Гледано напоследък, Част VI: 2049

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Wed Sep 02, 2020 6:48 pm

"Тенет" бива, обаче както беше първият филм на Кристофър Нолан, който гледах на кино, така може и да ми е последният, особено ако продължи практиката в залите да надуват звука като за стадионен концерт. Заради постоянното басово дуднене в саундтрака имах чувството, че светът вибрира около мен, а и просто ме заболя главата от трещене и бумтене. Иначе е доволно зрелищен филм, страхотен екшън, визуално красив и скъп, с готина идея. Сценарият от един момент нататък става зверски предвидим, а при положение, че очевидно цели обратите да са изненадващи, това е проблем - всичките ги усетих предварително. И много инфодъмп, което си е типично за Нолан - абсолютно всяко детайлче е обяснено отново и отново, и после пак и пак. Идеята си е готина, де, и синът на Дензъл Уошингтън разкъртва в главната роля. (А и, за разлика от баща си, е в добра форма и стои добре в бойните сцени.) Елизабет Дебики извади от ролята си повече, отколкото сценарият й даде, та заслужава поздравления и, честно казано, няма да се разсърдя, ако бъде номинирана за някоя престижна награда. (И все пак беше леко странно горе-долу през целия филм главният герой да не й стига и до рамото. Тя къде че е близо два метра на ръст, ами и покачена на високи токчета...) Руснакът на Кенет Брана беше смешен, пък и ми се ще този тип студеновоенни клишета да бъдат забравени вече. Иначе човекът си е актьор от класа и си го показа и тук, просто бих предпочел да е без холивудския руски акцент. Робърт Патинсън обаче си е съвсем легитимно страхотен, чак ми става неудобно от всичката помия, която излях по него около здрачовете едно време. И той стои добре в екшъна :)

Сега като си чета писанието, май е по-цинично, отколкото трябва. Истината е, че филмът е съвсем чудесен фантастичен екшън, обаче, при все че в началото е бая объркващ, не бих го сложил над "Аквамен", примерно, в нито една категория.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Xellos » Thu Sep 03, 2020 9:38 am

Реших да бодна ей така подред всичките серии на Fast&Furious тия дни/нощи, все още кефят на първосигнално ниво от-до, без Токио ест. :mrgreen: Тва че от кар шоу се превръщат в експендъбълс уит вехиклес не пречи на кефа ни най малко. Вруум Вруум. Дори след последните простотии и Хобс и Шоу, пак бих гледал и следващия F9 с Джон Сина ако се появи. :oops:
:ninja:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Fri Sep 04, 2020 4:18 pm

Гледах игралния "Мулан" сега. Ами не е толкова зле, макар че отстъпва сериозно на анимацията. Единственият ми сериозен проблем е, че са прекръстили монголите на роурани по някаква причина. А и при все че се опитва и почти успява да докара визията на китайска епика, в бойните сцени има прекалено много кътове и прекалено малко кръв - ама поне мрат хора с купове и каскадите са готини, та... Песните не ми липсват. Мушу и призраците обаче щяха да ме зарадват, всъщност. Дони Йен е готин, Джет Ли получава възможност да покаже бойни умения, Джейсън Скот Лий е достатъчно противен злодей, но май ми се щеше да е по-заплашителен. Един сюжетен обрат, свързан с вещицата от трейлърите, дойде малко твърде от нищото. В анимацията имаше повече реализъм в битките. Това не знам доколко е проблем.
Като цяло - не е нещо велико, обаче съвсем определено не заслужава такова наказание по сайтовете. Зарадва ме повече от предишния филм, който гледах тая седмица - "Тенет", демек, за което личните ми пристрастия със сигурност играят някаква роля, ама пак.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Fri Sep 04, 2020 10:59 pm

Де резюмето на тайгъра да беше истина.

Мулан е безобразен боклук и 4-ката в имдб-то не е тролеж оценка, много й е . Толкова скапан филм отнема истинска липса на талант. Тва е по-зле от тигър и дракон 2, по-зле от долнопробна кочина със стивън сегал бе да го еба. Толкова отявлено пране на пари отдавна не се беше появявало, страдам за всички калъфи, които ще гледат тая помия на кино. Прекалено бездарен филм, дотолкова, че е технически недоклатен. Количеството грешки, показват абсолютната липса на адекватен режисьор и планиране. Особено с дублираните реплики зад кадър, които се чуват по-ясно от търчащи войници, щото явно са се сетили по-късно и се случва през цялото време, някой врещи от някъде, а в микса е над всички и все едно до тебе. Тва си е шибания на дисни, донесена от марвел. Те ти да ви го набия манталитета ще го оправим в пост продукцията докъде води. Пък и при положение, че 150% от каста не могат да говорят английски е невероятно. Тва звуков монтаж се случва на други филми, от бойното поле се виждат само нещата в камерата, участниците са слепи за кво става на три метра отстрани. Самите битки са нефелни, грозни, без грам енергия, и последователност. Неща просто се случват. Това е мотото на филма. Стават там, минават картинки и стига толкова. И гледам тая клоака след дългата версия на третия Хобит, дето е учебник за бойно дигитално поле. Да бяхме гледали проклятието на златното цвете.

И, не, каскадите нито са яки, нито нищо. За съжаление е толкова нефелен, че дори пародия не е. Монтажът е подигравка, операторската работа е ютуб ниво, самата визия е клип на блайнд гардиън пред син екран, само че още по-втрисащо. Честно, с филм на уве бол човек може да има повече забавление. Еби си майката дисни и всички кретени, взели участие в повърнята трябва да ги е срам со се класическите китайски актьори. В цялата абоминация има точно под 4 секунди кадърен материал. Ще ми се да се ебавам. Просто из между анти-финала на тая глупост са дали на група мъжаги да се млатят в един коридор и за тези 4 секунди се случиха интересни и добре направени неща. Останалите час и половина са мъчение на пълен креативен колапс. То тва не са клишета. Тва е тоталното бездарие.

От тия филми е, дето толкова бърза да си каже историята, че не й оставя никакво време. А всичките яки неща от анимацията са заебани, вкл. и поуката към младите девойки. Тъпа, говняна кретения. Искам да умре, да се затрие и никой да не го чува това повече. Ботъм 250 в топ десетката заслужава. Където Мулан с труд и всеотдайност прави подвизите си и не й се прощава 2 секунди след като са я изпъдили, тук мани тва, ми са й вкарали магия в гъза, под формата на чи е неква мега нинджа от малка, а е те толкова криндж другате нема. Т.е. ако не се родиш с ебем ти гените или нещо специално колко и да си скъсаш задника от бачкане пак шси останеш проста пача, евала дисни, евала, баси морала у детското филме.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Sat Sep 05, 2020 2:31 am

Очаквах да изригнеш така.

Сега, аз си го казах горе - лични пристрастия и т.н. Понеже взех, че го фенсъбнах това, го изгледах горе-долу два пъти и половина последователно. На последното гледане, като вече не трябваше да му вниквам в репликите, лъснаха известно количество проблеми, обаче пак - допадна ми и това е. Личи си, че не е правено от опитен в снимането на екшън режисьор, обаче. (Човек, който току-що е бил убит със стрела, като пада от коня, прави техника за падане - и това не е по вина на каскадьора, а на режисьорката, която е решила да покаже сцената под ъгъл, от който това се вижда.) Бях си помислил, че битките са толкова накъсани заради актрисата в главната роля, между другото, обаче се оказа, че нея съм я гледал на други места и тя умее да се движи, без да й трябват три дубъла за един удар. Явно си е режисьорско решение това, обаче да накълцаш движенията на Дони Йен по този начин просто не е правилно - а и на самия Дони Йен му личеше, че не се чувства много на място и се сдържа в битките. В хонконгските си филми е в пъти по-директен.
Това, че Мулан беше обучен воин от преди да влезе в армията, всъщност ми хареса. Набъркването на свръхестествени сили в бойните й умения не ми хареса. Чисто сценарно опитът да седнат едновременно на всичките столове май беше грешка - монголите не са монголи и отрицателни герои китайци няма, за да не офенднем Китай (а канцлерът в оригиналния филм беше по-лош от баш лошия, егати), а едновременно с това се правим на прогресивни; за Мулан това да й изберат съпруг, без да я питат, е тежък удар, а за сестра й е празник; вземаме се по-насериозно, обаче битките са по-нереалистични от тези в анимацията, а музиката се състои май изцяло от преработки на песните оттам; Ли Шан го няма, обаче всъщност го има...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Sat Sep 05, 2020 11:21 am

То лошо няма да го харесваш, просто по описанието ти филмът звучи толкова по-яко, отколкото е.

А и гледам джет ли даже се ступал (то са пет дигитални шала и лицето му из кадрите), дони йен наистина е държан сякаш на каишка дотолкова да изглежда нелепо в екшън сцена. Дони йен тва, нелепо в екшън сцени, 2020 година. Култ. Въобще тая патка, на която са дали филма е безобразна некадърница. Единственото по-така решение е глупавото въртене на камерата да мине от хоризонтална на вертикална, което работи само веднъж първия път като се катерят по стените. След това защо го ползваха само те си знаят и да бяха гледали по-внимателно Аз, Роботът кога това чегъртане на оператора върши работа. За финалният сблъсък да не говорим, само човек да си припомни какво се случи в затворено пространство в проклятието на златното цвете например. Както казах само коридорният кеч, га мулан я нямаше, получи няколко добри попадения на хореография, изпълнение, монтаж и заснемане.

Злата магесница беше вгз отсегде, сцената й с лошия, га вика, че й е ясно, че тя е робиня ме помете от стола, все едно гледах изрязана сцена от The Room, плюс че и нашият мяза на Томи :lol: ... бе въобще - ебаси ебасито.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Dr. Horrible » Sat Sep 05, 2020 9:57 pm

Изобщо не съм съгласен с Трубиду! Севте :lol:

Гледах и аз "Мулан" и много ми допадна, като за филм по анимация на Дисни. Ясно е, че тези филми нямат реална причина да съществуват и не притежават особена художествена стойност, ама ей така, за два часа, стават.
В началото по-тромаво почна, а в края също имаше бая безумици и екшънът беше смешен, но по средата беше интересно и увлекателно и си имаше доста яки моменти. Най-много ми хареса сцената, когато Мулан се върна на бойното поле без маска и преструвка - наистина страхотен момент, много силен. Личеше си, че е силно вдъхновен от No Man's Land сцената в Wonder Woman и тази приемственост определено ми харесва :)
Вещицата също ми харесва много - историята имаше нужда от такъв образ, определено хем се вписа добре в сюжета, хем попълни някои празноти, хем наистина допринесе качествено. Много съм доволен от нея!
Малко дразни, че филмът не си позволява да си даде истинска свобода, а все се води по анимацията - да има сцена на къпане в езерото, да има битка с лавина, финалът да е в имперската столица... Особено последните две неща бяха кривичко направени в игралната версия и твърдо бих предпочел да ги бяха променили.
Актьорите бяха готини, особено Мулан и войничето, което я заглеждаше.

Общо взето е като Аладин... Като цяло можеше съвсем спокойно да не съществува, но не ми пречи, че са го направили. Дори ми беше приятен.
Единственият наистина нов и хубав филм от тези лайф екшън версии, който си струва, е "Злодеида."
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Litz » Sat Sep 05, 2020 11:53 pm

защо ли имам чувството, че линдси елис е на същото мнение като трубадура :lol:

иначе най-добрата адаптация е пепеляшка :mrgreen:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6460
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by tigermaster » Sun Sep 06, 2020 2:23 am

Най-добрият от игралните версии на анимационни класики е "Алиса в Страната на чудесата" на Тим Бъртън - нали, който започна всичко. (Сега, повечето не съм ги гледал, обаче това не променя нищо :)) "Аладин" на Гай Ричи ми хареса повече, отколкото очаквах.

Що се отнася до "Мулан" - аз, всъщност, с повечето критики на трубадура съм съгласен, обаче на - филмът ми хареса достатъчно, за да го преведа и след това да го изгледам още веднъж. Обаче... Много силно ми се ще Дисни да наемат за блокбастърови екшъни като този хора с опит в снимането на екшън. И в марвелските филми това е огромен проблем, за който съм бучал неведнъж - а и не само аз. И тук... Трубадур казва, че Ники Каро е некадърница. Аз не съм съгласен, има си успехите жената, обаче те са в изцяло драматични филми. Обаче снимането на екшън... Примерно - въвеждането на образа на Дони Йен с обезоръжаванията - от негова страна изпълнено страхотно, движения и всичко, режисьорката обаче трябва да го покаже от петнайсет различни гледни точки това по някаква причина. Или пък голямата битка преди Мулан да разкрие истинската си самоличност пред останалите войници. Самата битка не ми хареса много, обаче отделни парчета от нея на чисто каскадьорско ниво ми допаднаха - примерно престрелката с лъковете - обаче именно там, да видиш труп да изпълнява техника за безопасно падане не е правилно. Режисьорката можеше да избере друга гледна точка - и трябваше. Подобни примери са... доста. Прекалено много рязане или грешно - според мен - разположение на камерата. Затова и по-рано си казах, че каскадите ми харесват, обаче режисурата - не чак толкова. Поне се разбира какво става, де.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Killua » Sun Sep 06, 2020 9:14 am

Litz wrote:
Sat Sep 05, 2020 11:53 pm
защо ли имам чувството, че линдси елис е на същото мнение като трубадура :lol:

иначе най-добрата адаптация е пепеляшка :mrgreen:
Сигурна съм :Д
Линдзи има сега едно много яко ново едночасово видео за омегавърс (което за пръв път чувам) бТВ, много увлекателно, както обикновено.
Алиса хич не ми харесва на мен, но примерно Пепеляшка е хубава наистина :)

Леко лирическо отклонение.
Никога не съм била наистина наясно кое е режисура, кое операторско майсторство, кое дело на монтажа. Това, за което говорите, не и ли до голяма степен вторите две? Иначе ясно, че режисьорът дава командите, но ако примерно кътовете бяха направени яко, нямаше ли похвалите да идат другаде?
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Sun Sep 06, 2020 11:34 am

Цъ. Режисьорът, ко има виждане, където тука няма (ся, ако мацката я бива по принцип не се съмнявам, освен ако ридли скот не ти е тъст не ти се поверяват грамадни филми от нищото, но за екшън и епика въобще никаква я няма).

Режисьорът ти (в случая колективът на дисни) задава неща като темпо, тон и кво ли още не, неща дето трябва да са избистрени в препродукцията (зарад което толкова ме впечатли в крайна сметка третитя хобит, където са отрицателно време направиха ебаси епохалността и ако нямаш нюх към екшън и епика бая ще се насереш, като дисни и мулан).

Та така - режисьорът ти е там да ръководи в крайна сметка и вкара в една права всички тия кадърни и много скъпоплатени люде на снимачната площадка. Много преди снимачния ден неща като хореография, камери, позиции на актьори, статисти и квото там падне са начертани и сметнати. Винаги има място за добри предложения и експеримент, но си ти трябва план. Най-малкото заради сигурността на всички. Все пак имаш работа с много хора, животни, каскадьори, ефекти, въобще твърде много елементи, които могат да свършат с нараняване на някого, което ако ставаш за нещо, ще ти е основен проблем, който искаш да избегнеш и ще направиш всичко възможно да минимизираш опасността до абсолютния минимум.

Т.е. наистина за екшън си изисква маса подготовка и историите за бързи снимачни дни, където крайният резултат си струва идват единствено, когато са забъркани ветерани пред и зад камера. Говорим за хора като Джеки Чан, Скот Аткинс и екшън режисьори, каскадьори и оператори и каквото се сети човек с десетилетия кариера. И дори тогава е доста на косъм.

В Мулан всичко е трябвало да бъде пресметнато месеци преди мелетата. И отново, ако ставаш за нещо, дори за монтажа мислиш. Не случайно Камерън си монтира Аватарите, докато ги снима например. Но не всеки става за екшън режисьор. Може да ставаш за основната фигура, но ако ти куцат малко страничните неща там идват помощник режисьорите. Не случайно Джемс Мактийг (реж. на В като Вендета, Нинджа Асасин) е помощник във всите Матрици и атаката на клонингите. И освен тях може и да наемеш и специално екшън режисьори, които работят с оператора и останалите за да извлекат максимума от даденото им време и уменията на екипа. Но често вторите режисьори са за това довлечени - странични снимки, филъри, екшън сцени, че и да държат под контрол снимачната площадка, ако си като Лукас, който не е много уверен да крещи по хората, а предпочита да е по-встрани.

Мулан мяза да е просто много, ама много претрупан. Или са късали много, или както казах, си е диво пране на пари, защото дори ефектите за незавършени. Това отново показва режисьорска некомпетентност, защото не можеш да снимаш такъв филм и да не мислиш за ефектите. А работата с тях е едно от най-досадните и времеотнемащи неща. Въобще снимането на бой е бавна и тягостна история. И както обаче Марвел доказаха, че може, оправи го в постпродукцията работи. Когато обаче имаш време да полираш много здраво и оправиш всички недомислени глупости по време на снимки.

По времето на Матрицата, Властелина, Мумията, Нарния, Хари Потър, Прикуълите и Карибски пирати не можеш да си го позволиш. Мани че в тия филми реално се измисляха как да се правят тия ефекти и се пишеше софтуера, но в крайна сметка не беше и ясно дали е възможно технологията да се напасне спрямо визията на режисьорите (и желанията на студиото). В днешно време с наплива на млад талант, по-достъпна технология е много по-лесно да си мързелив по време на снимки. Затова и във филма е бъкано с визуални и аудио инсърти по никое време, щото просто някой се е сетил в последствие, че докато снимат не са си свършили работата или докато са надирали сценария, за да се хареса на фокус групите в сащ и китай тотално са ебали майката на оригиналната идея.

Но в края на дена, мацката се е подписала под филма, пичовете зад втория Гарван например не го правят след като харви шибаняка уайнстийн идва и им го съсипва. След като момата държи да се води режисьорка на епичен филм, всичките недъгави технически проблеми й се хвърлят в краката. И като няма явно усет за екшън, пък се опитва да емулира китайския похват, за който мани, че явно няма познанието, ми изглежда дори не си е направила труда да изгледа повече от 2 филма и най-вероятно се е ограничила до тигър и дракон и произволен филм на Жан Имау, да беше слушала какво й казват помощниците. Щото не можеш да имаш помощник режисьора на Fury Road в екипа си, да му дадеш отговорността за битките и да изглежда сте нямали някво становище какво правите. Това е поредният дисни филм с над 30 (буквално,) допълнителни режисьори и да се насерат толкова здраво говори за липси при ръководството. За справка Спасяването на редник Раян има десетина, третия хобит 17, тук са 30+ човека барабар с баш режисьорката. Затова и викам, че този филм е демонстрация на пълен креативен колапс.

Иначе, че монтажист може да спаси филм е ясно (Стар Варс да му се не види, оригиналът), но в опаковките на дисни не е ясно, кой е с креативния почерк и силно се съмнявам да са дали на хората, които да режат филма кой знае колко кадърен заснет материал. И затова се плюва по режисьора, щото се очаква тая личност да контролира процеса.

Litz wrote:
Sat Sep 05, 2020 11:53 pm
защо ли имам чувството, че линдси елис е на същото мнение като трубадура :lol:
ко общо имам с носталгия чик-а :ninja:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Litz » Thu Sep 10, 2020 3:22 pm

Мулана много беклеш почна да събира. Освен, че главната актриса е бездарен (носителка на китайската малинка) фашистки боклук, дисни са благодарили на организация, която държи концентрационни лагери за Уигъри в Китай

https://www.nbcnews.com/news/asian-amer ... t-n1239679

:yay:

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by coldie » Thu Sep 10, 2020 4:48 pm

Изгледах отново не целите филми но най-вече бойните сцени в цялата... куатрология на Им Мап. Дони Йен е брутален.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Roland » Sat Sep 12, 2020 7:47 pm

Litz wrote:
Thu Sep 10, 2020 3:22 pm
Мулана много беклеш почна да събира. Освен, че главната актриса е бездарен (носителка на китайската малинка) фашистки боклук, дисни са благодарили на организация, която държи концентрационни лагери за Уигъри в Китай

https://www.nbcnews.com/news/asian-amer ... t-n1239679

:yay:
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Litz » Sun Sep 13, 2020 5:55 pm

@Roland

ето още
In the lead up to its release, Disney’s live-action Mulan has generated a surprising amount of political controversy. First, in 2019, star Liu Yifei spoke out in support of Hong Kong police despite law enforcement’s brutal treatment of pro-democracy protesters. Her comments sparked the hashtag #BoycottMulan—a rallying cry that was renewed after some eagle-eyed viewers noticed that Disney had thanked eight government bodies in Xinjiang, a Western province, in the film’s credits. Parts of Mulan were shot in the province, a disturbing revelation as it’s the same region where China has forced an estimated 1 million to 2 million Uighur Muslims, a local, oppressed minority, into concentration camps.
McCarthy also added that it’s standard industry practice “to acknowledge in a film’s credits the national and local governments that allowed you to film there. So, in our credits, it recognized both China and locations in New Zealand. I would just leave it at that, but it has generated a lot of issues for us.”
Демек, хората са виновни, че имат проблем с тва, не дисни. Най-якото е, че покрай всичко това, Китай са забранили,media coverage на Мулан
https://www.cnbc.com/2020/09/10/china-b ... klash.html

Шаденфройдето ми е огромно.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests