Гледано напоследък, Част VI: 2049

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20289
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Xellos » Wed Apr 12, 2023 1:49 pm

Правилното хранене стана ептен лукс в града. :x Ся ходих да си купувам пробиотик и мезим, че празници, пък аз нямам угризения в какво ще забия вилицата и ще убия човек за един топъл козунак и махам белтъците с пинсета. Иначе правилно хранене да се обяснава en masse е малко загубена кауза, а и след 40 шкембенцето е неотменна част от ежедневието ти.
Не знам за Китът, ма по TLC имаше едно My Big Fat Fabulous Life, което мярках и е отлично предупреждение как изглеждат 200+ кила. :shock: :shock: :shock:
:ninja:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Litz » Thu Apr 13, 2023 11:58 am

Аз бтв имах хранително разстройство - binge eating и съм правила неща от купуване на три пакета чипс или снакс, защото си мислех, че продавачът ще сме съди ако си купя един чипс, но ако взема няколко, ще мисли че имам приятели и с тях ще ям чипса. Имах доста болен мозък. При тоя тип пристрастяване кофтито е, че не можеш просто да не ядеш, а трябва да развиеш някаква адекватна връзка с храната.

Покрай кето култа, забелязвам, че въглехидратите са страшно демонизирани, като някво зло, ама по себе си забелязвам, че са ми нужни. Като ходя да блъскам у фитнеса, ако не съм хапнала въглехидрат виждам, че не мога да правя елементарни неща и слаби тренировки. И имам интересни наблюдения върху мъжете и нетренирането на крака :lol:

Като човек, който се пак се възстановява от хранително разстройство, знам че всякакви ограничения са бич за мен. Примерно почти не ям месо, яйца и риба, а само леща и бобови, НО ако си кажа спирам ги, мозъкът ми се побърква. Впрочем, трудно ми е да ям достатъчно протеин. Опитвам се да компенсирам с whey protein, но еби го приличам на тийнейджър с акнето си и трябва да премина към вегански скоро, но те са по-гадни на вкус.

Не знам замразените плодове и зеленчуци са топ и като цена и качество и се сцепвам с тях.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Thu Apr 13, 2023 4:02 pm

Бухай креатин, баце. Най-евтиното нещо на пазара, фръгаш една скуупка нейде през деня, например сутрин с попарата и шси помогнеш с протеина. Веганският протеин също е доста арен, освен това често е вкусен, не знам какъв си купувала. Предполагам директно оризовия, който чупи имършъна. Зобни некъв дето вика, че е шоколадов, ванила, сладък демек.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20289
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Xellos » Thu Apr 13, 2023 7:50 pm

Като ви слушам разбирачите си представям, че така ще ми дойдете на погребението. :mrgreen: :mrgreen:
:ninja:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Thu Apr 13, 2023 8:18 pm

Xellos wrote:
Thu Apr 13, 2023 7:50 pm
Като ви слушам разбирачите си представям, че така ще ми дойдете на погребението. :mrgreen: :mrgreen:
тфа е лайф гоълс уе :bigtongue:

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Totenkopf » Wed Apr 19, 2023 9:45 pm

Ок, маниаци време е за едно предложение, което ако досега има за него колебаещи се искам да насърча. Става въпрос за "Кокаиновата мечка" - Отлична черна комедия, която ми достави много, неспирен смях, забавни ситуации, отдайте почит на последната роля на Рей Лиота. Филмът е подходящ и за гледане в компания. За всички почитатели на черния хумор - задължителен гледайте смело!
https://www.imdb.com/title/tt14209916/? ... nm_4_q_coc

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by TheGrimReaper » Thu Apr 20, 2023 9:56 am

За съжаление, маняк/лице/лек (говориш все едно си от Бургас, та използвам подобни епитети) не успя да насърчи нищо в мен да гледам Кокаиновата мечка, която въпреки, че е по действителни събития и участва Кери Ръсел, пак няма да ме накара да гледам нещо такова, поради простата причина, че не ми допада стила и жанра. Но продължавай да пускаш кратки коментарчета за филми, които са ти направили впечатление, все някой може да се върже.

Иначе по темата:

Гледах втория Шазам и след фиаското на Църния Адам и въпреки, че почти навсякъде имаше негативни оценки за продължението, това което видях ми допадна, напълно в стила на предния, на места имаше пошло CGI, но не чак толкова зле, но не е трагедията, която я изкарват.

Уаканда Форева - след като първия ми беше един от по-скучните Марвел филми, реших да не бъда с предразсъдъци за продължението и напълно неутрално подходих към материала, а то се оказа още по-скучен... Да видим третата част какво ще предложи.

Уют - гледах го 4 пъти и това е може би единствената бг продукция на която съм обърнал такова внимание от близо 25 години, импровизациите на Камен Донев са върха, а и всички поддържащи роли също допринесоха за радостта ми от видяното.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6451
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Sat Apr 22, 2023 12:33 pm

"Ghosted":
https://www.imdb.com/title/tt15326988/
Хареса ми. Не е кой знае какво. Има пробойни в сценария и на моменти ефектите са потресаващо зле, обаче е леко и неангажиращо, с приятни каскади и хубава химия между Крис Евънс и Ана де Армас. Забавлявах се, докато го гледах. Друго не ми трябваше.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6451
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Tue Apr 25, 2023 2:57 pm

"Daredevil in the Castle":
https://www.imdb.com/title/tt0055267/
Нееднократно съм писал, че харесвам филмите с Тоширо Мифуне от шейсетте. "Телохранител" вероятно е любимият ми филм. Харесвам и каквото съм гледал на Хироши Инагаки. Това тук е режисирано от Инагаки, с очевидно огромен бюджет, Тоширо Мифуне се раздава в каскадите както не го е правил никъде... И... Ами филмът е пълна тъпотия. Сценарият е много зле, а битките са напълно безкръвни и съвсем безпосочни. Просто няма какво да му гледа човек.

Покрай "Ghosted" се присетих за "Истински лъжи":
https://www.imdb.com/title/tt0111503/
Още се чудя дали да гледам сериала, който започна тази година.
Както и да е, филмът все още си държи нивото. Визуално е горе-долу великолепен, екшънът е съвършено безумен, Джейми Лий Къртис още тогава си заслужаваше "Оскар"-а, а Арнолд Шварценегер е абсолютно дърво, като му се налага да танцува.
За жалост обаче филмът е до голяма степен продукт на времето си и е най-слабото произведение на Джеймс Камерън, като изключим "Пираня 2". Всякакви обвинения в расизъм или ксенофобия са напълно основателни. Из ревютата в ИМДб четох, че филмът е придобил нова популярност след атаката на 11 септември - и това не ме учудва, доколкото е съвсем директна пропаганда в полза на действията на САЩ в Близкия изток. Всичките положителни герои, с едно изключение, са бели американци. (Ако Грант Хеслов се брои за изключение, разбира се.) Всичките отрицателни, с едно изключение, са в някакви отсенки на кафявото - най-вече араби, но и един брой индиец, а и Тиа Карере, която е хавайка, а единственото изключение го изкараха Карлос Чакала. Интересно ми е дали Камерън и останалите са осъзнавали, че правят филма така - понеже като го гледах едно време, не ми направи такова впечатление.

Все още е добър идиотски екшън филм де.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Tue May 02, 2023 3:34 pm

Писък 6 е агресивна глупотевина. Тоя франчайз се изроди в перфектен хейт уач. Такава нелепица стана, а първите 2 филма са легендарни. Ама едно е уес крейвън в творчески порив, друго е разни модерни келеши без грам умение да режисират. Освен това тука са трима олигофрена драскачи, докато първият филм беше писан от един човек, който беше във вихъра си по онова време като става дума за тийн, ученически ужасии - I Know What You Did Last Summer и факултетът са пак негови.

То добре, че всички квичат как се правят филмите по наръки от маркетинговия отдел и всичко се нищи от комитети, ама когато и режисурата и сценариите ги удрят същото и са една тумба некадърници, ептем чувството, че нещото е правено от алгоритъм се засилва.

Абсолютен провал, по-зле от първите 2 нови хелоуина дори. Даже успя да е по-скапан и от писък 5, а тва не мислех, че е възможно.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6451
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Tue May 02, 2023 6:24 pm

"Ренфийлд" се оказа приятна простотия:
https://www.imdb.com/title/tt11358390/
Печели точки, защото Дракула е неподправено зло без абсолютно никакви положителни качества. Даже не е забавно да го гледаш, просто е гнусен и отвратителен колкото си иска, а изпълнението на Никълъс Кейдж е откровен реверанс към Бела Лугоши и Кристофър Лий от едно време.
Никълъс Холт е прекалено добър актьор и неговият Ренфийлд е много по-интересен и въздействащ образ, отколкото има право да бъде. Акуафина е симпатична. Екшънът е кървав, гнусен, добре хореографиран, на моменти върви по логиката на филмче за Том и Джери, само че с кръв и черва, и не имитира "Джон Уик", което също си струва да се отбележи.
Кръвта в някои сцени е прекалено очевидно дигитална.
Сценарият можеше да е по-амбициозен, но пък идеята е готина.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6451
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Fri May 12, 2023 4:42 pm

"Патриотът":
https://www.imdb.com/title/tt0187393/
Когато излезе, и аз, и всички около мен бяхме в настроение да отричаме абсолютно всичко, свързано с лигав американски патриотизъм (извън "Денят на независимостта", разбира се, и то защото там има космически кораби), съответно - не го гледах тогава. Май трябваше, доколкото като тийнейджърче обожавах "Смело сърце", а този филм не му отстъпва.
Гложди ме подозрението, че този филм е основното вдъхновение зад песента на Manowar "Fight for Freedom".
Мисля, че американските гънтарди, които квичат всеки път, когато някой спомене нещо за контрол на оръжията, се отъждествяват с образи като героя на Мел Гибсън тук.
Истината е, че филмът е пълен с реторика, която съвсем откровено не ми харесва, обаче, въпреки това, подкрепях главния герой през цялото време, а и самата история е приятна и добре развита. Екшънът е страхотен. Понякога хвърчи кръв като във филм на Тарантино. Мел Гибсън като се развърти с томахавката в ръце, е просто велик, престрелките са доста надъхващи, а баталните сцени на моменти са абсолютен кошмар. Толкова народ измряха като мухи заради някаква абсолютно безумна военна тактика, а като се намесиха и оръдията, беше :shock: Гледах разширена версия - гюлета смазват глави и късат крайници на поразия.

Визуално - напълно си заслужава номинацията за "Оскар" за операторска работа, даже не бих се разсърдил, ако беше взел наградата. Музиката е страхотна. Темпото е напипано съвсем точно и за тричасовото си времетраене не доскучава и за секунда. Самият мащаб на историята е огромен - има място и за хумор, и за романтика, и за екшън. Актьорските изпълнения са страхотни - след този филм не знам дали бих могъл да гледам Джейсън Айзъкс в положителна роля обаче.
Липсват ми такива (псевдо)исторически екшъни. Трябва да се правят повече, а в ония времена бяха на мода.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5765
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Ghibli » Fri May 12, 2023 5:13 pm

"This is how America casts the British, you see" - Джейсън Айзъкс от някакво интервю за този филм.
Аз го гледах едно време заради Хийт Леджър, невероятен талант беше той, сцената на смъртта на героя му остава в паметта. Освен Джейсън Айзъкс, запомнила съм и Том Уилкинсън с добро актьорско изпълнение. По мое мнение силно отстъпва на "Смело сърце", страда от проблеми с драматичната структура.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Fri May 12, 2023 6:38 pm

Аз като отявлен хейтър на смело сърце (ако се клъцнат баталните сцени и се остави само тая в селото), мани че спасяваш едни 40 минути, ами и филмът е в пъти по-добър, съм доста съгласен с тайгъра. Исторически Патриотът куца като пустиняк, то всичко с гибсън е така, без значение къде се намира около камерата, ама като фентъзи с костюми бая блажи. Но тогава бяха ебаси времената, то тва, гладиатор, малко преди него жана дарк, послед дойдоха бандите на ню йорк, господар и командир, студената планина, последните самураи, троя, александър, крал артур, небесно царство, наливаха се пари в исторически драми с големи баталии и ги бяха разхвърляли в различни времеви епохи. И бяха доста 50/50, някои си вадеха парите, други се сриваха. Ма до един тия филми са супер гледаеми и внушителни.

Ся, не са на бондарчук с половината руска армия на екран впечатляващи, ама то нищо не е. ватерло и война и мир, до ден днешен си остават ненадминати. И си остават аномалия. Но ранните 2000 години, подир успеха на властелина и спасяването на редник раян от холивуд удариха много яко с епиката.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Sat May 13, 2023 11:37 am

tigermaster wrote:
Tue May 02, 2023 6:24 pm
"Ренфийлд" се оказа приятна простотия:
Много е добро. Толкова агресивно ентъртейнинг американски филм отдавна не се беше пръквал. Държи си темпото и нивото от самото начало. Единственият минус е, че има повече холт+акуафина, отколкото холт+кейдж, които са най-добрите сцени във филма, следвани от холт+съпорт групичката. Лобос синчето е супер скритата лимонка на филма. Октровенната бутафория на насилието е по-добре човек да не знае за нея, че идва супер изненадващо.

Въобще иде ерата на горфеста. С него, писък 6, екзорсиста на папата и новия ивъл дет, все имат сцени с много плискане на боя и то за смислени пари. Отдавна пеге 13 насилието във филмите блъска по рейтинга, в сериалите е фраш от екстремно трепане, особено в т.нар. престижни кабеларки, старз и hbo винаги хвърлят с кофите, крайно време беше и игралното кино да се усети и да си напомни, че сума десетилетия блъскаше приходни рекорди от хард R филми. Ся, тва не очаквам да направи некви пари, ама шумът около него и восоките оценки ще накарат доста народ да му обърне внимание... надявам се.

Якото е, че и сякаш се връщат филмите със среден бюджет. Не се делят толкова здраво на престижни инди филмета за по 2 стотинки и турбо прането на пари с по 200+ милиона бюджетните излагации. Некви по-поносими суми се раздават и се дава някаква свобода на действие.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests