Black Widow / Черната вдовица (2020)

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Black Widow / Черната вдовица (2020)

Post by Dr. Horrible » Sun Jun 02, 2019 10:00 pm

Хорааааааааааааааа, ДОЖИВЯХ!
В момента снимат Black Widow!!!!!

Image

През 2009-та обявиха, че са кастнали Скарлет Йохансон за ролята на Черната вдовица - един от най-любимите ми персонажи в Марвел вселената. И още тогава си казах "Оооо, много яко, сигурно и за нея ще има филм скоро!" И после го чаках... И чаках... И чаках... И мина цяло десетилетие. И макар да имаше много моменти, когато всички около мен ми казваха, че вече му е минало времето, че няма как да стане, че този филм не може да се случи, все пак аз никога не загубих надежда, винаги вярвах, че ще се получат нещата, че ще настъпят славни дни. И през десет години ходих на филмите на Марвел за да видя тоновете герои, които обожавам, но най-вече за да видя Черната вдовица. А тя участваше в ДОСТА филми. И беше малко или много различна във всеки един от тях. Те показваха различни нейни аспекти, но макар режисьорите да се сменяха, макар сценаристите да се сменяха, макар костюмите и прическите да се сменяха, винаги имаше един творец, който беше неотлъчно там и следеше образът на Наташа да е консистентен - самата Скарлет! Велика актриса е таз Скарлет, велика! И се радвам, че тази толкова специална героиня случи на една толкова специална актриса. Изчел съм повече нейни интервюта, отколкото смея да призная, слушал съм как говори за персонажа, какво влага в този образ... и винаги съм оставал възхитен!

И сега, след десет години, най-после мога да го кажа - СНИМКИТЕ ТЕКАТ. Режисьорката Кейт Шортланд е правила само един филм - немският Лоре, но той е доста интересен и разбирам защо са я избрали. Кинематографът е Роб Харди, известен с филмите си Ex Machina и Mission: Impossible - Fallout. А дизайнерът на костюмите е работил преди това по Скайфол и Спектър. А Скарлет е не просто в главната роля, но и продуцент!

За сюжета не се знае нищо!!!! Всеки ден излизат нови снимки и е тооооооолкова вълнуващо, сърцето ми не знае покой! Имаше снимки край супермаркет, из разни далечни планини в Норвегия, на нещо като погребение.... КАКВО СЕ СЛУЧВА?!
Не се знае кога ще се развива филмът. Доскоро се твърдеше, че действието ще бъде преди Iron Man 2, да покаже ранната история на героинята. После се твърдеше, че щял да се развива след Civil War и преди Infinity War, за да видим какво е правила Наташа в годините, в които се е криела от властите. Сега пък нова теория твърди, че всъщност Хълк все пак е успял да я съживи (или пък Капитана я е съживил, като е върнал камъка на Вормир, a soul for a soul) и тя ще търси мястото си в света след Ендгейм. Или пък, че това е друга Наташа от алтернативна вселена. НО НЕ ЗНАЕМ РЕАЛНО НИЩО!!!!

Друга млада актриса е потвърдена за second lead и повечето слухове твърдят, че тя ще е Йелена Белова - друга Черна вдовица от комиксите, по-млада, по-свирепа и по-неопитна. Актрисата се казва Флорънс Пю. Дали ще прави пю-пю с пистолетите?! Възможно е този самостоятелен филм да е последният за Скарлет - да е нейното изпращане и чрез него да се въведе Йелена, която да остане новата Черна вдовица в бъдещите филми.

Но едно е ясно - Black Widow ще е първият филм на Марвел от четвърта фаза, първият филм, започващ новата история след като сагата с камъните приключи. Ще е нещо много интересно, наистина основополагащо. И АЗ НЯМАМ ТЪРПЕНИЕ ДА РАЗБЕРА КАКВО!

И не, не исках да пиша в предстоящи филми. Исках да има къде да си го коментираме, докато чакаме със затаен дъх!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Black Widow / Черната вдовица (2020)

Post by Roland » Sun Jun 02, 2019 11:26 pm

Моят дъх си върви нормално...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Black Widow / Черната вдовица (2020)

Post by трубадур » Mon Jun 03, 2019 12:32 am

То преди ендгейм не ме ебеш за тоя филм въобще, еле па като голямата свинщина приключи. Плюс че е поредният блокбастър с недоказал се режисьор, демек марионетка, и като вземем предвид какво означава това в холивуд, включително и щом стане дума за марвел, как се вика под минимума са очакванията така или иначе, ама с така построени нещата успавят да занижат дори допълнително интереса.

Но да, нямам търпение за поредния пеге 13 супер забравим парцал, дето не можеше да е по-зле, ами и ако джохансон се е взела мега насериозно по-вероятно да й чеше егото, но си отварям вратичка да ме опровергае нявга филмето, ако взема го гледам по произволна кабеларка след десетина години.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Black Widow / Черната вдовица (2020)

Post by tigermaster » Mon Jun 03, 2019 1:39 am

Dr. Horrible wrote:
Sun Jun 02, 2019 10:00 pm
Друга млада актриса е потвърдена за second lead и повечето слухове твърдят, че тя ще е Йелена Белова - друга Черна вдовица от комиксите, по-млада, по-свирепа и по-неопитна. Актрисата се казва Флорънс Пю. Дали ще прави пю-пю с пистолетите?! Възможно е този самостоятелен филм да е последният за Скарлет - да е нейното изпращане и чрез него да се въведе Йелена, която да остане новата Черна вдовица в бъдещите филми.
Флорънс Пю е доста прекрасна, бтв, гледай я в "Outlaw King".

Както и да е, аз бих гледал филма, стига да е самостоятелен и да е достатъчно физически откъм екшън. Марионетката на режисьорския стол хич не ме вдъхновява. Знам, че си е типичният марвелски подход това, ама за шпионски екшън, от който, подозирам, се очаква да захлупи и Джон Уикове, и Бондове, и атомни блондинки, и всякакви такива (дори само предвид петнайсетмилионния хонорар на Йохансон - за сравнение, "Джон Уик" - целият филм - струваше двайсет милиона), дали нямаше да е добре да наемат някой различен от телевизионерка, чийто кариерен връх са епизоди на "SMILF"?

Честно казано, в момента не се сещам за нито един предстоящ западен филм, за който да се надъхам. Този има шанс да е такъв, ама при положение, че ще излезе след поне две години, а засега не знам абсолютно нищо, мога само да рантвам за пореден път срещу цялата бездушност, която лъха от марвелските неща. Предпочитам някакви новини за "Атомна блондинка 2", обаче.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Black Widow / Черната вдовица (2020)

Post by Amelia » Mon Jun 03, 2019 8:04 am

Лол и моят дъх си върви нормално. Безкрайно закъсня този филм и сега вече не ми дреме особено за него, щото така или иначе вече видяхме най-добрата възможна реализация на ритаща задници жена-шпионин в Атомна Блондинка и среднистата Скарлет и да се насере не би могла да бие това, което Шарлиз Терон постигна. Но реално е може би единственият от новите на Марвел, които все пак бих гледала в някакъв момент. Ще го изчакам да излезе нейде по стрийминг платформите обаче, че не ми се дават пари за това.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Black Widow / Черната вдовица (2020)

Post by Dr. Horrible » Mon Jun 03, 2019 8:58 am

Не подценявайте режисьорката, все пак :)
За кратката си кариера Кейт Шортланд е събрала 39 награди и 23 номинации. Очевидно не е избрана заради способностите си да режисира екшън, да. Но така или иначе Марвел си имат специални екипи, които се занимават с екшъна. Избрана е, за да даде на филма и героинята психологическа дълбочина. Нейният филм Лоре показва една млада героиня, която в някои отношения е много близка до Наташа. Става дума за младо момиче, което трябва да премине през голяма част от Германия по време на втората световна. Родителите ѝ са висши нацисти и са заловени. И по пътя тя среща един бягащ евреин, който ѝ помага да оцелее. И така на нея ѝ се налага да повери живота си точно на такъв човек, когото е възпитана да мрази и ненавижда... Това не е толкова различно от историята на Наташа, която бяга от един режим в друг. Може би и затова в началото бяха много настоятелни предположенията, че Black Widow ще е предистория за това как Наташа идва за пръв път в САЩ.

Иначе, @tigermaster не съм гледал Outlaw King, но ще го направя скоро! Много искам да видя нещо с Флорънс Пю, радвам се, че я харесваш!

И силно се надявам филмът да не е принизен като оная глупост Атомна блондинка, която имаше яка стилистика, чаровна актриса и нищо друго - празен филм с празна история и празна героиня. Черната вдовица трябва да е много повече от екшън с опасна мацка.

За който не иска да ходи и да дава пари за Черната вдовица - спокойно, аз ще идва по два пъти и за вас!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Black Widow / Черната вдовица (2020)

Post by penzata » Mon Jun 03, 2019 9:03 am

Dr. Horrible wrote:
Mon Jun 03, 2019 8:58 am
И силно се надявам филмът да не е принизен като оная глупост Атомна блондинка, която имаше яка стилистика, чаровна актриса и нищо друго - празен филм с празна история и празна героиня. Черната вдовица трябва да е много повече от екшън с опасна мацка.
Що ги правиш тез неща, Докторе?!? :roll:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Black Widow / Черната вдовица (2020)

Post by трубадур » Mon Jun 03, 2019 9:41 am

Image
penzata wrote:
Mon Jun 03, 2019 9:03 am
Dr. Horrible wrote:
Mon Jun 03, 2019 8:58 am
И силно се надявам филмът да не е принизен като оная глупост Атомна блондинка, която имаше яка стилистика, чаровна актриса и нищо друго - празен филм с празна история и празна героиня. Черната вдовица трябва да е много повече от екшън с опасна мацка.
Що ги правиш тез неща, Докторе?!? :roll:
Реалният въпрос е "Що тей правиш ся значи?" но на него звездите му го говорят, освен тва много ясно, че така ще каже, след като целио фором се изсипа да му дриска връз йохансона.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Black Widow / Черната вдовица (2020)

Post by Dr. Horrible » Mon Jun 03, 2019 10:17 am

Истината е, че аз следя female-lead екшъните и съм изгледал маса филми като Колумбиана, Агент Солт, Хана, новата Лара Крофт, Атомна Блондинка, Люси, Червената лястовица и т.н... И просто знам какво им е средното ниво, знам какво е популярно и какво е непопулярно за жанра, знам какво е правено по калъп и какво не. Повечето хора са изгледали (или поне помнят по-добре) един такъв филм и сравняват Черната вдовица със спомените си за този един. Могат да допуснат, че ще има хиляда версии на Джак Раян, Бонд, Борн, Джон Уик и така нататък, но ако има два филма, в които жена "рита задници", значи те са копие един на друг и няма нужда от трети изобщо, най-доброто е видяно. Аз не споделям това убеждение и мисля, че има много потенциал за екшън героини. Особено откъм психологическо развитие на образите. Особено пък ако "най-доброто" е... Атомна блондинка :lol:

И наистина се надявам Марвел да не паднат толкова ниско, щото, както казах, освен стилистика и харизматична актриса, Атомна блондинка няма нищо, нищичко.
Нямам против, че Атомна блондинка съществува и няма да имам против, ако направят продължение за феновете, които се кефят, и дори няма да имам против Чарлийз да вземе разни награди за него, щото тя е готина. Но просто се надявам Черната вдовица да е много повече, щото не искам такъв тип евтино зрелище. От последния "Игрите на глада" насам не са излизали смислени филми с женски екшън героини, като в това число включвам и "Жената чудо". Така че си чакам Вдовицата с трепет!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Black Widow / Черната вдовица (2020)

Post by трубадур » Mon Jun 03, 2019 10:49 am

Ми ше зема да дода и да го кажа, жените просто не стават за екшън героини ин дженеръл. Да не говорим, че най-добрата, поне щом опрем до холивуд, си остава булката в Кил Бил. Дори мацки, дето могат да се бият, като ги наврат сред мъже, които също го умеят, сцените с девойките по принцип са най-плачевните. Ако е умна, ловка, добра с пищаци, става. Там нямам проблеми, защото са бая изравнени нещата и може да мине за правдоподобно. Ама като ги сложат една срещу мнозина, а тия мнозина само единия им крак тежи колкото мадамата, е тъпанарско. Дори Том Круз не му позволиха да размотае Хенри Кавил щото е видно каква малоумщина би било. Така че съм бая скептик за всеки един такъв филм, както и за много при мъжете, ако трябва да сме точни. Даже поради причината, че се опарих толкова много пъти още бавя Джон Уик, а всеки знае, че Киану стои чудесно в екшън сцени. А това, дето сме видели от вдовицата до момента в марвел вселената е толкова по калъпа на яката мацка, защитена от тъп сценарий, че как да имам високи очаквания за екшън, история и т.н.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Black Widow / Черната вдовица (2020)

Post by penzata » Mon Jun 03, 2019 10:50 am

Dr. Horrible wrote:
Mon Jun 03, 2019 10:17 am
От последния "Игрите на глада" насам не са излизали смислени филми с женски екшън героини, като в това число включвам и "Жената чудо".
:hihi: :hihi: :hihi:

Егати примера за смислен филм даде - Мокингджей парт ту, дет беше колосална мъка. :ninja:

Но, айде една прима виста - Fury Road, Revenge, Блондинката :mrgreen: , ако щеш и Алита.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Black Widow / Черната вдовица (2020)

Post by tigermaster » Mon Jun 03, 2019 1:32 pm

Dr. Horrible wrote:
Mon Jun 03, 2019 10:17 am
Особено пък ако "най-доброто" е... Атомна блондинка :lol:
То като опре до жени в бой срещу мъже, "Атомна блондинка" верно е най-доброто :bigtongue: Поне откъм Холивуд, тоест.
Сега, не че нещо, обаче, изключая "Червената лястовица", филмите, които си ги изброил, съм ги гледал, някои и по два или три пъти, и... Ами... "Люси" ме утрепа от кеф и двата пъти, обаче е тотално различен откъм подход. "Агент Солт" е писан за Том Круз и си му личи отдалеч, а и, макар че е приятен екшън, това, че Анджелина Джоли не изглежда да е повече от петдесетина кила, на моменти вади от филма. В смисъл, за да събориш някого така, само техника и сила не стигат, трябва и тежест:
https://www.youtube.com/watch?v=4MRlZ8TGJiw
"Колумбиана" ми насади мнението, че Зоуи Салдана не трябва да играе в екшъни, в които не е висока три метра и синя, понеже стои просто нелепо в бойните сцени. Едно, че не може да удря, и друго, че просто е прекалено кльощава. Новата Лара Крофт ми хареса, де, "Хана" - също, обаче сериалът, дето излезе сега по същата идея, е тъп.
Тия - всичките - обаче блондинката на Чарлийз Терон ги прави да изглеждат като дечица от забавачката, като се стигне до постановка и изпълнение на бойни сцени - а това е някак важно в тоя жанр. И откъм сценарий работи по-добре.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Re: Black Widow / Черната вдовица (2020)

Post by TheGrimReaper » Mon Jun 03, 2019 1:55 pm

Аз бих добавил като качествени заглавия с главни женски пресонажи - Chocolate (тайландски филм с участието на Jeeja Yanin), The Villainess (корейски подобен), Yes, madam! (Michelle Yeoh & Cynthia Rotrock), Royal Warriors (Michelle Yeoh & Hiroyuki Sanada). Относно самостоятелния филм за Вдовицата - доста късно му дадоха зелена светлина, което си оказва влияние, дано продукцията се окаже читава и да не е поредния недодялан опит за фенсървиз. Вдовицата като герой ме радва и ми се иска да видя и нейната история, нищо, че няма някакви по-запомнящи се суперсили, като останалите ѝ "колеги" сред Avengers :)

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Black Widow / Черната вдовица (2020)

Post by Xellos » Mon Jun 03, 2019 2:19 pm

За сега единствената полза, която виждам от този филм, е че доктора ще постигне нирвана. :mrgreen:
Зема да я изгледам тая блондинка най-накрая. :oops:
:ninja:

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Black Widow / Черната вдовица (2020)

Post by tiffany aching » Mon Jun 03, 2019 2:54 pm

Странно, но съм заинтригувана и най-вероятно бих дала шанс на този филм. Определено, четейки ревютата (и постингите) на Dr. Horrible , Black Widow и нейната история изглеждат много интересни. Даже вчера се разтърсих защо е наречена Черната вдовица (може да съм забравила, ако Доктора някъде е писал, а комиксите не съм чела... за марвелските филми даже не ща да се замислям) и би ми бил любопитен в лентата мотива за вербуването и програмирането на агент от този тип, както и силата на човешкия дух, въпреки всичко грозно на този свят. Стига вече да не вкарано като наратив в излезлите филми с Наташа Романов. :roll:

Зависи какво иска да види човек и върху какво се концентрира. Разбира се, ние сме различни и се радваме на различни неща, нищо лошо няма. Ако на някого му се гледа "жена с изключителни бойни умения прави невероятен екшън", ще пречупи филма през тази призма. Примерно "Атомната блондинка" за мен умря още на ниво трейлър, който ми се стори точно бездушен и скучен.

"Игрите на глада", благодарение на най-вече на сюжета си, бяха обречени на успех. И за мен бяха малък филмов празник. Плюс че продукцията бе с изпълнение на високо ниво от страна на хората "зад кадър". Колкото до актьорите и толкова недолюбваната Дженифър Лорънс - справиха се със задачите и макар да не бях фокусирана върху актьорката игра, в нито един момент тя не ме дразнеше.

Другата ми причина за интерес към подобен филм е Скарлет Йохансон, която може и да не е най-добрата актриса на света, но има навика да участва в много (и) съвсем не лоши филми... Като "Изгубени в превода" и "Момичето с перлената обица" са ми едни от любимите с нейно участие. :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests