Вещерът!

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Вещерът!

Post by Moridin » Wed Dec 29, 2021 12:34 pm

Аз като нечел книгите и неиграл игрите за пръв път се сблъсквам с това всичко да ми е мега объркано, основно щото не помня изобщо първия сезон. Например, че
Spoiler: show
Тисая е подкокоросала Йенефер да пусне огъня
или какво всъщност се случи със Сири по горите и елфите и с Кахир
или че Вилгефорц е всъщност някаква задкулисна игра
но има плюса тотално да не ми пука например за Ескел - откак се появи, исках да умре в мъка, ужасен пробитак.
телепортирането и то не ме дразни кой знае колко, а и все пак е in universe
но има бая хаос и в сценария/диалозите - в един епизод Весемир обяснява, че може би евентуално, твърди се, но никой не знае, имало стара кръв в еликсира, в другия епизод вече прави сам еликсири. В един епизод старата кръв била тотално изчезнала от континента, в другия епизод всъщност била елфическата кръв. Изобщо, мазало.

това е готино наблюдение за self-contained епизодите. наистина нямаше да е зле да има повечко такива.
This is it. Ground zero.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Вещерът!

Post by трубадур » Wed Dec 29, 2021 1:34 pm

Аз викам асасинейшън на героя, демек неговата същност, а не че само го претрепаха. Толкова далече беше тва недоразумение до пичагата, който очаквах. То и Коен му забравиха цялото персоналити - поне си игра със сири, Ламберт бяха запазили донякъде, но основно, че е цапнат в устата, реално колко му дреме за сири го бяха скипнали, даже показаха обратното като я тормозеше да минава препятствията, като учител й е доста суров, ама никога не би я оставил наистина така да се самонаказва. Въобще тихите и лични моменти много ги замитат, а именно на тях Игра на тронове си изгради успеха в началото. Кат се борят за тоя кокал поне можеха да действат по сходен начин.

А що действат тъй с Ескел е култ (много Д'н'Д вайб вадят думите на мацката)
“In all honesty, the very first version of the script that we wrote, [there] was a brand new witcher that we’d never met before, we’d never heard of, and all of a sudden we were like, ‘Oh, our audience is going to meet Coen and Lambert and Eskel and, you know, John. Who’s gonna die? John is going to die.’ -
ЗАЩО БЕ МАЦКО... и защо не си останахте с един ми добавихте още 15?
So we thought about it really hard, and I know that there are fans who love Eskel and feel like, ‘Why would we do that?’ But honestly his death is what changes everything for Geralt and I think it propels Geralt’s need to figure out what’s going on with Ciri and to do it fast, because he knows he’s going to risk losing her and his brothers if he doesn’t.”
Spoiler: show
вика, че сири утрепа половината от останалите и действията й доведоха до смъртта на останалата половина немаше да му помогне да схване нещата...

ако бяха оставили сири да е като дете от филм на ужасите и просто реди странни слова, щото е проводник и изглежда крийпи щеше да е в пъти по-добре

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Вещерът!

Post by Marfa » Wed Dec 29, 2021 4:05 pm

Аз нещо много трудно следя действието. Постоянно забравям защо и как героите са се озовали там, където са - не мога да си спомня как Гералт и Сири се озоваха в храма на Менелеке да речем. И например довечера, живот и здраве, ще си пусна епизода, дето го гледах вчера, дано днес го вдяна.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Вещерът!

Post by Marfa » Thu Dec 30, 2021 8:37 am

Добре, спасете ме, в седми епизод Фринджила защо претрепа ония в банкетната зала, дето бяха с Кахир?
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Вещерът!

Post by Xellos » Thu Dec 30, 2021 9:37 am

Гледала е Джанго. :mrgreen:
:ninja:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Вещерът!

Post by трубадур » Thu Dec 30, 2021 11:56 am

Marfa wrote:
Thu Dec 30, 2021 8:37 am
Добре, спасете ме, в седми епизод Фринджила защо претрепа ония в банкетната зала, дето бяха с Кахир?
за да се отговори трябва да си изгледала и последния епизод, но не е задоволителен отговорът... реално е сценарна простотия, която води доникъде (поне за момента, ама е постиляне, за нещо, което нямаше голяма отплата) :mrgreen: и наистина "гледала е джанго" може да мине за приемлив отговор, за такова спъване говорим :neutral:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Вещерът!

Post by Xellos » Thu Dec 30, 2021 3:13 pm

Еми тамън се взе за силна и независима жена, и тия я пратиха да им направи сандвичи, така да се каже. Фринджи е квинтесенцията на нелепостите на тв продуцентката.
За геймърите поне беше ташак това с Емир накрая щото цела игра направиха от една среща с него. :heart: :mrgreen:

Страх ме е за 7 сезона на какво ще избият. :roll:
:ninja:

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Вещерът!

Post by aiva » Fri Dec 31, 2021 1:55 pm

за да се отговори трябва да си изгледала и последния епизод
Това е най-странният похват в този сезон, сега ще гледам нещо, дето ще ме кара да си чеша главата в недоумение и ступор, ама после ще ми обяснят как са се случили нещата. Аз прибързах да пиша предния коментар, те в следващия епизод обясниха криво-ляво как Йенефер и firefucker изведнъж всичко знаеха. На теория не е лош похват, но екзекуцията нещо не се получава за мен. Вместо да ме кара да искам да си пусна следващия епизод, ме остава с чувството, че нещо тука липсва или че нещата се случват само, защото сценарият това изисква, независимо дали е така или не.

Бтв, импропто песента на Лютичето с мишките беше по-хубава. Направо е престъпление, че не събраха Гералт и Лютичето по-скоро, а чак в епизод 7 от 8, този епизод даже ми беше интересен с тях.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Вещерът!

Post by трубадур » Fri Dec 31, 2021 2:14 pm

Аз не го виждам за проблем да доставят отговорите на финала и да е баси му майката колко е яко, за съжаление тука не беше.

Вече не помня кво точно каза бабката на франджила, ама определено смятах, че ще доведе, до това тя да убие бебето, барабар с цялата кохорта генерали... което за толкова голяма армия, където в началото на сезона казаха гръмкото, че са загубили 20 хиляди човека, да са само петима беше топкек, ма как да е. Та убивайки четиримата, оставяща единствено най-близкия до императора жив, показвайки му ясно, че сега той трябва да се съобразява с нея и на всичкото отгоре манипулирайки умело елфите и накрая извършване на немислимото, а именно - убиване на бебе, от воле я направи от мижав персонаж до :shock: и 10/10 гърл-бос бич, която искаш да умре, но и интересна да видиш, докъде ще стигне...

... само сценарият да се насере моментално и в прав текст да каже на кахир защо го пощади (да потвърди на императора, че тия са били кофти, щото му е най-довереният човек и ще може да й спаси задника, почти каквото написах горе, само без тежестта) и следващият епизод да издърпа чергата под нея, разкривайки че си остава заслепената пача, каквато е от самото начало, незнаеща какво се случва около нея. Щото, изненада, не е тя, ами баш емир нарежда да се лишат от детето.

И както казах - баба ягата предлагаше и на 3-те най-желаното им, но изглеждаше, че цената е огромна. И единствено фринджила е склонна да я плати, а именно убиването на новородено, барабар с целия погром, който спретна около него. Дет се вика жена предложи на 3 жени избор, все осланящ се на нараняване на деца или свързано с деца в някакъв вид и беше под въпрос дали въобще някоя от тях ще може да направи подобна жертва. Което си е доста вещерът вайб.

Ама не. Толкова елементарно се застреляха, че дори небивалиците с цири не боляха толкова.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Вещерът!

Post by Matrim » Fri Jan 07, 2022 1:26 am

Изгледах втория сезон бавно и полека. Доста сценарни нелепици имаше, но поне финалът беше сравнително приличен. На фона на останалото, that is. Цялата сюжетна линия с елфите беше силно излишна, мен ако питате - трепеха ги с такъв плам, че Лютичето дръпна цяла реч "First they came for the elves" (смях се до сълзи), но бебето се роди и буквално на следващия ден решиха "сори, Нилфгард, не щем да се бием със есесовците, така де, северняците). После като утрепаха бебето чак тогава решиха да отмъщават. И това бил гениалният план на Императора. Освен това актрисата, играеща Фринджила има кръгла нула екранно присъствие. Твърде лесно простиха на Йенефър, май всички забравиха скоропостижно, че няколко безименни вещера си го взеха, защото (не) Баба Яга избяга с помощта на Йен. И това с отказването от идеалния, но неистински свят сигурно съм го гледал в дузина сериали, но беше направено добре със Сири.

Чудовищата бяха много яки, специалните ефекти хубави, всички, които се оправдават, че в Колелото тия неща били зле заради ковид явно говорят глупости, защото и този сериал е сниман по време на пандемията, а няма такива проблеми. Честно казано, политическите интриги са тъпички, както е почти винаги положението с холивудските продукции, с удоволствие бих гледал как си обикалят нашите хора и трепят чудовища епизод по епизод. Вместо глупотевини от рода на магьосникa, който някак знаеше къде е Каер Моен и, че някаква рандъм колба съдържала elder blood. Няма да е лошо и героите да се държаха все едно наистина са на близо 100 години, ако не и повече, а не само да викат "Fuck" с плама на младеж от религиозно семейство, който временно не е под надзора на мама и тате, но какво да се прави.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Вещерът!

Post by Litz » Sun Oct 30, 2022 7:08 am

https://www.netflix.com/tudum/articles/ ... -hemsworth

Понеже чета клюкарски редите, ето ви новина. Заменят Хенри с Алиекспрес Хемсуърт :mrgreen:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Вещерът!

Post by penzata » Sun Oct 30, 2022 12:19 pm

Знаеш ли, може и да се получи. Аз и Кавил не го виждах като Жералд, ама взе че се получи. Може би най-накрая Лиъм ще изпъкне.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Вещерът!

Post by трубадур » Sun Oct 30, 2022 12:40 pm

Не и с тия драскачи. Колкото и проблеми да имат книгите светът и как историята върви са бая стабилни и с всичките своеволия, които изпраскаха, особено втория сезон, като нищо са накарали Хенрито да бега.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Вещерът!

Post by tigermaster » Sun Oct 30, 2022 1:24 pm

Кавил се беше доказал и като актьор, и като екшън изпълнител преди Гералт. На Лиъм Хемсуърт най-голямото му актьорско постижение е, че негов образ е споменат в песен на Manowar като "our brother who died". :mrgreen:

Аз сега се надявам Хенри Кавил да изиграе Конър Маклауд както трябва.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Вещерът!

Post by Litz » Sun Oct 30, 2022 1:44 pm

penzata wrote:
Sun Oct 30, 2022 12:19 pm
Знаеш ли, може и да се получи. Аз и Кавил не го виждах като Жералд, ама взе че се получи. Може би най-накрая Лиъм ще изпъкне.
Той сред братята си и бившата си жена не може да изпъкне. Твърде висока летва е това, щото ако беше Крис, пак окей, ма Лиам Е като белтъчен омлет без сол и пипер :ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests