Dark

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Dark

Post by penzata » Sun Mar 08, 2020 11:12 am

Moridin wrote:
Sat Mar 07, 2020 7:48 pm

@penzata айде да обсъждаме спойлери! Ти знаеш ли вече всичко за всичко от реддит и може ли да ме просветлиш, спестявайки ми часове ровене? :mrgreen:
:lol:

Колкото и тъпо да звучи, не черпя информация от редит и повечето глупости, които говоря са си мои размисли. Имах някакви догадки след като го изгледах, но реално трябва да си припомня и двата сезона, че съм ги позабравил. Но ако искаш давай със спойлерите - ще е хубаво да живне темата и да се получи някаква дискусия.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Dark

Post by Moridin » Sun Mar 08, 2020 2:13 pm

Еми ето няколко стартови точки:
Spoiler: show
1. Какво точно направи Странникът в края на с01? Изглеждаше по същия начин като Апокалипсиса, обаче не беше Апокалипсиса? Защо се затвори порталът и защо Ноа казваше, че така всъщност се е отворил? Много объркващо ми беше това.

2. Каква финално е целта на Адам и на една страница ли са с Клаудия, каква е нейната цел? (феновете смятат, че те всъщност си помагат)

3. Алтернативните светове (края на с02) предлагат ли път извън луупа и променено бъдеще, или са част от целия възел?

4. Предположения за Ханна занапред?

5. Не разбирам смисъла с различните машини на времето, особено стола. При положение, че очевидно дизайнът на Клаудия е съществувал/буутстрапнат още от 50-те, а още в 20-те имат черната дупка за транспорт, защо трябваше да ги горят всички тия деца?

иначе не е спойлер, но е малко дразнещо как всички са ако не родители то някакви роднини на себе си :D
This is it. Ground zero.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Dark

Post by Moridin » Sun Mar 08, 2020 10:09 pm

This is it. Ground zero.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Dark

Post by penzata » Mon Mar 09, 2020 9:35 am

Moridin wrote:
Sun Mar 08, 2020 2:13 pm
Еми ето няколко стартови точки:
Spoiler: show
1. Какво точно направи Странникът в края на с01? Изглеждаше по същия начин като Апокалипсиса, обаче не беше Апокалипсиса? Защо се затвори порталът и защо Ноа казваше, че така всъщност се е отворил? Много объркващо ми беше това.

2. Каква финално е целта на Адам и на една страница ли са с Клаудия, каква е нейната цел? (феновете смятат, че те всъщност си помагат)

3. Алтернативните светове (края на с02) предлагат ли път извън луупа и променено бъдеще, или са част от целия възел?

4. Предположения за Ханна занапред?

5. Не разбирам смисъла с различните машини на времето, особено стола. При положение, че очевидно дизайнът на Клаудия е съществувал/буутстрапнат още от 50-те, а още в 20-те имат черната дупка за транспорт, защо трябваше да ги горят всички тия деца?

иначе не е спойлер, но е малко дразнещо как всички са ако не родители то някакви роднини на себе си :D
Егати, всичко съм забравил. :oops: Ще гледам двата сезона отново (все пак последният сезон излиза в края на юни) и тогава ще пиша по-обстойно. :ninja:

Иначе, на прима виста:
Spoiler: show
Алтернативните светове не предлагат път извън лууп-а, заради думите на Марта от другия свят в края на втори сезон (пак по някакви бегли спомени, де).
За другите неща грам не се сещам, но докато гледах сериите всичко ми бе логично навързано; ще пиша по натам.
Винден се явява някакво лууп "място" във вакуум и може би това е причината всичкото чиляк да са роднини. Общо взето, наличието на бялата дупка и буутстрап парадоксите играят ключова роля - оттам и роднинските връзки, част от които (май) бяха вследствие точно на този парадокс и началото на произхода на някой от чиляците е неустановен.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Dark

Post by Matrim » Sat Jun 27, 2020 10:43 pm

Бинджвам трети сезон и няма как да не постна един култов пост от редит (не особено спойлърски, но за всеки случай ще сложа таг):
Spoiler: show
Katharina @ Hannah: "I can't believe you fucked both my husband and my son AND I WAS NAMED AFTER YOU"
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Dark

Post by Moridin » Sat Jun 27, 2020 10:51 pm

айдеееее излезе ли бре
This is it. Ground zero.

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Dark

Post by aiva » Sun Jun 28, 2020 12:44 pm

И аз гледам, краят на пети епизод :shock:

Иначе много добре навързаха нeщо привидно случайно от началото на прeдишен сезон, макар че аз лично бях забравила откъде първо се появява тоя медальон. Добре, че е reddit да ми напомни. Също от там:
Spoiler: show
Good to learn that condoms also have a 98% chance of preventing an unwanted apocalypse
Едит: изгледах отново първия епизод на първи сезон и нещо, което преди това не ми беше направило впечатление преди това, е как първия епизод на новия сезон директно повтаря и пречупва по-голямата част от него. Също така мн готин детайл е как
Spoiler: show
в алтернативния свят всичко е наопаки, примерно стълбите в къщата на Йонас в единия случай са от дясно, в другия от ляво
Spoiler: show

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Dark

Post by AlDim » Mon Jun 29, 2020 8:35 am

След няколко дни бинджване изгледахме първите два сезона и сега сме до средата на трети. Изтъпява доста на този етап. Нон-стоп обратите са толкова предвидими с темпото си в един момент, че повече дразни, отколкото шокира. Отделно от това Йонас и Марта са възможно най-изпадналите mouth-breathing главни герои, та колкото повече ги гледаме, толкова по-зле стават нещата. Шарлот също все повече ме дразни с постоянно стреснатия си поглед.

Как да е, пак е по-добре от Lost, защото поне са го написали с някаква цялостна идея. И със сигурност е по-добра любовна история от Twilight, но това не е много голямо постижение. :mrgreen:

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Dark

Post by Matrim » Mon Jun 29, 2020 3:53 pm

Финалът е хубав, но до него се стигна с доста безцелно мотаене и повтаряне на еднотипни псевдодълбокомислени реплики, дълги "драматични" паузи и т.н.

Moral of the story: Don't have children. Also, incest is bad, kids.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Dark

Post by AlDim » Mon Jun 29, 2020 10:14 pm

Is it incest when you are your mother's mother? :unsure:

Btw lady Olenna Tyrell would have a ball in this show.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Dark

Post by AlDim » Tue Jun 30, 2020 10:45 am

Well, that was a waste of time.

Безбожно тъп беше трети сезон. 8 епизода зяпнали персонажи с шокирани погледи, дълбокомислено не-научно мъмбо-джъмбо и "невероятни" обрати на всеки десет минути. Доста непоносимо беше. Самият финал не беше зле като идея, но не беше и особено вдъхновен. Сцената накрая също не беше особено нужна.

Първи сезон си остава най-добър. Втори също е на ниво. Като цяло обаче съм доста разочарован.

User avatar
GusherGookVim
Smallfolk
Posts: 7
Joined: Fri Nov 23, 2018 10:40 am
Location: Sofia, Bulgaria

Re: Dark

Post by GusherGookVim » Wed Jul 01, 2020 12:51 am

Трети сезон вместо да закърпи положението от втори превърна сериала в пълен боклук. А първи сезон беше шедьовър. В момента се опитвам да изтрия, че някога съм го гледал!
Spoiler: show
Накрая излезе, че просто Клаудия искала свят, в който Регина да живее и това трябваше да е ФИНАЛЪТ?! Да не говорим, че последният епизод се казваше Paradise и очаквах истински рай, а не този бутафорен край. Репликите, които повтаряха постоянно, ме докараха до запек. Драйфаше ми се от хилядите Марти. Единствените хубави моменти бяха развитието на Катарина и Хана. Но самата история си отиде в кенефа. :spite:
“Greatness is a transitory experience. It is never consistent. It depends in part upon the myth-making imagination of humankind. The person who experiences greatness must have a feeling for the myth he is in. He must reflect what is projected upon him. And he must have a strong sense of the sardonic. This is what uncouples him from belief in his own pretensions. The sardonic is all that permits him to move within himself. Without this quality, even occasional greatness will destroy a man.”

Muad' Dib'

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Dark

Post by AlDim » Wed Jul 01, 2020 7:00 am

GusherGookVim wrote:
Wed Jul 01, 2020 12:51 am
Трети сезон вместо да закърпи положението от втори превърна сериала в пълен боклук. А първи сезон беше шедьовър. В момента се опитвам да изтрия, че някога съм го гледал!
Съгласен на 100%.
В този ред на мисли любимият ми момент от трети сезон беше монтаж от сцени от предишните сезони :lol:

Също ефектът, който използват буквално при ВСЯКА смяна на сцена, бързо става мега дразнещ.

Ако трябва да обобщя сериала:
Първи сезон: 9/10 - интригуващ, оригинален, с перфектно реализирани важни обрати и страхотни персонажи
Втори: 8/10 - илюминатските истории са доста дебилни, но въпреки леките локуми и прекомерното мъмбо-джъмбо, продължава да е интригуващ
Трети: 5/10 - невероятно проточен, 2/3 от сцените са ненужни и/или дразнещи; елементарно "решение" на цялата каша, много от актьорите изглежда, че тотално са загубили интерес и играят по инерция; сериалът е влязъл в някакъв много дразнещ ритъм, в който на всеки 10 минути трябва да има "шокиращ" обрат. Не е баш Game of Thrones Season 8 bad, ама си е зле.

Общо: Lost/10
Spoiler: show
w4w3h41tmep11.jpg
w4w3h41tmep11.jpg (75.11 KiB) Viewed 4616 times

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Dark

Post by aiva » Wed Jul 01, 2020 6:28 pm

На мен пък ми хареса трети сезон, не съм разочарована от края и ми беше интересно, докато го глесах. Може би ако ги гледах всичките сезони накуп, щеше да ми дойде малко множко, но пък затова си имаше почивка между тях. Колкото до "зяпнали персонажи с шокирани погледи", те са си такива от самото начало, винаги е имало акцент на сцените, в които някой гледа в нищото.

@GusherGookVim, не виждам какъв е проблемът с мотивацията накрая, това е буквално мотивацията на всеки един от персонажите - да спаси близките си. Има си и друга логика, но наистина движещо е просто желанието да спасиш близкия, което е нещо дълбоко човешко и разбираемо.

Иначе Марта на мен ми е мн дразнеща и безлична от самото начало, нея няма да я коментирам. Но нещо, което реално ми беше разочароващо, е триото с белега. Някак си начинът, по който ги представиха, обещаваше нещо съвсем друго (или поне повече) от това, което се оказа накрая.

User avatar
GusherGookVim
Smallfolk
Posts: 7
Joined: Fri Nov 23, 2018 10:40 am
Location: Sofia, Bulgaria

Re: Dark

Post by GusherGookVim » Thu Jul 02, 2020 12:36 am

@aiva Виж, Клаудия ми е един от любимите герои. Просто ми се стори доста лесно тя да се завърне от мъртвите, за да открие третия свят, в който всичко е започнало. При все че в последните 2 сезона остави впечатление за човек, който е надмогнал себе си, накрая реши да разруши два свята за скъпата си Регина. Хубаво, нека да кажем, че е разбираемо да бъде мотивирана от това да спаси дъщеря си. И все пак, излъга Ева, после Адам, докато гледахме картина на "Адам и Ева" (явно само за декор, а аз очаквах, че библейската препратка ще е част от историята), и това трябваше да е финалът на епизод, който трябваше да е за Рая? Но фабулата с Клаудия е от най-малките проблеми в последния сезон.

Постоянно се рециклираха клишета след клишета, които трябваше да бъдат възприети от зрителите като "мъдри" мисли, осветляващи екзистенциално смисъла на живота. Некохеретно и несвързано втори и трети сезон не обясниха смисъла на стола с Ной в първи сезон, след като очевидно са имали сума ти начини да пътуват във времето.

Иначе Марта и на мен ми е особено неприятна, но в трети сезон ми дойде в повече. Сънувам кошмари с нея.

Очаквах епична научна фантастика с добре изиграна драма. Получих миш-машена каша, която развали очакванията ми за история, която да има смисъл.
“Greatness is a transitory experience. It is never consistent. It depends in part upon the myth-making imagination of humankind. The person who experiences greatness must have a feeling for the myth he is in. He must reflect what is projected upon him. And he must have a strong sense of the sardonic. This is what uncouples him from belief in his own pretensions. The sardonic is all that permits him to move within himself. Without this quality, even occasional greatness will destroy a man.”

Muad' Dib'

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests