Гледано напоследък, Част VI: 2049

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Ghibli » Fri Jun 23, 2023 12:40 am

@tigermaster, благодаря за подробния преразказ!
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Mon Jun 26, 2023 11:56 pm

Гледах "Extraction":
https://www.imdb.com/title/tt8936646/
Този път го догледах до края.
Предния път, като го гледах, явно ме е хванал в лошо настроение, защото сега, всъщност, ми хареса много. На моменти хореографията на битките е прекалено подредена, а и жълтият филтър е много жълт, но пък каскадите са си наистина хубави, сценарият бива, а Крис Хемсуърт е страхотен.
Сега следва вторият.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6925
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Yan » Tue Jun 27, 2023 11:16 am

tigermaster wrote:
Mon Jun 26, 2023 11:56 pm
Гледах "Extraction":
https://www.imdb.com/title/tt8936646/
Този път го догледах до края.
Предния път, като го гледах, явно ме е хванал в лошо настроение, защото сега, всъщност, ми хареса много. На моменти хореографията на битките е прекалено подредена, а и жълтият филтър е много жълт, но пък каскадите са си наистина хубави, сценарият бива, а Крис Хемсуърт е страхотен.
Сега следва вторият.
Доста приличен е първият Extraction, вторият е още от същото. Направих си маратон в неделя и ги гледах един след друг. Във втория се набиха малко повечко глупости на очи и на моменти биеше на фантастика, но се преживява. Определено е правен с идеята за трети филм.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Wed Jun 28, 2023 12:27 am

Още от същото е, обаче е готино.

Разбира се, появи се Даниъл Бернхард - имам чувството, че той трябва да бъде убит от всеки герой от тази екшън вълна. Джон Уик, Никой, Атомната блондинка, сега и Рейк... Нищо, кефи ме. Дано получи и главна роля в някой такъв филм. Едно време го харесвах в "Мортал Комбат".
Хемсуърт обаче е ОМГ, особено във втория филм - прави неща, които бих очаквал от актьор боец като Скот Адкинс, примерно.
Искам Сам Харгрейв да продължи да режисира такива екшъни.
Тийнейджърът не ми хареса, че беше пълен идиот, сценарият като цяло не беше напълно безпроблемен, обаче откъм зрелище филмът компенсира всякакви проблеми.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Sun Jul 02, 2023 8:17 pm

"Планетата на съкровищата":
https://www.imdb.com/title/tt0133240/
Като цяло - хареса ми горе-долу колкото очаквах, обаче аз харесвам такива приключения, та това не е учудващо. Като излезе, бях във фаза демонстративно да не харесвам дисниевите мюзикли, затова не го гледах тогава. Май трябваше. (Най-малкото - не е мюзикъл и нямам представа защо тогава очаквах да е.) Щях да го оценя по-добре.
Истината е, че поне донейде разбирам защо филмът не се е представил добре финансово. Прекалено странен е, но същевременно е прекалено детски, а фантастичният сетинг няма на практика никакво значение за цялостното развитие на историята, като изключим хавата с порталите накрая.
Другият проблем е, че Джим Хокинс е идиот, а идиотщината му се възнаграждава прекалено често. В книгата не го помня такъв. Комбинацията от класическа и компютърна анимация сигурно е изглеждала впечатляващо преди двайсет години. Сега обаче не беше така.
При все критиките обаче - хубаво приключение, а и дизайнът на Джон Силвър сам по себе си осмисля филма. Плюс, че все пак е готино да видиш нещо с толкова развинтена визия.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Litz » Wed Jul 05, 2023 12:25 am

@tigermaster Много е интересно историята на тоя филм. Мъскър и Клемънс (аниматорите) са искали да го направят още 87 някъде и го предлагат на Айзнър и Катценбърг, заедно с малката русалка.

Шефовете им казват "Тва първото, не ни кефи, ама направете Малката Русалка и може и да помислим"
Няколко години двамата пак отиват с идеята за тоя филм и Аладин "Шефовете, пак казват Аладин става, ама тва другото не"

Пак минават няколко години и двамата пак отиват с тая идеала и шефовете казват, "Аре от нас да минем, ще го направим, ама първо направете такъв друг филм и тогава вече ще продуцираме вашия филм" и накрая го правят :lol:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Sun Jul 09, 2023 12:56 am

"Присъда за продан":
https://www.imdb.com/title/tt0313542/
Поредният адвокатски трилър, който гледам напоследък. Всъщност е бая готин филм. Дъстин Хофман и Джийн Хекман са страхотни, Джон Кюзак и Рейчъл Вайс - също. Сюжетът е интересно завързан, само дето е някакво абсолютно фентъзи как беше размазано оръжейното лоби в крайна сметка. (Не е спойлер това, за всеки е ясно какъв ще е завършекът на филма, а и е правен преди двайсет години.) Но пък е хубаво да се правят такива филми, белким това се превърне и в реалност. Доволен съм, че и отгоре. Бих го гледал пак след време, като грандиозният сюжетен обрат ми изфиряса от главата.

"Индиана Джоунс и реликвата на съдбата":
https://www.imdb.com/title/tt1462764/
Целокупният интернет е пълен с критики за всякакви глупости, обаче на мен филмът ми хареса много. От километри си личи различната режисура обаче. Даже не знам как да го опиша, обаче почерка на Спилбърг определено го няма. Не е за лошо, но е добре да се знае. Липсва и грандиозен двубой с много силен противник, какъвто има във всеки от предишните филми.
За много хора, гледам, фактът, че героинята на Фийби Уолър-Бридж има доста голяма роля в приключението, е проблем, даже видях немалко сравнения с Епизод 7, където Рей напълно измести Хан Соло от всичко, само че... Трябва да се каже - тук главен герой е Индиана Джоунс, той е най-важният и той си остава най-важният до самия край на историята.
Истината обаче е, че филмът е много по-тъжен от предишните. В самото начало става ясно, че семейната идилия, която краят на "Кралството на кристалния череп" обеща, не се е случила - синът на Инди е загинал във война, а бракът му се е разпаднал. Оттам нататък главният герой през огромна част от времето се държи като уморен от живота пенсионер...
Само че е Индиана Джоунс и като стигне до преследвания и екшън, все така е страхотен. Има и немалко хумор, обаче е по-приземен, отколкото беше някога. Има и горе-долу толкова щастлив край, колкото е възможно с такова начало.
В тази връзка - Харисън Форд успява да придаде нова дълбочина на образа. Фийби Уолър-Бридж е готина. И двамата стоят хубаво в динамичните сцени. Мадс Микелсен е подобаващо отвратителен, а и - в рамките на жанра франчайза - образът му е мотивиран интересно.
Визуално е толкова добре, колкото може да се очаква. Някои сцени се пукат от атмосфера, мащабно е, готино е, има шейсетарски рокендрол, обаче е толкова различно от старите филми... На моменти прилича повече на сериала "Дамски гамбит" откъм визия - и това сигурно е заради епохата.
Музиката обаче си е типичен Инди - и не само заради повтарянето на старите теми. Просто е бомбастична и приключенска колкото си иска. Яко.
Сценарият не е напълно лишен от проблеми, но е много по-добър от този на четвъртия филм. Има купища намигания към предишните филми - къде визуални, къде в ситуации или реплики, къде - в цялостното структуриране на сюжета, което явно е минало покрай ушите на доста народ.
Spoiler: show
Защото както в "Похитителите на изчезналия Кивот" нацистите в крайна сметка се оказаха обречени на провал от самото начало заради собствената си глупост и незнание, но Индиана Джоунс спечели своята победа срещу Белок, така стана и тук - в края става ясно, че планът на Фьолер не би могъл да успее по никакъв начин, но пък Индиана Джоунс спечели своята победа срещу... Срещу какво ли не, реално.
Както и да е, радвам се, че гледах филма.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Mon Jul 10, 2023 6:36 pm

"Граф Монте Кристо":
https://www.imdb.com/title/tt0245844/
Бях забравил, че съм го гледал преди двайсетина години в гимназията. После се сетих - тогава ми допадна горе-долу като приключенски екшън, но не и като адаптация на книгата - която тогава ми беше съвсем прясна в главата.
Мнението ми сега е на практика същото. Във филма има няколко хубави дуела, на моменти е сниман добре и музиката е великолепна, обаче цялото издиша през много дупки. Джим Кавийзъл е прекалено стар за младия Едмон Дантес и прекалено млад - за възрастния граф Монте Кристо - изминалите години и престоят в замъка Иф не се отразяват на външния вид на героя изобщо, само дето в началото, явно за да предаде невинността и наивността на Едмон, Кавийзъл постоянно гледа като агънце - досадно е. Мерседес след годините, прекарани в неприятен брак, се е подмладила и разхубавила. Фернан Мондего и Вилфор не остаряват.
Участва и Хенри Кавил в ролята на петнайсетгодишния Албер Мондего. Прави добра роля младежът и дори и на ония години има хубаво присъствие.
В сценария очевидно първоначално е било включено много повече, обаче после някой на случайни места е рязал с голямата ножица. Предсмъртните думи на абат Фария бяха някаква пушка на Чехов, която така и не гръмна истински. Има и други такива проблеми - въвеждат се герои, които не стигат доникъде, а отмъщението на Едмон така и не достига до абсолютно изпепеляващия мащаб, който си спомням от книгата.
Като цяло - не е лош филм, но не е и кой знае какво.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Wed Jul 26, 2023 12:26 am

"Тримата мускетари: Д'Артанян":
https://www.imdb.com/title/tt12672536/
Изключително свободна адаптация на книгата, която обаче запазва до голяма степен духа й.
Липсват слугите на мускетарите - а те бяха готини.

Докато гледах този филм, през цялото време се чудех защо почти всичките адаптации на тази книга са за деца - защото, в крайна сметка, това е история за изневери, политически интриги и ужасяваща жестокост, а тук, при все немалкото волности при адаптирането, това е изведено на преден план. С това на ума - филмът не е много подходящ за деца. Като се стигне до екшън, е хаотично, скоростно и кърваво, с хубава хореография, разнообразни движения и разпознаваем боен стил за всеки от главните герои. Сценарият е приятен, доколкото можах да го преценя. Този филм не покрива всичко - явно голяма част от историята ще остане за продължението - "Миледи", което би трябвало да излезе около Коледа. С това на ума - Ева Грийн със сигурност ще бъде страхотна Миледи в своя филм, тук също е чудесна, но просто не е централен образ. Франсоа Сивил като д'Артанян обаче е направо велик. Добре играе, добре стои в екшъна... Атос, Портос и Арамис са пичове и всеки от тях се разпознава веднага, макар че актьорите са двойно на годините на литературните първоизточници, а има и доста промени. Портос е би, а Арамис е агресивен гадняр, само че, въпреки това, сърцето му си е на мястото. Атос като че ли е най-близо до образа си от книгата, въпреки че Венсан Касел е с трийсетина години по-стар.
Както и да е, при всички положения това не е най-достоверната адаптация на книгата, обаче се радвам, че я гледах, и чакам втората част.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Fri Aug 04, 2023 2:42 am

"Жената крал":
https://www.imdb.com/title/tt8093700/
Няма да използвам българското заглавие, понеже е сбъркано отвсякъде.
Вчера най-после се ънсъбскрайбнах от канала на Метатрон. От бая време този се държеше като някакъв малоумник от типа на Саргон, обаче с по някое видео на историческа тематика тук-там, а една от причините окончателно да реша да спра да му гледам тъпотиите беше, че научих, че съвсем директно е излъгал за някои неща, свързани с "Жената крал".
Така де...

Не съм специалист по африканска история и не знам какви волности си позволява филмът, обаче трябва да се каже - тук нито се възхваляват поробители, нито се прикрива търговията с роби, извършвана от кралство Дахомей. (Макар че крал Гезо при всички положения е идеализиран твърде много.)
Все пак - твърде често филмът се държи като абсолютно фентъзи, така че съм склонен да му простя неточностите.
Проблемът е, че, също като "Черната пантера", и този филм просто смърди на фантазиите на бели хора за африканщина - с африканеещи танци и дрехи, музика с етно барабани и хорово пеене, измислен и пресилен африкански акцент в устите на английски и американски актьори с африкански произход, госпъл/джаз пеене в една сцена, която просто ми счупи целия филм...
Поне екшънът е по-добър. Бойните сцени са с доста зрелищна хореография и очевидно до голяма степен актьорите си ги играят сами, така че заслужават поздравления. Самите актьори се пукат от харизма и са много готини като цяло. Вайола Дейвис и Лашана Линч са особено прекрасни.
Само че сценарият от един момент нататък е глупост след глупост, като някои от глупостите са напълно озадачаващи. Защо ще ми казват, че една от Агоджи е със счупена ръка, че даже показват щръкналата кост, като две минути по-късно ще я покажат да се бие, да удря с лакътя на строшената ръка, да се подпира на нея, да я препипа търговец на роби и да не забележи нищо... И това е един дребен пример.
Както и да е, не съжалявам напълно, но ми се щеше да е по-добре.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Litz » Sun Aug 06, 2023 11:58 pm

Аз днес си направих един Барбихаймър :ninja: и Барби определено е по-добрият филм.

Опенхаймер

За протокола отидох на аймакс кино (на скъпотия), седях на място одобрено от Нолан, да не каже някой нещо.

Ако трябва да опиша филма с няколко думи това е три часове трейлър. Няма ли кой да му каже на тоя грандоман, Кристофъре, сопри се малко дай им на тия сцени 40 секунди да дишат, не ги кълцай толко брутално, не туряй шибана музика, върху всеки шибан разговор! И изрежи 40 минути от тоя филм


Персонажите ги е хванала липсата, ама това е запазена марка на тоя бездарник. Тоя си умре да каства най-известните и талантливи актьори за момента, за да компенсира факта, че той е неспособен да пише хора. Не го може. Абсолютно всеки персонаж е взаимно заменим, няма никаква характеризация, освен акцента на различните учени, никаква дълбочина нищо. Некви предмети просто. Двете пачи са пачи. Особено комунистката пача, изиграна от Флоренс Пю. Начи, ако кажете, че съм хейтър, ще ви кажа, че не съм, защото единственото нещо, което знаем, за нея е че е комунистка и че не иска да ѝкупуваш цветя. Честно очаквах песента на Майли да тръгне по едно време. С тази пача, е свързвана и най-безумната сцена не само в този филм, но и в киното изобщо. Да не говорим, че циците на Флоренс Пю бяха абсолютно излишни. Толкова second hand embarrassment, толкова криндж, идваше ми да си изляза. Хората около мен също. Втф беше това.

Слагам в спойлер:
Spoiler: show
Опенхаймер и комунистическата пача правят секс. По време на секса, тя става, директно грабва Бхагават гита, качва се отново върху него, те продължават да се чукат и тя го кара да почне да чете и да каже по време на секс "I am Become Death, the Destroyer of worlds


:shock:

Втф? Каква е тая простотия? Погнусена съм.

Продължаваме напред с Тринити теста, начи тоя претенциозен чекиджия, дето обяснява колко е велик, за да не ползва сиджиай, кара Тринити теста, да изглежда като фойерверка на нова година. Никакъв импакт, нищо. Това трябва да изглежда грандиозно, а е неква мини експлозийка там. Несериозно е.

Килиан Мърфи е прекрасен и Робърт Дауни е як, та зарад тях 5/10. И мисля да не си причинявам филми на Нолан повече.



Барби.

Барби беше доста готин, Раян Гослинг трябва да вземе Оскар. Филмът е визуално пиршество. Музиката е доста приятна, саундтракът е доста добър освен butterfly. И филмът оставя сцените да дишат. Малко е product placement, ама доста приятно ми мина времето. Имаше персонажи с персоналити и всичко. Та
8/10

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Mon Aug 07, 2023 12:23 am

Аз "Опенхаймер" на кино няма да го гледам, понеже още ме заболява главата, като си спомня колко физически неприятно беше гледането на "Тенет" в зала. Като се появи някъде за стриймване евентуално.

"Барби" обаче брат ми ходи да го гледа и каза, че е як филм. Да ми се кротнат малко ангажиментите, и може да отида да го гледам.

Както и да е, аз сега гледах "Звезден прах". Не го бях гледал от поне десет години. Все така готин филм е. Някои от ефектите не са остарели добре и на моменти зелените екрани бодат в очите. Не знам и в днешно време как ще се приеме образът на Робърт де Ниро - макар че е забавен и човекът играе великолепно. Бях забравил и колко откровено зловещ е на моменти филмът. Върви по логиката на класическа приказка, обаче отдолу достатъчно често избликва гадост...
Иначе, филмът е все така чудесно написан и прекрасно заснет, и с един от най-добрите фентъзи саундтраци изобщо. Чарли Кокс е готин, Клеър Дейнс се зъби прекалено много на моменти, обаче и тя е готина, а Хенри Кавил е доста забавен в малка, но запомняща се роля. Мишел Пфайфър и Марк Стронг обаче са най-яките.
Бих го гледал пак.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Litz » Mon Aug 07, 2023 11:35 am

@tigermaster често не си заслужава да се ходи на кино. Тоя филм няма никакво оправдание да е сниман на аймакс, щото няма една сцена дето да го изисква.

Както казах дори бомбата е толкова нефелна, че няма накъде на всичкото отгоре по време на бомбата чуваме спойлер (за криндж)
Spoiler: show
стенанията на комунистическата пача на Флоренс Пю от преди един час когато те се чукат, и се повтаря пак репликата I am become Death the Destroyer of Worlds

Демек ако не сме я хванали тая реплика в началото пак да ни се набиер
Пусни се на Барби иначе

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Ghibli » Mon Aug 07, 2023 4:55 pm

Гледахме го и ние "Опенхаймер" (на аймакс), на мен ми хареса. Не се потресох от
Spoiler: show
секс сцената - някой беше вече написал, че във филма (цитирам) Опенхаймер правел разюздан секс, докато четял цитати от Бхагават Гита (край на цитата), та това не беше изненада за мен. Само не разбрах кое му беше разюзданото на секса, според мен идеята на сцената беше именно в това, че сексът беше доста вял, та се наложи допълнителна интелектуална стимулация. Но всеки с разбиранията си.
За мен също беше прекалено дълъг филмът, макар че ако ме питат, не бих могла да кажа къде да се отреже. Всяка сцена беше ценна с нещо. Но като излезе накрая надписът "написан и режисиран от", първата ми мисъл беше, че наистина щеше да е хубаво да има някой съ-нещо си, който да озапти малко Нолан.

В този ред на мисли, @Litz, забрави, след успеха на този филм Нолан ще стане още по-голям грандоман, отколкото някога е бил.

Във филма наистина има чутовни актьорски изпълнения, дори в ролите от трети план. Дали има липса на персонажи - според мен не. Например героинята на Флорънс Пю - тя е доста развита, но с дребни детайли от рода на това, че поправя хората, които цитират Маркс неправилно. Интелектуално търсеща, сексуално освободена, емоционално нестабилна, жертва на собствената си напредничавост. Но в крайна сметка, филмът се казва "Опенхаймер" и логично е съсредоточен върху този човек, а не върху десетките други личности покрай него, значими за епохата или не толкова.

Като недостатък мога да изтъкна звука - ужасно силен на моменти (не само в прословутия момент на взрива, а и на много други места). Тук зависи и дали ще случи човек на киносалон с нормални разбирания за сила на звука, ние за съжаление не случихме. В същото време на доста места имаше мънкане при репликите, при което се налагаше да разчитам на субтитрите (много им се дразня на тези автентични диалози в киното от наши дни).

Твърдо съм против схващането, че ако няма зрелищни ефекти, филмът (който и да е) не заслужава да се гледа на голям екран. Киното винаги е добре да се гледа на голям екран.
Spoiler: show
Най-малкото на малък екран няма да е така впечатляващ пълният мрак в очите на Труман при онази реплика за вината.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Litz » Mon Aug 07, 2023 8:48 pm

Да уточним за оная сцена не съм казала, че е
Spoiler: show
разюздан секса, а че е криндж и че няма смисъл от него. Какво ни носи, каква е наративната стойност на този секс? За какво служи във филма?

За да събвъртне експетейшъните както казваше един гении, и да сложи тая реплика не по време на Тринити, а на секс, за да е по-претенцизно.

И после пак го казва по време на Тринити?
При персонажите за мен няма плътност. Аз не разбирам какво Опенхаймер намира в нея (самият факт, че и двете не ѝ помним името и показателен бТВ), смисъл той кръщава Тринити на поема, дето и двамата я харесват, но не разбираме какво тя му дава, как го кара да се чувства, щото нямат една сцена дето да продължи повече от десет сцени.

За мен е проблем ако абсолютно всички персонажи са запазени в нечия глава като Героят на Еди кой си актьор. Айде да пропуснеш някое име тук там става, но да ти се случва с много персонажи това е проблем. Кому е нужен актьор от класата на Рами Малек за роля от буквално 2 минути и 30 секунди, която ни изисква особен талант?

Аз честно не помня името на никой друг освен Опенхаймер, Строс, Айнщайн и Нилс Бор
и Робърт Телър. И всичко друго сега се появи Мат Деймън и онзи от Валериян, ето го Рами Малек, уу Кейси Афлек, ааа Емили Блънт, ето го Джош Хартнет, рибуут Хан Соло, Денис Куейд Джуниър и той е тук, Матияс Швайгхьофер втф (тука евала, че е взел немски актьор) омг сега и Гари Олдман се появи вече нимоа.
Обикновено като гледам филм, мога да помня имена на герои, ама тука няма с какво да ги запомниш освен с имената на актьорите.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests