уж съм коткаджия и се кефя на тъп екшън.
Уф.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Martix » Sun Mar 10, 2024 1:28 pm

Inside - добре направен медитативен трилър, но доста скучен и празен откъм съдържание. Уилям Дефо, очаквано прави силна роля, все пак филмът е моноспектакъл с елементи на импровизация, няма как иначе. Но единственото което ще запомня от този филм след години, е че в него разказват един от любимите ми български вицове - този за сармичките, който ми и е все така смешен след толкова много години, и странно подходящ за филма.
7/10

Secret Headquarters - слабичко, това че се оказа напълно детски и Оуен Уилсън има само 5 минутно камео не ми пречи много, но това че е евтин и действието се развива в едно хале вече ми дойде в повече откъм мързел.
5/10

The Family Plan - средняшка екшън / family road trip комедия с готини герои и скучен екшън. Става за едно гледане.
7/10

Aquaman and the Lost Kingdom - стандартен компетентен супергеройски екшън. Якичък, но далеч от качеството на първия. Сценария е много нагласен, хуморът е почти, злодея е няма такова разочарование, само екшънът и ефектите са на топ ниво (но отново, не са по-добри от тези в първия филм). Ако беше среден филм от DCEU-то нямаше да ми направи впечатление, но като край на вселената стои малко недоопечен.
8/10

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes - не съм сигурен защо съществува (добре де, сещам се една причина почваща със буквата $). Става, но му липсва искрица живот и две шепи сценарий. Tom Blyth е харизматичен и перфектно пасва на подобна dark academia роля, а в другата крайност Rachel Zegler въобще не става за тази роля, играта й е пресилена, а с пеенето направо си прекалява, макар там вината да не е само нейна. Историята е трябвало да я разкажат в друг ред, може би с някакви флашбеци, защото във hunger games филм hunger game-а да се случва в средата и след това имаме някакви селски идилии в продължение на над час, недобре.
6.5/10

A Man Called Otto - приятен, но съм сигурен че тази история би могла да се разкаже и по-добре (а може и да е била вече, не съм гледал шведския оригинал). Том Ханкс си държи нивото, но ролята му не е толкова сложна, само трябва да се мръщи. Истинската звезда на филма е Mariana Treviño в ролята на устатата съседка, а и котката не е зле.
7/10

La La Land - колкото Ема Стоун се пръска от игра, толкова Раян Гослинг стои като статуя и само отвреме навреме свири на джаз пиано като хала. Много приятен филм, хареса ми сто пъти повече от Вавилон, нищо че е правен с много по-нисък бюджет. Музиката беше добре, макар да не съм фен на жанра IRL. Визуално е много запомнящ се, камерата танцува плавно, страхотни цветове също така. Абе, пипната работа.
8/10
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Fri Mar 15, 2024 7:48 pm

Не догледах "The Holdovers":
https://www.imdb.com/title/tt14849194/
Някъде в средата на филма двама от котараците ми решиха да се сбият. Събориха една бутилка с лимонада, а тя експлодира и опръска навсякъде с лепкаво газирано. Последвалото чистене лиши абсолютно всички в стаята от всякаква енергия за гледане на каквото и да било.
Самият филм обаче, поне докъдето го гледах, беше една-две идеи по-муден, отколкото очаквах. Не е никаква комедия, но е интересен и ще го догледам, когато ми се събере мозъкът. Хубаво снимане и страхотни актьорски изпълнения. Очевидно е накъде е тръгнала историята.
Усеща се някаква носталгия към време, в което не съм живял, нарязана от доста тъга. Носталгията ме дразнеше.
Учудвам се, че няма номинация за операторската работа.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Sat Mar 16, 2024 6:57 pm

"Тримата мускетари: Милейди":
https://www.imdb.com/title/tt12672620/
Преводът не беше добре. Супер много граматични и пунктуационни грешки, практически навсякъде думата "крал" беше с главна буква, имаше един момент, в който д`Артанян заплашваше един тип с кинжал, а в превода пишеше, че държи меч...
Заради това с меча и други подобни изпълнения твърде често имах чувството, че гледам превод от английски - което само по себе си не е проблем, и аз направих фенския превод на предишния филм от английски, обаче гледах да не си личи.

С това на ума - филмът е готин. Книгата съвсем за нищо я нямат вече - третирали са я като някакъв наръчник, от който да си взимат неща тук-там и да игнорират всичко останало. Целият епизод с Фелтън го няма и неговата роля е прехвърлена на Констанс Бонасьо и много, наистина много съкратена. Цялата хава около обсадата на Ла Рошел е променена напълно. Горе-долу всичко е променено напълно, обаче е хубав приключенски филм със страхотни бойни сцени и нелоша история с интриги и жестокост. Милейди е екшън герой и даже има дуел с д`Артанян. Достоен противник му е. За жалост, въпреки че филмът се казва "Милейди", нейното екранно време не е толкова, колкото очаквах. При все това обаче Ева Грийн е сила и през цялото време подкрепях Милейди в горе-долу всичко.
Свършва супер отворено.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot], Yan and 26 guests