Гледано напоследък, Част VI: 2049

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Tue Jan 03, 2023 3:30 pm

Да не повярваш, съм на същото мнение като горното. Violent Night е много приятна простотия. От типа филми, дето са се чудили как да направят всяка следваща сцена по-идиотска и забавна, без да ги еня много за смисъла. Каскадите ги бива, екшънът е много кървав и често не е дигитален, което евала. Дейвид е чудесен викинг дядо коледа и само яд ме хваща колко опропастиха неговия хелбой.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Martix » Tue Jan 03, 2023 4:03 pm

Хах, джинкс, снощи гледах Violent Night погрешка (мислех че съм си пуснал филма със santa claus military killer робота, а той се оказа друг). Не беше лош, за това което предлага. Доста по-професионално направен от Fatman, а и като се има предвид, че е от Томи Виркола (of what happened to monday fame) си е направо дюшеш, че е толкова гледаем. Само не ми хареса, че бяха счели за нужно да сложат обичайните за коледни филми клишета злодея да е спрял да вярва в дядо коледа през детството си и сега води война срещу щастието, даже се казваше Гринч. Така или иначе филмът е прекалено кървав за деца, можеха да си го направят adult only без тея глупости.
7/10

И чекнах новия The Batman, лекинко е оверхайпнат. Визуално е красив за толкова кафяв филм и не на едно и две места прилича на корицата на комикс. А и цялостната идея за батман във сериозен филм със серийни убийци ме кефи.
Обаче сценария е толкова зле горкия, и въобще не оправдава 3-часовата дължина, спокойно можеше да резнат последния 1 час и да сгъстят там малко нещата и щеше да стане по-добър филм. Батман е напълно безгласен герой, който само се влачи по scavenger hunt-а и не прави никакво детективстване. На Анди Съркис можеше да му махнат всичките сцени и нямаше да се забележи загуба. Самия случай е зле нагласен като логическия скок в мисленето на злодия преди финалното разкритие си е направо дебилен и сложен само за фенсървиз, щото нашето момче не може да не е центъра на вселената в собствения си филм:
Spoiler: show
става въпрос за логиката му Брус Уейн е богат, следователно трябва да умре, която по никакъв начин не следваше от досегашните разкрития, нито беше свързана директно със случая.
Иначе ридлъра ме израдва, особено сцената в кафенето беше един път (но пък после имаше и тъпи сцени с него кат почне да вие). И батманът визуално и като игра е топ, жалко че са нямали и писач на ниво, за да доближат the dark knight.
6/10
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by penzata » Tue Jan 03, 2023 5:52 pm

Martix wrote:
Tue Jan 03, 2023 4:03 pm
И батманът визуално и като игра е топ, жалко че са нямали и писач на ниво, за да доближат the dark knight.
6/10
Съгласен за "писането" на The Batman, заслужаваше повече. И все пак си остава втория ми любим Батман филм.

Сценарият на "The Dark Knight" e същата простотия; от друг тип, но същата. Съшити с бели конци неща, само и само, за да се получи фабулата, не ми е никак писане "на ниво".
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Thu Jan 05, 2023 2:03 am

"Брутална нощ" и на мен ми хареса. То където е набъркан Дейвид Лийч е ясно, че ще има готин екшън - даже в "Хобс и Шоу", което иначе е безобразна тъпотия, проблемът беше по-скоро в количеството тресня, а не в качеството й. (И в това, че няма дори дигитална кръвчица, за разлика от всичко друго, по което Лийч е работил като режисьор или продуцент от "Джон Уик" насам.)
Та така, в това новото за Дядо Коледа има готини каскади, плюс простотия, плюс кървища, плюс жизнеутвърждаваща холмаркова комедия навръх всичкото, и то работи добре. Направо съм учуден. На Томи Виркола имам чувството, че му е физически невъзможно да направи филм, в който да не се лее кръв с кофите. И това за Понеделник, което явно не се харесва тук, но на мен ми допадна твърде много, и "Хензел и Гретел" също са бая кървави.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Martix » Thu Jan 05, 2023 11:49 am

penzata wrote:
Tue Jan 03, 2023 5:52 pm
Сценарият на "The Dark Knight" e същата простотия; от друг тип, но същата. Съшити с бели конци неща, само и само, за да се получи фабулата, не ми е никак писане "на ниво".
Възможно е, не съм го гледал от бая години и вече не помня как му беше писането на него (но пък поста ти пасва точно на 3-ката, която наистина е тъпо съшита поне откъм фабула). Може би разликата за мен идва оттам, че в тъмния рицар режисурата не фокусира вниманието ми толкова върху фабулата и диалога, а the batman, бидейки ноар, беше така направен че във всеки момент вниманието на зрителя да е насочено с лупа към въпросното писане, и всякакви дефекти изпъкваха. Примерно щедрото използване на comic-like punchline цитати тип I'm vengeance и загадките на ридлъра в the batman ми бъркаше в здравето всеки път, а не помня да съм имал такъв проблем с рицаря, който също е пълен с такива цитати.
Нз, може би просто щото онзи ми е любимия батман филм и му прощавам разни работи. :ninja:
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by penzata » Thu Jan 05, 2023 12:28 pm

Martix wrote:
Thu Jan 05, 2023 11:49 am
penzata wrote:
Tue Jan 03, 2023 5:52 pm
Сценарият на "The Dark Knight" e същата простотия; от друг тип, но същата. Съшити с бели конци неща, само и само, за да се получи фабулата, не ми е никак писане "на ниво".
Възможно е, не съм го гледал от бая години и вече не помня как му беше писането на него (но пък поста ти пасва точно на 3-ката, която наистина е тъпо съшита поне откъм фабула). Може би разликата за мен идва оттам, че в тъмния рицар режисурата не фокусира вниманието ми толкова върху фабулата и диалога, а the batman, бидейки ноар, беше така направен че във всеки момент вниманието на зрителя да е насочено с лупа към въпросното писане, и всякакви дефекти изпъкваха. Примерно щедрото използване на comic-like punchline цитати тип I'm vengeance и загадките на ридлъра в the batman ми бъркаше в здравето всеки път, а не помня да съм имал такъв проблем с рицаря, който също е пълен с такива цитати.
Нз, може би просто щото онзи ми е любимия батман филм и му прощавам разни работи. :ninja:
О, да, постът абсолютно пасва на 3-ката. :mrgreen: Иначе си прав, най-вероятно е до режисурата.

Дъ Дарк Найт ми е от филмите, които след всяко гледане все повече не ми харесват: не само като сценарий, а и като визия, игра и режисура. Адски ми хареса като излезе, то беше и егати бума, егати чутовния каст, ама с времето като че ли Батман Бегинс е най-добрият в трилогията, с все кусурите си.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Ghibli » Thu Jan 05, 2023 2:59 pm

Гледах Glass Onion и
Spoiler: show
идвах да се карам на човека, който ме оспойли за сюжета, обаче сега като препрочетох трите мнения на предишната страница, установих, че нито едно от тях не казва кой е убиецът. Но някак успях да се оспойля от вас въпреки това! На други места не съм чела нищо за този филм! Кажете какво е това значи!
Филмът ми хареса като цяло, но без превъзходни степени. Не е лош, но не е и велик.
Spoiler: show
Направо си плачеше за малко повече зъби и абсурдизъм на някои места. Не ми хареса унищожаването на "Мона Лиза" дори в качеството на инструмент за възмездие, ей такава чувствителна се оказах на тема древни шедьоври. С унищожаването на съвременните шедьоври на килограм нямах проблем :mrgreen:
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by penzata » Thu Jan 05, 2023 9:48 pm

Ghibli wrote:
Thu Jan 05, 2023 2:59 pm
Spoiler: show
Направо си плачеше за малко повече зъби и абсурдизъм на някои места. Не ми хареса унищожаването на "Мона Лиза" дори в качеството на инструмент за възмездие, ей такава чувствителна се оказах на тема древни шедьоври. С унищожаването на съвременните шедьоври на килограм нямах проблем :mrgreen:
Дюд, и мен това най ме бъгна. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Fri Jan 06, 2023 2:30 am

"Bleach":
https://www.imdb.com/title/tt5979872/
Егати и комплексарската история, в която главният герой стана шинигами и моментално се сдоби с най-големия, дълъг и дебел меч от всичките шинигамита, в последната битка си премери меча с лошото шинигами, а за да я спечели, трябваше да му го пререже... Такова... Фалическо бе, да му се не знае.

Честно казано, ако не беше откровената комплексарщина на ниво сценарий, в която буквално всичко живо се възхищава на главния герой, с все лошите, които уж го мразят, може би щеше да става за нещо. Ефектите бяха хубави. Екшънът - твърде стойкаджийски и твърде аниме по възможно най-грешния начин. Сценарият - могъщо избиване на комплекси, а когато не е такова, е откровена глупост.
Това нещо пада в абсолютно всичките капани, които игралната адаптация на "Rurouni Kenshin" успя да избегне. Евала.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Sun Jan 08, 2023 10:17 am

Puss in boots 2 е истината. Не знам защо съществува, ама от воле се нарежда до големите на дриймуъркс. Тоя филм е абсолютен кеф и хайп от до.

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Shamajotsi » Sun Jan 08, 2023 12:48 pm

Чакай ся, такъв коментар е опасен. Тва сериозно ли го думаш или с ирония?

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Totenkopf » Sun Jan 08, 2023 1:24 pm

Хах и аз се зачудих, но така или иначе няма да го гледам

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Sun Jan 08, 2023 1:41 pm

Филм на годината материал е, а сме януари. Анимацията е разкошна, даже бърка в на Спайдърмен кацата с мешането на анимационни стилове, войсактингът е на ебаси нивото, смешно е, историята е сладка. А екшън сцените са бижу.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Xellos » Sun Jan 08, 2023 10:20 pm

Много е приятно за гледане факт. :mrgreen:

304909261_628802208812859_4743281050823065152_n.jpg
304909261_628802208812859_4743281050823065152_n.jpg (5.35 KiB) Viewed 1315 times
:ninja:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Wed Jan 11, 2023 1:02 am

"Беглецът":
https://www.imdb.com/title/tt0106977/
Филм на почти трийсет години. Остарял е прекрасно. Харисън Форд в топ форма и като актьор, и в каскадите, приключенски дух и напрежение на корем, готин сценарий и Томи Лий Джоунс, който печели "Оскар" за ролята на Томи Лий Джоунс и си го заслужава напълно. Бях го гледал като тийнейджърче. Не го помнех изобщо. Хубав филм е.

"Правилата на играта":
https://www.imdb.com/title/tt0473705/
Гледах го, когато излезе. Тогава ме помля. Бях решил, че е един от най-добрите политически трилъри изобщо... Не е. Не е остарял добре. Много увъртян сценарий, сложен сюжет и прочие - явно това ми е харесало някога, обаче от доста време насам предпочитам по-прости истории, а и при този, навръх цялата сложнотия и заигравка с важни теми, е откровената страхливост на авторите, както и тоталното незачитане на понятия като "конфликт на интереси". Чисто визуално изглежда странно - като доста от филмите от оная епоха, всъщност. Актьорските представяния са на добро ниво, макар че Ръсел Кроу изглежда много по-стар от Бен Афлек и е малко трудно да повярваме, че са били състуденти. Хелън Мирън е страхотна.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 21 guests