Amazon Studios

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Amazon Studios

Post by Xellos » Mon May 16, 2022 9:26 pm

:ninja:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Amazon Studios

Post by трубадур » Sun Jul 10, 2022 11:59 am

The Boys продължава да е разочарование. С изключение на Invincible , което е топ левел адаптация и даже подобрява първоизточника, ама то щото историята печели много повече да е анимация от комикс и най-вече щото Къркман го вижда това като възможност да оправи каквото не работи в комикса, плюс че и едва ли телевизионният резултат на ходещите мъртви му е много на сърце и в крайна сметка имаме създателя на нещо да е основен двигател зад адаптацията му в друга медия, останалото от амазон е ужасно.

Не могат да адаптират тия хора, както стана ясно с колелото, предстои пълна катастрофа с властелина, а The Boys се дъни още от първия си сезон, ама здрав каст и бутафорна простотия замазват очите. В трети сезон се случиха толкова много неща, че накрая сме в изходната му точка :yay:

Не помня друг сериал, за който мантрата they think they can have their cake and eat it too да важи с по-голяма сила. Правим сме на смели и еджи, ама няма толкова плот армор. Ебаваме се с всички копоративни изгъзици на ентъртейнмент индустрията, докато сме виновни за всяко едно тяхно прегрешение, като например ще вземем реални актриси от малцинства, за да се ебаваме как на такива не се дава шанс... за да не им дадем шанс. Ще разчитаме на бумър хумор, демек квото е било меме докато пишем сценария го включваме и няма значение колко ще е отживяло, докато дойде време да пуснем сериала. Рик и морти страда от същия проблем, дай да дадем познати мемета на едж лордовете и ще ни хвалят по интернетите, щото признаваме съществуването им. Изсмукана драма меду герои, но това върви ръка с ръка с желание да се запази статуквото.

Плюс че нямат пари за екшън. Финалът беше пародия. Всичко бяха хвърлили за хирогазъма... който пак беше кеч в една стая. :mrgreen: :neutral:

За 3 сезона не са мръднали и сантиметър. Вместо да бяха просто адаптирали сюжета на комикса и вече да бяха приключили. Джак Куейд е много добър актьор, ама човекът просто няма габаритите за Хюи. Юнакът е по-голям от всички на екран и изглежда сякаш ще смели половината каст само ако ги перне зад ушите. Колкото и ще да го снимат от тъпи ъгли и да се навежда, фактът си остава, че стърчи над всичко и много вади от кекавата персона, която се опитва да придаде на героя си.

Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: Amazon Studios

Post by Totenkopf » Thu Jul 14, 2022 12:01 pm

Изгледах го и аз ,след като чух много добри отзиви, защото втория сезон е тотално негледаем не съм му гледал последния еп. даже и нямам желание, този сезон е доста проблематичен, но имаше и добри попадения, като Войнишкото Момче(Джейсън Акълс) и някои готини референции и хрумки. Имаше проблеми с драматичните моменти, когато трябваше да са по дълги ги претупваха, а когато не трябваше бяха излишно удължени, и изглеждаха изкуствени и преиграни, нямах проблеми с графичното насилие и секс сцените, които ги гледах като нещо нереалистично сякаш се загуби този реализъм, който имаше в първи и втори сезон дори. Хареса ми по някакъв странен начин как се караха Хюи и любимката ми Старлайт(Erin Moriarty) беше по много изкуствен, но извратен начин поднесена. имаше доста клишета и претупани сцени, явно и с по малко пари са разполагали( цялата сцена с лабораторията в Русия и финалния бой) в Никарагуа направо беше абсурдна, абсолютен цирк. всички актуални мемета са наблъскали за да ги легитимират.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Amazon Studios

Post by tigermaster » Mon Jul 25, 2022 11:31 pm

Гледах първия епизод на "The Terminal List":
https://www.imdb.com/title/tt11743610/
Хубавото - режисиран е от Антоан Фукуа и, съответно, като се стигне до екшън, радва много. Заснет е добре, което за толкова скъпа продукция е на практика задължително, но все пак трябва да се отбележи. Сценарият дава заявка за интересно развитие. Дано бъде изпълнена.

Лошото - мисля, че Крис Прат просто не е достатъчно добър актьор, за да изнесе толкова сериозна роля. Не че е зле, обаче супер драматичната му сцена накрая беше криндж. Про-американскоармейската пропаганда, особено в началото, идва в повече. Тюлените са представени почти като фентъзи герои, за каквито се пише пауър метъл. (Даже специалната им операция се казва "Мечът на Один".) Същевременно обаче операцията им в началото ми биеше на пълен кретенизъм. (Може би аз съм сбъркан нещо, ама деанам.) Плюс, че супер обучен войник, па макар и само на двайсет и три години, изпратен на супер важна мисия, да си изпуска емоциите от контрол като някаква кифла в мола... `айде не. Не пасва на пропагандата, не за друго. Нещото е заснето добре, обаче цветовете са утрепани с правата лопата. Извън провалената специална операция в началото, има само една екшън сцена - която е страхотна, но за един час е малко. Тонът е прекалено сериозен.

В цялост - нещото започва като филм от читавата част от кариерата на Стивън Сегал, само че разтеглен и с повече претенции. Даже в бойната сцена се разчита на айкидистки ключове твърде много.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Amazon Studios

Post by Martix » Sat Jul 30, 2022 7:52 pm

Значи тука ще пусна една конспирацийка :ninja: , но не е ли логично подобните блокбастър сериали WoT, Lotr и тн. с космически бюджети да се правят само с цел пране на пари.
-уж са супер скъпи, като сметнеш долар / час излизат близки до филм, а неизменно изглеждат и се държат много по-зле от филм правен за кино.
-уж много скъпи и уж са супер важни и ключови проекти на студиото, а все ги дават на някакви младоци дето даже не са чели сорс материала и нито сценария им има нужната тежест, нито кастинга е на ниво, нито дори маркетинга е кой знае колко вдъхновен.
-директно поръчват по няколко сезона, за да не би да секне келепира, дори да се окажат провал продължаваме да поръчваме още няколко сезона напред, следващите сезони задължително ще изглеждат по-евтини от първия, нищо че ще имат същия или по-висок бюджет.
-поръчани са от Амазон, фирма, на която телевизията не й е основния бизнес, но пък ръкав, в който могат да сипват някой друг милиард годишно би им бил доста полезен.


Anyway, по темата,
The Boys season 3 - много точно го е казал трубадура по нагоре, сезонът е разочарование. Плот арморът е активиран. Историята прави пълен кръг и завършва където започна, буквално може да минем от 2-ри в 4-ти сезон и няма да се забележи дупка.
Все още е силно гледаем и динамичен, Карл Ърбън (Oi) и Антъни Стар (grin) продължават да го носят на харизма, но този сериал или трябва да приключва с 4-ти сезон, за предпочитане със rock fall, everybody dies, или ме е страх в какво ще се превърне.
7/10 so far.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Amazon Studios

Post by Marfa » Tue Aug 02, 2022 4:32 pm

То подобни хипотези се появиха след осирането на WoT. Не мога да кажа, че са лишени от логика.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Amazon Studios

Post by coldie » Fri Aug 05, 2022 9:12 pm

Martix wrote:
Sat Jul 30, 2022 7:52 pm
Значи тука ще пусна една конспирацийка :ninja: , но не е ли логично подобните блокбастър сериали WoT, Lotr и тн. с космически бюджети да се правят само с цел пране на пари.
-уж са супер скъпи, като сметнеш долар / час излизат близки до филм, а неизменно изглеждат и се държат много по-зле от филм правен за кино.
-уж много скъпи и уж са супер важни и ключови проекти на студиото, а все ги дават на някакви младоци дето даже не са чели сорс материала и нито сценария им има нужната тежест, нито кастинга е на ниво, нито дори маркетинга е кой знае колко вдъхновен.
-директно поръчват по няколко сезона, за да не би да секне келепира, дори да се окажат провал продължаваме да поръчваме още няколко сезона напред, следващите сезони задължително ще изглеждат по-евтини от първия, нищо че ще имат същия или по-висок бюджет.
-поръчани са от Амазон, фирма, на която телевизията не й е основния бизнес, но пък ръкав, в който могат да сипват някой друг милиард годишно би им бил доста полезен.


Anyway, по темата,
The Boys season 3 - много точно го е казал трубадура по нагоре, сезонът е разочарование. Плот арморът е активиран. Историята прави пълен кръг и завършва където започна, буквално може да минем от 2-ри в 4-ти сезон и няма да се забележи дупка.
Все още е силно гледаем и динамичен, Карл Ърбън (Oi) и Антъни Стар (grin) продължават да го носят на харизма, но този сериал или трябва да приключва с 4-ти сезон, за предпочитане със rock fall, everybody dies, или ме е страх в какво ще се превърне.
7/10 so far.
Много просто обяснение, не е това. Друга е причината.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Amazon Studios

Post by трубадур » Fri Aug 05, 2022 11:04 pm

Е кажи ква е тийз такъв :wink:

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Amazon Studios

Post by Martix » Sat Aug 06, 2022 1:47 am

Не го слушай, каквото и да казва, колди е агент на Big Retail. Телефона му звъни с ейтва
https://www.youtube.com/watch?v=lI5w2QwdYik
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Amazon Studios

Post by coldie » Sat Aug 06, 2022 6:40 am

трубадур wrote:
Fri Aug 05, 2022 11:04 pm
Е кажи ква е тийз такъв :wink:
Казвал съм я, съсипване.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Amazon Studios

Post by tigermaster » Sun Sep 04, 2022 4:08 pm

"Invincible" може би трябва да го гледам най-после, понеже бая народ ми го хвалят вече. "The Boys" донейде ме е страх да го гледам - препоръча ми го редовен клиент, а после - и сестра ми, та ако не го харесам, ще се чувствам гадно.

Иначе, от каквото съм гледал...
"Добри поличби" е добра адаптация на книгата - обаче все пак сценарист е един от авторите й, та не е толкова изненадващо. Да видим какво ще е вторият сезон - като я няма основата, писана от Пратчет, не знам какво да очаквам. Сериалът ми хареса много, всъщност, изгледах го четири пъти (два бяха, докато му правих фенския превод) от край до край и бих го гледал пак.
"Ричър" не знам като адаптация как е, обаче самото нещо е тъп екшън с Джейсън Стейтъм, само че разтеглен до осем часа и без Джейсън Стейтъм. Харесваше ми доста, всъщност, обаче аз принципно харесвам тъп екшън и се гордея с това. Претенциите му бяха в повече, но пък превръщането на Ричър в модерен Конан с аутизъм беше яко.
"The Terminal List" - изгледах един епизод, понеже все пак харесвам Антоан Фукуа, а пилотът е режисиран от него. Бойната сцена в края ми допадна. Всичко друго беше тъпо и скучно, а Крис Прат изобщо не ми хареса като сериозен екшън герой.
"Колелото на времето" ме забавляваше до един момент, с цялата си дебилщина. Накрая обаче... Хранихме го в неговата тема.

И сега това тук - със заглавието на толкинистко фентъзи, писано от двама немци, което прочетох преди двайсетина години, харесах и забравих почти напълно за няма и седмица. Даже ако не беше този сериал, нямаша да си спомня, че съм го чел.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Amazon Studios

Post by Ambartanen » Mon Sep 05, 2022 11:07 am

Ако ти е харесал Рийчър като тъп екшън, може да пробваш Хана. Екшън сцените са много добри, шпионския трилър е на нивото на Борн (т.е. глупав, ама не се взима твърде насерозно и минава бързо). Иначе Рийчър напълно изпълнява духа на книгите, които са за американски чичаци изпитващи страхопочит пред знамето и въоръжените сили. На мен поне ми беше много забавен по полусериозен начин, но си постигна целите.

The Boys единствено на този форум съм видял някой всъщност да не го харесва. Всъщност и един друг човек, но от него не съм чул да харесва абсолютно нито едно популярно шоу или филм, така че приемам, че просто обича да мрази неща. Аз не съм чел комиксите и нямах очаквания, така че останах много доволен.

The Marvelous Mrs Maisel, Truthseekers, Upload, The Expanse (последните два сезона) също са добри, макар в съвсем различни жанрове.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Amazon Studios

Post by трубадур » Fri Sep 16, 2022 9:47 am

Амазон ше съсипват и блейд рънър, 2099 иде :lol:

https://www.hollywoodreporter.com/tv/tv ... 235220944/

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Amazon Studios

Post by Xellos » Mon Nov 07, 2022 7:57 am



Хмм, дано направят поне това като хората.
:ninja:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Amazon Studios

Post by трубадур » Mon Nov 07, 2022 6:14 pm

За разлика от другите излагации поне зад това имаме човек с реноме, пък било то и "the wrong nolan".

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests