Сериалчета за всички, част IV

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
Totenkopf
E'lir
Posts: 152
Joined: Sat Dec 14, 2019 11:31 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Totenkopf » Mon Nov 07, 2022 8:39 pm

Почнах The Great
Първият сезон е супер почва лековато, но всъщност натам се превръща в истинска драма, уникални персонажи, попа изкъртва, втория сезон за съжаление само няколко добри серии и все пак последната сериа те остава закачен за трети.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Wed Nov 16, 2022 3:43 am

tigermaster wrote:
Mon Nov 07, 2022 1:15 am
Захванах и "Чадърената академия":
https://www.imdb.com/title/tt1312171
Изгледах първия сезон и първите два епизода на втория. Интересно ми е, но буквално не знам защо. Крепи се на готините актьори и интересната идея, обаче сценарият е просто счупен. Честно казано, разбирам, че част от идеята е, че всичките образи са по някакъв начин травмирани, обаче фактът, че характерът им е оформен практически изцяло от травмите, които са преживели, и нищо друго, ме дразни. Дори любовта на Ваня към музиката е резултат от травма. :evil: (!!!)
Толкова ли па няма нещо положително, което да ги е бутнало нанякъде?!?!
А и не разбирам защо Реджиналд Харгрийвс трябва да е толкова демонстративно противен. При почти всяка своя поява на екран се държи отвратително с някого. Това може би на филм щеше да работи, обаче за нещо, което се точи толкова часове...
Лутър е досаден. Обикновено като в такъв сериал се появи някой як мъжкар, който си решава проблемите с юмруци, той ми става любимият образ. Тук е точно обратното, а и не разбирам защо буквално всички в тоя сериал, с все сценаристите, третират романтичната му връзка със сестра му като най-нормалното нещо на света. Даже имаше скандал, като той се натряска и й изневери с друга жена.
Другите радват - особено Диего и Клаус, които са най-добре написаните образи, поне докъдето съм стигнал. Номер Пет също е готин. И при тримата има любим човек в хладилника, което е неприятно.
Алисън е Килгрейв от "Джесика Джоунс", ако беше положителен образ. Реално - от нея може да се извади много и се надявам да бъде извадено много.
Ваня... Елиът Пейдж се скъсва да играе, обаче перманентни жертви просто не обичам да гледам. А и е толкова очевидно, че не може да свири на цигулка... Ако бяха взели някоя цигуларка, която да обучат да изиграе конкретната роля, дали нямаше да е по-добре? Поне е интересен образ.

Както и да е, след всичкия негативизъм - все пак гледам с интерес, така че явно са направили нещо както трябва.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Xellos » Thu Nov 24, 2022 9:38 pm

Wednesday Адамс по нетфликса се оказа много приятно за гледане Бъртънче . :yay: :yay: щрак щрак.

Ънкъл Фестър толкоз да мяза на Кръстю Лафазанов на моменти. :mrgreen:
:ninja:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Sun Nov 27, 2022 1:25 am

Първият епизод на "Уензди" е абсолютен. :metal:
Дано и по-натам е така. Джена Ортега е страхотна в главната роля. Сцената, в която свиреше на челото, ме изненада - изглеждаше много по-убедително, отколкото очаквах, а и "Paint It Black" е единствената песен на Ролинг Стоунс, която харесвам, което е допълнителен бонус.
Тим Бъртън си личи от километри - което в случая е яко. Буквално откак съм му научил името, се чудя какво би направил с история за семейство Адамс. Учудих се колко кърваво беше на моменти, особено пък като за - формално погледнато - детско-юношески сериал.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Ghibli » Mon Nov 28, 2022 1:21 pm

Не съм го гледала, така че не коментирам по същество, просто забавен момент - вчера четох точно обратното мнение, че Тим Бъртън изобщо не си личал :D
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Mon Nov 28, 2022 2:44 pm

А, личи си. Цветовата гама си е баш неговата, има изкривено дърво, и музика на Дани Елфман, и русо девойче в синьо (не е рокля, а училищна униформа, обаче пак минава), и зъбат хумор, избликващ на неочаквани места...
Само Джони Деп и Хелена Бонъм Картър липсват. :D
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Xellos » Mon Nov 28, 2022 11:05 pm

Хелена и Джони за втори сезон. :mrgreen: Бъртънско си е доста, не знам другият коментиращ какво е гледал.
Хареса ми, и покри ми нуждите за YA сериал в даскало квото трябва да има без Нетфликс да насерат с повече от 1 -2 лафа, ма да не мансплейвам ся. :P
Върколачката ми мяза на онази от KIll la Kill хиперактивната съученичка като героиня. :mrgreen:
И Гомес е окей в оригинал, само Чичо Фестър мяза на Лафазанов и ме бъгва. :lol:
:ninja:

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by The Dragon » Tue Nov 29, 2022 4:37 pm

Не знам. Добър е ... но нещо не са уцелили съвсем точно характера на Wednesday. Готина е, но и липсва онова безмерно спокойствие на психопат който винаги контролира ситуацията. И на моменти е малко too edgy.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Xellos » Wed Nov 30, 2022 12:34 pm

Woe woe, сигурно щото чичаци коментираме YA сериал по Netflix? Или заради кръша га бехме млади към Кристина Ричи (която играе норми даскалката с цайсите бтв). :mrgreen:
Моушън кепчъра на Thing е перфектен, а тва че Ортега не мига никъде си заслужава ръкопляскането.
:ninja:

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by The Dragon » Wed Nov 30, 2022 3:08 pm

Xellos wrote:
Wed Nov 30, 2022 12:34 pm
Woe woe, сигурно щото чичаци коментираме YA сериал по Netflix? Или заради кръша га бехме млади към Кристина Ричи (която играе норми даскалката с цайсите бтв). :mrgreen:
Моушън кепчъра на Thing е перфектен, а тва че Ортега не мига никъде си заслужава ръкопляскането.
На мен кръша ми е тази от анимационните филмчета. Просто не са и хванали ледената аура и спокойствие (освен в няколко сценки) и е доста по емоционална и еджи. С което просто се доближава до стандартната героиня от този тип филми. Както не са уцелили и пъгсли. За сметка на това Гомес и Мортиша са перфектни. Върколачката е едно малко бижу. Псохоложката и даскалката са перфектни. Джена Ортега е ок. Но както обикновенно слабосттта е в сценаристите.

Wednesday винаги е имала онзи вайб на стара душа в младо тяло. И на социопат.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by penzata » Wed Nov 30, 2022 8:06 pm

The Dragon wrote:
Wed Nov 30, 2022 3:08 pm
Wednesday винаги е имала онзи вайб на стара душа в младо тяло. И на социопат.
:wabbit:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Moridin » Wed Nov 30, 2022 8:45 pm

Хора със свободно време сте деа, завистта ми не знае граници
This is it. Ground zero.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Fri Dec 02, 2022 3:15 pm

Гледах петия епизод на третия сезон на "Чадърената академия" и ако в следващия нивото не се вдигне осезаемо, май ще го спирам. Просто цялото нещо е напълно безпосочно, а образите, в крайна сметка, не са достатъчно интересни, че да гледам само заради тях. Превръщането на Ваня във Виктор е горе-долу единственото, което работи донейде - само че просто ми писва все този конкретен образ да носи апокалипсис. Да вземат да го утрепят перманентно накрая, и да се приключва.
Лутър обаче е още по-досаден. (А и хайде да спре да развива романтични интереси към жени, отгледани от баща му. Поне не е израснал със знанието, че Слоун му е сестра, но пак...) Психологическият срив на Алисън не ми е убедителен изобщо. Клаус все така е готин, обаче разни обрати, свързани с него, просто ме вбесяват. Диего - същото. За Номер Пет - имам чувството, че на актьора вече започва да му тежи да носи целия сериал на гръб. През горе-долу всичките епизоди досега ни се набива колко по-яки и добре обучени са ония от "Врабчената академия", а те вземат толкова малоумни решения на практика непрекъснато. Ъх.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Xellos » Fri Dec 02, 2022 4:21 pm

Два епизода на WILLOW дося, не е негледаемо, ма е некрофилия с носталгията и не се вижда светлина в тролския гъз дето е. :roll:
:ninja:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by tigermaster » Fri Dec 02, 2022 4:44 pm

Аз за това бях адски надъхан до момента, когато видях, че е писано от Джонатан Каздан - сценаристът на "Соло", чието най-голямо кариерно постижение е, че Лорънс Каздан му е баща.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests