In search for the lost Anime

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
Post Reply
User avatar
Syber
Sorcerer
Posts: 440
Joined: Sun Oct 10, 2004 4:02 am
Location: BG, засега

In search for the lost Anime

Post by Syber » Thu Oct 14, 2004 12:15 am

Едно време имаше едни много култови супер-пиратски (квартални)видиотеки. Та някъде там през 94-95-а за пръв път гледах аниме - "A wind named amnesia" - наскоро след много търсене из нета най-сетне разбрах какво му е името. Имам доста бегли спомени, обаче си спомням че го гледах с отворена уста и сигурно съм олигавил пода:-))))
В тая видиотека имаше и още едно аниме, то обаче ми е проблемно, въобще не мога да се сетя как се казва и за съжаление колкото и да претърсвам сайтовете, не мога да го намеря. Wind-а по една случайност го открих, обаче това...
Спмням си долу-горе за какво се разказваше - за някакви войни със специални умения - главатаря им имаше меч, атаката му беше някакъв луд вятър, който отнасяше един куп гадове.
Имаше някакво момче с ебаси огромния меч, носеше го на гърба си през повечето време - атаката му бяха водни (или пък снежни в един момент) дракони - също лудница.
Някакво момиченце, което май беше принцеса и откри силите си към края на филма - изпепеляваше всичко, че даже и се кефеше.
И последния персонаж който си спомням - някаква жена-нинджа или нещо подобно, (хвърляше нещо като дискове), която чак накрая се разбра че е към наште, иначе като че ли беше слуга на главния гад.
Та тоя гад отупа водача на войните по едно време.
Наште бяха 5 или 6. Филмчето беше към 40 - 50 минути и накрая гада си беше още жив, а наште разбраха че жената-нинджа трябва да е с тях. Сигурно е някакво OVA, нямам идея.
Ако някой може да ми помогне и да ми каже кое точно може да е това аниме (въпреки мъглявото описание) ще съм му много благодарен.
Life is an illusion, death - just reflexion, heaven is a dream, only hell lies within...
_________________
- Happy people do not wear watch, you know:-)
Kinga
- Well I guess I'm not a very happy person... I'll remove it right away:-)))
Me

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Thu Oct 14, 2004 9:58 am

Анимето, което търсиш, се казва RG Veda. Можеш да го дръпнеш от тук:
http://chise.ludost.net/Anime/RG%20Veda ... %5bdvd%5d/

Ако си попаднал на същата пиратска касета, която гледах и аз навремето, значи си пропуснал може би най-готиния бой от филма, дори и само за това си струва да си го дръпнеш. Между другото, серийките свършват точно никъде, и няма други епизоди. Правени са по комикс и е филмирана само малка част от оригинала.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Syber
Sorcerer
Posts: 440
Joined: Sun Oct 10, 2004 4:02 am
Location: BG, засега

Post by Syber » Fri Oct 15, 2004 12:07 am

RG Veda? Нищо чудно, че не съм могъл да го намеря, никога нямаше да се сетя, че се казва така.
Благодаря много! :D :D :D
Life is an illusion, death - just reflexion, heaven is a dream, only hell lies within...
_________________
- Happy people do not wear watch, you know:-)
Kinga
- Well I guess I'm not a very happy person... I'll remove it right away:-)))
Me

Who is online

Users browsing this forum: Majestic-12 [Bot] and 16 guests