Netflix MARVEL shows

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
Post Reply
User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Netflix MARVEL shows

Post by Dr. Horrible » Wed Mar 07, 2018 10:01 am

Точно 24 часа остават до втори сезон на Jessica Jones!

Новини от последните два дни: имаме дата за втори сезон на Люк Кейдж - 22 юни! Ето го видео обявлението: https://www.youtube.com/watch?v=VWhgfYEzhdE

Имаме и страхотни първи арт постери за трети сезон на DD и втори на Iron Fist :heart:
Ето ги тук:
Spoiler: show
Image
Image
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Netflix MARVEL shows

Post by Amelia » Thu Mar 08, 2018 4:57 am

Да се обадя, че изгледах Пънишъра. Всъщност ми хареса много - предпочитам този доста по-кървав и реалистичен екшън пред типичните комиксови маршъл артс глупости на Daredevil и Iron Fist. В тея два франчайза като цяло ми е доста нелепо, че в средата на Ню Йорк в 21ви век, некви гимнастици ми се разтягат по екрана, вместо всички да извадят патлаците и да е като по новините. Та Пънишъра ми беше много по-истински от тях. Отделно, Франк е учудващо як персонаж. Не подозирах, че може да изнесе цял сериал с елементарната си семейна мелодрама, ма той взе че успя да изнесе два... Тоя актьор е феноменален и е роден за тая роля. Принц Каспиян също беше много готин в ролята на лошковеца и сега даже май ще гледам Westworld заради него. Погрознял е малко на стари години, и вече не е ебахти глориъс стъд-а, ама много му пасна ролята на слизест злодей.

Това, което не ми хареса беше спрялата тъпотия покрай райт уинг терористчето. Коментарът на политизирането на gun violence debate-a беше доста зле направен. Някак obscene седеше цялата тая подигравка с мазния политик, дето иска gun control, особено след станалото във Флорида. Също, с опитите си да представят тежкото битие на ветераните Марвел са отхапали по-голям залък, отколкото могат да глътнат.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Netflix MARVEL shows

Post by penzata » Thu Mar 08, 2018 11:28 am

Довреее. Пуснах си шапката на Джесика Джоунс. Хайпнат съм отново. :panic:

Иначе, Франк Касъл :heart: .
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Netflix MARVEL shows

Post by Dr. Horrible » Thu Mar 08, 2018 2:38 pm

Не пети епизод съм, прекрасно е. Толкова много ми липсваше... Толкова хубаво работят с всичките герои, второстепенните наистина се развиват чудесно тук, направо са по-интересни дори от Джесика :D
И самото действие ми е много интересно. Някак съм свикнал този сериал да има божествена атмосфера, но да не се случва нищо, а за момента действието наистина се движи много добре.
Цялата #MeToo сюжетна линия за продуцента, който спи с непълнотлетни, е много готина и е толкова интересно, че целият сезон е заснет няколко месеца преди да избухне скандалът с Харви.
И Триииииш!!!!! Не можете да не я заобичате сега!!!! И Малкълм!!!!

Нали знаете, че всички епизоди от сезона са режисирани от жени? Наистина не мога да се представя по-празнично посрещане на осми март! ^^
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Netflix MARVEL shows

Post by penzata » Fri Mar 09, 2018 3:14 pm

:roll:
Изгледах първите три епизода и, въпреки всички сюжетни случки и "развитие" на персонажи, умрях от скука. :ninja: Просто не ми се гледа телевизионен вариант на X-Men 2.

Обаче установих, че въпреки цялата скука адски харесвам Джесика Джоунс и Ритър и ще продължа да си гледкам чинно серийките. :mrgreen:

п.п. трудно може да заобичаш Триш, особено след постъпката ѝ с урните. :ninja:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Netflix MARVEL shows

Post by Dr. Horrible » Fri Mar 09, 2018 3:36 pm

Аз го догледах вече :oops:

Адски много ми хареса! Не знам дали това ми е любимият Марвел-Нетфликс сезон, защото все пак в ДД с2 имаше много Електра, но определено съм много, много доволен. На мен лично действието ми се стори супер бързо и динамично, в нито един миг и нито една сцена не ми е станало скучно. А във всички други марвелски е имало поне една сцена, която ми е скучна.

Героите бяха развити много хубаво. Хареса ми всичко, което направиха с тях и смелият начин, по който ги използваха. Особено Триш и Малкълм! Триш наистина е трудна за обичане, прави доста големи глупости тук, но винаги ми се виждат разбираеми и естествени и обосновани, като се има предвид коя и каква е тя. Не е елементарен положителен герой, а реална личност с проблемно поведение. И това само ме накара да я заобичам още повече. И Малкълм беше чудесен, много хубаво го използваха и развиха, а и актьорът си е доста привлекателен :oops: . Джери беше феноменална, наистина се раздадоха с нея. И самата Джесика си е все така плътна, просто Ритър е богиня в тази роля. Много силна, много ранима, просто несравнима. Но непрекъснато ѝ се случват чудовищни гадости, не знам наистина доколко е реално човек да изживее всякакви такива неща без да се превърне в тотална развалина. Но, като се замисля, Джесика не е особено далеч от тоталната развалина. Новите герои - другият детектив и съседъта художник - не бяха нищо особено, дори си бяха доста слабички, но все пак художникът беше повече плот дивайс, отколкото нещо друго, и се зарадвах, че покрай него виждаме арта на Дейвид Мак в сериала, винаги е хубаво художника на комиксовите корици да получи такова уважение.

А Джанет Мактиър беше феноменална. Аз много си я обичам от "Бялата кралица" и "Щети", но тук беше просто главозамайваща. Никога не съм предполагал, че ще ѝ дадат такава роля, нито, че тя би се съгласила да я изграе. Мислех, че ще е някоя надута бизнес дама стил Сигорни Уийвър в "The Defenders", но те ѝ дадоха нещо много, много по-добро.

Имаше достатъчно ненатрапчави препратки към вселената на марвел, някои - феноменално радващи, имаше и няколко сладки камеота, макар и нищо чак толкова върховно. По този параграф съм умерено доволен.

И сега искам трети сезон, веднага. Личи си, че са го правили с идея да бъде продължен.

Замислих се, че тази Марвел–Нетлфикс вселена започна преди почти три години. И за това време сме получили общо 99 епизода, което реално си е страшно много. Имаме и потвърдени още поне 52, които трябва да излязат в близката година и половина. What a glorious time to be alive! :mrgreen:
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Netflix MARVEL shows

Post by penzata » Fri Mar 09, 2018 3:52 pm

Dr. Horrible wrote:
Fri Mar 09, 2018 3:36 pm
Аз го догледах вече :oops:
:shock:
Лакомник. :lol: :bow:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Re: Netflix MARVEL shows

Post by Delegat » Mon Mar 12, 2018 11:50 am

Абсолютно великолепен втори сезон на Джесика Джоунс, огромно надграждане над първия и просто нямаше слабо място. И като го изгледах почнах да страдам Кристен Ритър абстиненция, та загледах по-ранният й сериал К....та от 23ти апартамент, който не е кой знае какво, но КР отново прави страхотна роля

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Netflix MARVEL shows

Post by Dr. Horrible » Tue May 15, 2018 10:29 pm

Като гледах разни маловажни новини днес, се усетих, че трети сезон на Daredevil по план трябва да излезе тази година! Едва сега зацепих... поради някаква причина бях решил, че е далече и че Iron Fist season 2 ще е преди него. Но реално няма да е така - лятото гледаме Люк Кейдж, а есента - живот и здраве - Daredevil! Нямам търпение!

Ииии вече наемат актьори за трети сезон на Джесика, което означава, че този път няма да се бавят три години. Евентуално есента на 2019-та може да е при нас! И явно не го замислят като последен, защото търсят определени актьори за роли за една година, други актьори за роли за две години и други актьори за роли за няколко години. Звучи чудесно, само се надявам да си оставят винаги оригиналния каст. Джесика, Триш, Малкълм и Джери са си героите на този сериал и ми се иска да си ги има през всичките сезони.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
aiva
Misting
Posts: 275
Joined: Tue Mar 21, 2017 9:10 pm

Re: Netflix MARVEL shows

Post by aiva » Sun Jul 01, 2018 10:08 pm

С голямо закъснение изгледах първия сезон на Джесика Джоунс и бях доста приятно изненадана от това, че не следва стандартната форма case of the week. И един от най-добрите злодии от нещата, които съм гледала. В Легион имаха подобна идея, социалните и обществени норми са базирани на обикновени хора без супер сили, и като такива границите им се размиват, когато опре до хора със сили. Още повече, че те са сами (поне в началото) и нямат кой да ги научи как да се държат и какво е нормално предвид силите им. Каквото точно става с Killgrave. Такива човешки сиви "злодеи" са ми от любимите.

Втори сезон почва... бавно. 4-ти епизод и все още сякаш чакам нещата да тръгнат. В предния Killgrave имаше такова силно присъствие, разликата е голяма, като ги гледаш един след друг сезоните. Втори намирисва на evil corporation засега, буквално знаем един акроним и това е, което е малко разочароващо.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Netflix MARVEL shows

Post by Dr. Horrible » Sun Jul 08, 2018 10:56 am

Трети сезон на Джесика Джоунс вече се снима! Тоест най-вероятно ще го видим догодина, няма да има три години между сезоните, както преди... Много съм доволен!

Самата Кирстен Ритър режисира първи епизод, което е интересен подват. Има снимки лийкнали от площадката, чудесни са!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Netflix MARVEL shows

Post by penzata » Sun Jul 08, 2018 2:52 pm

Докторе, нищо не казваш за Люк Кейдж-а? :shock: Аз още го бавя и сигурно чак другия месец ще го гледам. :ninja:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Netflix MARVEL shows

Post by Killua » Sun Jul 08, 2018 4:53 pm

penzata wrote:
Sun Jul 08, 2018 2:52 pm
Докторе, нищо не казваш за Люк Кейдж-а? :shock: Аз още го бавя и сигурно чак другия месец ще го гледам. :ninja:
Каза, че е дори по-тъп от предния. :D
Нали така беше @Dr. Horrible?
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Netflix MARVEL shows

Post by penzata » Sun Jul 08, 2018 5:29 pm

Ееее, предният си имаше минуси, но чак пък тъп. :nono: Комънуелт не го развиха правилно и втората част от сезона лагна, но все пак гето атмосферата бе хубаво уловена.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Netflix MARVEL shows

Post by Roland » Sun Jul 08, 2018 6:11 pm

Killua wrote:
Sun Jul 08, 2018 4:53 pm
penzata wrote:
Sun Jul 08, 2018 2:52 pm
Докторе, нищо не казваш за Люк Кейдж-а? :shock: Аз още го бавя и сигурно чак другия месец ще го гледам. :ninja:
Каза, че е дори по-тъп от предния. :D
Нали така беше @Dr. Horrible?
Аз пък страшно му се изкефих на първи сезон при все недостатъците. Некви безбройни порядъци по-добър е от Айрън Фист и Дифендърите, които за момента са дъното в тая вселена.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 10 guests