Световното!!!11! 2018-та Русия

За най-важните акценти в кърлинга и турнирите по спортно оригване!

Moderator: Moridin

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Световното!!!11! 2018-та Русия

Post by Litz » Wed Jul 11, 2018 1:02 am

Гризман имах чувството, че се е учил от Неймар как да се върти по едно време, толкова ми беше нелеп.

Мбапе разочарова доста тоя мач и се личеше, че е дете на 19, шото се лигаваше много. Де да знам белгийците ми бяха по-интересни като цяло, та жалко.


За утре се надяваме Хърватите верно да бият тия свине англичаните, щото ако тва итс каминг хоум се не мога да го издържа. И нещастниците имаха реклама 'Empires can be rebuilt‘

А Хари Кейн ся го проверих, че 93 набор???? Пичът прилича на 40 годишен хероино зависим с рак.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Световното!!!11! 2018-та Русия

Post by Matrim » Wed Jul 11, 2018 11:39 pm

Браво на хърватите, но за финала ще им трябва черна магия след три поредни продължения срещу отбор играл нула.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Световното!!!11! 2018-та Русия

Post by Litz » Thu Jul 12, 2018 1:54 am

Най-после свинете са аут. Толкова зле играха, че не мога да повярвам. Но не се и изненадвам, те играха срещу супер слаби отбори, освен Белгия, където загубиха.

Модрич и Далич ся брутално тролят англичаните, че може би тва да обясняваш как Хърватите са слаб отбор без добри играчи (????), че са изморени и да държиш сметка на хърватските футболисти, че не говорят английски, не беше супер окей.

Супер красиви бяха и двага гола. А тоя изкуствено нахайпен Кейн игра по-зле Божинката в тоя мач. Тая греда от 10 сантиметра на уж "топ голмайстора" беше епична.

Пикфорд и той е супер надцененият вратар.

Супер много се зарадвах, че въпреки слуховете, че Симе няма да играе, той игра и имаше доста добри спасявания.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Световното!!!11! 2018-та Русия

Post by трубадур » Sun Jul 15, 2018 6:20 pm

Франция заслужено поведе :hihi:
Това подобен селски отбор като харватския да е на финал е просто махни бегай излагацията, сега ще видим колко ще се ритат и лигавят като трябва да наваксват.

пп. хърватска изравниха... освен това тоя форум е по-умрел от комшиите ми

пп. стана мач реално, доста са лейм повечето на терена и има яко селяния, да не говорим за малоумни грешки, но поне е резултатно

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Световното!!!11! 2018-та Русия

Post by Moridin » Sun Jul 15, 2018 8:39 pm

Хубав мач си беше, кат един от малкото, които гледах на това световно - достави
Жалко за хърватите :)
This is it. Ground zero.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Световното!!!11! 2018-та Русия

Post by tigermaster » Mon Jul 16, 2018 12:16 am

Аз пък бях за хърватите - ей така, принципно, макар че не гледам футбол на практика изобщо.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Световното!!!11! 2018-та Русия

Post by трубадур » Mon Jul 16, 2018 12:40 am

То всеки е за хърватите, бидейки аутсайдера и народът по принцип вика за ъндърдога, ама тия играят толкова грозен футбол, че даже златната топка да иде при един от тях беше обидно. Това първенство беше доста грубо като цяло, те мани, че тия бичета по принцип си влизат все едно са у нашите селски групи и това минава за висша класа футбол, но и тая година отборите далеч не си поплюваха и дали имаше 2-3 по-така чисти мача. Изненадващо бе, че единият от тях съдържаше Сърбия :mrgreen:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Световното!!!11! 2018-та Русия

Post by Litz » Mon Jul 16, 2018 12:52 am

Модрич си заслужи наградата, а и крайно време да бъде признат за нещо, щото вече колко сезона изнася РМ на анорексичните си плещи, а равлите винаги ги обира португалската кифла. Плюс че е яко тая награда да я вземе midfielder веднъж, а не нападател.

Принципно бях за хърватия с ясното знанение, че ще загубят, но ко да правиш? Супер яката игра беше. Гениален Гризман.

Тоя фъфлещ английски ръб е взел награда заради головете си срещу Панама? Евала. Радвам се за Мбапе (ако видя/чуя някой да му вика Ембапе ще полудея), смятам че тва е новото величие във футбола и нямав търпение да видя как ще се развие.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Световното!!!11! 2018-та Русия

Post by Martix » Mon Jul 16, 2018 2:36 am

Meh, заслужена загуба за хърватите, които колкото и да са интересни, нямат класата за световна титла. Това световно трябваше да е за Белгия, но и французите заслужават да са поне в топ 3.

Иначе съм много доволен от видео наблюдението, което са вкарали. Много по-чисти отсъждания и съответно нямаше мач който да кажа, че е бил спечелен от съдията => беше много по-интересно за гледане. Други години с тези постоянни падания за дузпи не се търпяха. Още има, но с времето ще намалеят.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Световното!!!11! 2018-та Русия

Post by Marfa » Mon Jul 16, 2018 10:54 am

И аз бях за хърватите. Съжалявам, но нито пряк свободен имаше, нито дузпа. Разликата между вчерашната "дузпа" примерно и гола на Марадона с ръка е христоматиен пример кога имаме ръка с игра и кога топката просто се удря в част от тялото, без това да има вероятност да доведе до каквото и да е. Със същия успех топката можеше да го тресне в корема, коляното, главата или просто да го подмине - човекът въобще не търсеше съприкосновение, че да се говори за умисъл. Ей това ми остави много кофти впечатление. Отделно, че не обичам дефанзивен футбол, но това си е изцяло мой проблем и никой не е длъжен да се съобразява с него.

Но все пак върхът на вечерта беше сценката с чадърите, когато накрая оставиха само Колинда да се кваси под дъжда, докато ботоксовата фея се намираше под нещо с размерите на Бузлуджа. И как днес във фейса има странни индивиди, които твърдят, че това било... фотошоп. Малко множко взе да ми идва плиткоумието.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Re: Световното!!!11! 2018-та Русия

Post by Delegat » Mon Jul 16, 2018 12:07 pm

Абсолютно заслужена купа за Франция, все пак на елиминациите трябваше да минат през три от по-добрите отбори на това Световно - Аржентина, Уругвай и Белгия, за разлика от Хърватите.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Световното!!!11! 2018-та Русия

Post by Litz » Mon Jul 16, 2018 1:36 pm

Абсолютно съгласна съм с Марфа. Тая дузпа беше толкова нязаслужена, че се чудя колко ли са му платили на оня съдия. Тва докосване на топката в ръката на Перижич толкова да не беше нарочно. И театралните изпълнения на Гризман, дето му дадоха пряк свооден, надминаха Неймар сигурно.

Аз нямам против Франция да спечели, но да бяха спечелили без два подарени гола от съдията. След това видях как на хърватите просто не им се играе, щото то с накъв съдия има ли смисъл.

И повръща ми се от българския расизъм и ебавките за Африка. Ще кажеш тия световно /европейско не са гледали в последните 20 години никога. Още повече черните бяха тия, дето играха чисто, а бялото леке Гризман се лигави и прави циркове.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Световното!!!11! 2018-та Русия

Post by трубадур » Mon Jul 16, 2018 2:03 pm

Дузпа имаше, за втори път Марфа оспорва ебаси ясното решение. Дори със стена и постоянни повторение, и всичкото пак се мрънка. Освен това Франция играе чисто и разликата в класите беше ясна. Хърватска се бореха, но нямаха нито един красив мач, твърде груби футболисти, плюс същите лиготии, за които се обвиняват Неймар и Гризман.

Единственото, което донякъде може да се противопостави на дузпата е, че все пак Перижич не е бранител и по принцип не му е там силата и просто попадна на неправилното място и взе кофти решение. Но ръката му отиваше към топката и тук говорим за топ атлети, дето са доста бързи между другото. И това, дето е неволно за простолюдието, далеч не важи за пичовете на върха.

Казвам го като човек, дето искаше Белгия да спечели между другото (и в няква алтернативна вселена Япония или Исландия да сторят чудеса). Но от самото начало беше ясно, че Франция ще е от доминиращите отбори. Не им отказвам нищо на хъртватие, не се стига току-така до финал, да не говорим колко им беше изстрадан пътят, но във всеки мач действаха неспортсменски и гнусно и се видя какво става като се изправят срещу наистина класен отбор.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Световното!!!11! 2018-та Русия

Post by Litz » Mon Jul 16, 2018 2:15 pm

Кое им е неспортменското? В мача с Ангрия ония ръбове ги пребиха, онова просто английско селянче PIGford крещи на умиращия Манджукич "Get up you fucking twat", докато кпие топката
Англичаните се опитаха да вкарат докато, хърватите празнуват.

Имаме супер неспортменското поведение от Франция към Белгия.

Смятам, че хърватите не бяха най-неспортменския отбор. Ся Ловрен си изпускаше нервите, но пичът играе за Ливърпул, горкия.

Аз не твърдя, че Франция са в по-добра форма, с един от най-добрите треньори евър и с едно чудо в ранговете си в лицето на Мбапе. Но ако си толкова гениален отбор нямаш нужда от бутане от съдият.

А дузпата не буше дузпа потретвам

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Световното!!!11! 2018-та Русия

Post by Matrim » Mon Jul 16, 2018 2:15 pm

Не им отказвам нищо на хъртватие, не се стига току-така до финал, да не говорим колко им беше изстрадан пътя, но във всеки мач действаха неспортсменски и гнусно и се видя какво става като се изправят срещу наистина класен отбор.
Стига рева, ще рече човек, че хърватите са паркирали автобуса пред вратата всеки мач и са контузвали по трима противници на полувреме. Играха достатъчно нападателно, франсетата спечелиха мачовете си в последните кръгове с окопаване след голове от статични положения. В което няма нищо нередно, всеки си използва силните страни, но все пак.

За дузпата - за мен такива дузпи, дето като ги гледа съдията десет пъти на забавен каданс му е пак трудно да реши има ли, няма ли не трябва да се дават (освен ако някой от ъглите на повторенията не покаже явно нарушение, скрито от другите, както стана по-рано на световното, не помня вече на кой мач). Перишич имаше много малко време за реакция, но признавам, че разликата между движенията на лявата и дясната му ръка е доста подозрителна.

Но хърватите ги прецака най-вече вратаря, сигурно още е с травма, но ако е така не трябваше да го пускат въобще, три от головете бяха спасяеми, особено последния на Мбапе.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests