Сериалчета за всички, част IV

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Matrim » Sat Apr 13, 2024 9:51 pm

Първият епизод на Fallout бива, сценката, в която главната героиня си заби един стимпак ме разсмя доволно. Refuge in audacity. :P
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6461
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Sun Apr 14, 2024 1:23 am

Доколко е разбираем за хора, които не са запознати с игрите?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Matrim » Sun Apr 14, 2024 7:31 pm

Мисля, че има достатъчно разяснения, за да ясно и без човек да е играл игрите. То и без това сюжетът като цяло засега е повече от простичък.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Martix » Sun Apr 14, 2024 11:54 pm

Halo season 1 и 2 е гилти плежър без да са прекалили с плежъра, който ни връща в ранните 2000-ни сериали, когато лошите учени правещи неетични експерименти бяха наистина лоши, а корумпираните генерали в армията имаха завити мустаци и злодейски смях, дори и жените. Сериалът постоянно се лашка между сериозна спейс драма тип експанзията и някаква много по-проста и клиширана фантастика пълна с мачо изпълнения, лоши лошковци и никаква логика в действията на героите. На сериала му липсва кохезия, но още повече му липсват режисура и монтаж от които да не се чудя коя сцена на коя планета се развива и нямаше да заболи и от малко повече диалози, които да не са толкова клиширани, че често познавах точно какво ще кажат героите.
Плюсове:
-Pablo Schreiber (Master Chief) е чудесен и в броня, и извън. В началото ми биеше твърде много на грънт солджър някакъв, но се оказа страхотен екземпляр, 2 метра горила с опит в бродуей, който изпълва всяка сцена с изтерзан (за съжаление) мачизъм. Има немалко сцени, в които пича разкатава двойки тройки нормални войници (стигат му до рамото) и беше яко за гледане всеки път. Всички ботове у imdb които си почват 1/10 ревютата със мастър чиф пак има наглостта да си сваля шлема и да говори са много зле. MC без шлем да death stare-ва higher ranking генерал-а си бяха най-яките моменти от сериала (понятието армейска командна верига за нищо го нямат, но това е друга тема).
-екшънът е много здрав и има предостатъчно от него. И битки с извънземни и използвайки екзотичните извънземни оръжия от игрите, и mano o mano ръкопашки тип асансьора от the winter soldier, и военни гърмялки, благо. Останалите спартанци освен MC също стояха супер в екшъна, като сложат броните и ударите почват да се усещат като парен чук.
-яки извънземни, яки брони, яки пушкала, як флууд (само един епизод обаче), пълен е с ефектни и работещи сцени, ако се гледат самостоятелно и не се замислям за цялото и защо изобщо се намираме на тази планета и каква е мотивацията на мери сю да спасява X от секретна база Y точно в този момент.
-ако изключим необяснимия отказ на военното командване да арестува всички герои (изпълнението на заповеди не е силната страна на спартанците, тези о толкова студени и безчувствени машини за убиване) и необяснимия infatuation на сценаристите с образа на the magical girl Куан Ха, почти не се усеща плот армор. Героите ядат яко бой, грешките се наказват, а много второстепенни герои си взимат. На война като на война.
-не спазвал бил плота на игрите а адаптирал някакви неща, и героите имат чувства и не се намират във first person shooter. За много фенове в нета това е минус, но на мен ми хареса решението сериалът да е сериал, а не видео игра.
И това е за плюсовете. Минуси много, най-гадното е че първи сезон макар и клиширан се движеше с някакво темпо и стигна донякъде, но явно са сменяли хора от екипа ли нз кво и втори сезон дропна качество и всичко. Буквално много герои от историята изчезнаха, плота не продължи от където беше стигнал а почна от друго рандом място, вкара нови ненужни съжетни линии (и първи сезон е пълен с такива). Втори сезон също така е много по-мрачен и драматичен, но пълен с десет пъти повече плот дупки и нелогизми, а драматизма му е дошъл отникъде тиин едж и мид лайф кризи в едно у всите спартанци, всичко правим само и само да мотаме плота и да не отидем до халото.
Нямам търпение да пуснат трети сезон в който за трети път така и да не разберем за какво е това лелеяно хало и вместо това да следваме много важния въпрос куан ха ще успее ли да намери място в детската градина за кеслър.
6/10
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Matrim » Tue Apr 16, 2024 7:09 pm

Преполових Fallout. Сюжетът и героите не са нещо особено, наивността на главната героиня е прекалена, но атмосферата, ефектите и декорите са на светлинни години от посредствени адаптации като Колелото на времето. Доста пари са хвърлени, но явно е работено с желание и талант. Да видим дали сценарият ще се подобри във втората половина.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6461
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Wed Apr 17, 2024 8:20 pm

Гледах първите четири епизода на сериала за съдията Ди. Яки са. Нямам спомен кога за последно гледах криминале с толкова грандиозна визия, независимо в коя държава е правено.
Ди е готин, помощниците му - също. Странно е, че Ма Жун, когото си спомням като грамаден разбойник от книгите, тук е дребно девойче - ама пък стои добре. Има зрелищен екшън. На моменти зелените екрани са твърде очевидни, обаче това да е проблемът. Изместили са запознаването с Ма Жун и Цяо Тай преди събитията в "Златното божество".
Първият случай не е от книгите на Ван Хюлик, обаче гледам, че следващият ще е "Лакираният параван", а после - и "Златното божество". Ще видим, ще видим...
Засега - аз доволен.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Xellos » Thu Apr 18, 2024 9:24 am

Як е Ди, не помня много от книгите а и то тва не е буквално по тях. Иначе са качили 32 епизода в нетфликса, изгълтах до 24 ама някои от случаите се точат доста епизоди с китайско преиграване. Тия в пустинята и прилива бяха топ тиър за тв сериал ефекти. :yay:

Фолаута е забавен, въпреки че е без модове :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .

Halo е тотал щета от моментва който свали шлема Чефа, а втори сезон дълбае още надолу.

Опитах да гледам The Rookie с Нейтън Филиън като полицай, ама нещо не се получи засега.
:ninja:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6461
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Fri Apr 19, 2024 12:39 am

Гледах първите три епизода на "Шугър":
https://www.imdb.com/title/tt16418808/
Принципно приветствам подобен тип криминалета, даже преди време фенсъбвах сериала за Филип Марлоу с Пауърс Бут от осемдесетте.
Това обаче се размина толкова зловещо с мен, че изобщо не съм сигурен какво пък толкова са видели зрителите в него, че да му дадат висока оценка в сайтове като ИМДб и да го обсипят с похвали.

Би трябвало да е отдаване на почит към ноар криминалетата от миналото. Имаме як мъжкарски типаж, изигран от Колин Фарел, постоянен глас зад кадър, постоянно набиване колко сме носталгични, нали, и как носталгираме по носталгичното минало... През няколко минути насред действието са вкарани кадри от стари чернобели филми, които не съм гледал. На няколко пъти разпознах Хъмфри Богарт, мярна се и Бъстър Кийтън. Имаше и някакви други. Просто ей така, Шугър влиза в някакъв апартамент, показва ни се еквивалентна сцена от стар чернобял филм, после си продължаваме с действието от филма. Сигурно има някакъв смисъл от това, обаче на мен ми убягна.
И в един момент просто дойде любимият ми вид инфодъмп, заради който и преди съм зарязвал криминални сериали - хакер е проучил важен образ, той и любовникът му седят пред компютър и четат извадените файлове от проучването, като същевременно си казват един на друг какво е на екрана, въпреки че и двамата го виждат. Като капак на всичко, надписите във файловете на екрана май не отговаряха на това, което двамата си говореха.
Мога да похваля актьорите - вършат си чудесно работата, особено Фарел. Обаче монтажът на цялата простотия е просто предрусал. Визията е много филтрирана и препечена и това не ми хареса. Сценарият от един момент нататък би могъл да върже смисъл единствсено във вселената на Джон Уик - даже един от главните герои в прав текст заявява, че всичко е тотално абсурдно. Опитите за вкарване на социална справедливост, каквито има май във всичките сериали на Епъл, ме дразнеха. Опитите за носталгия ми лазеха по нервите.
Протяжно е, и претенциозно.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6461
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Sat Apr 20, 2024 5:06 pm

Гледах и деветия епизод на "Шогун" най-после. Все така ме радва, обаче японските актьори са, в цялост, много по-добре от белите и това създава кофти дисонанс. Този, който играе Алвито, е добре, обаче Блакторн с влажния поглед, ръмженето и приведените рамене понякога дразни, а Дел Аква далеч не е толкова могъщ, колкото се очаква от него.

Странно е, че за японските образи са взели звезди - Хироюки Санада, Таданобу Асано, Такехиро Хира, а и не само те, а европейците са поверени на някакви абсолютни неизвестници. Не знам защо са го решили така.

Иначе самият епизод беше готин. Без Торанага този път. Марико обаче си е абсолютната звезда и искам да видя тази актриса и другаде. Като се развъртя с нагинатата и после с ножа, ме зарадва. Словесният й двубой с Ишидо беше ЗОМГ. :metal: Сцената с нинджите беше готина.
Ябушиге е все така престъпно симпатичен, предвид колко противен би трябвало да е. Това ми е споменът за Ябу и от книгата, между другото - интересчия и страхливец, който на моменти прави страшни гнусотии, обаче ме радваше. Не знам защо...
Такехиро Хира обаче трябва да го гледам и в още някоя роля. Гледал съм го в "Секигахара" и там е бая готин, тук е сила.

Блакторн обаче този път успя да ме ядоса повече от нужното - и не заради актьора, а заради сценария. Не си го спомням от книгата, обаче това човек, за когото беше показано, че дори не знае как да държи катана,
Spoiler: show
да се предложи сам за секундант за сепуку, беше безумно - дори в рамките на сериала се каза, че неумелият секундант е проблем.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Matrim » Sat Apr 20, 2024 7:15 pm

Аз пък продължавам да си мисля, че политическите интриги са ахилесовата пета на Shogun. Като се изтъпанчи Марико и каза "Стиска ли ти да кажеш открито, че държиш заложници", най-нормалният отговор би бил "Естествено, че ми стиска, това е съвсем нормална част от политическите боричкания в Япония от векове насам". Самият Токугава Иеясу е бил няколко години заложник като дете, без това да е довело до "ОМГ, ще се вдигнем всички на бунт, защото е против самурайската чест да се държат заложници".

Ишида като клекна и даде разрешение да си тръгнат пак продължи да плямпа как Торанага щял да се яви да го скъсят с една глава, плаче си за награда Дарвин тоя човек и се пита в задачката как изобщо се издигнал като даже и Бойко Борисов е като Бисмарк в сравнение с него. :P

Иначе, отношенията между японските герои са добре показани, само нещо Очиба изведнъж забрави тотално за омразата си към Торанага. Блакторн продължава да стои нелепо, май толкова ги е било шубе да не ги обвинят, че е бял спасител, че са го направили едва ли не фигурант.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests