Сериалчета за всички, част IV

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Xellos » Tue Mar 19, 2024 9:29 am

Да, 10-ти свърши на to be continued... общо взето, ма то Нетфликс може на порции нещо, тия имат навика да пускат след години сезони дет са излезли вече другаде като Бруклин 9-9 :shock: :shock: wtf. Иначе ми хареса, доста добре вложени пари в декори и кастинг. Случаите са си в духа на Хюлик, добре че не са се уляли с разпитите и наказанията толкова, че бяха досадни леко в разказите. :ninja:
:ninja:

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6925
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Yan » Tue Mar 19, 2024 8:58 pm

32 епизода си показва в Нетфликс. Следващите 10 идват на 21-ри март, а последните 12 на 30-ти.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Xellos » Thu Mar 21, 2024 5:00 pm

Оооо найс найс. Ама са опъвали въжетата тия китайци за битките мамата си трака, не му мина модата на тва летене... :mrgreen:
:ninja:

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6925
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Yan » Thu Mar 21, 2024 8:20 pm

Xellos wrote:
Thu Mar 21, 2024 5:00 pm
Оооо найс найс. Ама са опъвали въжетата тия китайци за битките мамата си трака, не му мина модата на тва летене... :mrgreen:
Е, то ако няма летене за кво да го гледа човек :bigtongue:
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Xellos » Fri Mar 22, 2024 10:42 am

True True.
Е, има стичаща се капка кръв по меча в забавен каданс. :mrgreen: И все пак моментите "ТЯ ПАК СЕ НАДИГНА!!!" ги няма, което е хубава модернизация конкретно за този сериал. Не върви да си детектив и съдия и постоянно некви полукадаври яко да те спойлят, като вица - "Всичко е ясно. Да влезе умрелия в залата". Малко насоки там с последен окървавен дъх и те така. Иначе комбинацията от западен и източен стил на детектив са я балансирали добре, ма темпото ми е малко мудно, ма ко да правиш, бюрократи с мечове.
Абе излапах го до тук квото качиха с удоволствие, бая труд са вложили и актьорите са яки главните. :yay:
Ся да видя и 4-те филма отделно дет има за Ди, докат чакам следващата порция от тия. 8-)
:ninja:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Moridin » Mon Mar 25, 2024 9:44 pm

Що няма тема за Трите тела бре :)
This is it. Ground zero.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Martix » Mon Mar 25, 2024 11:39 pm

Щото никой не го е гледал още?
Миналата седмица изчетох първа книга и сега подхващам сериала.
Изгледах само първия епизод засега и беше ок - компетентно е направен, обаче отсега ми намирисва, че ще е 7-ца. Визуално ми беше доста скучен в сравнение със сцените в книгата а и видимо са работили с нетфликски бюджет - изглежда като всеки друг подобен сериал на планетата. Актьорската игра е колкото да си заслужим чека. То и в книгата персонажите не са върха на сладоледа, но поне полицая Дъ Шъ примерно има силно излъчване, а в епизода Benedict Wong почти работеше, но нещо не му достигаше. Може би проблема е в диалога - доста е dull, за цял епизод имаше точно една яка реплика. Е поне имаше една, останалите актьори не получиха нищо с което да работят.
Като адаптация сценария засега не ме кефи, но поне изглежда че мислят да филмират всичко, няма никакво разтакаване, още в първи епизод изсипаха към 200 страници от първа книга. Случиха се поне 6 сцени, които в книгата бяха важни и impactful, а в сериала ги прецапаха толкова на бързо, че изобщо не разбрах че трябва да им обърна внимание.
А, и opening-а е много зле - музика която съвсем безсрамно имитира мелодията на westworld, но с графика правена от някой intern в студиото.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5252
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by alshu » Tue Mar 26, 2024 9:19 am

Що няма тема
Мен китайската анимация по темата ме уплаши, а проектът си беше доста скъп, просто подходът е някакъв странен и визията за бъдещето някак ретроградно-карикатурна. Вече не смея да погледна нито китайския live action, нито нетфликс-кия.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Thu Mar 28, 2024 1:46 pm

Стигнах до шестия епизод на "Шогун". Кефя се, защото единственият друг сериал, който съм фенсъбвал и който е правил такъв фурор, е "Луцифер". Някакви десетки хиляди тегления на субтитрите ми...
С това на ума - все още съм в някакъв тотален дисонанс, понеже майка ми се дразни много вокално на адски много неща, а същевременно из целия интернет валят похвали, пък и мен сериалът ме кефи. Обаче подходът на Космо Джарвис към Блакторн според мен наистина е сбъркан. Не знам негово решение ли е или така са го режисирали, обаче в изпълнението си актьорът непрекъснато набляга на контраста между образа му и японците - което принципно е прекрасно, но тук идва до голяма степен за сметка на интелекта му. Блакторн все пак е гениален учен, говорещ свободно четири чужди езика - би трябвало да е малко по-овладян.

Японците обаче са страхотни всичките. Даже Бунтаро, който изобщо не изглежда като образа от книгата, играе великолепно и стои чудесно на екран. Санада е ясен. Ненапразно е сигурно най-популярният съвременен японски актьор. (Бтв, все пак - ако спрат сравненията между него и Тоширо Мифуне, ще е добре. Санада по-скоро бих го сравнил с Джеки Чан, доколкото пътят му като актьор е донейде подобен. Ненапразно той и Чан играят братя в "Час Пик 3".) Анна Савай като Марико е прекалено прекрасна. Тя е буквално все едно някой е бръкнал в мозъка ми и е извадил моята представа за образа, за да я покаже на екрана. Добре ще е да спечели всичките възможни награди. Трябва да я видя в друга роля. В последните два епизода се появи господарката Очиба - и нейната актриса е ЗОМГ. Искам алтернативна история, в която тя става шогун, сериозно.
Както и да е, чакам следващия епизод.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Matrim » Thu Mar 28, 2024 3:04 pm

Мен продължава да ме дразни Блакторн, но подозирам, че това се дължи повече на сценария, който изисква от него да се държи като пародия на арогантен американски турист поне веднъж на епизод. Любовните му драми също вече бият много на мелодрама, особено посещението на бардака в последния епизод. Очиба твърде явно командори всички в Осака вместо да дърпа конците по-фино, но нали народът се кефи на late seasons Cersei и май от това са се вдъхновили.

Най-много ме радва Фуджи, актрисата е невероятна - другите говорят, тя почти нищо не казва, но реакциите са повече от красноречиви.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Martix » Sat Mar 30, 2024 6:13 pm

3 Body Problem - става, обаче е пълен с толкова излишни глупости, че буквално можеше да се изреже половината сериал и да стане 2 части филм без да се изгуби нищо ценно. От 8 епизода има само един, за който изобщо ще чуете (5-ти), останалите минават неусетно, без high-ове и low-ове. Интересните научни теории и обяснение са изрязани, за да се отвори място за интерперсоналните драми на скуби gang-а. :<
Плюсовете - някои промени спрямо книгата са за добро. Няколко от по-тромавите й сюжетни линии са изпълнени по-добре в сериала, а други напълно излишни или невъзможни за разгръщане в сериална форма такива са изрязани.
Но за баланс, са добавени бонус plot holes на места, на които нямаше нужда да има. Основния виновник са промените в броя и конфигурацията на игралните лица. Някои герои от книгата са разделени на две, други са слети в един общ персонаж и в резултат често се случва герои в сериала да вземат нелогични решения, или да не се сетят нещо, което би трябвало да се сетят веднага (няма значение, че е професор по астрономия, за целите на адаптацията ни е нужно в момента да не разбира концепции от 8-ми клас, за да може друг персонаж да му го обясни and by proxy на нас зрителите тъпаци) и тн. дразнения.
Актьорската игра е от слаба до безинтересна, единственото светло петно на този фронт е Marlo Kelly, която има потенциал за хорър и бих искал да я видя като злодея в някой колежански слашър. Иначе е пълно с актьори от GoT, но повечето сякаш са там само за да си вземат чека, специално героят на Сам Тарли е направо обидно ненужен.
7/10
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Wed Apr 03, 2024 2:12 am

Изгледах първите три сериала за Шерлок Холмс с Джеръми Брет и започнах четвъртия - "Спомените на Шерлок Холмс":
https://www.imdb.com/title/tt0108855/

Брет е най-добрият Шерлок, когото съм виждал. Готино е, че в горе-долу цялата поредица Холмс и Уотсън са истински приятели, на които им харесва да работят и да се мотаят заедно. В повечето от другите екранни произведения за двамата те или са по-скоро съзависими, или Уотсън е абсолютен тъпанар, чиято функция е горе-долу изцяло да бъде фон, на който Холмс да изпъкне. Актьорските изпълнения в цялата поредица успяват да преодолеят дори недотам добрите сценарии на някои епизоди.
Визията е направо убийствена. Нямам спомен да съм гледал друг западен сериал от ония времена с толкова развинтена работа с камерата. То отражения, странни гледни точки, безумно дълги и сложни за изпълнение дубли... Грандиозно е.

С това на ума - преди малко гледах епизод със заглавието "The Dying Detective". Разкошен епизод, и откъм сценарий, и откъм всичко, но като знам, че Джеръми Брет по време на снимките вече е бил тежко болен и скоро след завършването на сезона е починал вследствие на сърдечен проблем... Нагарча, какво да кажа. Актьорското изпълнение е все така енергично, но може би щеше да е по-добре да не знам за здравословните проблеми на Брет по време на снимките - понеже резултатите от тях се виждат на екрана.

Едуард Хардуик е прекрасен Уотсън, а двамата с Брет имат такава химия, че подозирам, че са били приятели и извън снимките.

Готино е, че в тази поредица всеизвестните противници на Холмс са си епизодични образи - както са и в оригиналните разкази. Айрийн Адлър се появява в един епизод. Чарлс Огъстъс Милвъртън - също. Мориарти дава добър завършек на първия сериал, но след това няма дори намек, че може да се завърне за следващите сериали или пълнометражни филми. Лестрейд не е единственият полицейски инспектор, с когото Холмс работи.
Както и да е, готино е.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Delegat » Mon Apr 08, 2024 2:04 pm

В Нетфликс пуснаха сериала Parasyte: the Grey, който е лайв-екшън спиноф на мангата Parasyte. Сериала е абсолютно феноменален, само шест епизода е, но много си заслужава гледането, актьорите са страхотни, а режисурата е дело на Yeon Sang-ho (Train to Busan, Peninsula).

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Sat Apr 13, 2024 1:36 am

tigermaster wrote:
Wed Apr 03, 2024 2:12 am
Изгледах първите три сериала за Шерлок Холмс с Джеръми Брет и започнах четвъртия - "Спомените на Шерлок Холмс":
https://www.imdb.com/title/tt0108855/
Догледах го.

По някое време ще гледам поредицата отново, обаче без последния сериал.
Просто наистина нагарча и няма как да не е така, доколкото отражението на здравословните проблеми на Брет върху снимките е прекалено видимо. Очевидно сценарият на предпоследния епизод е бил прекрояван и снаждан в последния момент. Шерлок почти го няма, функцията му е прехвърлена на Майкрофт, а самата история е просто разхвърляна. Опитали са се да компенсират с изчанчена визия и бомбастична музика и почти се получава, но само почти.
В последния епизод Брет е във върхова форма и самият епизод е много добър, но е най-гаднярската история в цялата поредица и не мисля, че трябваше да бъде оставян за финал. Още повече, че е и коледен епизод, обаче е прекалено мрачен.
Но да, заслужава си.

Както и да е, гледах първите пет епизода на "Фортуна":
https://www.imdb.com/title/tt10714778/
Американска иманярска компания открива потънала испанска фрегата, пълна със злато. Испания решава, че това е нейно културно наследство, и започва съдебна битка, за да си върне кораба и съкровището.
Базирано е на комикс, а сценарият и режисурата са дело на Алехандро Аменабар - когото знаех най-вече като режисьор на "Агора" и "Морето в мен".
Не съм очаквал точно той да се захване с непретенциозен телевизионен приключенски трилър, доколкото все съм го приемал за арт-кинаджия.
Сериалът е прекалено приятен и много динамичен, с интересна игра с цветовете, макар че визията не е особено натрапчива, и с доста добри актьорски изпълнения. Оценката в ИМДб не отговаря на истината, а и като гледам негативните ревюта там - огромна част от тях идват от американци, на които явно не им харесва лошият пират да е американец (изигран чудесно от Стенли Тучи), а добрите патриоти да са от друга държава. С това на ума - испанският национализъм не излиза от рамките на добрия тон, но прави впечатление.
Както и да е, приятно нещо.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Xellos » Sat Apr 13, 2024 10:22 am

Фолаута е забавен фенсървис (поне в началото съм), а Master Chief може кротко да си реве отстрани, дано не го мъчат и 3-ти сезон. :lol:
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests