Crazy Ex Girlfriend

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
Litz
Forsaken

Re: Сериалчета за всички, част IV

Post by Litz » Sun Aug 11, 2019 7:58 pm

Налиии?

Индоктринирах ли ви :twisted: ?

Мен и чисто визуално много си ми харесва. Като тва, че Ребека си ходи чорлава и негримирана у тях си и когато е в депресия, но и ни се показва колко усилия полага когато иска да изглежда уау. Тая деконструкция на "I woke up like this" е доста яка, има го и в Marvelous Mrs Maisel, но не толкова ярко. И това е много яко. Макар че бях чела неква статия как тоя сериал не бил феминистки, а леко сексистки и ми стана лошо. :mrgreen:

Amelia
Moderator

Post by Amelia » Sun Aug 11, 2019 11:42 pm

Litz wrote:
Sun Aug 11, 2019 7:58 pm
Налиии?

Индоктринирах ли ви :twisted: ?

Мен и чисто визуално много си ми харесва. Като тва, че Ребека си ходи чорлава и негримирана у тях си и когато е в депресия, но и ни се показва колко усилия полага когато иска да изглежда уау. Тая деконструкция на "I woke up like this" е доста яка, има го и в Marvelous Mrs Maisel, но не толкова ярко. И това е много яко. Макар че бях чела неква статия как тоя сериал не бил феминистки, а леко сексистки и ми стана лошо. :mrgreen:
Аз имам нов любимец - Уайт Джош. За момента изглежда като най-психически стабилния и умен индивид в тайфата. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

tiffany aching
E'lir

Post by tiffany aching » Mon Aug 12, 2019 4:00 pm

Пълно е с инфлуенсъри в този форум! :lol:

Crazy Ex-Gurlfriend е бижу и се радвам, че заговорихте за него, а на мен ми стана интересно. :)
Леле, как ми се гледаше нещо подобно!...

Xellos
Moderator

Post by Xellos » Mon Aug 12, 2019 6:01 pm

Crazy Ex-Gurlfriend ми напомни на епизода с мюзикъла от Бъфи, ама е от сериалите, който ме карат да изляза от стаята от споделен срам... от друга страна песничките са Велики и си ги връткам докато работя нещо друго за фон! :mrgreen:
If you have come to these pages for laughter, may you find it.
If you are here to be offended, may your ire rise and your blood boil.
If you seek an adventure, may this story sing you away to blissful escape.
If you need to test or confirm your beliefs, may you reach comfortable conclusions.
All books reveal perfection, by what they are or what they are not.
May you find that which you seek, in these pages or outside them.
May you find perfection, and know it by name.

tiffany aching
E'lir

Post by tiffany aching » Mon Aug 12, 2019 7:39 pm

Xellos wrote:
Mon Aug 12, 2019 6:01 pm
Crazy Ex-Gurlfriend ми напомни на епизода с мюзикъла от Бъфи, ама е от сериалите, който ме карат да изляза от стаята от споделен срам... от друга страна песничките са Велики и си ги връткам докато работя нещо друго за фон! :mrgreen:
Е, аз не съм гледала Бъфи, а и не разбрах какъв точно срам споделяш :) , но да - песните (и Рейчъл Блум) си заслужава(т) всички адмирации! Колко жалко, наистина, че едва ли сa се завъртели по музикалните канали/предавания (предполагам, за разлика от разни помии) и че сериалът е останал встрани от масовото внимание...

Amelia
Moderator

Crazy Ex Girlfriend

Post by Amelia » Wed Aug 14, 2019 2:54 am

Изгледах 1ви сезон на Crazy Ex-girlfriend + няколко епизода от 2ри (до заминаването на Грег) и мисля, че му стига толкова. Шоуто е забавно, но няма потенциал за повече от един сезон.

Oui. Je suis garbage.

Litz
Forsaken

Post by Litz » Wed Aug 14, 2019 12:04 pm

Втори сезон влачи малко, след Сантино и докато не се появи Натаниел. Просто щото, Josh is not it. Смисъл, аз съм наясно защо тя е обсебена от него, в ретроспекция даже още повече, но просто тва е персонажа, който сам по себе си няма нищо интересно в него. Трети и четвърти са доста по-добри от втори и там mental illness нещата са от по-голямо значение. Дори само заради Let's generalize about men си заслужава :mrgreen:

@Demandred и @aiva да кажат дали и те се чувстват така.

penzata
Archmage

Post by penzata » Wed Aug 14, 2019 12:08 pm

Аз на тава му изгледах три епизода и просто няма такава колосална скука. :spite:

Demandred
Moderator

Post by Demandred » Wed Aug 14, 2019 1:47 pm

Аз съм в средата на 3-ти сезон и все още му се кефя на макс, сега нещата взеха да стават по-сериозни, но пак си е супер. Метъл песента в финала на втори сезон беше култова.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

aiva
E'lir

Post by aiva » Wed Aug 14, 2019 3:03 pm

Честно казано, според мен това е сериал, от който не е трудно да burn-out-неш, ако трябва да ги бинджна всичките 5 сезона наведнъж, сиг и на мен ще ми дойде много. От друга страна песните всичките сезони са невероятно със или без контекста от сериала. Така че @Amelia, aко ще го спираш, изгледкай песничките в youtube, когато си в настроение да се забавляваш :bigtongue:

Amelia
Moderator

Post by Amelia » Wed Aug 14, 2019 8:25 pm

Josh e beyond скучен. По-скучен дори от Хектор, за когото не знам почти нищо все още. Нo просто, като го гледам това се чувствам като Др.Акопиан и това не е добре за здравето ми, а и вече взех да се отегчавам от разните там драма драйвъри като аборти, подочути и попрочетени някъде тайни и прочее. Твърде много глупости се случват твърде често и всички се държат като плиткоумни тийнейджъри, включително Пола. Уай-Джо, и покрай него Дарил, са единствените търпими персонажи в тва.

edit: Появи се Натаниел и май ще продължа да гледам хехехехехе. :mrgreen:

Oui. Je suis garbage.

Amelia
Moderator

Post by Amelia » Thu Aug 15, 2019 10:25 pm

Аз все пак продължих с Крейзи пусито и тея взеха, че спретнаха доста яка трактовка на психичното разстройство на главната в трети сезон. Макар че си личи, че не е гласена да е бордърлайн от самото начало, въпреки опитите да ни вкарат сцени и от първи сезон в ретроспекциите, като четяха критериите за БПД. Натаниел ме кефи, ма взе, че се очовечи твърде бързо. Щеше ми се да е по-постепенна промяната в поведението му и да има повече сцени като атаката с химикалката.

Oui. Je suis garbage.

Litz
Forsaken

Post by Litz » Fri Aug 16, 2019 12:57 am

Е те всички са доста нормализирани в трети сезон и не токсични. Аз като беше решила да го скипнеш не исках да те спойлвам с тва кво се случва в трети,. Натанаил е прекрасен и аз пищях като се появи, защото като бат тийнейджър тоя пич играеше некав стоунър в Greek и много си го харесвах. Там враг му беше един, който беше Натаниел втори номер. Пичът има прекрасен комедиен тайминг и Let's have intercourse ,е толкова смешна песен, поднесена по тоя начин е просто един път. Не знам дали той или Грег ме кефи повече. Но докато и Грег и Натаниел са развити персонажи, с яки песни, то Джош е мега зле. И до ден днешен не знам тва нарочно ли е толкова скучен за да се илюстрират проблемите на Ребека или така е написан и изигран. Щото единствените му песни дето са яки са We definitely shouldn't have sex right now и We Tapped that ass all over the place и-те са дуети. За сравнение, Грег и Натаниел имат много яки песни.

Amelia
Moderator

Post by Amelia » Fri Aug 16, 2019 8:27 am

Ох нимоа, хиля се като изрод на Fit Hot Guys Have Problems Too :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

То цялата фитнес ескапада с Уай-Джо и Натаниел е великолепие. Натаниел е от типа кракери, дето по принцип не мога да ги дишам и хич не умее да танцува хореографиите, дето са му дали, ама актьорът има много яко присъствие и гласът му е приятен за слушане. Бих го шипнала с Ребека, но тая съвсем сериозно не бих я пожелала и на най-големия си враг, та кво остава на хора, дето ги харесвам. Ужасно ми прилича на една биполярна приятелка, която един път взе да се самоубива с некви приспивателни, докато си пишехме в Скайп и аз съвсем сериозно щях да откача от ужас в опитите си от Канада да намеря някой от общите ни български познати да ходи да я спаси.

Oui. Je suis garbage.

Litz
Forsaken

Post by Litz » Fri Aug 16, 2019 12:48 pm

Amelia wrote:
Fri Aug 16, 2019 8:27 am
Ох нимоа, хиля се като изрод на Fit Hot Guys Have Problems Too :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

То цялата фитнес ескапада с Уай-Джо и Натаниел е великолепие.
Мисля, че ще го оцениш тва.
https://m.youtube.com/watch?v=jWG73uJo2-0

Иначе Ребека е unlikeable, ама тва е отразено в сериала пък и не може всички жени в сериали да са прекрасни (Лина Дънам и Ейми Шумър не се броят, щото расисти и плагиати не ща) или nagging bitches. Бая многопластова е, но за тва има причини. То и за тва Трент е там, за да ни покаже колко крийпи е тя всъщност. А Доктор Акопиян е прекрасна. То не се ли насъбраха доста мнения за отделна тема, което не го очаквах всъщност за тва и не пуснах тема.