Гледано напоследък, Част VI: 2049

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
Post Reply
Roland
Site Admin

Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by Roland » Mon Aug 12, 2019 7:05 pm

Айде, дойде време за рифреш ^_^
And you can't dance with a devil on your back...

трубадур
Ascendent

Re: Гледано напоследък, Част VI: 2049

Post by трубадур » Mon Aug 19, 2019 12:29 pm

Once Upon a Time In Hollywood е доста филм. Любовта на тарантино към киното е по-явна от всякога, музиката не спира да е джангър през цялото време, омешани са де що жанрове могат да бъдат, когато става дума за холивуд през 69-та година, заснет е превъзходно и въобще е радост за окото да го гледаш. След години и години нон стоп си джи мешавица, от която до такава степен са зависими модерните блокбастъри, че дори обличат героите си в поспродукцията, да видиш нов филм, който сякаш е излязал от 70-те, но с качеството на модерните камери е приятно усещане. Леонардо и Пит, както и целият каст, бъкан от мега яки камеота на всеки сантиметър са на ниво, както се очаква. А им е дадена толкова яка основа да блестят, че няма как да не се възползват.

Определено не е Джаки Браун, който просто печели, че все пак е правен по книга, писана от по-кадърен писател от Тарантино, но Once Upon a Time In Hollywood го гледах преди една седмица и не спирам да мисля за него. Постоянно си връщам някакви сцени или интересна кадровка и каквото там падне. Много качествена работа. Освен това е от тия филми, дето можеш да ги почнеш където и да било и да ги спреш по всяко време и пак ще си доволен. Реално можеш да седя още 3 часа и да гледам живота на тоя хора.

трубадур
Ascendent

Post by трубадур » Tue Aug 20, 2019 4:09 pm

Да немаш нет у вазе е мега... особено ако е за близо 2 месеца, и май ше се съдим, с тва на ум.

Glass не е толкова тъп колко предишното, ама си е зле горкото. Но заради смеха във финалния "шоудаун" си заслужава гледането. Тримата от запаса са до един на ниво, което не го очаквах, мислех че само Макавой, който в квото и да се снима се раздава, пак ще доставя с кофата, ама и джаксън, и уилис не отстъпват. Въобще кастът на целия филм е доста здрав. Ама си е детинщина, където много хора трябва да са тъпи, че да ти се случи филмът, да не говорим, че на моменти са дотолкова тъпи, че на героите трябва да им е ясно, че е нарочно, ама те.

Пак де, не е безумната скука и нищета, която беше сплит, ама пак шаямаламадамата имаше един филм в себе си милото и оттогава е бая мъка.

трубадур
Ascendent

Post by трубадур » Wed Aug 21, 2019 9:26 am

Продъжлаваме да гледаме некви безпощадно прости филми.

Мъже в черно интернационали е тотално ненужен филм. Може ли с първата част от 97-а да си подложиш толкова яко за стабилна вселена и да правиш едно и също вече 4-ти път? А иначе се вайках по Теса Томпсън в съседна тема, то тя се оказа най-хубавото тука. И е поредната сай фай мацаница с дебилен бюджет и кофти заместване на зелен фон. Некой ден ще се научат да правят филми и да не оставят всичко за постпродукцията за никакви пари и време.

Екуалайзара 2 или любимият филм на деда ти. Ще го кажа тука, щото требе. Извън неща като може би тренировъчен ден и филаделфия, данзела много не е добър актьор. В Полет му се получи, щото Робърт Земекис сигурно и от пресисал хамстер може да извади оскарово представление (сега като го ръся тва се сещам, че все пак е добър и в Safe House, американския генгста и въобще не е дъното, ама...). Толкова смешно седи тука като мега бед ес мъдър гето йода. Добави и глупавата история, нефелния екшън и най ама най-некомпетентните злодеи евър, които буквално сами се набутаха в капан и се изтрепаха самички. Или па ония двамата дето ритаха Мелиса Лио по кокалчетата, все едно бяха Уили койота на тъпи хапчета. Бе ебаси филма е. И направо си представям екипа как му се радва, докато го прави и бууства егото на дензелчо, дека мани, че е дребен, не е във форма, изглежда че му е скучно, ами и фъфля барабар с целия актьорски екип.

TheGrimReaper
Misting

Post by TheGrimReaper » Wed Aug 21, 2019 11:49 am

трубадур wrote:
Wed Aug 21, 2019 9:26 am

Мъже в черно интернационали е тотално ненужен филм. Може ли с първата част от 97-а да си подложиш толкова яко за стабилна вселена и да правиш едно и също вече 4-ти път? А иначе се вайках по Теса Томпсън в съседна тема, то тя се оказа най-хубавото тука. И е поредната сай фай мацаница с дебилен бюджет и кофти заместване на зелен фон. Некой ден ще се научат да правят филми и да не оставят всичко за постпродукцията за никакви пари и време.

Екуалайзара 2 или любимият филм на деда ти. Ще го кажа тука, щото требе. Извън неща като може би тренировъчен ден и филаделфия, данзела много не е добър актьор. В Полет му се получи, щото Робърт Земекис сигурно и от пресисал хамстер може да извади оскарово представление (сега като го ръся тва се сещам, че все пак е добър и в Safe House, американския генгста и въобще не е дъното, ама...). Толкова смешно седи тука като мега бед ес мъдър гето йода. Добави и глупавата история, нефелния екшън и най ама най-некомпетентните злодеи евър, които буквално сами се набутаха в капан и се изтрепаха самички. Или па ония двамата дето ритаха Мелиса Лио по кокалчетата, все едно бяха Уили койота на тъпи хапчета. Бе ебаси филма е. И направо си представям екипа как му се радва, докато го прави и бууства егото на дензелчо, дека мани, че е дребен, не е във форма, изглежда че му е скучно, ами и фъфля барабар с целия актьорски екип.
Утрепа чичо Дензел направо - с глас се хиля тук и си мисля как доста точно описа всички проблеми на филма, то на мен и първия не ми понесе добре като цяло, та изгледах и продължението малко насила, да видя дали са подобрили нещата, но уви - скука на квадрат с никакви бойни или екшън сцени, по-скоро имаше ги, но бяха доста мързеливо направени, колкото да мине номера. Видяха как Лиъм Нийсън взе да блъска хората като брашнени чували и хайде всички на хорото - ама не при всеки се получава (то и при Нийсън се осраха нещата с продълженията на Taken), обаче трябва да се яха тенденцията на "застаряващи чички набиват канчетата на разни хорица в неадекватни ситуации". Дензел ми хареса в Deja Vu - там ми беше интересно как се развиват нещата, но от другите му екранни превъплъщения не съм очарован.

tigermaster
Elder God

Post by tigermaster » Wed Aug 21, 2019 1:25 pm

Лиъм Нийсън на млади години е бил доста обещаващ боксьор, а в началото на актьорската му кариера са роли като сър Ланселот в "Ескалибур" и огромния варварин с брадва в ръцете в "Крул" - а и човекът си остана атлетичен дори по времето, когато го раздаваше Оскаров актьор. От него се очаква добър екшън дори сега. Дензъл е друга работа.

Аз еквилайзерите ги харесвам, казвал съм го доста пъти - обаче във втория особено щях да се накефя на по-скоростен екшън, пък и Дензъл, особено по време на последния двубой, имам чувството, че е стоял и е гледал отстрани, докато дубльорът му върши практически цялата работа.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „Green Book“/“Зелената книга“

penzata
Archmage

Post by penzata » Wed Aug 21, 2019 2:14 pm

трубадур wrote:
Tue Aug 20, 2019 4:09 pm
... ама пак шаямаламадамата имаше един филм в себе си милото и оттогава е бая мъка.
Три, бациното. Три! :bigtongue:

трубадур
Ascendent

Post by трубадур » Wed Aug 21, 2019 2:17 pm

аватар, афтър ърт и ко друго :dunno:

penzata
Archmage

Post by penzata » Fri Aug 23, 2019 12:31 pm

трубадур wrote:
Wed Aug 21, 2019 2:17 pm
аватар, афтър ърт и ко друго :dunno:
И втората половина на Лейде ин дъ Васер. 8-)

Въпреки, че поне още веднъж трябва да гледам Холивуда, споделям мнението ти - не е Джаки Браун (но пък той си е вахти и недооценения шедьовър), но определено и аз бих гледал поне още три часа от живота на чиляците. Брат Пит чупи от роля.

Spoiler: show
Не разбрах каква беше цялата дандания на Тарантино, относно финала и никой да не го спойлел, тъй като бе предвидим (все пак съм гледал Копиуетата и имам идея, какво да очаквам), което не го прави кофти, все пак си е Тарантино вайлънс-джърк-оф.

Камеото на Менсън беше баси якото режисьорско решение; разцепи ме от кеф.

едит: след като ги набърборих горните чикии, се оказа, че бая мисля за филма и стотиците му "винетки". :mrgreen: Аресал ми е бая!

трубадур
Ascendent

Post by трубадур » Fri Aug 23, 2019 12:55 pm

Същото баце, не спирам да мисля за него, жената също, постоянно си препращаме някакви сцени от него и го обсъждаме. Кат нищо ще ми е филм на годината, рядко се случва нещо така да остане с мене толкова дълго.

Иначе за финала
Spoiler: show
разбирам да не се спойли, ама имайки предвид наистина копилетата и аз не очаквах да покаже как бременна жена бива заклана с приятелите й, още повече като имаме вкаран измислен герой като тоя на Пит, дето стои наравно с Брус Ли и самосиндикално показа, че ако беше рекъл щеше да изрине всите хипита заедно. Отиваше към ясно "ами ако" удовлетворение и тотално сере върху на менсън и цялата му тъпа групи бригада легасито.

допълнително менсън не е хитлер, младите масово си нямат на идея нито за култа му, нито какво са направили, знаят го като име и до там, което му е много и без тва. Така че незапознатите с историята ще им е малко странно присъствието на Тейд и дружките й, освен че хубавото бъдеще за Лео е на една ръка разстояние и малко може да им се стори рандъм участието й, барабр с факта, че сама се гледа на екран и въобще не приличаше на себе си и сигурно ще има чиляци, дето до края на филма ще се чудят дали мацката не с някаква психоза и да вярва, че е актрисата.

coldie
Archmage

Post by coldie » Sat Aug 24, 2019 3:43 pm

tigermaster wrote:
Wed Aug 21, 2019 1:25 pm
Лиъм Нийсън на млади години е бил доста обещаващ боксьор, а в началото на актьорската му кариера са роли като сър Ланселот в "Ескалибур" и огромния варварин с брадва в ръцете в "Крул" - а и човекът си остана атлетичен дори по времето, когато го раздаваше Оскаров актьор. От него се очаква добър екшън дори сега. Дензъл е друга работа.

Аз еквилайзерите ги харесвам, казвал съм го доста пъти - обаче във втория особено щях да се накефя на по-скоростен екшън, пък и Дензъл, особено по време на последния двубой, имам чувството, че е стоял и е гледал отстрани, докато дубльорът му върши практически цялата работа.
Киното с бързи темпове се марвелизира. Лиъм Нийсън, честно казано с нищо качествено не го помня. Дензъл Вашингтон е друга работа, има няколко много добри филма но с тоя еквалайзър и той мина в графа клишета.
Last edited by coldie on Sat Aug 24, 2019 3:58 pm, edited 2 times in total.
I`m addicted to the truth, it`s a dangerous love affair.
94.34 Out of the limits.
When defenders follow Lionel Messi on FB, he move to Twitter, when they follow Leo in Twitter, he flow to Instagram.

coldie
Archmage

Post by coldie » Sat Aug 24, 2019 3:44 pm

TheGrimReaper wrote:
Wed Aug 21, 2019 11:49 am
трубадур wrote:
Wed Aug 21, 2019 9:26 am

Утрепа чичо Дензел направо - с глас се хиля тук и си мисля как доста точно описа всички проблеми на филма, то на мен и първия не ми понесе добре като цяло, та изгледах и продължението малко насила, да видя дали са подобрили нещата, но уви - скука на квадрат с никакви бойни или екшън сцени, по-скоро имаше ги, но бяха доста мързеливо направени, колкото да мине номера. Видяха как Лиъм Нийсън взе да блъска хората като брашнени чували и хайде всички на хорото - ама не при всеки се получава (то и при Нийсън се осраха нещата с продълженията на Taken), обаче трябва да се яха тенденцията на "застаряващи чички набиват канчетата на разни хорица в неадекватни ситуации". Дензел ми хареса в Deja Vu - там ми беше интересно как се развиват нещата, но от другите му екранни превъплъщения не съм очарован.
A man on fire?
I`m addicted to the truth, it`s a dangerous love affair.
94.34 Out of the limits.
When defenders follow Lionel Messi on FB, he move to Twitter, when they follow Leo in Twitter, he flow to Instagram.

TheGrimReaper
Misting

Post by TheGrimReaper » Thu Aug 29, 2019 9:01 pm

Man on fire никога не съм го харесвал, не е моята чаша чай, що се отнася до екшън и история.

трубадур
Ascendent

Post by трубадур » Mon Sep 02, 2019 2:14 pm

Новият хикс-мен има яко яката музика. Останалото е пропиляване на умения, време и ресурси. Екшънът за бедни беше мега, навремето буря сама праскаше по 100 торнада без да си напиня задника, тука едва пръдне 3-4 светкавици в афтър ефектс. Хареса ми, че е по-тих и някак смотан филм, ама като цяло беше некво никво. Заебаването на Скот в бекграунда, за да могат всички да се изредят на санса беше тъпо. Мани че пичът има най-яката техника след куиксилвър, който беше повреден за повечето сцени, ами се и обичат (тм) със санситу, ама заради нуждата на сценария ще стои 10 минути извън къщата, където знае, че му е гаджето. И то ясно що, тъй като след като влетя със се стената оправи положението. Бтв, двмата имат химия и са сладури заедно. По-добре на тях да се беше крепяло основно всичко, щото фасбендър и макавой нищо нямат кво да правят. Джесика частейн по-бледа никога не е била, в пряк и преносен смисъл. Как може толкова качествен каст да е така опропастен.

И квот ще да си говорим, оригиналният отбор беше в пъти по-як. До един. Но музиката тук много ми хареса. Евала.

Да си оправим вкуса, беше ред на истинско КИНО - The Hunt от 2012 с мадс микелсен. Ебаси добрия филм, който много не ми е приятно, че гледах. Оставя те с такова чувство на безисходица и едно такова мръсно и гадно, че само европейци могат да го стъкмят това. То първо с кво се занимава (педофилия и незаслужено петно върху личността на човек). Всяка гледна точка важи тук. И на главния герой и как градът се обръща срещу него. Ей затва хепи ендингите на холивуд са желани. С известни уговорки (най-вече как властите биха се намесили и как би протекло разследването) филмът е твърде истински. Радвам се, че са го направили и то толкова добре, ама е неприятно преживяване да се гледа, от друга страна е с безупречно темпо и не спира за секунда.

Roland
Site Admin

Post by Roland » Sat Sep 07, 2019 5:02 am

It, Chapter 2

Много добър, с някои уговорки като първата сцена, която ме тригърна на доста лично ниво и не играе същата роля като в книгата, което в прави гнусна и самоцелна...
And you can't dance with a devil on your back...