Star Wars Universe

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Star Wars Universe

Post by Ambartanen » Fri Jan 03, 2020 3:48 pm

Ми аз бих казал, че това описание е валидно за всеки герой освен Рей. Буквално никой друг герой от предходните два филма нямаше смислена роля във филма освен ако не броим Кайло/Бен, който пък просто започна като съвсем различен персонаж спрямо това как завърши предишния филм.

Иначе ако искаш максимално прости критики към филма, аз бих си синтезирал моите две до:

1. Нищо в този филм не следва логически или тематично от историята досега. Доста по-лесно е да харесаш филма ако не помниш или най-добре изобщо не знаеш какво е ставало в предишните.

2. Дори без оглед на предишните филми, този е основно безполезен пълнеж и няма нищо интересно в него. Нишката на Бен е супер разфокусирана и изобщо не е ясно какво и защо иска, нишката на Рей е супер банална, а всички други герои нямат нито смислено развитие, нито интересен конфликт, нито някаква важна роля в историята, т.е. спокойно можеше да се махнат Фин, По, Чубака, Прайд, Маз, Хъкс, C3PO, R2, BB8 и Съпротивата изобщо.
Last edited by Ambartanen on Fri Jan 03, 2020 3:55 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Star Wars Universe

Post by Ghibli » Fri Jan 03, 2020 3:55 pm

Ами съгласна съм, Фин е най-безсмисленият герой в тази поредица изобщо от категорията "от по-главните". За какво го мъкнаха из тия три филма не е ясно, освен за цвят (буквално). В крайна сметка нито имаше някакво особено развитие на персонажа, нито преживя някакъв катарзис, нито взаимодейства по някакъв що-годе смислен начин с Рей след първия филм.

П.П. Любимото ми нещо в този филм е финалната сцена, която показва, че бабките на село, които те питат ти на кой си дете, са вечни.

Иначе за първата ти критика, то пък все едно предишните филми са логически издържани от-до :mrgreen:
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Star Wars Universe

Post by Ambartanen » Fri Jan 03, 2020 4:01 pm

Не са, така е, но тук ситуацията е особено зле дори за Стар Уорс филм :) Реално мен второто нещо доста повече ме гложди, но това чия история колко е интересна има солидна доза субективност.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Star Wars Universe

Post by penzata » Fri Jan 03, 2020 4:30 pm

@Ghibli , ще ме убиеш. :lol:

Не говорим за логична издържаност на сюжета. Говорим за това, че на всеки един персонаж в текущия филм му е пренебрегнато развитието от предходните два. Какво не се разбира, че чак и конкретика искаш:
- Фин уж владее част от силата, уж е повече от броманс при него и Поу, уж се залюби с Роуз - в този филм нищо, нада; единствено, дет преследваше Рей през целия филм да ѝ каже нещо (май, че неговият чек е по-малък :hihi: ), накрая нищо не ѝ каза у туй-то;
- Фин и Рей уж бяха партийка, пък цял филм тя си джари наляво-надясно сама, защото, вали го защо;
- Поу беше баси амбивалентния чиляк - уж да ги води, уж не, уж не знам си какво; честно, нямам никакъв спомен за този персонаж от последния филм;
- Роуз уж спаси Фин тъпото, пък в този филм само тя имала да учи и я заебаха в килера; мани другото, че втората главна сюжетна линия на предния филм бе тази на Роуз и Фин, а в този филм направо си беше, че уж не се познават - баси срамежливковците;
- уж Фин владее силата, малкия чиляк в края на предната част също, както и Рей, чиито родители били никои, но в крайна сметка силата е само за тези, които са Скайуокър или Палпатин - баси смеха :yay: ;
- Леа стана учител-джедай, да фук, че даже си избира, кога да стане дух, след като пукне :facepalm:; ама заеби, тя беше Супермен в предната част, та бива;
- Кайло горкото, го ебът във всеки следващ филм - толкова нелогичност да има в неговия чиляк;
- Рей милата, извъднеж се появи императора и тя почна да вижда тъмната сила в себе си, ни в клин, ни в ръкав; да мятка светкавици; да се самосъживяват с Кайлото :hihi: ; направо ме е яд, че не се боднаха преди това, за да имаме ултимативния жежай скайвокър-палпатьин;
- да не говирим, че шибаният Хан Соло и той вече е спирит гоуст; фаааааак ме; :yay: :yay: :yay:

Всичко това е на бегла прима виста, защото този филм толкова ми избледня, че буквално почти нищо не си спомням.


п.п. аааа, забравих за Маз Каната и Рицарите на Рен, които ги бяха забравили в предходния филм и сега им удариха по едно камео, че играчките няма да вървят - по едно камео, баце, където толкова яки неща може да направиш с тях, но ги мързеше да измислят каквото и да е, и само ги показаха. :< Каната се появи само и само да даде на Чуи медал. Вери гуут, вери гут!

п.п.п. @Ghibli , ето ти едно 25-минутно видео есе (https://www.youtube.com/watch?v=BD5mLw0A8vI), с което в общи линии ми се припокрива мнението. Ако искаш, изгледай го.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Star Wars Universe

Post by Marfa » Tue Jan 07, 2020 5:59 pm

Оффффффффффф... Да вдигнат ръка всички, които са очаквали, че новият SW ще е нещо повече от разтягане на завършила, приключила, ликвидирана и прочее история :) И тогава да почнем да скубем коси.

С какво разполагаме:

1. Вселена, в която Злото™ е победено, а Люк ще възкреси джедайския орден.

Какво получаваме:

1. Вселена, в която същите герои отново са Съпротива, но се съпротивляват на някакъв Първи ред, джедайски орден няма и всъщност кво става тук и за кво се борихме през последните има-няма 40 години.

Оттам нататък мисля, че е излишно да търсим излишни източници на драма и що Роуз така, пък що Фин и По не били гейове (каквито сериозни намеци имаше в първия епизод на последната трилогия) и прочее.

Не знам как така Палпатин се оказа жив. Намекнаха за клониране, де да го знам, може връзките с пъклото да са били твърде силни и ситската планета да беше някой от кръговете на ада, нямам идея.

Да, тъпо беше това с флота мини звездички на смъртта, дето преди един епизод им трябваше цяла планета на смъртта, за да правят това, дето сега го прави всеки среден самолет на Уизеър. Напреднала им е науката примерно и са измислили как вместо един гигантски компютър с размер няколко помещения и тегло няколко тона да имат смартфон с безброй по-големи способности и безброй по-малки размери. Тъпото е, че този скок в науката и технологиите беше осъществен за примерно 2-3 (или максимум НЯКОЛКО ГОДИНИ), вместо поне за 2-3 десетилетия. И наистина вместо мини звезди на смъртта можеше да има някакви пак ужасни оръжия, ама по-реалистични (знам, че вкарвам SW и реализъм в едно изречение, но в името на истината аз бях тая, дето се дразнеше от финала на GoT заради липса на всякаква логика в него. От друга страна GoT изначално тръгна като антиприказка, като алтернативна история с логика и с всичко, а завърши с приказен финал, докато SW изначално си е абсолютна приказка с все Tne Chosen One сиракът, натъкващ се на могъщ вълшебник, благодарение на когото в даден момент овладява силите си и покосява ултимативното зло).

Възкресяването: доста слаб момент, признавам. Ако търсим логика, може да бъде следната. Анакин нямаше как да възкреси Амидала, защото просто не беше там, когато тя се огъта. Пак ако търсим логика, нямаше никаква причина Анакин да става Вейдър. Палпатин му пращаше кошмари и той изкука? Аха. Джедайският орден, целият могъщ джедайски орден, дето крепеше републиката, нямаше два лева, че да купи Дева Мария (да ме прости Господ), дето роди непорочна заради хламидиите? Че то само заради тая си уникална характеристика тая жена трябваше да бъде откупена и прекупена, а не да я зарежат да гине насред пясъците. Вместо това народът и тогава, и сега, беше зает да хейти Джар Джар. И досега не знам защо. Както и да е. Възкресяването. Ами де да знам, може пък Кайло Бен да е понатрупал повече мощ, плюс това Рей беше там, пред него, и беше току-що загинала. Вероятно има някакво значение. Може би ако се беше събудил с каска на главата в нозете на Палпатин, а Рей се намираше на три планети от него, да нямаше да може да я свести. А и видяхме какво му костваше.

Ако трябва да съм откровена, всичко след Е6 е излишно в този си вид, но понеже се появи, а самите SW са си едно гигантско толкиново клише в открития космос, на мен по-скоро ми хареса. Наистина ми се струва тъпо, дето гените на Скайуокър всъщност бяха ликвидирани за сметка на гените на Палпатин, ама мога да живея с това. :) (И ми е жал, че Бен дори не се появи накрая с Люк и Лея :/ )
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Star Wars Universe

Post by Demandred » Tue Jan 07, 2020 6:03 pm

Аз най-накрая се наканих как да гледам новия филм и си прекарах добре. Още като чух, че Палпатин се завръща, беше ясно, че сюжетът ще е тотална щета дори и по много ниските Star Wars стандарти, и успях да игнорирам или да се посмея на множеството безумия в него, и се насладих на екшъна и визията. Обаче за по-запалените фенове това си е сериозен среден пръст, щом човек като мен, гледал филмите от сагата по веднъж, максимум два пъти, забеляза толкова противоречия с предишните части, представям си какво е било за тях.
Spoiler: show
В момента, в който хората на Палпатин като изкараха някаква огромна флота от планеторазрушители, не можах да се сдържа и се разсмях с глас. И в началото беше култово, като докладваха на Кайло, че Палпатин е успял незабалязано да направи на някаква забутана планета армия, 10000 пъти по-голяма от тази на The First Order.

Най-забавно беше обаче атаката на кавалерията върху корпуса на destroyer-а.
BTW, на прожекция днес в пловдивския IMAX имаше точно трима зрители общо, вярно бе в делничен ден в 14:00 часа, но все пак очаквах по-голям интерес към Star Wars филм.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Star Wars Universe

Post by Roland » Tue Jan 07, 2020 6:06 pm

Ми не знам, аз като "истински" фен му се изкефих много, со се глупостите.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Star Wars Universe

Post by Demandred » Tue Jan 07, 2020 10:11 pm

Roland wrote:
Tue Jan 07, 2020 6:06 pm
Ми не знам, аз като "истински" фен му се изкефих много, со се глупостите.
Tи си получил от филма това, което за теб е приоритет в тези филми, и си доволен, съвсем нормално.

Хареса ми много ревюто ти в списанието, BTW, много добре е обяснено както какво ти е харесало субективно, така и обективните недостатъци на сценарийно ниво.

Интересно ми е какво точно се е случвало зад кулисите, за да се стигне до тези отявления разминавания и противоречия между отделните части на новата трилогия. Все пак тя отначало си бе замислена като трилогия, а и по принцип на режисьорите в такива мегаблокбъстъри не им се дава особена свобода на действие.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Star Wars Universe

Post by penzata » Wed Mar 25, 2020 10:03 pm

Най-накрая, праведният трейлър на Ризотото на Скайфакър - https://www.youtube.com/watch?v=O7dq_wo5eto :lol:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Star Wars Universe

Post by Martix » Thu Mar 26, 2020 9:50 pm

Йей, хонест трейлър :D

Има и пич мийтинг, ако не е пускан досега:
https://www.youtube.com/watch?v=b2zZFtq13c4
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Star Wars Universe

Post by penzata » Fri Mar 27, 2020 5:04 pm

Image
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Star Wars Universe

Post by Dr. Horrible » Mon Sep 07, 2020 11:47 pm

Бях си обещал, че повече няма да гледам Star Wars на кино. И си го изпълних. Ама като видях Възходът на Скайуокър в HBO Go реших все пак да си го пусна, надявайки се поне да ми даде усещане за завършеност...

Този филм е срамен :( Да, има си достойнства - във визуално отношение е много красив, наистина страхотни гледки, чудесни ефекти, изобщо има хубост в него. Но като история е пълна дупка. Тотална каша, пълно мазало - на места ми напомни на най-лошите моменти от филмите за Хари Потър - всички онези сцени, които човек разбира и си обяснява, само ако е чел книгите. Защото в книгите има емоционална дълбочина, а филмите препускат напред, за да съберат всичко в два часа, и просто емоцията липсва. И тук беше така - едно безкрайно препускане без никакво чувство.

Не знам как е възможно да се случва това. Та все пак Star Wars e от най-големите поредици на света, филмите струват милиони и печелят милиони, гледат се и се коментират по цял свят... Как може да има толкова нисък контрол на качеството? Как може никой да не следи дали отделните части от новата трилогия се връзват една с друга... Джедаите вече лекуват, виждат десетилетия в бъдещето... Хийлъри, пророци, телепати, всичко. Силата им е всякаква сила.

Най-голямата трагедия обаче е това, което направиха с Лея. По-добре изобщо да я нямаше във филма - да бяха казали, че е починала скоро след Люк и да приключат с това. Вместо това имаме пет-шест еднакви сцени с Кери Фишър, която стои във филма отвратително - вдървено и неестествено, като кръпка от друг филм, каквато всъщност е. Приличаше на някаква зловеща холограма на запис... Повтаряше стандартни реплики тип "Мисията е важна.", "Трябва да изпълним мисията" и диалогът на другите герои беше видимо натъманен и неестествен, за да може някак да се впише с нейните реплики. Физиономията ѝ стоеше застинала, погледът - насочен неясно накъде - тя изобщо не реагираше на думите и жестовете на героите около нея. Разбирам, че са искали да използват стари кадри и да ни дадат поне някакви сцени с нея, но е трябвало на доста ранен етап да осъзнаят, че просто не се получава. Срамно е. Лея винаги е била толкова жив образ, вибриращ от енергия, срамно е последната ѝ поява да е някаква роботизирана кръпка. Стои напълно неестествено и вади от филма.

Като сюжет няма как да изкоментирам всичко, то е пълно мазало... Императорът жив, Рей почва от нищото да чувства цялата вселена и всеки отделен човек в нея, Фин казва около 30-тата минута "Рей, трябва да ти призная нещо, преди да умрем!", сякаш ще ѝ се обяснява в любов, но след това филмът напълно забравя за това и всичко остава да си виси.... Лея е била джедай и е имала пророчество кога ще умре.... Кайло Рен става пак добър, защото майка му умира от старост :/// Просто е прекалено. Никой от героите не е развит, нито едни отношения не са разгърнати и задълбочени. Накрая всички се прегръщат приятелски, просто защото са в лагера на Добрите. А финалната сцена, когато Рей казва "Аз съм Скайуокър" и виждаше духовете на Люк и Лея не знам как да я тълкувам. За момент ми изглеждаше сякаш се възприема като тяхна родна дъщеря, супер инцестно чувство. (Тотално отбичиха връзката между Лея и Хан в тази трилогия). После се чудих дали не е Скайуокър по брак - това съживяване и целуване с Кайло да е било един вид брачна церемония, която я превръща в Скайуокър. И тази мисъл също не ми хареса.
И изобщо беше тъпо Лея да е там - не стига, че Лея е джедай едва в този филм, ами в последните минути дори ѝ намериха светлинен меч, който уж да е някаква голяма реликва, пак накрая драматично зариват този меч на планетата, на която е отраснал брат ѝ, край къща, в която тя самата никога не е живяла. Изобщо, в тази финална сцена Лея е просто сестра на Люк, която има силите на Люк, оръжие като Люк и е погребана до къщата на Люк. Можеха поне да ѝ дадат някаква кралска/военна гробница на Набу, планетата на майка ѝ, или да я почетат по друг начин, вместо да я направят притурка на Люк.

Абе ужас. Добре че приключиха. Ще ми се следващата поредица да започне много години по-късно и никой да не споменава събитията от тази.
А междувременно гледах миналия месец анимационния филм "Войните на клонираните" и първите няколко епизода от сериалчето, което е компютърна графика. Хилядократно по-добро от този филм.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Star Wars Universe

Post by Demandred » Tue Sep 08, 2020 1:20 am

Не знам как е възможно да се случва това. Та все пак Star Wars e от най-големите поредици на света, филмите струват милиони и печелят милиони, гледат се и се коментират по цял свят... Как може да има толкова нисък контрол на качеството? Как може никой да не следи дали отделните части от новата трилогия се връзват една с друга...
Да, и аз точно това коментирах навремето, просто нелепо е създателите на трилогия, в която са инвестирани милиарди, да не положат минимални усилия в това направление, а дори точно обратното да се усеща на моменти - максимално отричане на установеното в предишните епизоди. Къде са дремали шефовете в Дисни и защо са оставили Дж. Дж. Ейбръмс и Райън Джонсън да се държат толкова детински...
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Star Wars Universe

Post by Ghibli » Tue Sep 08, 2020 9:25 pm

Dr. Horrible wrote:
Mon Sep 07, 2020 11:47 pm
А финалната сцена, когато Рей казва "Аз съм Скайуокър" и виждаше духовете на Люк и Лея не знам как да я тълкувам. За момент ми изглеждаше сякаш се възприема като тяхна родна дъщеря, супер инцестно чувство. (Тотално отбичиха връзката между Лея и Хан в тази трилогия). После се чудих дали не е Скайуокър по брак - това съживяване и целуване с Кайло да е било един вид брачна церемония, която я превръща в Скайуокър. И тази мисъл също не ми хареса.
Идеята на сцената е близо до това, което си усетил, само че не Рей буквално да се възприема като тяхна родна дъщеря, а се внушава малко по-абстрактната идея, че тя избира да бъде техен духовен наследник и се отказва от наследството на кръвта си, и заявявява, че се идентифицира с идеалите им и е готова да ги следва до края на живота си. Плюс стандартното американско послание, че наше семейство могат да бъдат и хората, с които нямаме кръвна връзка, но са ни близки и т.н., и че най-накрая Рей е намерила семейството, за което винаги е копняла. А защо точно Люк и Лея са там, а Хан го няма - защото те са хората от "рода" Скайуокър, а Хан е някакъв навлек с фамилия Соло :)
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Star Wars Universe

Post by alshu » Wed Sep 09, 2020 12:41 am

Ghibli wrote:
Tue Sep 08, 2020 9:25 pm
някакъв навлек с фамилия Соло :)
То това не му е фамилията, просто пътува сам (след като заряза гаджето в ръцете на гангстерите). Един вид и той е Скайуокър. :mrgreen:
Last edited by alshu on Wed Sep 09, 2020 9:24 am, edited 1 time in total.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests